zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
chongoblanco

Czy masz coś do USA? Sondaż

chongoblanco | 16 kwietnia 2007 18:11:37 | kategoria: Podróże, Ameryka

• G+
  • Facebook

Czy masz coś do USA? Oczywiście chodzi o to czy coś Ci sie nie podoba w tym kraju. Dlaczego niektórzy tak nienawidzą tego kraju, wystarczy przecież spojrzeć na Amerykę i np. na Polskę (lub każdy inny kraj)i odpowiedzieć na pytanie : Gdzie normalnym ludziom żyje sie lepiej?. Nie pisze tu o takich którzy jadą tam, bo myślą że nic nie robiąc będą mieli kase, ale o normalnych, uczciwych ludziach. Więc, dlaczego tak jej nienawidzą? Zazdrość?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 62 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
kelpie995

kelpie995 | 16 kwietnia 2007 18:14:47

ja nic do nich nie mam

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
frankkosc

frankkosc | 11 stycznia 2015 21:20:49

Ameryka to wspaniały świat i przyjazny kraj do życia dla ludzi. Mieszkałem w tym kraju 18-lat, w takich dużych miastach jak Pittsburgh Pensylwania, Chicago Illinois, Detroit Michigan i Dallas Texas. Byłem w USA 5-lat nielegalnie zanim zalegalizowałem mój pobyt. Przed tymi atakami na Wieże w Nowym Yorku, tam było życie jak w raju. Nielegalny mógł pracować, mógł otworzyć konto w banku, mógł kupić dom,mógł zrobić prawo jazdy i kupić samochód, nikt nikogo o nic nie pytał, nikt się nie czepiał oprócz oczywiście urzędu emigracyjnego, którego rolą jest kontrolowanie napływu nielegalnych emigrantów. Ja jestem zawodowym krawcem mam dyplom Mistrzowski z Polski i pracowałem tam w dużych i bogatych sklepach odzieżowych, gdzie robiłem poprawki gotowych garniturów, aby pasowały do figury klienta. W Dallas Texas pracowałem w sklepie o nazwie Stanley Korshak gdzie garnitur 8-lat temu kosztował $10-tyś. Ci ludzie którzy krytykują USA nigdy tam nie byli, a ich wiedza o USA jest oparta na książkach takiego Amerykanisty jak Longin Pastusiak stary komuch  i zięć innego komucha Ochaba. Amerykanie są ludźmi bardzo życzliwymi i chętnie pomagają innym. W stanie wojennym wielu Amerykanów którzy nie mieli żadnych związków z Polską pomagało Polakom przez Caritas, wysyłając pieniądze i paczki, oraz przyjmując tych uciekinierów z Polski którzy przez obozy w zachodniej Europie dostawali azyl w USA. Mój problem polegał na tym, ze ja wyjechałem do USA za późno, bo miałem już 47-lat i chociaż znalazłem dobrą prace, nauczyłem się języka i zalegalizowałem mój pobyt,to czas mi uciekł i musiałem wrócić do Polski. Tam trzeba jechać przed 30-dziestką, to człowiek dojdzie do wszystkiego. Ja pracowałem w  USA tylko 14-lat i chociaż wyrobiłem sobie emeryturę, to  tylko najniższą która  nie wystarcza na dobre życie W USA. Mieszkałem też 12- lat w Kanadzie w Toronto, tam byłem cały czas legalnie i pracowałem w ekskluzywnych sklepach odzieżowych jako krawiec, zarabiałem dobre pieniądze. W USA i Kanadzie bo nie ma takich krawców jak w Polsce, większość krawców to Meksykanie, Arabowie, Chińczycy i inni ludzie z Ameryki Południowej i z dalekiego wschodu którzy o krawiectwie nie maja pojęcia to  są  w większości krawcy samoucy którzy nie maja takiej wiedzy o krawiectwie jak krawcy z Europy. Kanada to wspaniały kraj do życia dla ludzi starszych, bo tam jest super zaopatrzenie dla emerytów. Mógłbym jeszcze wiele napisać o życiu w tych wspaniałych krajach ale obawiam się, że mój wpis może być za długi i panowie redaktorzy go odrzucą. Pozdrawiam wszystkich.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
frankkosc

frankkosc | 11 stycznia 2015 22:59:56

Skoro mój wpis przeszedł, to dziękuję  panom redaktorom. Napiszę jeszcze o życiu w Kanadzie. Jak już wspomniałem wyżej, Kanada to wspaniały kraj do życia dla ludzi. Kanada we wszystkich rankingach robionych przez ONZ zajmuje zawsze pierwsze miejsce albo jedno z pierwszych miejsc na świecie jako przyjazny kraj do życia dla ludzi. Tam człowiek ma pełne zaopatrzenie medyczne na wysokim poziomie, bez kolejek do lekarza. Wszystkie usługi medyczne są bezpłatne jedynie trzeba płacić za usługi dentystyczne i za okulary.Każdy może sobie wybrać lekarza jakiego chce, nie obowiązują żadne rejony i żaden przymus. Każdy obywatel kanadyjski ma tak zwaną emeryturę obywatelską,(pierwszy filar) obojętnie czy pracował w Kanadzie czy też nie, musi tylko mieszkać w kanadzie  powyżej 10-lat, od 18-tego roku życia. To właśnie czas zamieszkania w Kanadzie decyduje jakiej wysokości będzie ta emerytura. Pełna emerytura obywatelska to jest około $500 na miesiąc.To nie są wielkie pieniądze, ale do tego dochodzi jeszcze dodatek do czynszu za mieszkanie, kartki żywnościowe, bilety komunikacji miejskiej i inne drobne upominki. To wystarczy na skromne życie dla ludzi którym nie chciało się pracować. A teraz o zaopatrzeniu emerytalnym dla Kanadyjczyków którzy pracowali i płacili składki. Każdy emeryt który płacił składki (to drugi filar emerytury) w Kanadzie) i dostaje poniżej $16-tyś emerytury na miesiąc, za lekarstwa nie płaci ani centa, obojętnie ile ten lek kosztuje. Natomiast emeryt który bierze emeryturę i pracuje, to na początku roku rozliczeniowego, (1  Sierpień) płaci $100.oo) i w ramach tej opłaty dostaje leki nieco droższe, a potem przez cały rok za każdy lek obojętnie ile on kosztuje płaci $4.11 centów. To mniej jak paczka papierosów.($10.oo). Tam lekarz może jednorazowo wypisać receptę na 6-miesięcy, ponieważ wielu Kanadyjczyków na zimę wyjeżdża na Florydę do USA, bo tam jest ciepło i wykupują leki na pół roku. Jeżeli emeryt potrzebuje tylko wykupić następne leki to nie musi chodzić za każdym razem do lekarza po receptę idzie tylko do apteki, gdzie jest zarejestrowany na komputerze i dostaje następne leki. Jeżeli czasem są jakieś pytania to apteka konsultuje się z lekarzem przez internet. Jeżeli emeryt dostaje od lekarza skierowanie na terapię, to chodzi na zabiegi tak długo aż ból ustąpi, nie jak w Polsce 10- zabiegów i za pół roku następne 10-zabiegów. Tam lekarze się śmieją z takiego sposobu leczenia, i pytają skąd ten lekarz w Polsce wie ile zabiegów wymaga dana choroba. Tam jest inny świat, inna cywilizacja, chociaż ta sama kultura śródziemnomorska. Jaszcze wrócę do USA, tam jeżeli jedno ze współmałżonków nie pracuje z jakichś powodów, to kiedy pracujący współmałżonek dostaje emeryturę to urząd emerytalny dzieli tę emeryturę na 3-części i dwie daje temu który pracował, a jedna część daje temu małżonkowi który nie pracował, aby nie był całkowicie zależny od tego który pracował. Taki podział obowiązuje tylko jeżeli ci małżonkowie żyją razem. W razie rozwody ten małżonek który nie pracował traci tę swoją część, a pracujący otrzymuje cała emeryturę. My z żoną mamy dwoje dzieci, syna o córkę i oboje z rodzinami odwiedzały nas i w USA i w Kanadzie, ale ze względu na to że oni też już mieli dzieci to,nie zdecydowali się emigrować do USA czy Kanady,bo to dla nich też już było za późno. Tam najlepiej wyjechać jako wolny człowiek i tam się ożenić, czy też wyjść za mąż,bo ta druga rodzina zawsze  trochę pomoże, a to bardzo ważne na początku startu w tamtym świecie. My z żoną jesteśmy pół roku w Polsce i uczymy się Polski od nowa, bo prze z te lata to oprócz języka polskiego wiele się w Polsce zmieniło. Teraz polska jest dużo bogatszym krajem aniżeli wtedy kiedy ja opuszczałem nasz kraj, ale mimo sentymentu do Polski jako ojczystego kraju, to muszę stwierdzić,że Polska to jednak nie USA albo Kanada i długo jeszcze Polacy nie będą żyć na takim poziom,ie jak ludzie tam żyją. Mnie mój boss Amerykanin w USA powiedział, że Polacy to bardzo inteligentny i pracowity naród, ale są rządzeni przez ludzi małych, słabo wykształconych i nieudaczników. Trochę było mi wstyd ale po cichu się z nim zgodziłem. Jestem Polakiem i kocham Polskę, ale mogę śmiało zawołać po angielsku. God bless Ameryka and Kanada. Przeżyłem wiele dobrych chwil w tych dwóch krajach i będę do śmierci myślał z sentymentem o tych dwóch krajach które dały mi możliwość  te prawie 30-lat żyć w dobrych warunkach. Cały czas dziękuję Bogu za tą łaskę, że mi pozwolił żyć i pracować w tych wspaniałych krajach.

elmmo

elmmo | 16 kwietnia 2007 18:16:10

Do Busha tak do USA i Amerykanów nie.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
yankeee

yankeee | 15 kwietnia 2012 15:05:25

busha  dlazcego?? a co masz  do tuska??
  a co masz do tuska??
jak niE mieszkaSZ W USA TO NIC NIE PISZ 
masz co jesc  masz :)
masz kilka aut masz:))
masz dom  masz :))
masz prace masz :)))
 ja mam to wszytko w usa 
 bo jak ktos chce pracowac  
 to ma wszytko
a kto nie chcial uczyc sie  to nie wie jaki gdzie kraj lezy 
tak samo i  polsce ludzie nie orientuja sie co ,jak gdzie :))         

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
dudi696

dudi696 | 4 czerwca 2013 09:10:45

Tylko przez takich ja Ty musimy mieć wizy do USA, bo pojechałeś na wizie turystycznej i zostałeś nielegalnie .... 
szykuj się lepiej do 4 lipca .... 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
EDMUND620

EDMUND620 | 30 czerwca 2013 22:28:55

skoro tz, nasi sojuszcznicy i zarazem przyjaciele mogą od lat wpadac do polski bez vizy, to nie widze zadnego powodu aby również do tz. przyjaciół nie można wpaść bez zaproszenia /vizy/do usa ,kto teraz lata do usa za pracą kiedy w skandynawi można zarobić 2 razy tyle bez problemu i wpaść do warszawy na dziwki czy rodziny w ciągu 2 godzin i wszystko bez vizy .piepszyc ameryke oni nawet nie wiedza gdzie lezy warszawa o Polsce nawet nie wspomnę-edmund

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
alia36

alia36 | 3 listopada 2013 10:37:26

Ja mam to samo w Polsce i nie muszę pracować u tych czubów.

mk 84

mk 84 | 21 grudnia 2013 18:14:04

W Polsce nigdy niczego się człowiek nie dorobi. Gdyby nie Ameryka to już dawno byśmy zginęli z głodu itp...Ja mimo tego, że nie byłem nigdy w USA to uwielbiam ten kraj głównie za to, że Amerykanie to ludzie bardzo kompetentni, czego niestety nie można powiedzieć o Polakach. Jedynym, a właściwie dwoma minusami w USA są kara śmierci i powszechny dostęp do broni palnej. Ale tylko to...

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
mk 84

mk 84 | 21 grudnia 2013 18:15:31

Poza tym w USA jest wszystko ok i nie ma co jechać na Amerykę....

alia36

alia36 | 1 stycznia 2015 19:01:10

Ja nie cierpię Ameryki  za jej zakłamanie,za mordowanie ludzi w innych krajach.Dlaczego piszesz że dawno byśmy zginęli z głodu żeby nie Ameryka? Ja nic Amerykanom nie zawdzięczam. 

ksiezniczka

ksiezniczka | 16 kwietnia 2007 18:21:10

Ja uwielbiam ten kraj i sczerze mówiąc nawet nie wiem czemu od dziecka tam mnie ciągnie... lubie ten język mam tam również dalszą rodzine i są oni bardzo fajni tacy rozrywkowi często się śmieją zawsze jak przyjadą robimy ognisko i śpiewamy przy nim. Uważam że kraj ten jest bardzo fajny i ludzie w nim mieszkający również

2 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
yankeee

yankeee | 15 kwietnia 2012 15:21:13

ja rowniez  lubie usa  to moj druga ojczyzna  ,
mozna powedziec ze mieszkam  dluzej w usa niz w polsce

masz racje  co do ludzi :)))   
a ci co mieszkaja w usa polacy i wyzywaja  ameryke powinni wrocic do polski i tam szukac szczescia,to sa ludzie: two face sneake people:  na takich ludzi tak mowi w usa sie falszywi sa!!!

ksiezniczka

ksiezniczka | 15 kwietnia 2012 15:23:40

Czyli niektórzy jeszcze oglądają stare pytania :) Jejku... jak ja wtedy pisałam, zero interpunkcji :D

gonzol

gonzol | 2 maja 2013 23:02:38

skoro mieszkasz tak długo w USA wypadałoby abyś znał poprawną pisownie języka używanego przez większość Amerykanów.

mk 84

mk 84 | 21 grudnia 2013 18:16:53

Ja również tak uważam Uśmiech

anonymous | 16 kwietnia 2007 18:36:25

tu chodzi bardziej o niechęć do polityki USA: wewnętrznej jak i zewnętrznej

bardzo dobry artykuł o antyamerykaniźmie [mówi także o polityce zewnętrznej USA] - http://www.nowe-panstwo.pl/009_2004_miesiecznik/009_2004_dossier1.htm

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
yankeee

yankeee | 15 kwietnia 2012 15:11:42

a co w polksce intersuje poloityka wewnatrz  czy zewnatrz , sorry ale patrzcie ci tusk  robi <po> to komunistyczna partia,  tylko slucham  nie intersuje sie polotyka polska ale co tam robi  sie to przechodzi  ludzkie pojecie idzie w strone grecjii polska , tusk dal grecjii ostanie dni  euro 7 miliardow!! za co  kiedy dawno temu polsce nikt nie pomogl a grecja  przedwszystkim  pleno grekow przyjechalo  do polski polska pomogla teraz znow
nie wtracajcie sie  do polityki usa  mamy lpeij niz u was ach nie warto tlumaczyc gamoniom juz nic wiecej   sama zawisc  zaZDROSC  CO WY CHCECIE OD USA  PATRZCIE NA INNYCH  CO ROBIA  GORZEJ NIZ USA

amnesia

amnesia | 16 kwietnia 2007 18:46:22

ja mam, bo nie widzą nic poza granicami swojego kraju! załaczyłabym linka do filmku-reportazu przeprowadzonego w usa przez dziennikarza z GB i padaja takie odpowiedzi z ust i mlodych i straszych ludzi ze: star wars są na faktach autentycznych, "kofi anan" to kawa, i oczywiscie nie wiedzieli co to hiroszima i nagasaki (!)-ktoś sadzil ze to sztuki walki:/ ... no comment.

1 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
basienkabbb

basienkabbb | 16 kwietnia 2007 18:49:39

nie wiem co ludzie widza w USA mnie tam nigdy nie ciagnelo nawet w celach turystycznych wole juz ameryke poludniowa, USA jest przereklamowane...

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
yankeee

yankeee | 15 kwietnia 2012 15:25:23

hehehehhe
sluchaj nie  musisz  jechac , mamy na takich swoja opinie na takich polakow ameryka poludniowa nie powinna ciebie tez interesowaccccccccc mysl troche :))

Polka11

Polka11 | 12 maja 2014 11:32:41

Czy byłaś kiedykolwiek w USA? Jest tyle pięknych miejsc do zwiedzania- turystycznych. Powtarzasz niesprawdzone opinie, albo siedzisz w jakiejś zapyziałej dziurze i udajesz znawcę kontynentu. Ile razy byłaś w Ameryce Pdn?. 

Error

Error | 16 kwietnia 2007 19:02:30

wiele:

• ich opinia nt. innych narodów

• brak wiedzy dot. innych narodów (słynna już mapka)

• poniżanie w filmach (Kompania braci, do schronu wchodzi zolniez polak "kto to?, a to jakiś polak, to niech zrobi nam kawy")

• fast food

• otyłość udzielająca sie innym narodom co spowodowane jest silną amerykańską komerchą

• brak szacunku dla emisji CO2, beztroskie zużywanie paliw

• zabawa w Boga

• ogólnie konsumpcyjny styl życia bez żadnych hamulców

• idiotyzm (kobieta wygrała sprawę w sadzie bo w instrukcji auta nic nie bylo o tym ze łapy trzeba trzymać na kierownicy, miala jakiś tam wypadek)

• zbyt lużne podejście do seksu

• nadużywanie wulgaryzmów (glownie dotyczy to słowa "dziwka")

• narzucanie całemu światu tolerancji wobec gejów (ostatnio transwestytów, a teraz pedofile domagają sie tego samego)

• przypisywanie sobie zasług dotyczących wynalazków, chowanie wielu wynalazków do sejfu po analizach i przekupstwach (Łucjan Łągiweka ktory mieszka w Jeleniej Górze i wymyślił w polsce zderzak bezkolizyjny. Umozliwilby dzis jazdę bez pasów. Oferowali mu podobno kilka milionów dolarów za schowanie do sejfu, wiadomo o co chodziło...o cały przemysł poduszek powietrznych ktory by padł, nie tylko poduszek zresztą. Zderzak to tylko jednak przykład.

• promowanie medialne przemocy ktore udziela sie takze stacjom w innych krajach, w tym w Polsce. To powoduje wzrost przestępczości (przypomne tylko strzelaniny w szkołach jedna za drugą, natomiast w polsce falę porzuconych noworodkow). Ponadto badaniem tego problemu zajął sie National Geografic i mowili tam dokladnie to samo.

• zwiększająca sie kilkukrotnie rozpiętość zarobkowa pomiedzy biednymi a bogatymi. Udziela sie tez to nam.

• traktowanie wyznań jako hobby. Wyznania zmieniają jak rękawiczki tylko dlatego że to modne. Ponadto to troche przypomina szukanie nici w fabryce tkanin. Trzeba sie rozejrzeć a nie biec do innej.

• nie pasuje mi tez przeczulenie z ich strony nt. rasizmu, niewolnictwa, wojen nuklearnych, braku tolerancji. Oczywiście wszystko to miało korzenie w ameryce. Nie jest złe jeśli kraj próbuje sie zmienic. Zle jest to ze kraj zaczyna sie wybielać narzucając wszystko w/w innym krajom. To każe myślec ze wszystkie te przejawy miały miejsce w innych krajach. Bo kto posądza o kradzież chleba ze sklepu faceta który krzyczy "złodziej! złodziej!"

chaotycznie, przepraszam.

Jest natomiast dużo rzeczy (nawet wiecej) tych ktore mi sie u nich podobają.

0 ładowanie danych... 15 ładowanie danych... skomentuj
alia36

alia36 | 7 października 2013 17:34:55

Podpisuję sie pod Twoja opinią obiema rękoma.Nie cierpię Amerykanów,nigdy nie chciałabym tam mieszkać.

Polka11

Polka11 | 12 maja 2014 11:40:20

Error-jakbyś poczytał trochę historii starej Europy i kontynentów skolonizowanych przez europejczyków, nie pisałbyś takich bzdur. Kim są amerykanie - potomkami Europy. Czym zajmowali się Europejczycy na innych kontynentach?
Nie chce mi się komentować reszty punktów, bo w każdym są przekłamania. 

anonymous | 16 kwietnia 2007 19:03:19

@amnesia jak wiadomo edukacja w USA stoi na tragicznym poziomie - wszystkie środowiska naukowe w USA alarmują o poprawę oświaty - nic więc dziwnego, że spotkałaś się z czymś takim w internecie

"Czy zdajecie sprawę z tego, że czterdziści procent Amerykanów po liceum uważa, iż Joanna D'Arc była żoną Noego?" - cytat z filmu 'Człowiek roku" Robina Williamsa

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 kwietnia 2007 19:17:28

Ludzie, skąd Wy tyle wiecie o Amerykanach? Skąd wiecie co myślą i co Was to obchodzi? Skąd pretensje za amerykański patriotyzm? Przecież nienormalne byłoby, gdyby podejmując jakiekolwiek działania martwili się o interes Polski, czy Bangladeszu, a nie swój. Rozumiem taką zawiść i zazdrość w wykonaniu mieszkańców państw trzeciego świata, ale nie Europejczyków.

3 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
katesmile

katesmile | 16 kwietnia 2007 19:48:34

ja tam nic nie mam do USA

4 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 156,2 pkt elsieelsie
  2. 2 54,9 pkt tadziotadzio