zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Lepper

Czy piejsz alkohol? I czy jesteś za tym, aby młodzieży można było sprzedawać alkohol?

Lepper | 18 stycznia 2007 19:42:27 | kategoria: Szkoła, Historia

• G+
  • Facebook

Moim zdaniem to 18czy np. 16 czy 20 niema az tak wielkiej róznicy. Ale i tak jest dobrze. Jednak gdyby alkohol sprzedawany byłby dzieciakom(10-12lat itd.) to była by to już przesada. Co wy sądzicie?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 46 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
corbijn

corbijn | 18 stycznia 2007 19:45:26

Jestem za tym aby alkohol był sprzedawany od 21 lat.

6 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... skomentuj
HermeZ

HermeZ | 18 stycznia 2007 19:59:46

21? Moze masz racje... ja mam 18 (:P) i zdecydowanie uwazam ze 18 to dobra granica (zaznaczam, ze byc moze 21 to lepsze rozwiazanie). Jestem jednak absolutnie przeciwny sprzedazy nieletnim... Jest jeszcze jeden problem... trzeba jakos zmusic sklepikarzy do przestrzegania prawa (nie mowie o wszystkich, ale sa tacy co sprzedaja), bo jesli nawet podniesiemy granice to i tak nic to nie zmieni....
A co do pierwszego pyt. - tak, pije :P ale tylko w dobrym towarzystwie, w ktorym faktycznie moge sie wyloozowac ;)

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
IllIl

IllIl | 18 stycznia 2007 20:00:10

Nie pijam alkoholu - kiedy był czas na "naukę" w tej dziedzinie grzecznie siedziałem w domu i zajmowałem się czymś innym. Czy wyszło mi to na dobre - kwestia dyskusyjna, alkohol z pewnością jest bardzo przystępną płaszczyzną porozumienia, no ale nie ważne.
W wieku 18 lat człowiek jest pełnoletni i odpowiada za własne czyny, jeśli zakazać sprzedawania alkoholu, powiedzmy poniżej 20 lat, to zmienić także prawo w kwestii odpowiedzialności tych osób - w końcu taki zakaz jest jakimś częściowym ubezwłasnowolnieniem. Tak samo z nieletnimi - nie są w pełni odpowiedzialnie za siebie, więc z jakiego powodu mają mieć prawo do spożywania alkoholu.
Całkowita prohibicja - stanowczo NIE, w naszym kręgu kulturalnym z pewnością by się to nie sprawdziło^^ i skorzystało by tylko na tym "podziemie".

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 stycznia 2007 20:02:05
Odpowiada Ekspert kategorii Historia II.

Biorąc pod uwagę to, że najgorętsze imprezy mieliśmy w czasach liceum (zwłaszcza początek) - moje zdanie co do sprzedaży alko jest obojętne, jeśli ktoś chce i tak załatwi sobie dowolny trunek w dowolnej ilości. Takie są realia i zakazy tego nie zmienią.

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 18 stycznia 2007 20:03:05

@corbijn: popieram. Alkohol jest dla ludzi mądrych którzy wiedzą jak go używać, w młodszym wieku tej wiedzy się nie ma. Nie mówię o aspekcie zdrowotnym (choć to również bardzo ważne) tylko psychicznym, aby nie popaść w uzależnienie. Im wcześnie się zacznie tym zagrożenie większe.

1 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
valutcizen

valutcizen | 18 stycznia 2007 20:16:12

Moim skromnym zdaniem alkochol od ukonczenia gimnazjum - ok ale za zgoda rodzicow i pod ich kontrola ilosci a na wlasny za 3 lata od tej daty...

3 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 stycznia 2007 20:22:14

wierz mi, ze miedzy 16 a 18 jest ogromna przepasc jestem za 21 rokiem zycia

2 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
arczi127

arczi127 | 18 stycznia 2007 21:08:23

Uważam że alkohol powinien być dostepny nie wczesniej niż po 18 roku życia, preferowałbym 21 lat. Alkohol czyni wielkie spustoszenie w psychice ale nie tylko u młodych ludzi, poza tym jw @corbijn czy @Antykwa, alkohol jest dla ludzi, którzy potrafią się z nim odpowiednio obchodzić, a jestem przekonany że osoby które mają mniej niż 18 lat tego nie potrafią. Mam 21 lat i rzadko piję alkohol (czasem piwo lub dobre wino), większą chęć miało się na niego gdy było się niepełnoletnim...bo to co zakazane bardziej pociąga.

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 stycznia 2007 22:08:01

Może być nawet od 30 lat , ale i tak znajdą się jakieś osoby co im kupią. Więc..?

4 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
HermeZ

HermeZ | 18 stycznia 2007 22:57:17

Wiec wszystko zalezy od postawy spoleczenstwa...trzeba wytepic tych, co nie przestrzegaja takich zakazow (waznych i potrzebnych)...

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

gbling

Jak zrobić zdalny włącznik komputera?

7 odpowiedzi i komentarzy
Jutro

Dlaczego trzeba doić krowy?

18 odpowiedzi i komentarzy
Andeline

Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

33 odpowiedzi i komentarzy
sneaky

Znacie jakieś ciekawe kody w Idei/Orange?

28 odpowiedzi i komentarzy
Dawid

Świat

17 odpowiedzi i komentarzy
misiek

Dlaczego Chuck?

7 odpowiedzi i komentarzy
helmut0

Najdłuższy most

4 odpowiedzi i komentarzy
loompy1

Dlaczego podnosi nam się jądro?