zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
arinkao

Akumulatory i baterie

arinkao | 22 września 2015 12:39:51 | kategoria: AGD i RTV, Sprzęt Audio

• G+
  • Facebook

Czy akumulatory o mocy 2700 mogą psuć w jakiś sposób sprzęt ?

Sprzedawcy zwykle odradzają akumulatorki i zalecają używanie baterii alkalicznych AA. Dlaczego ?

Ostatnia aktualizacja: 22-09-2015 12:46:44
0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 61 odpowiedz
Farang

Farang | 22 września 2015 12:42:01

Pierwsze słyszę. Gdzie mogę, tam używam akumulatorków 

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 22 września 2015 12:49:13

Ja też ale teraz każą mi używać baterii AA, chyba zbankrutuje. Oddałam do serwisu pilot lg, kursor znikał na ekranie, pokrętło od myszki nie zawsze przewijało stronę a teraz sie dowiaduje że to wina baterii. Bezsensu jak dla mnie.
Typowy bełkot sprzedawcy który nie wie co mówi.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Farang

Farang | 22 września 2015 12:51:33

Albo typowy bełkot sprzedawcy, który od szefa dostał polecenie oferowania baterii alkalicznych. Akumulatorki mają długą żywotność, baterie alkaliczne dość szybko się wyczerpują i trzeba kupić nowe. Chyba więc w interesie sklepu jest, żeby klienci kupowali baterie alkaliczne. To taka moja teoria spiskowa ;)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:01:40

Moja też. Szukałam wiedzy na ten temat ale nie doszukałam sie niczego.

anonymous | 22 września 2015 12:44:30

Watpie,by pojemnosc baterii,miala jakikolwiek wplyw,na awaryjnosc sprzetu.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 22 września 2015 12:49:59

Podobno sa za silne...

anonymous | 22 września 2015 13:24:57

im większa pojemność tym praca urządzenia dłuższa. Nic nie popsuje

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Komentator

Komentator | 22 września 2015 12:54:37

Chyba nie moc, tylko pojemność. Baterie mają wyższe napięcie niż akumulatorki. Dlatego jak urządzenie wymaga takiego napięcia to lepiej baterie. Poza tym baterie same się nie rozładują jak akumulatorki. Baterie są względnie proste w obsłudze wkładasz i działają. Akumulatorki wymagają ładowarki, a ta potrzebuje czasu, aby załadować. Ja przeszedłem już w wielu urządzeniach na akumulatorki, ale w pilocie do telewizora cały czas baterie.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:00:16

To pilot który szybko zjada baterie dlatego wkładałam do niego akumulatorki. Jaki konkretnie sprzet potrzebuje wysokiego napiecia ?

Qaz1

Qaz1 | 22 września 2015 13:07:54

@Arinkao zmień pilota na mniej "prądożernego" - są takie!

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:09:01

Qaz1 na jakiego ? Musi obsługiwać smart tv i internet, musi tez mieć głośnik.

Qaz1

Qaz1 | 22 września 2015 13:11:25

W takim razie czeka Cię wizyta w sklepie RTV lub w punkcie naprawy urządzeń RTV i tam jakiś Ci powinni doradzić.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:12:45

Zawsze masz w specyfikacji. Urządzenia cyfrowe po prostu przy pewnych niskich napięciach się nie uruchamiają. Psuć się raczej nie mogą. Kup porządne akumulatorki i porządną ładowarkę. Wszystko powinno działać.

Qaz1

Qaz1 | 22 września 2015 13:13:18

A czy zastosować akumulatorki czy baterie też najlepiej spytać nie w sklepie tylko w punkcie naprawy RTV.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:13:40

Qaz1 przecież mówie ze juz byłam w serwisie i powiedziano mi że nie moge używać akumulatorów bo są za silne. Nie rozumiem tego wiec pytam.
W jaki sposób akumulator może psuć pokrętło od myszki ?

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:16:36

Standardowy akumulator ma 1,2 V, nie może być za "silny". Cokolwiek to znaczy. Akumulatory NiZn mają napięcie ok. 1,6 ale raczej są chwalone do takich urządzań jak ten pilot.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:17:05

Komentator dzieki. Brzmisz fachowo a ja muszę mieć argumenty w rękawie jak będę sie upierać przy akumulatorkach ;))

Pilot działał na akumulatorach, po 1,5 roku zaczął sie lekko wieszać wiec poszedł do serwisu.

Mam porządne akumulatorki energizera rechange i firmową, oryginalną ładowarkę do nich.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:19:15

arinkao przepraszam że tak napisze, ale masz najgorsze badziewie jakie możesz mieć. Porządne akumulatory to np. japońskie sanyo, a porządna ładowarka to procesorowa, która nie porozpierdziela akumulatorów wysokim napięciem. 

Qaz1

Qaz1 | 22 września 2015 13:22:55

W takim razie, jeśli znajdziesz instrukcję, w której są dane o pojemności baterii (to 2700 to pojemność), które mogą być w pilocie zastosowane, to sprawdż to.
Mnie też wydaje się, że pojemność akumulatorków 2700 jest zbyt duża. Ona musi być taka, jak podana w instrukcji pojemność baterii.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:24:39

Pojemność baterii nie ma nic do rzeczy. Nie ma żadnego wpływu na napięcie, jedynie na natężenie.

anonymous | 22 września 2015 13:29:12

Cos chyba pomieszales,jezeli akumulator ma 1.5V TO MA 1.5 V,NIE 3
Poprostu,trzeba dobrac i napiecie i natezenie pradu z akumulatorka,pojemnosc nie ma najmniejszego znaczenia

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:30:55

lEONE 1 do kogo pisałeś? Bo kto tutaj pisał o akumulatorach 1,5V?

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:37:14

Komentator sprawdziłam, mam ładowarkę fujicell na 4 baterie.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:39:01

arinkao za niewiele więcej mogłaś kupić porządną ładowarkę procesorową. Ta to w sumie taka zabawka z dużą marżą. Szkoda akumulatorów, nawet marnej firmy.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:40:18

Dezaprobata sie nie znałam, nie moja wina ze sprzedawcy oferują szajs.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:42:08

arinkao jak masz możliwość. To odbierz ten pilot, włóż baterie. Sprawdź czy działa. Kup porządną ładowarkę i porządne akumulatorki i żyj bez stresu.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:46:08

Komentator przyjdzie już naprawiony.
W instrukcji zalecają baterie alkaliczne (1,5 V, AA) ani slowa o akumulatorach. 

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:50:58

arinkao bo akumulatory mają standardowo 1,2 i one też spokojnie działają, ale możesz kupić akumulatory wysokonapięciowe 1,6 i też będzie dobrze. Kwestia tylko dobrej ładowarki, która nie zniszczy ci akumulatorów. Jeśli chodzi o baterie, to pewnie się zdziwisz ale najlepsze na polskim rynku to te GP z biedronki.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:52:59

Komentator wiem, widziałam testy baterii i odtąd kupowałam te z biedry.
Mimo to... w moim pilocie działają pare dni i muszę lecieć po nowe.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:56:06

arinkao problemu mogłoby w ogóle nie być, bo jak dla mnie przy włożonych bateriach by wyszło, że wszystko jest w porządku i akumulatorki już do kosza poleciały. W serwisie jakiś student filozofii coś gadał od rzeczy i tyle. Znajomy miał tak jak ty, załatwił kilka zestawów nawet bardzo drogich akumulatorków zanim posłuchał mnie i kupił za parę złotych porządną ładowarkę. Wszystkie jego problemy zniknęły.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:58:22

Nikt sie nie obrazi jak prześlesz jakieś linki z dobrymi akumulatorami czy ładowarkami...

Komentator

Komentator | 22 września 2015 14:04:48

http://sklep.ejama.pl/pl_PL/p/sklep/2032
Sanyo zostało kupione przez panasonica. Ale to jedne z najlepszych akumulatorków na rynku.
http://bratex.org/sklep/pl_PL/p/Mikroprocesorowa-ladowarka-technoline-BC-700/636
Nasza waluta trochę słaba, ja ją kupowałem za 50 zł. Ale jest to najlepsza i bardzo często polecana ładowarka za dość śmieszne pieniądze.

arinkao

arinkao | 22 września 2015 14:07:14

Widziałam ten sprzęt dziś jak szukałam informacji.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 14:17:50

arinkao no widzisz. Polecam też fora bardziej wyspecjalizowane jak elektroda. Bo na takich rozrywkowych to często się mity powtarza.

tadzio

tadzio | 22 września 2015 13:27:17

Jest około 0.4 V znamionowego różnicy pomiędzy accu et bateryjkami gdzie przy wielkiej ilości ogniw może powstać różnica kilku woltów nie pozwalająca na prawidłowe działanie sprzętu i często w instrukcjach obsługi odradzane jest używanie takich ogniw z tego powodu...     

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:33:55

A jesli sprzet na tym dział poprawnie i zaczął sie chrzanic po 1,5 roku ?

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:35:10

arinkao a jak włożyłaś baterie to wróciło do normy czy nie? 

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:38:12

Za późno na taki eksperyment... nie wkładałam baterii. Komentator

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:41:18

arinkao szkoda mogło to być po prostu winą wykończonych akumulatorów, które straciły pojemność. A przy dużej stracie pojemności, prąd znamionowy jest po prostu za słaby.

tadzio

tadzio | 22 września 2015 13:45:30

Watpie w to , co prawda zasilanie pilota jest znikome nie zapomnij ze takie accu rozładowuje sie samodzielnie znaczniej szybciej niż typowe paluszki alkaliczne , a sprzedawcy oczywiscie tylko sprzedają... osobiście bardzo rzadko używam teraz tego typu zasilanie ze względu na coraz gorsza ich jakość , natomiast za bateryjki alkaliczne place dużo więcej ale jestem pewny ich niezawodności przez dłuższy okres czasu pod warunkiem ze kupuje te najlepszej jakości ...

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:48:19

Komentator nie, na pewno, ładowałam akumulatorki całą noc. Ten pilot ma kółko jak myszka i to kółko po prostu jakby się przetarło i kręciło a nie przesuwało strony.

Jak dla mnie to typowe popsucie dziadowskiego pilota lg a nie wina akumulatorków. Poza tym ten tv mówi kiedy zbliża sie koniec baterii w pilocie.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:53:50

arinkao problem w tym, że twoja ładowarka wali równo prądem po wszystkich akumulatorach. Procesorowa dopiera prąd pod akumulator no i możesz ustawić, aby ci rozładowała akumulator przed ładowaniem. Skraca to troszeczkę żywotność, ale jest 100% naładowania i parametry są najbardziej optymalne. Tania ładowarka nic nie robi, tylko ładuje. 

tadzio

tadzio | 22 września 2015 14:03:52

Tylko nie zapomnij Komentator ze nie każdy potrafi zainwestować w dobra ładowarkę (nawet kilkaset zeta) , nie mówiąc o dobrej jakość accu ...byle jak najtaniej to dzisiejsza dewiza...Mrugnięcie

Komentator

Komentator | 22 września 2015 14:06:03

tadzio wiem kupują jakiś zestaw z dobrze brzmiącą nazwą firmy i myślą, że coś dobrego kupili. W sumie to nie ich wina, myśleli, że dobrze kupili.

tadzio

tadzio | 22 września 2015 14:16:50

Wszyscy raczej dają sobie "wciskać" badziew który ci sprzedają wszędzie dzisiaj Komentator...

arinkao

arinkao | 22 września 2015 14:18:09

Ten "badziew" był jednym z najdroższych ;))tadzio

Komentator

Komentator | 22 września 2015 14:18:30

tadzio reklama dźwignią handlu. Ja w większości sklepów jakbym pracował to bym odradzał jakbym miał mówić ludziom prawdę.

tadzio

tadzio | 22 września 2015 14:23:09

Takie rzeczy to sie kupuje w sklepach elektronicznych (ci którzy sprzedają części elektroniczne) ,gdzie masz "fachową" obsługę arinkao...

tadzio

tadzio | 22 września 2015 14:24:08

Długo byś tam nie popracował Komentator...Śmiech

tadzio

tadzio | 22 września 2015 14:31:25

A propos , kiedyś postulowałem do  sprzedaży takiego sprzętu i stwierdzono ze za bardzo sie interesowałem jakością i skutecznością i mi odmówiono...  Śmiech

Komentator

Komentator | 22 września 2015 14:34:57

tadzio wiem, ale nie mógłbym tak kłamać ludziom w oczy Mrugnięcie

tadzio

tadzio | 22 września 2015 14:38:30

Tez sie nie nadajesz na "dobrego" sprzedawcę Komentator ...Śmiech

MoltoBene

MoltoBene | 22 września 2015 13:29:39

W takim razie bateria jednorazowo ma dłuższą żywotność, co jest na niej napisane. Akumulatorki są znacznie droższe, a tym bardziej te o większej pojemności. Ja do telewizora też mam nadal baterie. Do aparatu lepiej akumulatorki. Zresztą sprzedają też aparaty z akumulatorkami, które można ładować w aparacie.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:37:23

Fizyki nie oszukasz to większe pojemności to są napisane tylko na akumulatorze, a prawdziwa pojemność jest zupełnie inna.

MoltoBene

MoltoBene | 22 września 2015 13:38:19

Stopniowo będzie ta pojemność maleć. Ale w dniu sprzedaży powinna być taka jak na akumulatorze.

Komentator

Komentator | 22 września 2015 13:43:03

Nie da się. Bateria to roztwór chemiczny. Są pewne granice, których nie przeskoczysz. Oczywiście takich granic nie ma w marketingu.

Bocca-Lupo

Bocca-Lupo | 22 września 2015 13:42:13

Mój mąż, jak mnie prosił o zakup akumulatorków prosił o kupno 1,9 czegoś tam, jutro wróci i odpowiem na Twoje pytanie dokładnie. Do pilotów zawsze używam baterii Sony nigdy mnie nie zawiodły. Pan w sklepie pytał mnie o opinię na temat, tych baterii i powiedziałam, że się sprawdzają . Oznajmił mi, że osoby kupujące baterie do urządzeń medycznych mają wyznaczoną markę baterii przez producenta i chyba nie muszę nic więcej mówić. O akumulatorkach będę pamiętała, bo mój mąż często je używa i się na tym zna...odpowiem, jak fachowiec wróci:)

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:49:40

Dzieki. Niestety mój pilot zjada baterie alkaliczne w kilka dni.

Bocca-Lupo

Bocca-Lupo | 22 września 2015 13:57:10

arinkao ja się na tym nie znam, ale kupuję mu akumulatorki ładowarkę ma na paluszki i te mniejsze. Przyjedzie, odpocznie i odpowiem na Twoje pytanie...obiecuję:) Szef wszystko wie, jeżeli chodzi o te sprawy, ewentualnie zapytam na PW co to za pilot;) Odpowiem obiecuję.

antysocjalista

antysocjalista | 22 września 2015 13:52:53

masz zwarcie w pilocie - zamiast kupować kolejne baterie i akumulatory taniej będzie zanieść go do naprawy 

arinkao

arinkao | 22 września 2015 13:55:58

:)) Ty to sie znasz Wyluzowany zwarcie było i pilot juz jest w naprawie, dzięks antysocjalista ;))

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 185,0 pkt elsieelsie
  2. 2 176,5 pkt DengarDengar
  3. 3 87,9 pkt tadziotadzio
  4. 4 83,7 pkt collins01collins01
  5. 5 72,3 pkt vera223vera223
więcej rankingów
Zgłoś błąd