zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
monarcha

Czy samobójstwo to grzech?

monarcha | 7 lipca 2010 12:21:08 | kategoria: Edukacja, Gimnazjum

• G+
  • Facebook

Czy samobójcy mogą iść do nieba, czy są skazani na piekło?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 34 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
monarcha

monarcha | 7 lipca 2010 18:31:01

Czyli gdy lubię samotność i izolację bo jestem socjopatą to Twoje piekło będzie moim niebem?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
paula77777

paula77777 | 7 lipca 2010 18:38:49

Nikogo i Patryk7 a co z 5 przykazaniem? To już ten katechizm interpretuje je jakoś inaczej? Mnie zawsze uczono na religii, że 5 przykazanie tyczy się także nas samych. Czyżbym niepotrzebnie rzucała palenie? A ja się bałam, że jak się będę sama zabijać, to pójdę do piekła, a tu się okazuje, że niepotrzebnie... :D

Ayisha

Ayisha | 7 lipca 2010 19:39:24

paula77777 Ty tak serio? Myslisz naprawde, ze tak jest napisane w Koranie? Ze to religia pozwala na zabijanie i wierzacy ludzie tak sobie w imie Boga maja i moga zabijac? Ta religia nic o tym nie mowi, a skrajnych szalencow mamy wszedzie...Wielu chrzescijan przeprowadza gorsze rzezie na ludziach, czy to znaczy, ze ta religia tez o tym mowi? Nie. Przeczytaj Koran, jesli chcesz wiedziec i mowic na czym polega wiara muzulmanow.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
lizawieta

lizawieta | 7 lipca 2010 20:12:44

Ja też jestem agnostykiem, ale nie uważam, ze wiem wszystko na temat wyżej wymienionych religii i nie wdaje się w zaciekle dyskusje na te tematy, a już na pewno nie staram się nikogo zniechęcić do swoich wierzeń. @Paula77777 wyluzuj...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
patryk7

patryk7 | 7 lipca 2010 20:37:31

monarcha: Przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem "Ciężkie zaburzenia psychiczne, strach lub poważna obawa przed próbą, cierpieniem lub torturami mogą zmniejszyć odpowiedzialnośćsamobójcy"

Owszem to i to jest wykroczenie na przeciw Dekalogu.
5.Nie zabijaj - OK

Jak by na to spojrzec powierzchownie okazuję się, że to jest jedno i to samo, lecz to tylko iluzja.
Kiedy spojrzysz w głąb to dostrzegniesz w tym pewien sens.
Kiedy człowiek podejmuje się próby samobójczej to zazwyczaj ma problemy życiowe, cierpią i maja przed czymś obawę.
Zabijając bliźniego mamy do niego uraz psychiczny, nienawidzimy go za coś, "mamy powód by go zabic"
np taki jaki Ty tutaj podałeś kolor skóry.

Człowiek, który podejmie się samobójstwa, to jedynie z przyczyn wyżej przeze mnie podanych.
To jest wybaczalne dla Boga i daje mu możliwośc poprawienia się w czyściu.

Lecz jeżeli taki człowiek zabije drugiego człowieka, dlatego, bo np powie, że jest brzydki, to jest to ewidentne igranie z Bogiem, brak szacunku, dla jego pracy, dla jego wysiłku.
Co dla niego jest niewybaczalne.
Za co go spotyka wymierzona przed sądem kara.

Jestem chrześcijaninem i wychodzę z takiego, a nie innego założenia.
I nie mam zamiaru się tłumaczyc z wyznawanej przeze mnie wiary.

Nie jestem uczonym w tym kierunku.
Jeżeli chcecie tutaj filozofowac i tak dociekliwie dążyc do tego, to idźcie do księdza pogadajcie z nim, on wam wszystko powie.

Życie pozaziemskie jest zbadane, tylko i wyłaznie z pisam św i ze śmierci klinicznych.
Same osoby przechodzęce tą śmierc, powiadają, że Bóg dał im wybór, czy chcą powrotu na Ziemie, czy tez nie.

Jedna zdecydowała się powrócic, ponieważ nie czuła sie spełniona tutaj na Ziemi.

A jak wyjaśnicie zjawisko to, że jak mojej mamy umierał, to opowiadał jej jak tam jest.
Jak tam jest pięknie, widzi aniołki, kwiatki, łąkę, rzeczywiście tak jak jest mówione.

Ta konwersacja do niczego nie prowadzi.
Nie chce Wam uzasadniac, na czym polega wiara, na czym polega chrześcijaństwo.

Paulino... jeżeli jesteś agnostykiem, to nie czepiam się wcale Twojego wyznania i reguł, które zostały przyjete.

paula77777

paula77777 | 7 lipca 2010 20:43:53

Ayisha a słyszałaś, żeby jakiś katolik kogoś zabijał w dzisiejszych czasach w imię wiary? Nie czytałam nawet Biblii, więc za Koran się brać nie zamierzam, ale jakoś chyba sobie tłumaczą, to co robią?

Chociaż o ile pamiętam, to sami sobie coś takiego dopisali. Teraz nie wiem, gdzie, ale w jakiś tych swoich prawach mają coś o zabijaniu innowierców.

Lizawieta ja nikogo nie chcę zniechęcać. Ja tylko napisałam swoje zdanie, że nie wierzę w piekło i niebo, nikomu nie kazałam się mnie czepiać.

lizawieta

lizawieta | 7 lipca 2010 20:53:11

Nie kazałaś się czepiać nikomu, to by była głupota. Ale z Twoich wypowiedzi jasno płynie przekaz, że religia chrześcijańska jest be i fuj. Jeżeli Ty nie wierzysz, ok, ale uszanuj to, że jednak ktoś wierzy, oni też piszą tylko swoje zdanie.

Ayisha

Ayisha | 7 lipca 2010 21:04:56

paula77777 tak slyszalam, czy to znaczy, ze Biblia tez pozwala na mordowanie? A Ty swoje wiadomosci na czym opierasz? O tym gdzies uslyszalas, czy wiadomosciach telewizyjnych i gazetach? Nie bedac katolikiem musialabym sie zapoznac najpierw z Biblia, Pismami Swietymi by moc oceniac. Tak samo nie bedac muzulmanem, jesli chce sie ten temat wypowiadac, nie da rady bez zapoznania sie z ta wiara...

paula77777

paula77777 | 7 lipca 2010 21:22:55

Ayisha tutaj jest trochę na ten temat, ale nie pamiętam gdzie więcej czytałam/widziałam o islamie i ich karaniu innowierców.

Perifriend

Perifriend | 8 lipca 2010 00:13:03

Tak. Samobójstwo to ogromny grzech, tyczy oczywiście przykazania, nie zabijaj. Słyszałam o taki czymś, że jeżeli człowiek zabije się z miłości do osoby, która umarła czy zginęła. Mimo wszystko trafia do "piekła". Zastanawiałaś się może nad świętymi?! Przecież oni wszyscy cierpieli.. Wytrzymali, starali się żyć dalej, mimo złych życiowych doświadczeń. Właśnie tak w pewnym sensie sprawdza nas Bóg.. Samobójstwo nie jest dobrym rozwiązaniem, czy nie warto pocierpieć kilka, kilkanaście lat w życiu niżeli zostać skazanym w odwieczne potępienie?

więcej odpowiedzi

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 73,4 pkt niemawolnegonickuniemawolnegonicku
  2. 2 68,7 pkt MoltoBeneMoltoBene
  3. 3 68,4 pkt KowalskyKowalsky
  4. 4 68,2 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  5. 5 64,7 pkt Samiec AlfaSamiec Alfa
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl