zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Czy ateiści mogą iść do nieba?

anonymous | 18 sierpnia 2007 00:27:57 | kategoria: Edukacja, Gimnazjum

• G+
  • Facebook

Nie interesuje mnie jakieś gówniane odpowiedzi "nieba nie ma", "kościół to sekta wciskająca zabobon" bo to jest już nudne. Chcę znać odpowiedź z czysto chrześcijańskiego punktu widzenia.

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 69 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 18 sierpnia 2007 00:34:11

Wg Kościoła ateiści jak najbardziej mogą iść do nieba.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 sierpnia 2007 03:00:44

wyobraz sobie czlowieka dobrego, choc nie chrescijanina, czy wogole nie wierzacego, ktory pomaga innym, nie krzywdzi, stosuje sie do zasad zawartych w 10 przyk. nie bo ktos mu kazal, tylko uwaza je za sluszne, choc moze nawet ich nie znac. Gdyby istnialo niebo, czy poszedlby do niego? Roznica bylaby w tym, ze nie byl polany woda swiecona przez balamutnego ksiedza po narodzinach? Jakiego boga bys mial, gdyby nie poszedl? Z pewnoscia nie chcialbym miec takiego boga. Jesli twoje uczynki sa dobre, powinienes tam trafic, niezaleznie czy chrzescijanin, czy nie. A przynajmniej bedzie ci sie lekko umieralo, jesli nieba nie ma, bo odejdziesz ze swiadomoscia, ze swiat cie pozytywnie zapamietal. I wydaje mi sie, ze Kosciol, ktoy pozwala na dewiantow i alkoholikow w swych szeregach, nie powinien miec tu nic do powiedzenia. W Biblii znajdziesz zreszta przypowiesc o dobrym Samarytaninie, ktora chyba wyjasnia sprawe.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
krzyw

krzyw | 18 sierpnia 2007 09:13:26

jak jest naprawdę to się dowiemy dopiero będąc po tamtej stronie, ale póki co powinniśmy byc dobrzy i uczciwi oczywiscie w miarę otaczającego nas świata iśc do przodu a nie cofac się do tyłu

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 22 września 2007 15:05:13

Katechetka powiedziała, że jak ktoś nie jest ochrzczony to nie może... Ale z drugiej strony jeśli ktoś jest dobry, itp. to dlaczego by nie mógł ? Bóg jest w końcu miłosierny. Ja jestem pewna że może...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 września 2007 03:35:26

Boga nie obchodzi że jesteś ateistą ale to co czynisz jeśli postępujesz dobrze to tak.adrian

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 września 2007 04:58:12

To przypominam sobie postać Jacka Kuronia, który ponoć był ateistą, ale żył tak jak chrzescijanin, zresztą znany był z swojego wielkiego człowieczeństwa, ciekawe czy jest w niebie można by zapytać, ale jestem przekonany, że to jest pytanie retoryczne.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 października 2007 20:43:09

a ja mam pytanie czy sa religie bez pojecia piekla bo w moim pojeciu moralnosci nie do zaakceptowania sa religie uznajace pieklo

Ktosiu

Ktosiu | 16 października 2007 17:31:45

Ateista nie pójdzie do nieba, ponieważ dla niego ono nie istnieje.
Roztrząsając sprawę dosłownie: z jego punktu widzenia może najwyżej polecieć do nieba statkiem lub promem kosmicznym.

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
sebol

sebol | 16 października 2007 19:38:04

@anonim 03:00 "Jesli twoje uczynki sa dobre, powinienes tam trafic"

hmm... jeśli rozmawiamy w kontekście chrześcijańskiego "nieba", to tam nie idzie się za dobre uczynki, ani za przestrzeganie czy nie przestrzeganie przykazań... Tylko właśnie przez wiarę w Chrystusa, której ateista jako taki nie posiada.

"(...) kosciol, ktory pozwala na dewiantow i alkoholikow w swych szeregach (...)"

Gdyby ich nie było, Kościół byłby pewnie pusty, bo dla takich on właśnie jest. Myślę, że prostytutki i złodzieje wyprzedzają nie jednych w drodze do nieba.

Samarytanie wierzyli i nadal wierzą w Boga... dlatego ten z paraboli zrobił to, co zrobił, z miłości do Boga i bliźniego. Kapłan i lewita nie pomogli gościowi, bo byli religijni.

@krzyw wtedy już będzie za późno...

@anonim adrian --- mam pytanie (nie zrozum mnie źle!): skąd ty to wszystko wiesz?!

@anonim 20:43 --- w tej chwili sobie nie przypominam takiej religii... ale niektórzy wierzą, że w końcu wszyscy będą zbawieni (łącznie z szatanem). Zwie się to apotaksazą. Wierzy tak np. ks. Hryniewicz. Co do mnie, nie wierzę tak jak on... W Biblii czytam, że głupim jest ten, kto nie wierzy w Boga [PS 14:1, 53:2], niewierzący nie podobają się Bogu [HBR 11:6] i będą smażyć się w piekle [AP 21:8]. To straszne, ale prawdziwe...

Rada dla ateistów: "Zapytaj zwierząt - pouczą. I ptaki w powietrzu powiedzą. Zapytaj Podziemia, wyjaśni; pouczą cię i ryby w morzu. Któż by z nich tego nie wiedział, że ręka Pana uczyniła wszystko: w Jego ręku - tchnienie życia i dusza każdego człowieka" [HIOB 12:7-10].

Lubię was, dlatego wam o tym piszę. Wierz sobie w co chcesz, wyznawaj religię i praktykuj lub nie, ale i tak się spotkamy po śmierci... moze nie w niebie, ale na SĄDZIE na pewno :-)

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 28 października 2007 02:12:51

Kiedyś rozmawialem z satanista przy flaszce, ze jesli mialbym gwarancje, ze mam do przezycia tylko to jedno zycie, i ani nie jestem w nim rozliczany za grzechy jakiegos nieznanego mi poprzedniego, ani nie bedzie mialo ono wplywu na jakies mozliwe losy przyszle, to jest to dla mnie znacznie uczciwszy i mniej balamutny uklad, pozwalajacy po prostu byc dobrym czlowiekiem tu i teraz. I tyle w kwestii stosunku samych zainteresowanych do nieba...

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
ufo

ufo | 28 grudnia 2015 17:01:10

Bóg jest wynagrodzeniem za tych ca go szukaj

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 z 7

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

TeamGeist

Wypowiedź papieża na temat islamu?

6 odpowiedzi i komentarzy