zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Narsut

Czy wierzysz w istnienie duszy? Sondaż

Narsut | 21 stycznia 2010 04:43:09 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

A jeśli tak, to jak definiujesz to pojęcie? I co sprawia, że jesteś skłonny/a wierzyć w jej istnienie?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 39 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 24 stycznia 2010 01:57:10

Tak.

Jest to nieśmiertelna część każdego człowieka.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 stycznia 2010 06:36:29

Jeżeli dusza nie istnieje i większość tak uważa, to po co chodzicie w Święto Zmarłych na cmentarz i modlicie się przy grobach?Jak wytłumaczyć np. fakt, że po 25 latach od śmierci, przyśnił mi się ojciec, którego znam jedynie z fotografii, a po dwóch tygodniach poznałam swoją siostrę ( z jego pierwszego małżeństwa). Takich niewytłumaczalnych zjawisk jest mnóstwo i trzeba być prawdziwym ignorantem żeby przechodzić obok nich obojętnie...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 stycznia 2010 07:12:39

Jak czytam niektóre wypowiedzi to myślę że co poniektórym brak najzwyklej rozumu ,hipnoza-starogrecki hahaha,ktoś pisze o św zmarłych,poco - pamięć ,zwykła pamięć o bliskich,nic związanego z duszą ,sny ,przepowiednie to na pewno duchy hahahaha Ktoś pisze o dowodach,niestety takich nie mam ,są tylko przekazy ludzi którzy coś przeżyli i coś im się wydaje ,mózg płata figle a ignorant interpretuje to jak chce ,najczęściej zgodnie z jego wiarą,ale żeby przeczytać choć jedna książkę tłumaczącą takie -przeżycia to już niema komu no przecież to najzwyklej DUCH,nic innego ,poco czytać naukowe opracowania które dokładnie tłumaczą dlaczego w jakiś konkretnych momentach przezywamy podobne rzeczy ,głupiemu wystarczy jedno wytłumaczenie - duch ,dociekliwy poczyta i dowie się że reakcje mózgu ,kory mózgowej ,psychiki itd O wadze duszy 21 gram to już się nie wypowiem,brak słów. Ktoś pisze że świadomość to dusza ok ale jaka dusza,nieśmiertelną jak w wierze w duszę nieśmiertelną czy zwykła świadomość która umiera razem z ciałem,tylko dlaczego nazywać w takim razie świadomość duszą skoro jest juz nazwa - świadomość.

anonymous | 24 stycznia 2010 09:03:58

Dusza to ludzkie marzenia. Stąpajcie po tym ostrożnie. Stąpacie po marzeniach.

anonymous | 24 stycznia 2010 09:07:01

Mój kolega, zatwardziały ateista, po zastrzyku penicyliny miał szok uczuleniowy i wyskoczył z ciała. Widział siebie samego na kozetce oraz lekarza i pielęgniarkę - od tyłu - widział ich plecy i swoje ciało za nimi na kozetce jak robili mu masaż serca. Trwało to może minutę albo dwie. Parę lat minęło, ale on zupełnie nie umie sobie tego sensownie wytłumaczyć... He, he he...

anonymous | 24 stycznia 2010 09:22:52

Z tymi zatwardziałymi ateistami, którzy w nic nie wierzą, a myślą, że wszystkie rozumy zjedli po prostu nie warto dyskutować. Kiedyś oni sami znajdą się po tej drugiej stronie i wtedy dopiero zobaczą jacy byli głupi. Trochę czasu minie zanim zrozumieją gdzie są i co się z nimi stało. Ale to ich problem. Najłatwiej niczym się nie interesować i robić za strasznie mądrego a tym, co coś wiedzą dogadywać od głupków. Ale ci co wiedzą, to się tym nie przejmują...

anonymous | 24 stycznia 2010 10:21:29

Ale ci co wiedzą, to się tym nie przejmują...
anonim , 24 stycznia 2010 09:22:52

anonimie skoro wiesz to podziel się tą mądrością ,"głupi zatwardziały" ateista nie wierzy w duszę bo to wymysł wszystkich religii,użyj miażdżących argumentów ,przedstaw prawdę znaną tylko tobie wiedzę

anonymous | 24 stycznia 2010 10:26:14

do anonima, anonim , 24 stycznia 2010 09:07:01

i z czego rżysz ,sam piszesz;
Mój kolega, zatwardziały ateista, po zastrzyku penicyliny miał szok uczuleniowy

ludzie w szoku robią i widza różne rzeczy to twoim zdaniem świadczy że duchy istnieją ,zamiast się z tego śmiać to poczytaj trochę ,nauka w prosty sposób tłumaczy takie rzeczy

anonymous | 24 stycznia 2010 11:49:36

"Kocham, marzę, tęsknię, cierpię... Więc dusza musi istnieć. Musi." - ot, naiwna argumentacja. Wszystkie uczucia są wynikiem funkcji mózgu. W chwili śmierci mózg umiera i świadomość znika. A żadnej duszy nie ma - to tylko taki wymysł aby ukoić lęk przed śmiercią.

1 2 3 4 z 4

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 46,9 pkt MuddyWatersMuddyWaters
  2. 2 39,7 pkt erzacerzac
  3. 3 38,3 pkt fifka98fifka98
  4. 4 32,5 pkt ssttuussttuu
  5. 5 30,4 pkt okonekokonek
więcej rankingów

Eksperci w kategorii: