zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Ajumiko

Czy wyobrażacie sobie świat bez noża? Sondaż

Ajumiko | 5 marca 2011 16:26:11 | kategoria: AGD i RTV, AGD

• G+
  • Facebook

Sokół twierdzi, że noże są niepotrzebne. Ja sobie nie wyobrażam całkowitego zakazu używania noży.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 51 odpowiedz

anonymous | 5 marca 2011 16:38:22

Rozmawiasz z sokołem?:)Chcesz o tym porozmawiać?:)

a tak poważnie ,to po co sokołowi nóż -ma szpony i dziób ostre jak..nóż;)

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 marca 2011 16:46:35

Tak, Ajumiko ma IQ powyżej minimalnego progu dla ludzi, z którymi zamieniam słów więcej, niż tyle, ile napiszę teraz do Ciebie.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 marca 2011 08:13:57

Bełkot.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 marca 2011 10:25:03

Raczej ironia losu - mieć rozwiązanie w ręku, gdy jednak okazuje się, że trzeba je znać, aby je poznać. Potraktuj to jako naprowadzenie. Dla jednego bełkot, dla drugiego rozróżnialny przekaz - kwestia mocy obliczeniowej.

anonymous | 5 marca 2011 16:45:15

RTV i AGD? A nie np. Polityka lub Prawo(nie ma, nie wiedzieć czemu)?

Sokół tak uważał? Ciekawe. Podobnie mógłbym na podstawie cytatu z Ciebie uznać, że jesteś tego samego zdania, spójrz: "noże są niepotrzebne. Ja sobie nie wyobrażam (...) używania noży."  ;-) Kontekst czyni cuda :).

Dobrze, dość żartów, pozwolę sobie kontynuować wątek stąd . Otóż nóż jest w zastosowaniach kuchennych mało wydajny, do krojenia chleba lepsza jest krajalnica, do siekania cebuli duużo lepszy jest mikser - nie dość, że płaczą matki dzieci zabitych przez nożowników, to jeszcze osoby męczące się nie wiedzieć czemu, krojąc cebulę nożem również płaczą.  Do smarowania kanapki lepsze jest smarowidełko - wcaje nie musi być ostre, ucięte nożem, sztywne plasterki mogą spaść z kanapki i przylepić się do talerza. Krojenie cytryny? Proszę bardzo, gilotynka kuchenna. Trzy proste urządzenia do nabycia w cenie średniej jakości kompletu noży. Korzyści? Same korzyści - mniej łez, równe kromki, krótszy czas przygotowywania posiłków, bezpieczeństwo dzieci!!! I koniec z mordercami biegającymi po ulicach z ostrzami! Ha! :)

Czy są na sali masochiści, którzy wolą męczyć się z prehistorycznymi narzędziami? Dla najbardziej zagorzałego skóra wilka i maczuga gratis!

Nożem można zabić tak samo, jak z broni palnej, pozostawianie broni w ogóle w zasięgu ręki dziecka to błąd.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 16:56:22
Odpowiada Ekspert kategorii AGD I.

Sokol pewnie zapomnial,ze zyjemy w kregu kultury "noza i widelca",chyba,ze chce nas przygotowac na plynne przyjecie kultury mozulmanskiej i jesc palcami.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 marca 2011 17:13:16

Szwajcaria żyje w kręgu kultury naznaczonym tradycją milicji obywatelskiej, podobnie było w USA, i co? Niektóre stany USA notują olbrzymie ilości przestępstw, czy warto dla kultury "nożownika z widelcem" pozbawić życia dzieci w żłobku napadniętym przez nożownika?

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 17:24:26
Komentuje Ekspert kategorii AGD I.

Sokole.To,ze jeden chory czlowiek uzyl noza w zbrodniczych celach wcale nie upowaznia do wysuwania twierdzenia,ze trzeba zakazywac uzywania noza.A jak o polityce wspomniales to powiem,ze problem lezy w przestrzeganiu prawa i odpowiedniej edukacji.Popatrz na Nowy Jork.Polityka opcji zerowej dala rezultaty.A tak na marginesie:co zostalo naznaczone tradycja milicji obywatelskiej? Krag? czy Kultura?

anonymous | 5 marca 2011 17:40:23

To, że ktoś bierze tę białą broń, które pozwalamy mu, jako społeczeństwo, posiadać i zabija niewinne dzieci i okrada ludzi z pieniędzy nie upoważnia nas do wyciągania wniosków? Wyobraź sobie, że masz pracownika, który z Twojego upoważnienia dysponuje dużym budżetem - chyba możemy uznać, że życie jest więcej warte, niż choćby największy budżet, chciałbym poznać Twoje zdanie w tej sprawie - i ten pracownik wszystko zwinął. To co? Dobrze, że dałeś mu sprawować opiekę nad tym budżetem? Czy może źle uczyniłeś? Na marginesie: Krąg kulturowy jest klasą, kultury są składnikami, w tym ujęciu kręgu można aplikować doń charakterystyki klasy kultura.

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 17:51:49

Sokole.A co ma piernik do wiatraka?Mowimy o nozu,ktory w naszej kulturze ma poczesne miejsce i wcale nie musi byc narzedziem zbrodni.Powiedz mi czy chcialbys byc pozbawiony meskosci tylko dlatego,ze jacys pedofile dopuszczaja sie zbrodni?Dasz swoja meskosc pod topor w imie uratowania kilkoro niewinnych dzieci? 

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 marca 2011 18:52:32

Świetny argument, przypomniał mi się "odcinek" poranka tvn, gdzie Korwin-Mikke w podobny sposób zamknął usta kuźniarowi.

Ale narządy płciowe są znacznie bardziej przydatne, niż nóż. Chyba nie trzeba tego tłumaczyć. Nóż wyłącznie odbiera życie, zaś seks może być aktem nadania go. Zatem odcinanie sobie penisa nie jest w żadnej mierze ratowaniem demografii. Co więcej nóż jest bronią.

Broń jak wiemy powinna być zakazana.

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 19:07:39

Sokole.Jak wiemy kazdy ma prawo do obrony swojego zycia i mienia.Tak bylo od kiedy czlowiek przyjal pozycje wyprostowana.

anonymous | 5 marca 2011 20:52:42

Ponad 30% użytkowników jest zdecydowanie przeciw legalizacji noży. Tendencja jest widoczna, społeczeństwo dorasta i Polacy wiedzą, że nóż nie jest im do niczego potrzebny.

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 21:04:49

Sokole.Ja tez jestem przeciwny uzywaniu nozy do zabijania.Ale pozwol,ze bede obstawal przy swoim zdaniu.Noz jest mi niezbednie potrzebny do konsympcji schabowego.Jakos jedzenie go w palcach nie smakuje mi.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 marca 2011 21:18:03

Smacznego, chociaż osobiście schaboszczaka nie lubię :/.

Ale czy godzi się ryzykować tym, że szaleńcy otrzymawszy noże zaczną wpadać na uczelnie i do żłobków? Będą chodzić po ulicach z nożami. W ubiegłym roku w Warszawie zginął przez to człowiek, niedawno taka sama sytuacja. To samo z bronią palną - w zeszłym roku polityk, niedawno jakiś myśliwy zastrzelił człowieka... Takie są skutki legalizacji broni! Nie ma, że potrzebujesz do jedzenia, wszyscy się wyzbywamy części wolności na rzecz bezpieczeństwa(czyli zmiksowane w nieładzie teorie z XVIII+ wieku).

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 21:24:26

Sokole.Nie chce sie wyzbywac swojej wolnosci.Za duzo kosztowala mnie jej obrona.Dla mnie moja wolnosc jest wazniejsza niz religia,ojczyzna,ideologia.

anonymous | 5 marca 2011 21:30:23

Mam nadzieję, że przynajmniej obraz do Ciebie przemówi. Wariat napadł na szkołę, na bezbronnych! Tak się ta "wolność" kończy, jak wszyscy mają broń!

Ajumiko

Ajumiko | 5 marca 2011 16:59:20
Odpowiada Ekspert kategorii AGD I.

Dlaczego niektórzy w nożu widzą broń, a inni tylko narzędzie kuchenne i chyba najbardziej niezbędne narzędzie, które przydałoby się np. na bezludnej wyspie lub jakimś survivalu? 

Z czego to wynika? 

jimmy1977

jimmy1977 | 5 marca 2011 17:06:44

Z podświadomego nastawienia do świata. Takie Freudowskie konteksty. Ja np. używam noża tylko w kuchni, do krojenia. I weim, że w tym zakresie ciężko byłoby go zastąpić - nawet nie rozumiem dlaczego ktoś miałby wprowadzać "generalny zakaz".

Generalne zakazy to wylewanie dziecka z kąpielą, o czym już zresztą pisałem w jakimś  innym wątku. Wyobraźcie sobie, że ekolodzy któregoś dnia nałożą Wam limit na oddychanie, bo oddychając emitujecie CO 2. Tak samo jest ze wszystkimi "generalnymi zakazami". Ułatwiają życie lobbystom, którzy je przepchnęli. Ale wszystkim innym ludziom utrudniają...

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 17:07:51

Z chorej psychiki.Jezeli ktos chce ograniczac wolnosc innym to powie,ze mlotek tez jest niebezpieczna bronia.

anonymous | 5 marca 2011 17:09:14

Nie jesteśmy na bezludnej wyspie ale w centrum cywilizowanej Europy. Większość ludzi tak czy inaczej nie dałaby sobie rady na wyspie nawet mając trzy noże. 3! :]

Równie dobrze można zapytać czemu niektórzy w pistolecie widzą uśmiech szaleńca a inni tylko kolejne, zwyczajne narzędzie człowieka, służące mu do poprawy bezpieczeństwa, odstraszenia włamywaczy i gwałcicieli.

ferdek

ferdek | 6 marca 2011 07:20:57

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

anonymous | 6 marca 2011 11:59:59

Jeszcze jedno, Żabko :), obejrzyj sobie od 2:40 i porównaj jak szybko nożem się zabija, a jak szybko wykonuje prace kuchenne - nóż służy do zabijania, po to powstał w ciemnych wiekach prehistorii, po to był produkowany i rozwijany dalej, nie wiem skąd przyzwyczajenie do krojenia nim chleba, widocznie w średniowieczu nie mieli krajalnic i musieli, my nie musimy.

Link do filmu - klik.  Od 2:40 jest akcja - pytasz człowieka na ulicy jak dojść do synagogi, a jemu odbija...

Ajumiko

Ajumiko | 6 marca 2011 16:56:13

Jeszcze jedno Ptaszku;) Mylisz się, że człowiek z jaskini chciał nożem zabijać. Nic z tych rzeczy. Nie uwierzę. Jeśli już, to zdobyć pożywienie lub obronić się. 

Jest XXI wiek, a ja jestem taka zacofana, że nie mam w domu krajalnicy. Gdybym nie kupowała chleba krojonego, to kroiłabym go nożem, bo umiem to robić. Do pokrojenia 2 cebulek nie będę kupowała urządzenia do krojenia cebuli i nie będę z niego korzystała, żeby za chwilę je myć.

anonymous | 5 marca 2011 17:08:35

Macie problemy.Jeden chce się bronić nożem,a druga myśli o zakazie używania noży:)

Chyba ,że chodzi wam o legalizacje broni.Broń prochowa zakazana,a nóż szeroko dostępny;)Tu jest ta niesprawiedliwość..Już widzę te walki na noże, gdy sklep obniża cenę za karpia:)

ptakwodny

ptakwodny | 5 marca 2011 20:01:48

Ja nie chce bronic sie nozem.Ja go tylko chce uzywac do schabowego,a do obrony mam prawo do broni palnej.

anonymous | 5 marca 2011 20:58:55

Zdarzają się wypadki, np. przy czyszczeniu! Nawet zawodowcom! A jeżeli dziecko znajdzie broń? Przecież mogłoby się nią zabić!

anonymous | 5 marca 2011 21:23:10

Jeszcze jedno - patrz, jak temu zwolennikowi legalizacji broni źle z oczu patrzy! Przecież już z samego tego wiadomo, że kłamie!

Antykwa

Antykwa | 5 marca 2011 17:11:51

Zamiast jednego uniwersalnego narzędzia: do kuchni, do warsztatu, do wytwornego stołu i do zabijania, stos specjalizowanych wynalazków, dzieł płodnego umysłu człowieka mających ułatwiać życie, a praktycznie zalegających w komorach i lamusach (przyznajcie się ile „elektronarzędzi” kuchennych jest u was w użyciu a ile spoczywa w pełnym zapomnieniu?).

anonymous | 5 marca 2011 20:57:45

Bez noża? Gdzie tam! Już bardziej wyobrażam sobie bez widelca ;-)

anonymous | 5 marca 2011 21:02:27

=^.

Wiesz, pojedynczy dzióbek podobny do mini-dzidy widelca również byłby zapewne zakazany. A palcami również można komuś zrobić krzywdę. W jaki sposób jeść, by nie groziło to powstaniem przemocy? :)

anonymous | 5 marca 2011 21:07:09

^=

:)

Widzisz zatem, że przemoc siedzi w głowie, a nie kieszeni opatrzonej nożem, widelcem czy na przykład żyłką do wędki.

anonymous | 5 marca 2011 21:12:21

No nie wiem, dowodem na moją tezę może być chociażby zachowanie pana maj preszzys z władcy pierścieni. Psychologowie potwierdzają, należy się traumatycznie obawiać legalizacji broni!

anonymous | 5 marca 2011 21:45:43

Sugerujesz, że u zdrowego i nieobciążonego psychicznie człowieka sama świadomość możliwości użycia jakiegoś przedmiotu jako narzędzia przemocy wyzwoli u niego agresję? Ja myślę, że nie i dlatego nie szukałabym alternatywy do noża, który notabene jest genialnym w swej prostocie i funkcjonalności narzędziem.

Jeżeli zaś chodzi o legalizację broni jako takiej - również jestem przeciwna. Sprowadziło by się to pewnie do tego, że osoba, która będzie chciała ją nabyć w celach przestępczych będzie miała ułatwione zadanie, a ta, która będzie ją trzymać do samoobrony - najprawdopodobniej w chwili silnych emocji, strachu - nie będzie potrafiła jej użyć tudzież zaszkodzi nią sobie jeszcze bardziej.

anonymous | 5 marca 2011 22:09:38

Dokładnie tak! I to samo jest z nożami! W sytuacji stresowej można się skaleczyć, a także trzeba mieć na uwadze, że silniejszy nożownik nadal ma przewagę.

Odnośnie bronienia się pistolecikami i innymi ohydami, to szacuje się, że właśnie tak, jak napisałaś, zaledwie 2,5 miliona razy rocznie udaje się odeprzeć atak napastnika przy użyciu broni palnej, zdaje się w USA. Natomiast potwierdzonych - a więc zgłoszonych policji - przypadków jest koło 800000 rocznie. Istotnie beznadziejny wynik - wszyscy Ci ludzie powinni byli zginąć, a nie się obronić! Pewnie specjalnie to zrobili, żeby podkręcić statystyki i doprowadzić do zadumy zwolenników zakazania posiadania broni! Ale my się nie damy!

EDIT: Wymienione liczby odnoszą się wyłącznie do przypadków, gdzie nie doszło do strzelaniny, jedynie okazania broni i odstąpienia od bezprawnego i bezpośredniego zamachu na dobro chronione prawem, w tym życie i zdrowie. Wszystkich zdarzeń musi być znacznie więcej, przecież jakieś, ogromne, 20% przypadków stanowią sytuacje gdzie napastnicy zostają ranni/zabici na śmierć.

:) Też jestem za wyrzuceniem całej broni do śmieci - przecież po jej zalegalizowaniu skoczyła przestępczość... I nie ma to nic wspólnego z tym, że mój odbiornik TV stoi do góry nogami!! Żeby mi nikt nie imputował :). Wykresy stanowią jasno!

==^. (syndrom pinokia?)

anonymous | 5 marca 2011 22:23:14

Errata:

1. Akapit 2, 800000 to również szacunki, tyle, że departamentu sprawiedliwości, natomiast druga wielkość to szacunki niejakiego Garego Clecka(prawdopodobnie spokrewnionego z panem kleksem).

anonymous | 5 marca 2011 22:34:26

Dopiero przeczytawszy pozostałe odpowiedzi zorientowałam się, że pytanie ma drugie dno ;) Ale nieważne. Ponieważ odmilitaryzowanie świata jest utopią, zamiast bezpłodnej dyskusji o nożach zaproponowałabym edukację - co zrobić, żeby nie zostać ofiarą przemocy / jak się przed nią bronić oraz leczenie chorych umysłów, które tę przemoc stosują. Równolegle zapewnienie alternatywnego, konstruktywnego zajęcia młodym ludziom, zagrożonych patologią wstąpienia w świat przestępczy.

anonymous | 5 marca 2011 22:36:06

Errata2:

:) 1. W 4 akapicie jest "skoczyła" a powinno być "przestała spadać", ponieważ w okresie bezpośrednio poprzedzającym zmiany prawne (sytuacja z USA) wartość była w miarę stabilna, po rozszerzeniu możliwości noszenia ukrytej broni poziom przestępczości zanurkował.

anonymous | 5 marca 2011 22:44:05

Nie wgłębiam się w szczegóły, bo nie orientuję się w polityce USA. Aczkolwiek niewątpliwie brakowało mi erraty2 :)

Syndrom Pinokia? To chyba jakaś poważna choroba?

anonymous | 5 marca 2011 22:45:49

Kitty :) - zadaj pytanie o to, i umieść je w kategorii polityka, ponieważ bez zmian gospodarczych nie możemy najwyżej zwalczać objawy. Przestępczość zdaje się rodzić z biedy, znajduje to szereg potwierdzeń geograficznych. Oczywiście również legalizacja broni palnej (z możliwością swobodnego poruszania się z nią w miejscach publicznych - w innym razie przestępca sam jeden będzie miał broń pośród owieczek, przedstawiłem wyżej wideo jak taka sytuacja wygląda, końcówka zaś porzuca pojęcie jak wyglądałaby sytuacja, gdyby wszyscy panowie za stołem byli uzbrojeni).

Istotne są również wymiary kar oraz sprawność i uczciwość aparatu sądowniczego.

Pytaj! :) Kontrowersyjne jest dobre!

anonymous | 6 marca 2011 12:40:39

Sokołku, ale dlaczego mi tak odpowiadasz? Przecież nigdzie nie napisałam, że jestem zwolenniczką legalnego paradowania przez bandę psycholi z nożem po ulicy. Bo przecież normalni ludzie używają noża w kuchni, prawda? Nożom na ulicy mówimy stanowcze niet! Tak jak łomom, kastetom, kijom bejsbolowym i wielu innym bandyckim gadżetom.

A swoją drogą - czy myślisz, że jeśli ktoś chce skrzywdzić innego człowieka, to brak noża go powstrzyma? Przecież jest mnóstwo alternatywnych narzędzi, które mogą wyrządzić podobne szkody. Nóż w tym przypadku to takie słowo - wytrych.

anonymous | 6 marca 2011 10:26:35

Nie zauważyłem wczoraj Twojej ostatniej odpowiedzi, lub też pytamy ją przeoczyło, tak czy inaczej sugestia zadania pytania odnosi się do problematyki prewencyjnej :).

anonymous | 6 marca 2011 11:47:42

Jeszcze jedno video - nożownik przyszedł do sklepu, gdzie pracowała jego była żona, by się na niej zemścić...

http://www.liveleak.com/view?i=192_1200071401 

Naprawdę aż tak potrzebne są te noże? Może niech zwolennicy legalizacji pomówią z posiekaną ofiarą?

anonymous | 6 marca 2011 14:30:51

Była cała masa przypadków, gdzie ludzie mieli broń do obrony osobistej, ale wobec prawa zakazującego zabierania jej ze sobą w określone miejsca ginęli tam jak kaczki z rąk szaleńców - szaleńcy przynieśli broń pomimo zakazu! Dlaczego tyle razy powtarzany jest ten argument? Tak jak mówię - zakaz noszenia noża wywoła to, że przestępca i tak przyjdzie z nożem. Uczciwy człowiek noża nie weźmie i zginie jak owieczka na rzeź prowadzona.

O!

Uważam, że ludziom powinno się obcinać ręce po narodzinach - nie byłoby łapówek, bijatyk ani kieszonkowców.

anonymous | 6 marca 2011 18:22:53

Aj tam ręce, może od razu głowę?

;-)

anonymous | 6 marca 2011 18:25:19

Już mi tu na czata! :* :))

kobietka

kobietka | 5 marca 2011 21:53:12

A kotleta kroimy przy obiedzie krajalnicą?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 marca 2011 22:25:08

Widelcem, może trochę się narobisz, ale uratujesz dziecku życie! Ile istnień ludzkich kosztowałaby zmiana Twojego stanowiska? Tj. ile istnień ludzkich jest warta wygoda jedzenia kotleta pokrojonego nożem?

nanana

nanana | 6 marca 2011 12:02:38

Jakoś nie wyobrażam sobie, by na jakimś poważnym spotkaniu poważni ludzie męczyli się z krojeniem kotleta widelcem. ;)

anonymous | 6 marca 2011 12:18:50

A ja wprost przeciwnie, wyobraźnie podsuwa mi ostry i klarowny obraz politykierów unii europejskiej ostentacyjnie unikających noża ;D.

anonymous | 15 marca 2014 09:57:26

Ja sobie nie wyobrażam bez światła i ognia.

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 156,2 pkt elsieelsie
  2. 2 54,9 pkt tadziotadzio
  3. 3 50,9 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 48,7 pkt leone2leone2
  5. 5 36,3 pkt Tensor           -Tensor -
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

ptakwodny Ajumiko Bingola 3kropki