zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Co myślicie o ludziach, którzy popełniają samobójstwo? Sondaż

anonymous | 6 maja 2014 13:16:32 | kategoria: Między nami, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy to jest choroba - owszem, ale takich osób nie należy potępiać. Mówią weź się puknij w czoło mała tyle życia przed Tobą, ale...
Niech każdy spróbuje wczuć się w sytuację tej osoby i czy sami byście poradzili z takimi problemami. Większość z ludzi jest wrażliwych wręcz zagubionych...
Depresja, schizofrenia... pomyślcie sobie jak ci ludzie mogą cierpieć w środku. Nie zawsze są ludzie, którzy potrafią pomóc przyszłym samobójcom - odwracając się od nich- a oni nie poczują się lepiej a na pewno potępiając i nie rozumiejąc ich...
Smutna historia:
Gdzieś dwa lata temu poznałam Sylwię - miła, wesoła, emanująca empatią dziewczyna. Wyjechała na drugi koniec polski na studia poznała świetnego chłopaka zaszła w ciąże i... dowiedziałam się, że w jej środowisku nie działo się najlepiej była dręczona, bita, poniżana... Jej rodzina nie chciała jej pomóc była przeciwko jej związku z chłopakiem i jej planami na przyszłość odsunęli się od niej i nie było nikogo kto by ją wspierał - miała tylko matkę. Nie ukończyła studiów i nie miała z czego żyć a jej konkubent spotykał się za jej plecami z ... facetami.
Zabierał jej wszystkie pieniądze a dziewczyna by mieć dla dziecka kradła lub pożyczała od sąsiadów. Opieka społeczna nie widziała problemów dawali jej pieniędzy ile mogli - tak mówili.
Któregoś dnia przyszedł i ją zbił za to, że ich córka płakała zbyt głośno i wyszedł gdzieś na piwo. Dzwoniła do matki setny raz, ale nie chciała jej zabrać z drugiego końca polski. Mówiła jej i pisała listy, że jej ciężko, ale matka jej krzyczała, że sama nawarzyła sobie piwa i niech je wypije i że po co wyjeżdżała tak daleko. Pewnej nocy nabrała się tabletek zapijając alkoholem i następnego dnia jej facet znalazł ją martwą. Córka trafiła do adopcji a Sylwii rodzina pluje sobie w brodę, że jej nie chcieli pomóc. - Dla szacunku zmarłej zmieniłam imię dziewczyny.
Przypomniała mi się ta historia więc podzieliłam się nią z Wami dla mnie jest bardzo smutna i jest na pewno straszną tragedią. Często potem słyszę, że : O! wyrodna matka dziecko zostawiła na pastwę losu... Z tego co wiem zostawiła list pożegnalny: Dziecku będzie lepiej w normalnej rodzinie.
Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 58 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
odrzu cona

odrzu cona | 6 maja 2014 13:17:39
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

to jest poddanie się,tchórzostwo

6 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 maja 2014 13:22:26

a jeśli nie masz innego wyjścia?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
patryk94

patryk94 | 6 maja 2014 13:27:25

Zawsze rozwiązanie jest, jednakże trzeba pokazać odpowiednie ścieżki potencjalnemu samobójcy, nawet jeśli mówimy o chorobie i śmierci dziecka. 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
jan_ek 57

jan_ek 57 | 6 maja 2014 13:46:37
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

odrzu cona    To jest tchórzostwo, ale i zarazem odwaga.Tchórzostwo, bo nie potrafi sobie poradzić z problemami,a i tak je zostawi najbliższym, odwaga, bo trzeba być silnym żeby targnąć się na swoje życie.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
odrzu cona

odrzu cona | 6 maja 2014 14:45:55

zawsze jest wyjscie

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
odrzu cona

odrzu cona | 6 maja 2014 14:47:43

nie przeczytałam całosci,odpowiedziałam tylko na pytanie co myslę o takich ludziach ale z twojego opowiadania wynika ze to z braku wsparcia innych

anonymous | 6 maja 2014 13:18:31

Bliska osoba z rodziny niedawno popełniła.

Ja sama- no , powiedzmy , że długo rozważałam.

W jakimś stonpiu jest to odwaga- trzeba mieć jaja mimo wszystko  na takie ostre cięcie.
Najłatwiej położyć się z łóżku i "mieć depresję"- co dziwne, takim ludziom się współczuje. Samobójców potępia. 

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
kowu

kowu | 6 maja 2014 13:23:11

glupota i tchorzostwo jak dla mnie... malo komu zyje sie dobrze i bez problemowo ale odebranie sobie zycia to nie rozwiazanie...

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 maja 2014 13:23:45

nikt sobie sam nie dał życia, więc nie powinien sobie go też odbierać, nie ma takiego prawa

okonek

okonek | 6 maja 2014 13:31:22

nie przesadzaj w wielu kulturach mozliwosc odejscia z honorem uwazana jest za przywilej 

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 maja 2014 13:34:08

samobójstwo to odejście z honorem?

okonek

okonek | 6 maja 2014 14:15:15

owszem, chocby japonskie seppuku - i do tego maswoj regulamin zodpowiednim strojem, zachowaniem i asystencja.

anonymous | 6 maja 2014 14:16:49

i to jest lepsze od życia? jaki, gdzie w tym honor?

patryk94

patryk94 | 6 maja 2014 13:24:50

Przede wszystkim nie powinno się wypowiadać i oceniać osoby, jeśli samemu/samej się nie było w podobnej sytuacji. 
Jeden ma nadwrażliwy stosunek do życia i nie widzi żadnych innych rozwiązań oraz lepszego bytu, bo świat na danej sytuacji się zakończył, a inni otrzymują pomoc i cechuję ich nieco inna osobowość. 

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
MoltoBene

MoltoBene | 6 maja 2014 13:25:51

To jest patologia. Są też dobrzy ludzie, którzy mogliby Jej pomóc. Ale w zaparte aż do śmierci robiła wszystko po swojemu. Osierociła dziecko też na pewno z traumatycznymi przeżyciami. Dla mnie to głupota. Ja bym np. potrafił Jej pomóc gdyby była w moim wieku i umiała o tym mówić. Każdy może źle wybrać. Nie Jej wina. Można być mądrzejszym na przyszłość. Całe życie jeszcze przed Nią.

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 maja 2014 13:27:04

co twoim zdaniem powinna zrobić? MoltoBene 

MoltoBene

MoltoBene | 6 maja 2014 13:29:24

Znaleźć kochającego mężczyznę który zaakceptował by Jej przeszłość, Jej dziecko. Starać się dla Niego. Ten mężczyzna powinien Ją odizolować od całej reszty, poprzedniego życia. Jak wrócą Jej siły, powinna się odezwać do rodziny, naprawić relacje.

Cerien

Cerien | 6 maja 2014 13:51:32
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe I.

a co jeśli by zostałą sama z dzieckiem  i nie znalazła "kochającego mężczyzny"???

MoltoBene

MoltoBene | 6 maja 2014 13:55:11

Dziecko powinna kochać a Ono ją. Wiele matek tak żyje. A chronić Ją powinno rodzeństwo, jak nie ma rodzeństwa to rodzice do czasu i przyjaciele.

patryk94

patryk94 | 6 maja 2014 13:59:23

Tym oto sposobem rodzą się toksyczne związki, oparte na próbie odnalezienia pocieszenia i zmiany swojej dotychczasowej sytuacji. 
Dobrze, że życie jest tak piękne i kolorowe jak Ty uważasz.
Weź człowieku zejdź wreszcie na ziemie, bo bujasz w obłokach. 
Zalecam mieć twardą dupę i mocną psychikę, bo jak Twoje piękne wyobrażenia o różowym życiu, zetkną się z rzeczywistością to będziesz pierwszym, który targnie się na swoje życie.

MoltoBene

MoltoBene | 6 maja 2014 14:03:35

Nie rodzą. Są i piękne takie związki. Wszystko zależy od człowieka. jest tak piękne i kolorowe. Wielu ludzi tylko to niepotrzebnie utrudnia.

patryk94

patryk94 | 6 maja 2014 14:05:20

a żyj sobie w swych mylnych przekonaniach. Życie zweryfikuję Twoją głupotę. 

MoltoBene

MoltoBene | 6 maja 2014 14:07:06

Sam jesteś głupi.

patryk94

patryk94 | 6 maja 2014 15:36:37

MoltoBene Jest różnica pomiędzy tym co napisałem, a nazwanie Cię głupim, więc nie obrażaj.

okonek

okonek | 6 maja 2014 13:30:16

historia, ktora opowiadasz to przypadek rozpieszczonej dziewczyny bluszcza i matki egoistki - faktycznie wpakowala sie w nieciekawa sytuacje, ale u mnie taki by nie zagrzal pieciu minut po tego typu pierwszym wystepie - w koncu oprocz matki istnieje cos takiego jak policja, czy organizacje wspierajace maltretowane kobiety.
choc wielu samobojcow po prostu bywa delikatnie mowiac niezrownowazonych psychicznie - i jest to choroba, to opisanego przypadku bym do tego nie zaliczyla.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Postliminium

Postliminium | 6 maja 2014 13:31:01

to jest brak rozwagi w zyciu, nieporadnosc, i dopiero dalej brak wsparcia

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

iblis

Koedukacyjny czyli ... mieszany :-/

2 odpowiedzi i komentarzy
labenflash

Czy istnieje słowo "samowite"?

10 odpowiedzi i komentarzy
kew85

Kto wymyslil 'brawa' - klaskanie w rece?

6 odpowiedzi i komentarzy
Daniello

Jak medytować?

10 odpowiedzi i komentarzy
viroos

jaki symulator giełdowy polecacie?

11 odpowiedzi i komentarzy
Cyryl

Better than sex

15 odpowiedzi i komentarzy
Richard

Czy Jazda odmładza