zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
pyzaponczoszanka

Co powinnam zrobić Waszym zdaniem? Sondaż

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 16:34:46 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

Jestem taksówkarką. Jeżdżę tylko na nocną zmianę, 6 nocy w tygodniu. Pomimo tego, że taksówkarzy w moim mieście jest około tysiąca, na nocną zmianę jeździ około stu. Wszyscy znamy się z widzenia, z plotek, lub osobiście.

Jeden z moich "kolegów" systematycznie przechwala mi się swoimi sposobami na podniesienie nocnego utargu. Najczęsciej nacina klientów zbyt pijanych, by kontrolować na której taryfie jadą. Opowiada o sposobach na zmianę taryfy w czasie jazdy tak - by było to niezauważone. Trudno to później udowodnić, nawet mając w ręku paragon, ponieważ taksometr zostawia ślad podniesionej taryfy na paragonie, dopiero po przejechaniu konkretnego odcinka. 

Ostatnio pochwalił mi się, że pijanamu pasażerowi wypadł z kieszeni portfel na siedzenie, czego "kolega" nie omieszkał wykorzystać i wyciągnął z niego 100 zł. Oczywiście klient był w stanie agonalnym, więc niczego nie zauważył, zapłacił za kurs kolejną setką i już nie doczekał się reszty.

I teraz pytanie:

Co powinnam zrobić mając takie informacje z pierwszej ręki, lecz nie mając na to żadnych dowodów?

Zanim mi odpowiecie, weźcie pod uwagę, że ten zawód to zamknięty krąg ludzi, znających się wzajemnie. Z racji tego, że taksówkarek w moim mieście jest aż dziesięć, a jeżdżących nocą - dwie, jest oczywiste, że większość taksówkarzy zna mnie przynajmniej z widzenia.

Jeśli zgłoszę tę sprawę na policję lub do szefa tamtej korporacji, to mój "kolega" będzie pewien, że to ja zakablowałam jego wyczyny. Wtedy właściwie mogę zrezygnować już z tego zawodu, dzięki zemście środowiska za bycie kapusiem.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 10-06-2014 16:39:46
0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 53 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
najlepsza odpowiedź benasek

benasek | 10 czerwca 2014 18:06:24
Odpowiada Ekspert kategorii Problemy społeczne I.

Najprawdopodobniej wziąłbym sprawę w swoje ręce i nikomu nic nie mówiąc napisałbym do gościa anonim, że wiem (lub wiemy) o tym, że jest nieuczciwy i czegoś takiego tolerować nie można, bo działa na szkodę reszty kolegów. Zaznaczyłbym, że jeśli jeszcze raz dowiem się o tym, że oszukuje klientów, sprawa zostanie oddana na policję względnie podam sprawę do ogólnej wiadomości, a on straci pracę.
Gdyby nadal tak robił porozmawiałbym z kimś, kto ma w tej Waszej społeczności autorytet (i jednocześnie ma do mnie zaufanie) i zapytał, co dalej robić, bo działanie nieuczciwego kolegi jest nie do zaakceptowania i prędzej czy później reszta na tym tylko straci.

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 18:21:46

Chyba Cię uściskam @Benasku... Przy pierwszej możliwej okazji. Nie zdziw się, jeśli kiedyś małe, okrągłe i pyzate zawiśnie Ci na szyi, radośnie piszcząc.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:23:38
Komentuje Ekspert kategorii Problemy społeczne I.

słusznie benasek prawisz ...przez takiego frajera chwalipięte stracą i uczciwi taksówkarze bo szarga opinię ,,,i ci co lubią sobie "dorobić" bo przypał robi

benasek

benasek | 11 czerwca 2014 07:58:30

Ha ha... Niech te male, okragle, pyzate zawisnie mi na szyi i radosnie zapiszczy, nie pogniewam sie Wyluzowany

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 10 czerwca 2014 16:38:47

zaznaczyłam pierwszą możliwośc i tak uważam

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 16:41:29

A dlaczego tak uważasz? Pytam, bo mam kaca moralnego... Bo ktoś powinien go powstrzymać, albo przynajmniej ostrzec jego potencjalnych klientów. Tylko jak?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 10 czerwca 2014 16:46:37

Bo sobie w środowisku złodziei wrogów narobi.

anonymous | 10 czerwca 2014 16:46:50

sama napisałaś,że to jest zamknięty krąg ludzi,wszyscy sie znają.ten facet jest dorosły.potrzebna Ci jego zemsta?jeśli masz kaca moralnego,to porozmawiaj z nim o tym na osobności,powiedz,że przekażesz to szefostwu,jeśli będziesz dalej słyszeć jego przechwałki.

jan_ek 57

jan_ek 57 | 10 czerwca 2014 16:53:42
Komentuje Ekspert kategorii Problemy społeczne II.

TOJA2     Albo coś robi i nic nie mówi,albo nic nie mówi i nic nie robi.Jeżeli zacznie drążyć temat, to przy jakiejś wpadce,całą winę zgoni na pyzę,chociaż nie będzie winna. Trzeba unikać takich ludzi i rozmów z nimi.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 10 czerwca 2014 17:03:44

ale Pyze moralniak gryzie.to niech mu chociaż rozmową gębę zamknie:)jan_ek 57

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 17:06:07

W sumie już mu gebę zamknęłam. Powiedziałam, że jeszcze raz usłyszę o tym, że okrada klientów, to idę z tym na policję i do gazety. 

Na razie cisza. Ani się nie chwali, ani ja nie odczuwam zemsty.

Ale co to zmienia? Nie jestem naiwna by myśleć, że przestał okradać klientów.

anonymous | 10 czerwca 2014 17:20:03

ale całego świata nie zbawisz,a on wcześniej czy później i tak wpadnie.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 17:23:48

Wątpię by wpadł. Zresztą zobacz sama, co drugi wypowiadajacy się potwierdza, że to nie jest odosobnione zjawisko.

anonymous | 10 czerwca 2014 17:30:51

i myślisz,że ci "wyżej" o tym nie wiedzą? to tak,jak z prostytucją-opodatkować nie można,bo oficjalnie jej nie ma.nie można nazwać burdelu burdelem,tylko agencją towarzyską.i już jest ok.

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 17:38:47

Złodziej złodziejowi nie równy .Ale uwierz że "porządny "złodziej bardziej uszanuje odważną osobę która nie boi się postawić ,niż "frajera co milczy i chowa głowę w piasek " albo kapusia .Zdaję sobię sprawę że Ona jest kobietą a ten jej "kolega" wcale nie musi okazać się honorowy .Ale mam wrażenie że Ona w najgorszej sytuacji umiałaby sobie poradzić .

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 17:40:37

Na osobności ,ale nie w "ciemnym zaułku" .Może mu to powiedzieć w 4 oczy ale dla pewności w miejscu w którym nie mógłby wobec niej zareagować jak "dęty frajer"

anonymous | 10 czerwca 2014 17:42:22

ten tu okrada pijaczków,to z honorem  raczej niewiele ma wspólnego.a w konfrontacji fizycznej jeden na jednego,w ciemnej,pustej ulicy,nasza Pyza raczej nie dałaby sobie z facetem rady.:(

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 17:43:58

tatoojama 

Mieliśy rozmowę w "cztery oczy", w której usłyszał zapewnienie, że jeszcze raz dowiem sie o lepkich paluszkach a w biały dzień idę na policję i do Gazety Wyborczej. Usłyszałam że nikt mi nie broni tez tak "zarabiać" i że jestem "frajerką"... trzy dni później rozmawiał ze mną tak, jak by nic sie nie stało, o pogodzie, swoich romansach i przygodach.

anonymous | 10 czerwca 2014 17:44:20

prawie razem to pisaliśmy:))

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 17:45:05

Większość pewnie zna to zjawisko z opowieści .Zresztą Ty swoimi słowami temu stereotypowi " nieuczciwego taksówkarza " całkiem elegancko przeczysz . Jeszcze raz SZACUN Mrugnięcie

Vilemo

Vilemo | 10 czerwca 2014 18:03:37
Komentuje Ekspert kategorii Problemy społeczne II.

Napisz w lokalnym serwisie internetowym że kierowca taksówki nr.taki i taki okrada pasażerów.
Niewinny
Albo inaczej..Niech jakiś znajomy udaje pijanego i przejedzie się z tym panem.
Na koniec zrobi panu aferę i pan kierowca może sie oduczy..

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:04:04

on sam jest frajer i to dęty ,niżej wyjaśniłem dlaczego .Za takie "chwalenie się" to się idzie do wora w konkretnym towarzystwie .Więc sobie może wirachę strugać w swojej taksówce albo przed żoną .

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:04:39

Gazem frajera i "kujawiaczek" .

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:04:48

Mrugnięcie

anonymous | 10 czerwca 2014 18:05:52

jeśli zdąży wyjąć gaz z torebki:(

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:08:21

Dęty frajer ,przypałowiec i fajansiarz z niego i tyle ....a Ty Zuch Dziewucha .Tylko pamiętaj wszystko rób z głową Mrugnięcie

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:27:24

gaz w torebce to faktycznie nie najlepszy pomysł ...są wygodne kabury na gaz do paska

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 18:29:10

niewygodne w trakcie siedzenia w taksówce. Spawdziłam.

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 18:35:29

Miałaś go przypięty z tyłu z boku czy z przodu ?

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 18:37:27

każda konfiguracja. z tyłu gniecie w plecy i jest trudno "wyciągalny" w razie W. Z boku z lewej jest nieosiągalny, bo jestem praworęczna. z boku z prawej jest widoczny dla klientów i haczy o pas. Z przodu uciska na nogi i brzuch ... Tak że tego...

jan_ek 57

jan_ek 57 | 10 czerwca 2014 16:43:31
Odpowiada Ekspert kategorii Problemy społeczne II.

Ja też zaznaczyłem pierwszą, kiedyś trafi kosa na kamień,a może on Ciebie wkręca, podpuszcza, żebyś Ty też opowiedziała jak można klienta wykręcić na kasę.

anonymous | 10 czerwca 2014 16:43:33

Nic nie zrobisz bo nie masz zadnych "narzędzi" do tego..Narobisz sobie wrogów a nic nie udowodnisz. Jak juz naprawdę chcesz to naświetl sprawę jakiejs gazecie moze będzie im sie chciało zrobic dziennikarska prowokacje..Unikaj tego złodzieja bo inaczej nazwać go nie mozna..

anonymous | 10 czerwca 2014 16:53:52

Mam znajomych taksówkarzy.W tych kręgach nienawidzi się,nie toleruje kapusiów.Jak chcesz to zgłoś to,ale od razu zacznij szukać sobie nowego zajęcia.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 16:55:18

No właśnie. Nienawidzi się kapusiów, za to złodziei nosi się na rękach, chwali za inwencję i zaradność. Ale każdy jeden taksówkarz narzeka, że ludzie nie chcą jeździć taksówkami. Gdzie logika?

anonymous | 10 czerwca 2014 16:58:16

W tym środowisku zachwalanie złodziei za zaradność to normalka.Większość taksiarzy jakich znam ma szemraną przeszłość,a narzekanie to sport narodowy Polaków Mrugnięcie

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 17:55:31

Porządny ,bystry złodziej to taki co ukradnie i nikt o tym nie wie ,a ten jej "kolega" to zwykły frajer ,sam siebie wysprzęgla nawet nie wie komu się chwali .Wątpię żeby taki frojdek miał szacun u innych złodziei .Jak niedoj...bek sam siebie na nieświadomce umie zagonić i to każdego łeb zagoni nawet nie będzie wiedział kiedy .Normalni "porządni" złodzieje powinni sami frajera obić że przypał robi tym chwaleniem ,a nie bronić takiego fajansiarza .Co do przeszłości taksówkarzy ,bywa różna sporo jest i byłych policjantów choć to nie znaczy że są uczciwsi niż byli przestępcy .

MoltoBene

MoltoBene | 10 czerwca 2014 16:56:39

Możesz gdzieś napisać o takim fakcie, np. opowiedzieć komuś by napisał do gazety. Jeżeli ktoś był poszkodowany sam zgłosi sprawę na policję.

fenix8874

fenix8874 | 10 czerwca 2014 17:08:43

Z tego co mi wiadomo nie toleruje się donosicielstwa wśród taksówkarzy.Nic nie rób,sam kiedyś wpadnie.

Areta

Areta | 10 czerwca 2014 17:30:01

Zaznaczyłam 1.
Normalnie takie rzeczy należałoby zgłosić na policję. Ale nie mając dowodu w postaci nagrania, facet wszystkiemu zaprzeczy. A sprawa może zostać umorzona. Jedynym rezultatem będzie to, że zyskasz sobie wielu wrogów. Dziennikarze może byliby chętni zrobić prowokację. Żebyś nie była z tym powiązana, możesz poprosić zaufanego przyjaciela, mężczyznę, by zadzwonił np. do gazety i nadał sprawę, jako jeden z okradzionych klientów.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 10 czerwca 2014 17:32:33

Musiałby miec paragon, jako dowód że był w tej taksówce. Co w sumie dało by się zrobić.

Areta

Areta | 10 czerwca 2014 17:42:51

Mozna przecież takiemu "pijakowi" założyć kamerkę. Za drugim razem ten sam "pijak" nagle wytrzeźwieje i taksówkarz jest złapany  na gorącym uczynku. To będą twarde dowody. 

tatoojama

tatoojama | 10 czerwca 2014 17:35:19

Normalnie wielki SZACUN !
Po prostu powiedz mu w oczy co myślisz o jego "chitrości" .Donoszenie faktycznie bywa dyskusyjne ,nawet jeśli  w słusznej sprawie . Tutaj musisz zdecydować sama ,czy koledzy taksówkarze mają Cię uważać za " kapusia " ,czy za w najgorszym wypadku "naiwną idealistkę "...choć pewien jestem że znajdą się i tacy którzy uszanują i docenią to że jesteś uczciwa i odważna {wśród taksówkarzy nie każdy przecież jest taki jak ten Twój "kolega"}

anonymous | 10 czerwca 2014 18:16:25

zniszczą Cię stare dziady, kobieto co ty kombinujesz.... świata nie zbawisz

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 170,2 pkt elsieelsie
  2. 2 65,3 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  3. 3 56,0 pkt Andrzej6289Andrzej6289