zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Czy naprawdę wiesz kim jesteś?

anonymous | 4 marca 2009 16:12:33 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Podobna tak naprawdę nie wiemy kim jesteśmy. Zawsze coś udajemy kim jesteśmy, to po pierwsze. Jak udajemy kim jesteśmy, to wydaje nam się, że możemy być kimś zupełnie jeszcze innym (w negatywnym sensie), dlatego próbujemy być jakąś maską, itp. Podczas gdy tak naprawdę, tym kim jesteśmy, okazuje się że rzadko kiedy wiemy jakim faktycznie moglibyśmy być tak naprawdę.:))

Dla ułatwienia, proszę się wpierw skupić na samym pytaniu. Opis jest tylko dla chętnych... :)

0 ładowanie danych... 24 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 49 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Blusia

Blusia | 4 marca 2009 16:37:06

W zasadzie to każdy ma wiele osobowości, choć czasem sam tego nie wie. Podam to na przykładzie Jana Nowak: Jan-mąż, Janek-kolega, Nowak-pracownik, Jan-rywal Janek-przyjaciel Jan-obcy człowiek. Niby jest tą samą osobą, jednak inaczej zwraca się do szefa, inaczej rozmawia z żoną czy z nowo napotkanym człowiekiem. Przyjmuje maski, które pomagają mu się odnaleźć w danej sytuacji. Tylko powstaje pytanie: Kiedy jest NAPRAWDE sobą? Ja czasami sama sieie nie poznaję. Czasem dowiaduję się, że jestem zdolna do czegoś, czego nawet sobie nie wyobrażałam. Nasza psychika kryje wiele tajemnic, nawet przed nami samymi.

1 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 marca 2009 16:48:07

Tak myślę. Wiem jaki jestem na co dzień, wiem też, że chciałbym być lepszy, jednak czasem z przekory jestem nie uprzejmy - wbrew sumieniu, oszukuję i zaprzeczam samemu sobie, mając się za gołąbka a zachowując się jak rozbestwiony zwierz.
Kto pokazuje swoją prawdziwą twarz? Chyba święty Pański... a i taki jest tylko człowiekiem i różne myśli nie koniecznie czyste snują się mu po głowie. Istnieje zbyt duże ryzyko, że twoją dobroć wykorzystają nie całkiem prawi ludzie, ja sam otworzyłbym się tylko przy absolutnej pewności, że dana osoba mnie akceptuje bez względu na wszystko - jak wiadomo takiej pewności mieć nie można. To życie pełne udręk, smucisz się co dnia, przez całe lata ale nie co dzień masz powody do prawdziwej radości.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Ajumiko

Ajumiko | 4 marca 2009 18:12:27

Wiem kim jestem, ale zastanawiając się nad Twoim pytaniem muszę przyznać, że byłabym inną osobą, gdybym podjęła w życiu inne decyzje, gdybym spotkała na swojej drodze innych ludzi, gdybym urodziła się w innej rodzinie, w innym miejscu, gdybym nie robiła tego, co teraz robię. Część naszej drogi życiowej jest niezależna od nas, a o części sami decydujemy. Czy wybraliśmy dobrze? Czy można było wybrać lepiej? Czy te decyzje są nieodwracalne? Czy jeszcze możemy skierować swoje życie na inne tory? Czy brakuje nam odwagi? Czy Boimy się porażki, że może trafimy gorzej? Czasem budzi się taka myśl, że chcemy wyobrazić sobie siebie w innym miejscu, w innym otoczeniu. TAk wiele czynników decyduje o tym, że jesteśmy właśnie tacy. Czy chcemy tacy być? Czy jest nam z tym dobrze? Czy mogłoby być lepiej? Na pewno byłoby inaczej.
@Bklast to jedno z ciekawszych pytań w ostatnim czasie. Trzymaj poziom!

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
lamalama

lamalama | 4 marca 2009 18:39:47

Oczywiste że nie wiem. Skąd mam widzieć? Myślę i myślę, ale nic - nigdzie nie znajduję czegoś, bo mógłbym nazwać sobą.

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
wojtek2s

wojtek2s | 4 marca 2009 19:05:14

Tak... nigdy nie wiadomo kim się jest na prawdę. Jak to dobrze napiała Blusia człowiek przyjmuje wiele masek, w zależności od tego w jakiej znajdzie się sytuacji. Osobiście nie mam pojęcia jaki jestem na prawdę bo na co dzień przyjmuję tyle narzuconych wbrew sobie zachowań, że MOJA WŁASNA OSOBA już zanikła. Tak sobie myślę i myślę.... Internet choć przez wielu uważany jest za narzędzie diabła to jednak -szczególnie fora i strony takie jak te - pozawala poprzez zachowanie anonimowości użytkownika ukryć jego lęk przed ośmieszeniem samego siebie, przełamać tą blokadę i po woli wydobywać tego CIEBIE, tytułowego TEGO KIM JESTEŚ.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Miizu

Miizu | 4 marca 2009 19:33:19

Nie wiem kim jestem, ponieważ przez kilka lat kreowałam inną postać, udając nie tylko przed innymi, lecz przed samą sobą .
Stąd poczucie mojej tożsamości jest znikome, patrząc w lustro kilkakrotnie pytałam "kim jesteś".
Nie wiem, ale to bolesne.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 marca 2009 19:39:25

Czasami mam takie wrażenie jak bym nie istniała tylko widziała moje ciało z góży z pewnej odległości. Właściwie przez to uczucie nie wiem kim jestem.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
motylekdk

motylekdk | 4 marca 2009 20:46:22

A ja dokładnie wiem, kim jestem. Możecie próbować mnie przekonywać, że to niemożliwe, ale skąd możecie to wiedzieć na pewno?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Zet666

Zet666 | 4 marca 2009 21:35:25

Każdy ma wiele twarzy. ;)

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 marca 2009 21:52:25

tak.. mam takie momenty (i to zupełnie na trzeźwo!), że wiem kim jestem, dokąd zmierzam i co jest dla mnie ważne.. ale oprócz tych momentów to chaos, wiadomo. ważne, że mam tych kilku ludzi do których będę jeszcze wracał nieraz.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 228,4 pkt elsieelsie
  2. 2 203,3 pkt okonekokonek
  3. 3 166,8 pkt _ewa__ewa_
  4. 4 124,6 pkt antysocjalistaantysocjalista
  5. 5 117,7 pkt ata-ataata-ata
więcej rankingów