zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Kielich

Czy jeżeli w tablecie jest internet bezprzewodowy android to można z internetu korzystać w każdym miejscu?

Kielich | 23 czerwca 2011 11:04:24 | kategoria: AGD i RTV, AGD

• G+
  • Facebook

Chodzi mi o to ,czy wszędzie nawet na polskiej plaży czy tylko w jakiejś kawiarence internetowej (no wszędzie tam gdzie jest bezprzewodowy internet?) można korzystać z tego internetu? ? ?

Jak coś to macie link do tablet o którego mi chodzi.

http://allegro.pl/tablet-m-i-d-7-vordon-netbook-czytnik-ebook-tanio-i1665956838.html

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
tagi: tablet, internet
Kielich

Kielich | 23 czerwca 2011 11:12:24

Albo jeszcze taki tablet http://allegro.pl/tablet-wifi-ebook-7-android-2-2-z-polski-24h-i1660684639.html#top  ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
3kropki

3kropki | 23 czerwca 2011 11:17:42
Odpowiada Ekspert kategorii AGD I.

O rany... ale poplątałeś. Po kolei.

1. Internet nie jest w komputerze... Komputer ma po prostu wbudowany odbiornik sygnału, tzw. wi-fi.

2. Android to system operacyjny, jak Windows.

3. Jeżeli na plaży jest nadajnik niezabezpieczony możesz korzystać z inetrnetu. Możesz też jeśli masz np. internet mobilny, podłączony do komputera.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Kielich

Kielich | 23 czerwca 2011 11:21:48

Tak ,tak wiem ,że ma wbudowane wifi i wiem ,ze android to system . Może tylko ty to tak inaczej zrozumiałeś jak to czytałeś.

Ale tej trójki nie rozumiem .Czyli można w dowolnym miejscu korzystać z tego internetu?

Kielich

Kielich | 23 czerwca 2011 11:22:55

Bo wiesz ,ja się na tym nie znam i nie wiem o co chodzi zabardzo ....;/

3kropki

3kropki | 23 czerwca 2011 11:29:06
Komentuje Ekspert kategorii AGD I.

Już się pogubiłam. Czytałam 2 razy opis tego tabletu i nie widzę żadnej trójki. Jeśli godzi Ci o 3G to oznacza to tyle, że jest to 3cia generacja, tyle, że teraz to standard.

Ale wracając do rzeczy. Jeśli cokowliek ma wbudowane wi-fi i/ub ma dostęp do sieci będzie działać na plaży, w restauracji czy gdziekolwiek.

To tak jak z inetrnetem w komórce. Działa zawsze, gdy ma zasięg :)

koniczynka4

koniczynka4 | 23 czerwca 2011 11:37:56

oczywiście będzie działać jeśli będzie można podłączyć się do sieci, która musi być dostępna i niezabezpieczona :P 

tak samo jak w przypadku iplusa, orange free itd :) 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Kielich

Kielich | 23 czerwca 2011 11:41:45

a.. dzięki bardzo a wracając do tej trójki to chodzi o to : '3. Jeżeli na plaży jest nadajnik niezabezpieczony możesz korzystać z inetrnetu. Możesz też jeśli masz np. internet mobilny, podłączony do komputera.' co ty napisałeś xd

koniczynka4

koniczynka4 | 23 czerwca 2011 11:29:33

Możesz korzystać z internetu w tych miejscach, gdzie internet jest udostępniany za darmo :) Np. ostatnio zauważyłam, że bezpłatny dostęp do internetu gwarantuje Mc Donald ;) Czyli przykładowo idąc do Mac'a możesz połączyć się z internetem. Natomiast w miejscach, które nie oferują darmowego dostępu do internetu, nie będziesz miał takiej opcji :) W końcu w Polsce rząd nie finansuje internetu, aby w każdym miejscu każdy mógł łączyć się z siecią za darmo :)
Już rozumiesz?:D  

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
LordViaderko

LordViaderko | 23 czerwca 2011 12:01:33

Uzupełniając:

Internet w niektórych miejscach jest darmowy, tak jak w MC Donalds albo na rynku w Krakowie. Wtedy nie musisz mieć nic poza urządzeniem, musisz je tylko odpowiednio skonfigurować (nie jest to trudne, znajdziesz w necie).

Poza tymi specjalnymi miejscami internet jest praktycznie wszędzie gdzie działają komórki, ale nie za darmo. Jeśli chcesz z niego korzystać musisz wykupić abonament i specjalny modem (zobacz na przykład tutaj i tutaj). Nie jestem pewien czy w tych ofertach wystarczy wbudowane wi-fi żeby się połączyć, prawie na pewno trzeba korzystać z modemu. Nie wiem też czy taki modem da się podłączyć do tableta -> proponuję przejść się do serwisu np. orange i popytać jak to z tym jest. Na pewno istnieją tablety z wbudowanym modemem.

Trzecia opcja, ta o której mówi @3kropki, to podłączenie się przez wi-fi do cudzej sieci w nadziei że ten ktoś nie założył zabezpieczenia. Odradzam z dwóch powodów: raz że większość ludzi jednak ma zabezpieczenia, a dwa że to nieuczciwe.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
malina111

malina111 | 12 grudnia 2013 20:12:33

tak morzesz

Wybory Miss i Mistera Pytamy 2014 - wyniki

Zwycięzcom gratulujemy!

Podobne pytania

maciejak

Ranking firm hostingowych

4 odpowiedzi i komentarzy
mattnick