zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
madziulap

czy jesteście za kara śmierci?? Sondaż

madziulap | 27 marca 2007 14:12:47 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

ja jestem na tak pod warunkiem, że po zapadnięciu wyroku naród w referandum albo w czymś takim decyduje czy karę wykonać czy dać dożywocie

Zobacz wyniki Zagłosuj:

1 ładowanie danych... 51 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 109 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: człowiek, kara, prawo
bapcia13

bapcia13 | 27 marca 2007 14:16:24

Wiesz ile kosztuje referendum? Proponuję taki system jak jest w USA, że skazani mogą miec wyroki po 300 lat.

1 ładowanie danych... 25 ładowanie danych... skomentuj
Fionka

Fionka | 27 marca 2007 14:18:29

Nikt nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi. Jeśli ktoś popełnił zbrodnię to wg. mnie powinien dostać dożywocie i ciężkie roboty społeczne. Niech żyje i cierpi za to, co zrobił. Śmierć niczego nie rozwiązuje.

11 ładowanie danych... 23 ładowanie danych... skomentuj
potegowo

potegowo | 13 września 2013 15:35:14

Śmierć wielokrotnego zabójcy zabezpiecza życie innych członków społeczeństwa.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
zyleta20wro

zyleta20wro | 27 marca 2007 14:25:08

Jestem za karą śmierci taki człowiek który zabił z premedytacją lub ten co zgwałcił, lub dzieciobujcy oni powinni dostać kare śmierci i powinni umierać w taki sam sposób jak ci kturych zamordowali to jest moje zdanie

10 ładowanie danych... 20 ładowanie danych... skomentuj
potegowo

potegowo | 13 września 2013 15:36:47

Tak wysoka kara za gwałt tylko w przypadku gdy pomawiającej również groziłby stryczek.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 27 marca 2007 14:25:38
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Ludzkość nie jest jeszcze gatunkiem zagrożonym, by chronić wszelkich degeneratów... Kara śmierci - Tak

7 ładowanie danych... 22 ładowanie danych... skomentuj
donjaro

donjaro | 27 marca 2007 14:33:20

Jestem zdecydowanie przeciwny karze śmierci. Izolacja od społeczeństwa - tak. Śmierć - nie.

@zyleta20wro: jeżeli jesteś zwolenniczką zasady "ząb za ząb", to jak powinnaś zostać Ty ukarana za taką pisownię?

10 ładowanie danych... 14 ładowanie danych... skomentuj
speccer

speccer | 6 marca 2013 07:56:43

Izolacja ciekawe rozwiązanie, ale pomyślałeś co w sytuacji kiedy do izolacji trafi kilkadziesiąt, lub kilkaset ludzi i się zorganizują? Zawsze się znajdzie możliwość przemytu broni i innych. Wtedy na kare śmierci będzie za późno.
Ps. Porównanie pisowni do kary śmierci. Pomyśl zanim napiszesz...

elmmo

elmmo | 27 marca 2007 14:35:55

@Fionka: nie chodzi o to żeby człowiek cierpiał fizycznie sama utrata wolności jest dla niego cierpieniem. Nie jestem za karą śmierci, ale uważam że ktoś kto popełnił zbrodnie nie powinien mieć luksusów tzn. mała cela, brak TV i tego tupu rzeczy tylko cela i on. Powinien też zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu i państwo (nie chodzi mi o kamieniołomy)

4 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj
Fortunella

Fortunella | 27 marca 2007 14:37:37

Kara śmierci tak, tylko kto ją będzie wykonywał?

6 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 stycznia 2014 00:54:48
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

za odpowiednie pieniądze znajdą się chętni. W stanach robi się publiczne pokazy na które mają prawo przyjść np. członkowie rodzin w których zabójca siał spustoszenie. Sale nigdy nie są puste. Ludzie chcą widzieć umierającą bestię... To takie małe poczucie sprawiedliwości. Wet za wet i gwarancja, że już nikt, nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie, jak mawiał zioberko...

anonymous | 27 marca 2007 14:41:07
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Ja jestem za karą smierci albo za karami cielesnymi.Dzisiaj w wiezieniach jest poprosty luksus.Powiem wam ze wiele ludzi chcialoby zyc na wolnosci ale mieszkac w wiezieniu.Ludzie co zrobilibyscie z takim Saddamem Husajnem(niewiem jak to sie pisze :P)?? Raz widzialem jeden komentarz takiego Irakijczyka:Powinni go przyczepic do samochodu i ciagnac go po tej drodze obok mnie Moim zdaniem dla tego czlowieka to by byla za lagodna kara.Ja jestem za karami cielesnymi lub za smiercia.Przed wiezieniem nie mam nic przeciw oprocz tego ze jest tam bardzo dobrze tym więzniom....

6 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj
sabinek84

sabinek84 | 27 marca 2007 14:45:11

W stanach jest mnóstwo przypadków, gdzie wykonali karę śmierci na osobie niewinnej. Odpowiedzialność za tą śmierć ponosi całe społeczeństwo. Czy taki religijny kraj jak nasz może sobie na to pozwolić?

2 ładowanie danych... 13 ładowanie danych... skomentuj
Fionka

Fionka | 27 marca 2007 14:47:57

@elmmo: mnie też nie chodziło o kamieniołomy:) a raczej, jak napisałeś o pracę dla państwa i brak luksusów.

Generalnie uważam, że śmierć nic nie daje. Nie byłam w takiej sytuacji, więc tego nie wiem, ale czy bliscy zmarłej osoby cieszą się z egzekucji? Bo jeśli tak, to czym różnią się od tego mordercy, który też zabił dla przyjemności (czy jakichś tam swoich celów)?

Za słuszniejsze uważam pozbawienie wolności, żeby morderca mógł zastanowić się nad swoim czynem. A jeśli obudzi się w nim żal, za to, co zrobił to tylko lepiej dla niego, bo to znaczy, że jeszcze ma jakąś resztkę człowieka w sobie. I gorzej- bo z takim poczuciem to raczej źle się żyje.

1 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 11

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 150,9 pkt elsieelsie
  2. 2 85,6 pkt tadziotadzio
  3. 3 68,7 pkt collins01collins01
  4. 4 67,6 pkt KrewkaZośkaKrewkaZośka
  5. 5 57,6 pkt SeksualnaSeksualna
więcej rankingów