zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Asia90

Czemu Świadkowie Jehowy to sekta?

Asia90 | 23 sierpnia 2007 10:34:58 | kategoria: Edukacja, Gimnazjum

• G+
  • Facebook

Co oni takiego złego robią, że są uważani za sektę?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 75 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: jehowy, religia, sekta

anonymous | 23 sierpnia 2007 12:13:11

Czy ktos wie,z jakiego powodu Swiadek Jehowy moze byc wydalony ze zboru? O lamanie jakich zasad tu chodzi?

2 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
Himi

Himi | 8 marca 2014 13:44:32

Wiem chodzi o:
Niemoralność
Kradzieże 
lub łamanie 10 przykazań itp.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
laura11062003

laura11062003 | 1 stycznia 2016 09:49:30

np. Masz masz chłopaka/dziewczynę katolika i masz z nim dziecko, za kradzieże, znęcanie się nad rodziną Mrugnięcie

gsiaxaa

gsiaxaa | 23 sierpnia 2007 12:39:04

Świadkowie Jehowy nie są sektą lecz ich religia jest wyrazem jakby takiego buntu ,jest stworzona przez człowieka ,a nie ustanowiona przez Boga dlatego niektórzy uznają tą religię za sektę. I to zależy czy dana osoba przechodzi na tą religię za namową czy urodził się w takiej rodzinie, gdzie od urodzenia żyje na pewnych zasadach, osobiście znam kilka osób z tą wiarą i mam do nich pełen szacunek. Przykładają się do swojej wiary jak mało która religia. Jak ktoś wybrał sobie taką drogę w życiu to ja nie mam nic przeciwko, a zresztą nie można oceniać ludzi po religii bo w każdej znajdą się jakieś nieporozumienia.

5 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
nelly090

nelly090 | 2 lutego 2014 13:22:28

No pewnie że Świadkowie jehowy są sektą.Do grupy działań charakterystycznych dla sekt są zaliczane także zmuszanie lub nakłanianie konwertytów. Chodzą po domach i nakłaniają ludzi żeby przeszli na ich wiarę! To jest chore  i nienormalne.

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Himi

Himi | 8 marca 2014 13:34:49

Jak nie masz danych to się nie wypowiadaj!!!
Świadkowie Jehowy to fajni ludzie!Są uprzejmi i lojalni.Gdy mojego ojca zabierano do szpitala to kto po 1 min.był na miejscu?
Ksiądz chyba cie coś! Właśnie świadek J. nas zabrał do szpitala!
A oni tylko mówią o swojej wierze!Sam decydujesz czy przystępujesz do ich ORGANIZACJI. NIE SEKTY!!!!!!!!!!!!!!!

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Himi

Himi | 8 marca 2014 14:00:13

Religia Ś.J opiera się na piśmie świętym które pochodzi od boga.
Ktoś z was przeczytał pismo święte 10 razy?
Ja tak i nie znalazłam w tej organizacji nic sprzecznego z biblią.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 23 sierpnia 2007 12:51:08
Odpowiada Ekspert kategorii Gimnazjum I.

No sektą to oni nie są. Może dlatego niektórzy uważają ich za sektę, bo są przeciwni przetaczaniu krwi, skazując niektórych na śmierć...

4 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
batumi12

batumi12 | 6 sierpnia 2014 21:12:53

Sa sekta.Moj Ojciec przeszedl na te religie bedac bardzo doroslym czlowiekiem,ja rowniez bylam w tym momencie juz dorosla osoba i widzialam zmiany,jakie w Nim zachodza.Ta "religia" kieruje sie bardzo surowymi zasadami i jak tu kilkakrotnie zostalo powiedziane:to sa fajni ludzie...Tak,na zewnatrz,dla calego zewnetrznego swiata,sa bardzo mili,bo taka chca tworzyc legende.Ta religia do zludzenia przypomina islam:tez miedzy soba nazywaja sie bracmi i siostrami,bardzo trzymaja sie ze soba,ale juz ktos "spoza" jest "cytuje:zywym trupem,dlaczego? Bo tak,jak w islamie tylko ci,co wierza pojda do Raju,a dla nich nikt "spoza" nie jest wiernym.No,ale ze jest to "prywatna" religia,to jej "wlasciciel" chce dobrze zyc,wiec trzeba placic "dobrowolne" skladki.I nie jest to porownywalne z tym,co dajesz,czy nie na tzw.tace...No i zmarl moj Ojciec,nie pozwolil na transfuzje,a na sciagniecie preparatu krwiopodobnego nie doczekal sie.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
piotr620708

piotr620708 | 3 września 2015 04:33:17

Gdzie Pani słyszała takie powiedzenie,,żywe trupy,,ja się jeszcze nie spotkałem.Współczuję z powodu ojca,ale nie można podawać tego jako argument na dowód,że Ś.J. są sektą.Dziwi mnie,że szpital nie umiał prędzej zorganizować potrzebnych preparatów.Poza tym ojciec wiedział jakie są wymogi stawiane chwalcom Jehowy.Rozumiem Pani ból, jednak muszę wyjaśnić,że składki każdy ofiarowuje w dowolnej wysokości,,tak jak w sercu zamierzył,,Nikt nie kontroluje ile dałeś.Poza tym są to środki w głównej mierze na druk literatury-zdaje sobie Pani sprawę jakie ilości literatury produkują Ś.J. Jest nas ok.8 mln. i mówi Pani,że właściciel się bogaci.To jak bogaci się właściciel kościoła Rzym.Kat.    

niuniek

niuniek | 23 sierpnia 2007 10:40:09

bo nie są uznaną przez ONZ religią

5 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 sierpnia 2007 10:50:55

Nic takiego robia, a wprost przeciwnie - zachowuja sie tak jak PRAWDZIWI chrzescijanie zachowywac sie powinni(nie biora udzialu w wojnach, nie ida po prostu do wojska). Taki strach przed nieznajomym jest tylko w ciemnej Polsce, niestety. Poza tym dobrze powiedziealas, ze sa "uwazani" za sekte. Sa oficjalnie zarejestrowana religia, dzialaja legalnie i zgodnie z prawem...

4 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj
nelly090

nelly090 | 2 lutego 2014 13:24:15

a chodzenie po domach i nakłanianie ludzi żeby przeszli na ich wiarę jest twoim zdaniem normalne? Prawdziwi Chrześcijanie tak nie postępują a to jest jedno z działań charakterystyczne dla SEKTY!!!

4 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Himi

Himi | 8 marca 2014 13:41:17

NIE SEKTY!
Są ludzie którzy nic o św.J. nie wiedzą i dlatego chodzą od domu do domu!Bo możliwe że są MĄDRZY ludzie i przystąpią do ich organizacji! 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 sierpnia 2007 10:54:48

Słyszałem, że niby jechowcy są dość uprzejmi i fajni ludzie, ale to też zależy jacy. Np. wkurza mnie to, że łażą po domach.

5 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 23 sierpnia 2007 11:06:26

Łażą po domach po to główny nakaz ich religii. Ale są bardzo grzeczni i uprzejmi.
Moim zdaniem sektą na pewno nie są

2 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 sierpnia 2007 11:13:44

Po co poruszać fakty? Oficjalnie są sektą i zwykły człowiek, któremu się podobają nie zmieni tego.

5 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
Vader19

Vader19 | 23 sierpnia 2007 11:15:17

Od jakiegos czasu Świadkowie jechowy przestali byc uważani za sekte. Jest to "prawna" religia. Jezeli wyznawca znajdzie np.. w szkole ogloszenie z wypisanymi nazwami sekt i tam bedą "swiadkowie jechowy" moze wytoczyć szkole sprawe w sadzie, ktora bez problemu wygra, poniewaz jest to obraa jego uczuc i wolnosci wyznaniowej. SWIADKOWIE JECHOWY TO LEGALNIE DZIALAJACY kościół.

3 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
keram

keram | 23 sierpnia 2007 11:25:51

Świadkowie Jehowy to sekta, bo sekta to odłam jakiejś religii, a Świadkowie Jehowy to odłam Chrześcijaństwa. Tak samo Chrześcijaństwo jest sektą, bo wywodzi się z Judaizmu.

8 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
Bisiu

Bisiu | 6 sierpnia 2014 19:04:17

A chrześcijaństwo to odłam Juaizmu i też sekta?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

TeamGeist

Wypowiedź papieża na temat islamu?

6 odpowiedzi i komentarzy
TeamGeist

Czy wierzycie w predestynacje?

13 odpowiedzi i komentarzy
TeamGeist