zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Czy narkotyki powinny być zalegalizowane? Sondaż

anonymous | 3 lutego 2007 17:55:41 | kategoria: Polityka, Inicjatywy

• G+
  • Facebook

Sama legalizacja nikogo nie zmusza do ich zażywania. Prawdopodobnie nie zwiększyłaby się też liczba osób biorących, gdyż w dzisiejszej sytuacji, gdy ktoś chce, jest jednak w stanie zdobyć narkotyki. Mówi się też, że "zakazany owoc jest bardziej atrakcyjny", a więc być może liczba osób biorących po legalizacji by nawet spadła.

Natomiast wyjście z podziemia handlarzy tym towarem pozwoliłoby na lepszą kontrolę jakości, bardziej przejrzystą konkurencję między dostawcami, a państwo, zamiast wydawać miliony złotych z naszych podatków na ściganie dealerów, zbierałoby żniwo w drodze podatku VAT. W końcu skoro tytoń i alkohol są zupełnie legalne, czemu narkotyki nie są?

Czy narkotyki powinny być zalegalizowane?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 29 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 21 kwietnia 2007 21:40:51

nie ma miękkich narkotyków one uzaeżniają tak samo jak inne a pozniej siegasz po mocneiejsze a co do pytania: TAK

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 czerwca 2007 14:57:03

oczywiscie ze tak , MY SISTER IS MORFINA !!

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 sierpnia 2007 17:45:55

Właściwie to już są legalne - papierosy, alkohol (twarde narkotyki - tzn odurzające substancje, które silnie uzależniają). Nie można mieć nadziei na zalegalizowanie marichuany, ponieważ nie jest ona usankcjonowana tradycjami i przesądami społeczeństwa - więc po co o tym myśleć...za posiadanie gieta możesz dostać odsiadkę jak za zmasakrowanie komuś twarzy...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 marca 2009 09:21:18

Zalegalizować narkotyki i wprowadzić karę śmierci za ich posiadanie

anonymous | 22 lutego 2010 14:32:38

Tak, powinny. Każdy pełnoletni obywatel powinien mieć prawo sam o sobie decydować, w tym także o tym, co zażywać. Wierzę, że sam mam prawo o tym decydować. Uważam też, że żaden urzędnik państwowy nie ma prawa mi tego prawa odbierać.

Legalizacja rozwiązałaby problem z dostępem nieletnich (dilera nie obchodzi, komu narkotyki sprzeda - skoro sam handel nimi jest nielegalny; sklep z licencją nie narażałby się na ryzyko), zanieczyszczeniem narkotyków (kto z zażywających ma obecnie 100% pewności co jest w towarze, który kupił?), a i budżet państwa mógłby zarobić na tym parę groszy.

Pozdrawiam.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 22 lutego 2010 14:52:42

Wolny wybór, każdego, czy 'ćpać'. Widzieliście narkomana na 'głodzie' straszne! To jest upodlenie człowieka. Zaznaczam, że widziałam (nie biorę narkotyków). Dlatego, mówię Nie!!! Zdecydowanie i nie obchodzi mnie, kto na tym zarabia.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 22 lutego 2010 14:57:59

Mogę dokończyć i opowiedzieć, jak wyglądają po kilku latach 'ćpania'. Żałosny widok zaręczam.

anonymous | 10 kwietnia 2010 01:06:55

Tak.

anonymous | 13 lipca 2010 02:37:27

no i po co legalizować? przecież, każdy kto chce, może je łatwiutko zdobyć, prawda?? :) prawda! a znając nasz rynek, po legalizacji znacznie by zdrożały, co konsmentom na pewno by się nie spodobało, a w konsekwencji doszłoby do aktów agresji. i to by byłotyle. :D

anonymous | 19 października 2010 15:40:52

jestem za całkowita legalizacja (dla ludzi dorosłych), ale szpitale powinny byc prywatne, zeby cpun nie marnował pieniedzy podatnikow. Moze to brzmi okrutnie, ale jak ktos chce sie zacpac to nie mamy moralnego prawa mu tego zabraniac.

1 2 3 z 3

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 114,9 pkt ptakwodnyptakwodny
  2. 2 111,2 pkt szmaragdowaaszmaragdowaa
  3. 3 102,8 pkt birbantbirbant
  4. 4 102,5 pkt MalitaMalita
  5. 5 97,6 pkt MuddyWatersMuddyWaters
więcej rankingów

Eksperci w kategorii: