zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
felixaro

Czy wolno ludzi oceniać po wyglądzie?

felixaro | 4 listopada 2008 00:36:54 | kategoria: Szkoła, Historia

• G+
  • Facebook

Zadałem to pytanie ponieważ sam spotkałem się z tym niejednokrotnie.
Czy uważasz , że daje to sporo wstępnych informacji, które najczęściej są trafne?
Bo ja wychodzę z założenia, że nie powinno się oceniać człowieka po wyglądzie, tylko po czynach.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 16 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Bingola

Bingola | 4 listopada 2008 12:58:11

No to podsumujmy:

- Nie szata zdobi człowieka
- Jak Cię widzą, tak Cię piszą
- Pozory mylą
- Liczy się pierwsze wrażenie

No i bądź tu mądry człowieku, wybierz jakąś opcję!

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 listopada 2008 01:32:21
Odpowiada Ekspert kategorii Historia II.

Jasne, że się nie powinno. Nie masz jednak wpływu na pozawerbalne komunikaty, które mimo woli konotujesz i przetwarzasz. Jak bardzo chcesz być wobec ludzi fair, nie możesz zaprzeczyć, że koleś w kominiarce kojarzy Ci się ze złodziejem na przykład, a kobieta nosząca białe kozaczki za kolano i różowe tipsy oraz dopinane blond włosy z dyskotekową idiotką. Nie zawsze wygląd pokrywa się z rzeczywistością, ale pierwsze wrażenie to pierwsze wrażenie.Możesz byc jedynie świadomy, że nie zawsze jest ono poprawne.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
LordViaderko

LordViaderko | 4 listopada 2008 01:44:47

Wolno, kto mi zabroni? ; )

Na podstwie wyglądu wyrabiam sobie wstępne zdanie o człowieku. Nie mówię że ładnych traktuję lepiej jak brzydkich, ani że potraktuję kogoś źle dlatego ze mi się nie podoba. Niemniej jednak inteligencję czy kulturę człowieka (jak też ich brak) można z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać po jego twarzy i ogólnym wyglądzie i byłbym głupi gdybym nie korzystał z tych dodatkowych informacji.

Każdemu dam szansę, ale bardziej otworzę się na staruszkę z pieskiem niż na dresiarza o wyrazie twarzy imbecyla.

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
burasekmalutki

burasekmalutki | 4 listopada 2008 07:56:53

Pozory mylą.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 listopada 2008 09:14:44

Chyba wszyscy pracodawcy oceniają mnie przez pryzmat wyglądu i pewnie dlatego nie mogę znaleźć pracy.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
kasia0525

kasia0525 | 4 listopada 2008 09:16:54

Nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie.
Sama bardzo często powtarzam, by nie oceniać innych po wyglądzie, ale mam tu głównie ma myśli wygląd zewnętrzny. To, że ktoś jest brzydki lub otyły to wcale nie znaczy, że jest wredną świnią (przepraszam za kolokwializm), że jest fałszywy, zakłamany, arogancki itp. Czasami jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że osoba, którą widzimy pierwszy raz w życiu jest taka a nie inna, oceniając chociażby zachowanie lub wyraz twarzy. Znam pewną kobietę, która zawsze ma zaciśnięte usta, zmarszczone brwi, patrzy wilkiem, a bardzo często towarzyszy jej taki szyderczy uśmieszek. W jej przypadku nie można się pomylić. Wyraz twarzy mówi nam o niej wszystko. To osoba, która potrafi tylko wysmiać, głupio dogadywać i wyszydzić.
Inny przykład. Zaniedbane dłonie i stopy. Jeżeli kobieta nie dba o swoje dłonie i stopy, to zazwyczaj nie potrafi dobrze zająć się swoim domem. Wnioski na podstawie obserwacji, nie tylko moich ;]

1 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
anetap1

anetap1 | 4 listopada 2008 09:29:11

Kasiu czyli idąc Twoim tokiem myślenia kobieta z tipsami to superniania i gospodyni?:) Nie zawsze.
Nie ma ludzi, którzy nie oceniają wyglądu drugiej osoby, tylko rozróżnić trzeba wygląd a ubranie. Nie powinno się oceniać po stylu ubierania, po marce ciuchów, ale właśnie to o czym piszą poprzednicy- po szczerym uśmiechu, wyrazie twarzy, postawie.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 listopada 2008 10:17:07

Ja tak robię, co nie znaczy, że to ma przełożenie na późniejszy mój stosunek do tej osoby i nie oznacza, że jak ktoś mi się niepodobna (chodzi mi tu bardziej o cechy wyglądu niezależne od nas, jakieś defekty w urodzie ) to odnoszę się do takiej osoby źle. Inaczej sprawa się ma jeżeli nie chodzi o defekty w wyglądzie, a wizerunek jaki sami sobie tworzymy, mam tu na myśli np. styl ubierania i tego typu sprawy, bo to sporo mówi o człowieku. Co innego jak na przykład ktoś ma krzywy nos i odstające uszy, to mi przecież nic nie mówi o charakterze danej osoby, a co innego np. tipsy, różowe ciuszki, miniówki, wyzywający makijaż, włosy na żel u mężczyzn- moim zdaniem po tym można dużo wywnioskować ;) To mnie tylko zniechęca do danej osoby i wtedy oceniam po wyglądzie.

4 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
kasia0525

kasia0525 | 4 listopada 2008 10:50:49

@Anetko, niezupenie to miałam na myśli ;]

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 listopada 2008 11:10:18

Muszę się przyznać, że niejednokrotnie przejechałam się na tym, że na podstawie wyglądu oceniłam osobę (nie chodzi mi o defekty fizyczne) i było mi potem po prostu głupio i wstyd. Być może są to tylko wyjątki, które dane mi było spotkać i które tylko potwierdzają regułę, ale dla tych wyjątków warto było pozbyć się swoich wstępnych uprzedzeń.

Pierwsze wrażenie jest ważne i może nam powiedzieć dużo o człowieku, ale wcale nie musi. Ja zwracam uwagę na oczy, ich wyraz, to jak patrzy. To bardzo dużo mówi i raczej nie kłamie. Pozostałe kwestie bywają mylne, ale można je szybko zweryfikować.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 z 2

AMA i nowy profil

Podobne pytania

TeamGeist

Skąd sie biorą SNY???

43 odpowiedzi i komentarzy

Zdarzyła się Wam kiedyś... biała kupa?

37 odpowiedzi i komentarzy
Hashish

Dlaczego żyły i tętnice są niebieskie?