zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
czopik

Czy pies umiera, czy zdycha? Sondaż

czopik | 7 marca 2013 10:59:40 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Może głupie pytanie ale zawsze się kłócę o to z moim ojcem:/ Dla mnie pies to członek rodziny i umiera nie zdycha, mój ojciec twierdzi, że wszystko co ma więcej niż dwie nogi zdycha:/ Jak mu wytłumaczyć, że pies umiera?!

Zobacz wyniki Zagłosuj:

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 85 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: czy, pies, cumiera, zdycha
najlepsza odpowiedź

anonymous | 7 marca 2013 11:26:04
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Jak dla mnie każde zwierzę umiera,ale człowiek lubi umniejszać życie zwierząt,stąd wzięło się powiedzenie ,że zdychają.

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 11:28:29
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

Nie, mówiąc, że zwierzę umiera człowiek umniejsza własne życie... 

7 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 11:28:51

umniejszać?? poczytaj biblię ....... w oczach samego boga to człowiek ma największą wartość !!!!!

6 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 11:37:57

Nie powiem Ci gdzie mam Tą Biblię na którą się powołujesz,nie zapominaj ,że to tylko ktoś tam sobie tak napisał.
Ja nie słyszałam aby Bóg mówił ,że życie zwierząt jest mniej znaczące niż człowieka aliki3

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 11:39:46

Jak już pisałam ,zwierzęta umierają ,nie umniejszam w ten sposób nawet odrobinkę swojego życia ,które jest bezcenne.
Takie ja mam na to zapatrywanie ,Ty mozesz mieć inne CzarnyBaran

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
czopik

czopik | 7 marca 2013 11:42:12

Dziękuję za poparcie adeIl
Dla mnie zwierzak to mój przyjaciel dlatego mówię, że "umiera"

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 11:45:34

no skoro jesteś na równi z psem to gratuluje !!!!!!! teraz tylko trzeba to nagłośnić by jeszcze kościół wziął to pod uwagę i jak tylko zdechnie Ci pies to zrobimy mu pogrzeb na równi z Twoją rodziną ..........szokujące?? , ale to Ty twierdzisz ,że pies i człowiek są na równi!!!! przepraszam za szokującą wypowiedz .....

7 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 11:49:28

nie słyszałaś by człowieka bóg wyróżnił???? to czemu pozwolił zwierzątka zjadać jako posiłek a człowieka nie???

5 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 11:57:35

Ej, @aliki3, ale Hamerykańce już robią pogrzeby dla swoich zwierząt... No ale nikt nie powiedział, że Hamerykańce są normalne;p 

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 12:00:52

wiesz ja już masę rzeczy słyszałam co robią Hamerykańce ,ale u nich to mnie już nic nie zdziwi ..............

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:01:29

A może ja mam w nosie co na to ksiądz,ja sobie życzę aby moje prochy były rozsypanie gdzie się da,trochę nad morzem ,trochę w lesie ,a jeszcze część najlepiej w górach.
A jak Ci ulży to przyrównuj sobie mnie i moje życie do psa,dla mnie to żadna ujma z Twoich ust(paluszków),nie znam Cię i jest mi zupełnie obojętna Twoja opinia .
A co ma być szokującego w tym co napisałaś,mnie nic nie zszokowało.
Czego byś nie napisała to ja nie zmienię swojego podejścia,dla mnie umierają,i ich zycie także jest cenne aliki3

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:03:39

A gdzie Ty się chowałaś,to nie wiesz ,że były i takie czasy ,że to ludzie byli zjadani przez zwierzęta,zresztą do tej pory się tak dzieje ,szczególnie w krajach trzeciego świata .
Człowiek jak inne stworzenia drapieżne i padlinożerne lepiej sobie radzi ,aniżeli roślinożercy aliki3 .

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 12:08:31

ok ..ja niczego złego nie miałam na myśli .......... każdy ma swoje zdanie i tyle! Ja wierzę w boga więc inaczej do tego podchodzę

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:12:50

Ja nie wiem czy wierzę, ale człowiek jest dla mnie wyżej w hierarchii niż zwierzę, nie można ich porównać. 

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:17:27

No widzisz a w Indiach czczą krowę,jest dla nich świętością:)

aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 12:20:57

wiesz może ja jestem za głupia na Twoje teorie????? co ma piernik do wiatraka????? zwierzę to ssak nie rozumny jak głodny to zaatakuje nawet pies ......

4 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:42:01

Człowiek jak głody też tak zrobi,zje nawet towarzysza wyprawy,nie jesteśmy aż tak różni jak Ci się wydaje(to jest instynkt który każe nam za wszelką cenę przeżyć).
Co do świętych krów,podałam Ci przykład ,że są ludzie którzy życie takiej krowy mają czasami wyżej od ludzkiego(szczególnie kobiecego),jest wiele jeszcze takich krajów w których można kupić sobie kobietę za ileś tam kur ,owiec czy wielbłądów.
Postrzeganie zwierząt zależy w dużym stopniu od tego jak bardzo dany kraj jest rozwinięty.Ale to tak troszkę odbiegając od tematu.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
manam

manam | 7 marca 2013 15:55:01

pogardliwie ....

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 15:57:18

Ale co pogardliwie manam ?
Nie wiem do której wypowiedzi się ustosunkowałeś.

manam

manam | 7 marca 2013 16:06:01

nie kazdy człowiek umniejsza życie zwierząt. Ale wielu np. je przesadnie wywyższa . Np. taki Zbig. Zamknął się z kotami w domu i zbija się z homo sapiensów :P.

aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 22:20:42

a co ma piernik to do wiatraka?????????????????????

anonymous | 7 marca 2013 22:33:28

Zgadzam się z Tobą w tej kwestii manam

rajska

rajska | 19 lipca 2013 09:47:19

Życie jest równym pojęciem. Ale inna sprawa, że psy są na wyższym poziomie niz niektórzy ludzie.

dakota39

dakota39 | 8 sierpnia 2013 17:08:23

dla mnie pies to członek rodziny i jeśli mówię że coś poszło na drugi świat to mówię że umarłoPłacz

pokskaPyza

pokskaPyza | 3 lutego 2014 14:52:33

Do aliki3. Aż sobie konto specjalnie założyłam, żeby skomentować te twoje wypociny. Jak na razie mieszkasz w Polsce, która należy do krajów mało rozwiniętych pod wieloma względami. Nie wiem dziecinko, czy zdajesz sobie sprawę, że w wielu krajach UE ubezpieczasz psa, czy kota jak członka rodziny. Masz możliwość pochownia swojego przyjaciela w godziwy sposób na specjalnym cmentarzu. Nie słyszałas znawczyni religii o tym, że co roku w PL  jest specjalny dzień w którym klecha jedzie do gospodarstw wiejskich święcić bydło? Za gówniarzowata jesteś, by w ogóle wypowiadać się w takich tematach i widzę zbyt uboga umysłowo, by kiedykolwiek do tego dorosnąć. Gdzie bóg pozwala jeść zwierzątka? To człowiek sam w swej pysze zaczął się nim obżerać. Gdybyś liznęła odrobinę wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia i dietetyki, wiedziałabyś, że ludzki żołądek nie jest przystosowany do trawienia mięśa, dlatego źli ludzie, którzy to żrą, zdychają na ciężkie choroby. Zrób sobie test przy śniadanku, przeżuwasz jedzenie, czy jedynie rozdzierasz je klami i łykasz jak zwierzęta mięsożerne? Widzałaś kiedyś krowę, która je mięso? Zapewne nie, bo krowa, jak i człowiek jest przeżuwaczem. Zajmij się panienko czymś pożytecznym, nie wiem trzyj chrzan i skończ udzielać odpowiedzi w dziedzinach, które są ci obce.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:27:07

W oczach Boga to wszystko co żyje ma wartość nie tylko człowiek, a człowiek żeby faktycznie był coś warty powinien zasłużyć sobie na to a nie uzurpować sobie prawo do "wielkiej wartości"  tylko dlatego, że nazwany jest człowiekiem. Paniusiu aliki3 nosić miano człowiek to być nim. Coś mi się widzi, że paniusia jest tylko człowiekiem z nazwy - nic więcej

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:32:26

Jakbym zjadła takiego człowieczka jak ty paniusiu aliki3 to bym z pewnością umarła bo paskudztwo, które jest w tobie by mnie zatruło. Ciebie na pewno nie postawiłabym na równi z psem, kotem czy innym zwierzęciem - bo swoją postawą i swoim móżdżkiem nie dorastasz ani psu, ani kotu nawet do łapek.

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:37:26

Człowieka Bóg wyróżnił, ale nie w takim znaczeniu jak ty myślisz.  Prawdziwy człowiek ma w sobie CZŁOWIECZEŃSTWO a ty paniusiu  aliki3 nie masz go za grosz i nie czuj się wyróżniona.

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:41:14

aliki3 nie widać byś była bardzo rozumna "nierozumny" piszemy łącznie taki chyba masz rozumek jak i ta twoja pisanina. Wiesz moje psy są bardziej od ciebie rozumne i to z pewnością. Zwierzęta umierają tak jak każde żywe stworzenie. A człowiek, który jest tylko człowiekiem z samej nazwy zdycha a tym bardziej zdechnie gdy jest podły.

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:46:43

Brawo polskaPyza podzielam Twoje zdanie. Po co właśnie takie ćwierćczłowieczki i ćwierćmózdżki jak aliki3 funkcjonują w naszym społeczeństwie

sarna1

sarna1 | 1 maja 2014 23:37:17

Mam w rodzinie księdza  i to on gdy odszedł kilka lat temu mój pies. Zadzwonił i zapytał czy po jego śmierci wezmę kolejnego. Zawsze podkreślał że pies też jest stworzeniem Boga, a dusza jego jest tak duża,że gniżdzi się aż po merdający ogon. :0)

stasia109

stasia109 | 15 maja 2014 18:43:03

Umniejsza? Nie, człowiek i zwierz zostali stworzeni przez Boga. Oboje rodzą się, czują, oddychają, boja się, tęsknią, kochają,... i umierają. Ja mówię że odchodzą, bo odchodzą...na drugą stronę.

Dzasta

Dzasta | 18 grudnia 2014 01:34:46

tak popieram. ludzzie mysla ze sa panami swiata ale tak naprawde to gowno prawda. czlowiek zabije drugiego czlowieka za glupia dyche na woddke... i w czym niby jestesmy lepsi???

Dzasta

Dzasta | 18 grudnia 2014 01:44:12

haha wartosc... ciekawe jaka...??? ciekawe jak ktorys Cie wezmie i poderznie gardlo a jakims cudem bys przezyla to czy tez bys patrzyla na biblie??? a czy w biblii jest gdzies napisane ze mozna mordowac, gwalcic, molestowac bezbronne dzieci??? no nie wydaje mi sie... najwieksza wartosc na swiecie to maja dzieci... i zwierzeta takze... bo Ty wartosciowa napewno nie jestes...

Monikatd

Monikatd | 25 sierpnia 2015 23:10:50

wole byc na rowni z psem, bo to o wiele wiecej niz na rowni z takim polglowkiem jak ty, czesciej czlowiek jest mniej wart niz pies

anonymous | 7 marca 2013 11:01:20

Jak ze starości to umiera, jak z choroby to zdycha

5 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
czopik

czopik | 7 marca 2013 11:02:17

a jeśli się go uśpi?

anonymous | 7 marca 2013 11:04:58

To jest uspany

manam

manam | 7 marca 2013 11:03:06

zdycha, ale to nie jest pogardliwe określenie..

5 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
czopik

czopik | 7 marca 2013 11:06:26

Mi się źle kojarzy...  Nie powiedziałabym np. że moja babcia zdychała....

1 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
manam

manam | 7 marca 2013 11:09:32

a ja bym nie powiedział że pies umiera. Dlatego istnieja te dwa określenia. 
Zwierzęta wgl maja inne nazwy. Nie powiesz psia twarz, tylko pysk (mordka, pyszczek). Nie powiesz krew u zwierzecia, tylko jucha. Nie powiesz włosy/fryzura, tylko grzywa (u konia np.)..

To tak dla podkrteslenia tych "subtelnych" róznic miedzy nami..

czopik

czopik | 7 marca 2013 11:15:23

ja tam mówię że ma wyraz twarzy :)

anonymous | 7 marca 2013 11:16:16

Źle mówisz. 

twarz

1. «przednia strona głowy ludzkiej»
2. «człowiek, osoba»

anonymous | 7 marca 2013 11:41:06

Ja mówię krew.

anonymous | 7 marca 2013 11:58:07

@adeIl? Krew? 

anonymous | 7 marca 2013 12:11:28

Tak,jest tak samo czerwona jak ludzka,nie spotkałam się aby np. weterynarz użył innego stwierdzenia.
Jakby nie było zwierzęta tak samo jak ludzie się wykrwawiają ,a nie wyjuchają .
Jak mnie weterynarz pytał gdy moja sunia rozwaliła łapkę?-
-Czy bardzo krwawiła?:)
Wniosek,mimo wszystko ,mają jednak krew,mimo iż resztę faktycznie nazywa się ,a to pyszczek ,a to łapka CzarnyBaran
Tak samo jak zwierzętom przetacza się krew,a nie juchę,jucha to tak bardziej na wsi ludzie mówią i to o krwi prosiaka czy innego zwierza do jedzenia.

manam

manam | 7 marca 2013 15:59:13

ale kto powiedzial że jucha czy zdychanie to pogardliwe/gorsze określenia? Takie same. Ale używa się ich zamiennie m.in. żeby nie było pomylek (np. ktoś z rodziny usłyszałby plotkę "ktoś umarł w rodzinie" i się załamie- a to będzie chodziło np. o rybkę...). A jak powiesz że coś zdechło, to wiadomo o co cho..

codzienna

codzienna | 7 marca 2013 11:04:17

nie chciałabym,aby mój Przyjaciel odszedł na zawsze

aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 11:05:50

ludzie umierają a zwierzęta zdychają.......Dezaprobata

czopik

czopik | 7 marca 2013 11:07:37

głupie takie rozróżnienie :( skoro pies/kot/ czy inny zwierzak jest mi bliski to tak samo jak o kimś bliskim (mamie,tacie...) nie powiedziałabym ze zdycha :(

2 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 11:09:31

rozumiem ,że się kocha zwierze,ale porównanie zwierzaka do miłości jak do matki  czy ojca to lekka przesada ...

4 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 11:10:41

Porównujesz kota czy psa do człowieka? Kochasz ich tak samo?Tak samo przejmiesz się śmiercią mamy czy ojca i zwierza? 

No proszę Cię... Chyba masz coś poprzekładane w systemie wartości. 

czopik

czopik | 7 marca 2013 11:17:01

To był tylko przykład, równie dobrze możecie podstawić daleką ciotkę ale wiedziałam, że zrozumiecie o co mi chodzi jak podstawię rodziców. Skoro mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel to czemu się mówi że zdycha, a nie umiera. O przyjacielu też nikt z Was by tak nie powiedział ...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 11:19:17

Jak grochem o ścianę! Umieranie dotyczy ludzi. Zdychanie - zwierząt. Poczytaj słowniki, skoro mi nie wierzysz. 

zdechnąć — zdychać
1. pot. «o zwierzęciu: skończyć życie»
2. zdychać pot. «cierpieć»
3. pogard. «umrzeć»
4. zdychać pot. «chylić się ku upadkowi»

umrzeć — umierać
1. «zakończyć życie»
2. «przestać istnieć»
umarły I «taki, który umarł»
umarły II «osoba zmarła»

aliki3

aliki3 | 7 marca 2013 11:20:47

błagam Cię żadnego zwierzaka nie porównuje sie do człowieka !!!! mówiąc ,że pies umiera twierdzisz ,że stawiasz życie ludzkie na równi ze zwierzakiem a to już chyba nie jest normalne .....

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:14:16

Nienormalne to jest to iż uważasz ,że ktoś kto twierdzi ,że zwierzę umiera stawaia na równi zycie ludzkie ze zwierzęcym.
Często ludzie mówią o swoich pupilach ,że umarły,to naturalne gdy zwierzaczek był nam bliskim przyjacielem ,czasami jedynym jakiego taki człowiek miał w życiu aliki3

anonymous | 7 marca 2013 12:17:12

Tak wywnioskowałyśmy na podstawie tego co napisała autorka pytania @adeIl. Wniosek? Albo nie umie logicznie pisać, albo dobrze wywnioskowałyśmy. 

anonymous | 7 marca 2013 12:21:40

Albo jest jeszcze dzieckiem,nie masz pojęcia ile czasu moja córka płakała gdy zmarł nasz stefanek(szczurek),spróbowałabyś jej wtedy powiedzieć ,że jego życie jest nic nieznaczące(zrobiłą mu cały pogrzeb) ,ja jej tego nie broniłam ,sam też jako dziecko tak robiłam CzarnyBaran

anonymous | 7 marca 2013 12:23:55

Nie twierdzę, że jest nic nie warte. Nic takiego nie powiedziałam, nie wiem skąd to wyczytałaś. Twierdzę, że życie szczurka jest mniej warte niż życie człowieka. 

Nie zrobiła pogrzebu - zakopała go. No chyba, że był ksiądz, trumna, krzyż itd. 

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:34:21

Trumna krzyż ,nawet się pomodliła,a nie na każdym pogrzebie są księża(więc nie jest to wyznacznikiem tego ,że coś można nazwać lub nie pogrzebem),czasami jest to mistrz ceremonii,byłam na takich dwóch pogrzebach .
I jest raczej oczywiste ,że dla człowieka jego własne życie jest najważniejsze,my analizujemy,zwierzęta nie, my mamy wyobraźnię,one nie,ale to nie powoduje ,że są gorsze,po prostu mają mniejsze szanse (użyłam sformułowania nic nieznaczące,nie nic niewarte )  CzarnyBaran .
Kończę temat ,gdyż wszystko co chciałam napisać już napisałam ,a nie mam zamiaru nikogo przekonywać,że mam rację,mamy jako ludzie takie prawo ,aby mieć różne poglądy na bardzo wiele spraw:)

rajska

rajska | 19 lipca 2013 09:53:58

Pogrzeb, to nie jest pojęcie katolickie. Szczurka tez mozna pogrzebac. Tak, jak nadzieje.

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:51:14

Do aliki3 - jakbym miała taką córkę to przede wszystkim wstydziłabym się jej. Ciebie paniusiu nie wychowali a wyhodowali. Nie kochasz zwierzęcia to i ludzi nie umiesz kochać więc przestań już zaśmiecać forum swoimi wypocinami.

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:53:18

A ja uważam, ,że ludzie, którzy nie cenią zwierząt nie umrą a będą zdychać i życzę im by zdychali i to pod płotem.

anusia60

anusia60 | 25 kwietnia 2014 22:54:43

Ciebie aliki3 nawet do najobrzydliwszego zwierzaka bym nie porównała bo by to była obraza dla zwierzaka.

Dzasta

Dzasta | 18 grudnia 2014 01:37:30

wez idz z tym do szkoly dzieciaku... wlasnego zdania nie masz ze musisz sie opierac o slownik??? kogo to interesuje??? widac ze za madry to Ty nie jestes skoro w slownik zagladasz i z tym do LUDZi wyskakujesz... zal...

Monikatd

Monikatd | 25 sierpnia 2015 23:22:05

wszystko co dobre to umiera, a co zle to zdycha, bez znaczenia czy zwierz czy czlowiek i ty aliki3 zdechniesz

anonymous | 7 marca 2013 11:07:45

"Zdycha" jest pogardliwe tylko w stosunku do ludzi.

2 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
pokskaPyza

pokskaPyza | 3 lutego 2014 15:04:50

No i świetnie, bo dla mnie wszyscy bezmyślni obżeracze mięcha właśnie zdychają. Ten temat jest sporny, bo to, jakie kto ma do tego podejście określa nas samych. Ja generalnie mam zero szacunku do ludzi, dlatego, ze maja umysły, a sieją tylko degrengolade i spustoszenie planety. W kólko myśla o kasie, żarciu i kopulacji. Zwierzęta robią wszystko tylko i wyłącznie instynktownie, a ludzie dla zysku i posłuchu, więc dla mnie zwierzęta zawsze będą umierać, a ludzie (nie wszyscy) zdychać przez wlasną głupotę i zachłanność. 

anonymous | 7 marca 2013 11:07:47

Małpa ma dwie nogi - umiera?
Skoro tak (jego tokiem rozumowania) to czemu pies np. zdycha? W czym małpa jest lepsza od psa?

Zgadzam się jednak z Twoim ojcem - zwierzęta zdychają. Umieranie dotyczy ludzi. Nie można zacierać tej granicy. Zwierzęta to nie ludzie i nigdy nimi nie będą.

4 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 marca 2013 12:15:46

To nie słowo umieranie czyni z człowieka tym czym jest,to tylko słowo,nic ponad to,dla Ciebie zdychają ,dla innych umierają:)

Zmorineska

Zmorineska | 7 marca 2013 11:20:07

moje koty umierają i koniec kropka!

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
baccara

baccara | 9 marca 2013 10:46:45

moje zdanie,to oczywiscie, ze zwierzeta umieraja !!!! mialam dwa najukochansze pieski  ,ktore mi umarly !!! dla normalnych i cywilizowanych ludzi , piesek to czlonek rodziny - wiec nie zdycha, tylko umiera... ja mojego pieska spalilam i mam urenke w domu.. stoi zapalona zawsze swieczka LED - i sliczna czerwona roza i tak bedzie do konca moich dni !!!niech sobie kazdy mysli ,jak chce a ja wiem swoje !!!!

cytrus74

cytrus74 | 22 czerwca 2013 22:39:12

oczywiście że umiera nie rozumie ludzi którzy się wywyszszają  i myślom że są nie wiadomo kim

bofomohh

bofomohh | 21 października 2013 22:10:28

Mój pies umrze - te psy ,które miałam kiedyś też umarły ,..................Ale temu którego teraz mam - obiecałam ,że umrzemy razem . Nasz 1- rok to u psa 7- lat ,..Czy to jest sprawiedliwe ?

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 124,7 pkt elsieelsie
  2. 2 58,3 pkt birbantbirbant
  3. 3 41,8 pkt tadziotadzio
  4. 4 30,3 pkt harmonikharmonik
  5. 5 24,5 pkt okonekokonek
więcej rankingów