zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
francuz91

Czy sprzedawca ma prawo nie sprzedac mi zapałek?

francuz91 | 29 lipca 2007 18:32:06 | kategoria: Biznes i finanse, Własna działalność

• G+
  • Facebook

Już któryś raz mi się zdarzyło, że jak chcę kupic zapałki to sprzedawczyni mi się pyta czy mam 18 lat. Ja mówię, że nie mam (mam 16), to ta na to odpowiada, że mi nie sprzeda. No to mówię, że nie ma zakazu sprzedawania nieletnim zapałek, a babki odpowiadają, żebym się nie kłócił. W takim wypadku idę do sklepu obok i tam kupuję bez najmniejszego problemu, ale czy mają prawo mi nie sprzedac zapałek? :|

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 29 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: sklep, zapałki
gsiaxaa

gsiaxaa | 30 lipca 2007 10:49:07

Hehe jak zapałki są nielegalne to ja posiadam w domu coś koło tysiąca nielegalnych zapałek.Dobrze ,że mni policja za to nie szuka ;):D:D:D

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 30 lipca 2007 11:49:01
Odpowiada Ekspert kategorii Własna działalność I.

W kiosku koło mojej podstawówki też nie sprzedawali dzieciakom zapałek ale to był(nawet jeszcze jest) ich prywatny kiosk.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
psychogirl

psychogirl | 30 lipca 2007 14:08:14

nie ma prawa.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 stycznia 2009 17:41:10

Jeśli jest to normalny sklep, to musi ci sprzedać to co chcesz, o ile możesz to kupić. Masz 16 lat, nie możesz kupić piwa, ale zapałki tak.

Możesz zadzwonić na policję, to jej mandat wlepią. Sklep, normalna firma. Niczego nie mogą nikogo selekcjonować itd..

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 13 października 2009 16:52:28

Nie ma też zakazu, żeby taki sprzedawca, który sprzedaje małym dzieciom zapałki nie wszedł na najbliższy wieżowiec i nie skoczył na łeb. Będzie o jednego kretyna mniej. Mama 9-cio i 12-to latka.

anonymous | 12 maja 2010 13:42:59

ehh, jest zakaz sprzedaży zapałek nieletnim a wy wszyscy oczywiście musicie być najmądrzejsi... kara wynosi do 500zł. Pewni babke nie swędziało 5 stówek i dobrze że Ci ich nie sprzedała

cytruska

cytruska | 14 czerwca 2010 15:35:19

no ja jestem niepełnoletnia i bez problemu mi zapałki sprzedają (ja nie używwam tylko gdy chcemy zrobić ognisko czy coś , bo ja nie palę itp.)

cytruska

cytruska | 14 czerwca 2010 15:36:59

no ja jestem niepełnoletnia i bez problemu mi zapałki sprzedają (ja nie używam , jeśli tylko gdy chcemy zrobić ognisko czy coś , bo ja nie palę itp.) przepraszam , źle sformułowałam zdanie

Kajra

Kajra | 19 lutego 2013 16:24:54

Pierwsze słyszę o czymś takim. Zakładają, że jak ktoś kupuje zapałki to do papierosów? A nie pomyślą, że kuchenkę często trzeba czymś zapalić... Bardzo dziwne.

krzysiek75

krzysiek75 | 25 lipca 2013 17:33:53

nie ma zakazu sprzedaży zapałek nieletnim ale powinien być ponieważ taki pięcio latek czy dziesięcio latek kupi zapałki dla zabawy i wychodzą problemy i duże pożary a nie da się upilnować takiego osimio czy dziesięcio latka.

1 2 3 z 3

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 37,4 pkt arinkaoarinkao
  2. 2 34,1 pkt MoltoBeneMoltoBene
  3. 3 29,1 pkt PitbullPitbull
  4. 4 25,6 pkt antysocjalistaantysocjalista
  5. 5 20,4 pkt  adell adell
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl