zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Akcja ateistów: "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" jak oceniasz ?

anonymous | 20 września 2012 15:29:42 | kategoria: Szkoła, WOS

• G+
  • Facebook

Nie wierzysz w boga ? nie jesteś sam !

Fundacja Wolność od Religii zamierza przeprowadzić w kilku miastach Polski akcję, która ma zwrócić uwagę na problem dyskryminacji ateistów. Jak tłumaczy Dorota Wójcik, prezes fundacji, już w październiku na terenie Lublina pojawią się plakaty zawierające hasła kampanii, która ma pokazać, że można być dobrym człowiekiem bez Boga.

4 ładowanie danych... 14 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 124 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: wierzę, Nie
koliberek

koliberek | 20 września 2012 15:32:57

Przebóg! To ateiści są dyskryminowani? A gdzie? Jako żywo się z dyskryminacją nie spotkałam.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 15:34:41

Może ty nie ! a noże nawet na pewno :) oczywiście jak ateistka masz w szkole wybór np zamiast religii lekcję etyki ? to tylko jeden z wielu przykładów który można podać !

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Nazara

Nazara | 20 września 2012 15:59:00

Nie jestem katolikiem i nikt mnie nie zmuszał do chodzenia na religię...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:00:53

Co to zamienia ? dlaczego rodzice musieli pisać wyjaśnienia dlaczego nie chodzisz ?

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:05:20

Moi nie musieli. Nikt nikogo nie zmuszał do chodzenia na religię. Była etyka, dostępna dla wszystkich. 

Ale ja chodziłam na religię. Bardziej mi pasowały godziny i ksiądz był miły... Ani mnie to ziębiło ani grzało.

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:05:37

Bo większość chodzi i napisanie świstka papieru to nie był dla nikogo szczególny problem czy zawrócenie głowy. 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:20:41

Ja jestem katolikiem, a w liceum w ogóle nie uczęszczałem na lekcję religii. I wcale to nie był jakiś wielki problem i nie musiałem pisać niewiadomo ilu usprawiedliwień. Po prostu moja mama RAZ napisała króciutkie oświadczenie, że nie będę uczęszczał na lekcje religii, a ja to podałem wychowawczyni i starczyło. Łatwiejsze to było do napisania, niż czasem niektóre usprawiedliwienia za nieobecność z dłuższego okresu czasu. Aaaa i tak miałem wybór lekcji etyki zamiast tego, ale z etyki też zrezygnowałem.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:43:45

Dokładnie laker miałam to samo, mój wolny wybór czy chce chodzić czy nie, a jak nie krótki, rzeczowy świstek podpisany przez rodzica wystarczył.

anonymous | 21 września 2012 09:43:08

No tak ty zawsze jesteś taka wyjątkowa nawet chodziłaś do szkoły w której była etyka a takich szkół w Polsce jest 1% co oferują lekcje etyki a Polska dostała upomnienie od Trybunału Praw Człowieka że ich niema i zapłaciła sporą karę za to ty jednak jako ateista (którą nie jesteś ) wybrałaś lekcję religii :) ty to masz klawe życie Laughing za każdym wpisem tracisz wiarygodność której i tak już nie masz .Oczywiści ksiądz byś świetnym młodym zabawnym człowiekiem :) inteligentnym a ty spokojnie mogłaś porozmawiać z nim o swojej orientacji i ewentualnym zbawieniu .Pewnie będziesz pierwszą kobietą w Polsce która będzie maiła możliwość zostać księdzem katolicki ale z tego nie skorzysta Surprised klawe życie ty to masz ....

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:09:08

Ale pierdzielisz kingking :) Pozdrawiam.

Chodziłam do takiej szkoły. Chodziłam na religię, bo było mi to obojętne. Tak ksiądz był miły. Nie, nie rozmawiałam z nim o mojej orientacji (nie rozmawiałam wtedy o tym z nikim). Oczywiście nie skorzystam z okazji do bycia księdzem. I tak - mam klawe życie, w przeciwieństwie do pewnych pieniaczy.

Jeżeli nie jestem ateistką, to kim?

anonymous | 21 września 2012 10:11:15

Niema żadnego znaczenia ,jesteś złośliwa i pamiętliwa to wystarczy .Cześć nie pozdrawiam .

anonymous | 21 września 2012 10:12:25

...a i kłamiesz bo pisząc o ateistach "wy" wykluczyłaś się sama z tego towarzystwa ..paaaa

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:12:33

Racja - jestem. Nie dość, ze mnie rozszyfrowałeś, to jeszcze rozbawiłeś :D

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:14:45

Piszę też o homoseksualistach per "oni". Ciężki mi by jednak było się z ich grona wykluczyć.

anonymous | 21 września 2012 10:18:33

No tak nawet z krytyki masz ubaw ,jak cysorz masz klawe życie jak nikt ...Wink hahaaa

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:20:14

Hahaha - krytykę, chłopczyku, przyjmuję od równych sobie. Ty jesteś jak ten piesek, co skacze mi do kolan i podgryza kostki.

anonymous | 21 września 2012 10:28:46

No tak ,poziom i kultura Wink wiem że stać ciebie na więcej więc czekam z niecierpliwością !

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:32:05

O kulturze też zwykłam rozmawiać z kulturalnymi :) Tego wymaga obycie, aby starać się rozmawiać z ludźmi w ich języku. Z chamem po chamsku, mój drogi. Ja tam nie mogę się doczekać, co ty mi napiszesz. Dreszcze mam aż ;)

anonymous | 21 września 2012 10:35:48

Rozczarowałaś mnie ! skoro zemnie taki cham a ty się dostosowujesz do poziomu to cieniutko przędziesz :) czekam na coś mocniejszego ,wiem że ciebie stać ,więc nadal czekam aż pokażesz prawdziwe swoje w całej okazałości a nie tylko skaczący piesek ,jakieś podgryzania ...

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:41:12

Ach, jakże mi przykro, że cię rozczarowałam! Jesteś marnym prowokatorem, kingking. A może to ja nie jestem typem pieniacza - w każdym razie pod tym względem ciężko z tobą konkurować.

anonymous | 21 września 2012 10:47:27

Marny ? zobacz ile jest zawsze twoich wpisów w mich pytaniach ? kto się pieni Wink dajesz ,wiem że potrafisz !

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:53:30

Ja znajduję pewną perwersyjną przyjemność w odpowiadaniu na twoje pytania i patrzeniu jak się denerwujesz. Pewnie taki fetysz ma jakąś kliniczną nazwę. Kingkinizm na przykład :D Jak widzę twoje pytanie, to mam ciary ;). Pozdrawiam!

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 15:37:29

Słyszałem o tej akcji, jestem za, jednak ponoć ma się nie odbyć :/

anonymous | 20 września 2012 15:39:45

W Lublinie na "rozkaz" episkopatu firma odpowiedzialna za plakaty się wycofała ,w tej chwili szukana jest nowa ,w Częstochowie i Warszawie odbędzie się bez problemów !

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 15:44:27

Beznadzieja. Dobrze, że nie wszędzie mamy tylko pozorną wolność słowa

Altruistka

Altruistka | 20 września 2012 15:43:11

oczywiście również ja jestem za, aczkolwiek.. czasami uważam że właśnie wierzący są często dyskryminowani, ile razy ktoś się "nabijał" nawet w moim towarzystwie że ktoś wierzy w bzdury bo Boga nie ma... każdy ma prawo nie wierzyć bądź wierzyć w to co chce. a takie akcje muszą pokazać polskiemu społeczeństwu że bez wzajemnego szacunku i tolerancji nic nie zdziałamy.
"każdy inny każdy równy"... :)

anonymous | 20 września 2012 15:48:19

No tak państwo daje od 93 rok w rok na KK 5,2 mld zł rocznie ,mamy 12 tyś kościołów ,ponad 6 tyś księży drugie tyle zakonników i jeszcze zakonnice ! Indoktrynacja jest już od przedszkola ,często aż po uczelnie wyższe ,kościół jest drugim po państwie posiadaczem ziemskim a ty twierdzisz że katolicy są prześladowani bo ktoś w rozmowie z kimś wyśmiał zabobon :)

ala05

ala05 | 20 września 2012 15:48:26

Są ważniejsze rzeczy na głowie niż jacyś ateiści, gorsi niż geje ;p ci robią parady a ateiści obwieszą europę bilboradami hehe :D nie wierzysz to okey, ale nie wciskaj ludziom na hama że boga nie ma ;p

Tacy cwani jesteście? To powiedzcie ludziom w Afryce gdzie żyją za dolara a dzieci sa gwałcone że boga nie ma ;p

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 15:48:50

Są katolicy którzy psują opinię innym, dobrym katolikom. Z ateistami jest podobnie, przykro mi. Grunt to nie mierzyć innych miarą takich osób.

anonymous | 20 września 2012 15:55:47

Jak tam ? reszta rodziny zdrowa ?

anonymous | 20 września 2012 16:06:59

To kto je tam gwałci ,jak zwykle księża ?

cośtam

cośtam | 20 września 2012 21:43:46

A ty sobie wyobraź teraz, że bóg jest. Wyobraź sobie Afrykę z biednymi, wygłodniałymi dziećmi. Wyobraź sobie Afrykę, gdzie ludzie żyją za dolara a dzieci są gwałcone. Czy kiedykolwiek pomyślałaś sobie, jak bardzo muszą cierpieć; jak bardzo muszą się modlić; jak bardzo muszą go prosić? Czy pomyślałaś sobie, jak te wszystkie matki, którym umierają dzieci z głodu, jak one muszą zaklinać niebiosa? Wyobraź sobie, ilu ich musi się modlić, i wyobraź sobie jak długo. I nic. Dosłownie nic! NIC! Dlaczego bóg patrzy na to z obojętnością, nie interweniuje, dlaczego pozwala na cierpienie? Otóż niebiosa patrzą na to z obojętnością, bo wiedzą, że rachunek będzie ustalony później. Bóg nie robi sobie nic z tego, bo wie, że będą lepiej potraktowani w następnym życiu. Powiedz mi, czy poważna osoba posunie się do tego typu nieetycznych i nikczemnie niemoralnych stwierdzeń? Jak można myśleć, że dobrze jest, że cierpią to wszystko, bo lepiej zostaną potraktowani w następnym życiu? Nie wiem, jak można żyć, mówiąc takie rzeczy, czy choćby sugerować coś takiego.

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 18:52:34

Hm. Owszem są nieszczęścia na świecie, ludzie cierpią, umierają, przeżywają katusze i dla nich życie jest ciągłą falą nieszczęść. Ale nikt, nie potrafi lepiej zrozumieć sensu życia niż takie osoby, nikt bardziej nie doceni nawet tego dolara za który codziennie ma się wyżywić bardziej niż ci, "najbiedniejsi". Możesz mi wierzyć lub nie, ale to właśnie ci którzy nie mają nic, czują głód, ból i pragnienie biorą z życia najwięcej, jedna kromka chleba dla nich to jak sztabka złota dla przeciętnego mieszkańca Polski. Jedna chwila szczęśliwa jest  na wagę złota... Nigdy nie widziałam większej radości u kogokolwiek niż u małego chłopczyka z Afryki, który na swoje urodziny dostał grającą kartkę od polskiej rodziny, która go "zaadoptowała" ( Adopcja serca). I to jest prawdziwe szczęście gdy możesz komuś taką chwilę podarować, to jest prawdziwa wiara gdy robisz to z miłosierdzia Bożego. Tłumaczenie Boga nie ma bo gdyby był to by nie było nieszczęścia jest po prostu przykładem prawdziwego braku zrozumienia wiary, a także pojęcia ateizm. Nie jesteś ateistą gdy powiesz mi BOGA NIE MA BO W AFRYCE JEST GŁÓD, bo to nie jest argument. Bo sami doprowadziliśmy do tego że świat jest taki jaki jest. Każdy ma wolną wolę, każdy może zdecydować czy zamiast kupować najnowszego iphona, przekaże pieniądze na jakąś fundacje. Poruszacie tutaj kwestię gwałtów- " TYLKO KSIĘŻA GWAŁCĄ" tak, słyszycie tylko o gwałtach na ministrantach, a czy w codziennej prasie przeczytasz o gwałcie kogoś innego, kto np był ateistą? Nie, bo ludzi nie interesuje kogoś nieszczęście tylko sensacja, którą dostarczy nagłówek "Ksiądz pedofil".
Jeżeli masz problem, coś cię dręczy, nic ci nie wychodzi, potrzebujesz komuś się wyżalić, albo masz ochotę  z kimś pogadać Pisz śmiało-43159383

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 19:06:55

Hm, no tak masz święta ( pfu! wypluć to słowo!) rację, powinien być jeden kościół w całej Polsce, co tam że chrześcijan jest około 33,7 mln (98,7% to czy chodzą do kościoła to inna sprawa)? Nie, powinien być jeden kościół i jeden ksiądz niech ci co chcą uczestniczyć we mszy sobie dojeżdżają ich sprawa prawda?
Państwo daje również na lekcje takiego przedmiotu dla innych wyznań, u mnie w szkole też była możliwość wyboru między religią, wolną lekcją a etyką. I co wybierali? Oczywiście że wolną lekcję, bo niektórzy "ateiści" ( nie mylić z prawdziwymi ateistami!) są nimi tylko dla mody, bo mają jedną godzinę mniej i z błahych powodów.
Ja nie obrażam twojego wyznania lub jego braku, ty nie obrażaj mnie. Gdybyśmy potrafili zamiast szukać sporów ( BO PAŃSTWO DAJE OD 93 OKOŁO 5,2 MLD ZŁ ROCZNIE itd) nauczyli się wzajemnej tolerancji, tego że nie wszyscy muszą być wierzący, bądź ateistami od razu żyłoby się przyjemniej.
Na marginesie- jestem wierząca a mimo to zgadzam się że na lekcje religii przeznaczamy zbyt dużą kwotę a katechetów jest za dużo. Ale cóż, może akurat ktoś z nich nie został katechetą dla pieniędzy ale właśnie z powołania? :)

anonymous | 21 września 2012 19:16:07

Poza masą bezsensownych bzdur jak "w Afryce jest głóg to znaczy boga niema " i pisaniu nie w temacie czujesz się tymi plakatami urażona ,obrażona ,powiedz dlaczego ?

Gdzie widzisz co kolwiek o religii czy wierze ?

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 19:23:04

napisze w punktach, aby łatwiej było ogarnąć to co napisze :):

1. cytuję słowa które tutaj padają - że boga nie bo jest głód i nieszczęście

2. nie piszę w nie temacie, tylko sugeruję ci że pisanie że wiara to zabobon jest lekko nie na miejscu, bo nie odróżniasz wiary od kretyńskich akcji Kościoła, sporów, protestów itd. bo wiara to nie tylko chodzenie do kościoła.

3. nie rusza mnie to szczerze. mogę na swoim osiedlu wywiesić kartkę " jutra nie będzie bo ja tak mówię" i jednych to wzruszy innych nie. po prostu uważam że robienie z ateistów ofiar "mordu" przez katolików jest bezsensowne i zamiast robić jakieś akcje itd po prostu się ogarnijmy i nauczymy się żyć w społeczeństwie a nie "obok" patrząc na koniuszek własnego nosa.

anonymous | 21 września 2012 19:30:53

To swoje złote myśli i rzeczy o które jak twórca pytania nie pytam zachowaj dla siebie .Jeśli chcesz porozmawiać o tym czy bóg istnieje czy nie załóż takie pytanie a podam tobie kilka argumentów i o ile je zrozumiesz będziesz miała spory problem.

To pierwsza taka akacja ,katolicy cały czas coś wieszają i wtedy masz z tym  problem czy wtedy gdy robi to druga strona "kali ukraść źle ale jak kalemu ukradną " rozumiesz ?

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 19:42:14

wiesz co? chętnie z tobą podyskutuje na temat Boga, napisz do mnie na priv bo bardzo ciekawią mnie twoje argumenty.

Hm.. szczerze? na ulicy na której mieszkam widzę pełno ulotek z sekt, autorstwa ateistów itd, owszem tych katolickich też ale nie widzę aż tak często.
tutaj musisz odróżnić katolika od "katolika". ja wierzę a nie latam z plikiem ulotek "BÓG ISTNIEJE! TĘPMY HERETYKÓW!", chodzę do kościoła, wierzę i nie narzucam innych moich poglądów, i tego samego wymagam od innych- aby to w co wierzą lub nie zachowywali dla siebie. Smile

anonymous | 21 września 2012 19:55:44

Sekt autorstwa ateistów ? wiesz co chyba jednak coś wymyślasz !! Rozumiem że na tych plakatach widzisz napis "boga niema tępimy katolików" ! czy tak ?

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 20:26:19

widzę pełno ulotek z sekt (jeden przykład) autorstwa ateistów ( drugi przykład). nie sekty ateistów.... 

Nie, widzę w tym robienie niepotrzebnej "zadymy" i zamieszania. Nikt z mojego otoczenia nigdy nie zarzucił komuś " jesteś gorszy bo jesteś ateistą" więc nie widzę sensu w tym.

anonymous | 21 września 2012 20:29:40

To dowiem się co to za sekty ateistyczne są w Polsce ? Czy uważasz że te plakaty zarzucają cokolwiek komuś ,np wierzącemu że jest gorszy a jeśli tak to gdzie i w jaki sposób ? 

Proszę odpowiedzieć konkretnie na te pytania !

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 20:40:10

czytaj uwaznie pytania, napisalam ze sekty i ateisci to dwa oddzielne przyklady. dalej masz zamiar czepiac sie "sekt ateistycznych"? napisalam wyrazne "ulotki sekt( jeden przykład), autorstwa ateistow ( drugi. tak wiem powinnam miedzy sekt i autorstwa postawić pogrubioną litere I bo nie potrafisz wylapac kontekstu.) Nie napisalam ze zarzucaja wierzacemu ze jest gorszy, tak samo jak ulotki wierzacych nie powinny zarzucac ateistom. nie widze tam takiego napisu tylko uwazam ze jest to akcja ktora tak naprawde nic nie wnosi. bo jakos nie zauwazylam zeby byl jaki kolwiek problem z dyskryminacja ateistow, nie slyszalam o czyms takim. jezeli ciebie dyskryminowal ktos ze wzgledu na poglady to bardzo mi przykro z tego powodu .

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 września 2012 20:57:28

Więc zero odpowiedzi na pytania ,cóż lepiej zrzucić na kogo odpowiedzialność że ma problemy z czytaniem i rozumiem niż odpowiedzieć !

1.Co to za sekty ateistyczne o który tyle piszesz ? (ten drugi przykład) ;)

2.Gdzie i w jaki sposób te plakaty kogoś obrażają czy dyskryminują .

3.Gdzie te plakaty mówią o tym że ateiści są prześladowani czy nietolerowani .

Konkrety a nie bełkot !

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 21:12:59

Nie napisałam o żadnych sektach ateistycznych, coś ty się tak ich uparł. Sekty - jehowi ateiści- nie wierzący. Błagam, czytaj ze zrozumieniem, po raz setny powtarzam, że dałam dwa osobne przykłady- sekty i ateiści, nie sekty ateistów.

Więc skoro nie są prześladowani i nietolerowani to po co cała akcja? Tak ot sobie? A tam na górze pogrubionym jest cytuję "Fundacja Wolność od Religii zamierza przeprowadzić w kilku miastach Polski akcję, która ma zwrócić uwagę na problem dyskryminacji ateistów."  Więc są dyskryminowani czy nie bo sam sobie zaprzeczasz?

Nie dyskryminują nikogo tylko skoro problem nie istnieje ( a sam tak stwierdziłeś pisząc Gdzie te plakaty mówią o tym że ateiści są prześladowani czy nietolerowani) to czy jest sens prowadzenia wojny? Nie mam nic do tej akcji, jak ktoś chce to niech robi, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię.

anonymous | 21 września 2012 21:21:28

No wolność od religii jest dla ateisty czymś ważnym ,to nie znaczy że ją będzie niszczył ,chodzi tylko o jego osobę "on" ateista chce być wolny od niej.

Ty pisałaś kilka razy o ulotkach sekt ateistów !

Altruistka

Altruistka | 21 września 2012 21:24:52

no dla katolika wiara jest czymś ważnym a to nie znaczy że będzie niszczył każdego kto powie : boga nie ma..

Pisałam o ulotkach sekt I ateistów

Teraz zrozumiałeś? Czy dalej będziesz pisał " sekty ateistów"?

anonymous | 20 września 2012 15:49:52

ja się ze swoją wiarą (ew. niewiarą) i seksualnością nie obnoszę, dobrze było by gdyby inni też tego nie robili.
no ale utopie to są tylko w książkach... 

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 15:54:55

Każdy rozumie utopię inaczej, dlatego jest ona niemożliwa do osiągnięcia, nie można dogodzić wszystkim. Dla mnie w utopii nie istniałaby żadna religia bo prowadzi tylko do podziałów, a wiele osób nie zgodziłoby się z moją wizją.

anonymous | 20 września 2012 15:56:53

Mówisz o tej biblijnej utopii ?

anonymous | 20 września 2012 15:58:58

Swojego ? dawaj namiary ,mam powołać  się na ciebie ?

anonymous | 20 września 2012 16:02:22

papa !

okmanek

okmanek | 20 września 2012 15:56:55

Podoba mi się zwłaszcza hasło na pierwszym ze zdjęć. A jeszcze bardziej podoba mi się żałosna reakcja katol(ik)a z Frondy, któremu już skończyły się argumenty więc stara się mieszać wiarę z polityką i uparcie stara się nie dostrzec głębi w światopoglądzie ateistów. Widzenie świata na czarno-biało to jedna z głównych cech Ciemnogrodu.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/terlikowski:_ateisto_nie_jestes_sam._jest_z_toba_palikot__23933 

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:11:58

W pełni popieram Terlikowskiego. Was nie brzydzi bycie narzędziem politycznej indoktrynacji? Czym się ona różni od tej religijnej? Ja sobie nie życzę żeby na mojej osobie jakiś polityczyna sobie budował poparcie. Ohyda, obłuda, polityka...

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:13:42

To już nie jesteś ateistką piszą o ateistach "WAS" tak na to wychodzi :) fajnie masz ,ateistka popierającego naczelnego dewota nr1 w Polsce :) proszę nie kompromituj się więcej.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:16:13

Popieram nie dewota ale jego tekst. Umiem zauważyć, kiedy ktoś mądrze pisze. A pisząc o was, pisałam o tobie i okamanku. To ty się nie kompromituj. Widać popierasz każdego oszołoma, co to ma ateizm w haśle.

anonymous | 20 września 2012 16:20:12

@okmanek nie wiem czy wiesz ale na Frondzie jak coś skomentujesz co nie jest w myśl prawdziwych Polaków katolików ban od ręki ! więc są tylko komentarze pochlebne :) taka cenzura jak za PRL

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:25:08

Jak na frondzie piszesz jak tutaj, ban mnie nie dziwi. Po co się tam pchać - wszak tam cię nikt słuchać nie będzie. To oczywista oczywistość.

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:29:23

Najlepsze jest, że jeszcze parę lat temu, Palikot był prawicowcem, ale jego dzisiejsi zwolennicy o tym nie pamiętają i chłoną te jego populistyczne hasła, które dobrze się mają w niszy, którą sobie wynalazł.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:29:53

Straciłaś moją wiarygodność w tym pytaniu już całkowicie więc ciebie ignoruje ,nie spodziewaj się odpowiedzi ,dobrze.

okmanek

okmanek | 20 września 2012 16:32:02

Sama napisałaś że "Popieram nie dewota ale jego tekst.". Analogicznie - ja popieram akcję Palikota, a nie jego samego. Tyle.

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:38:48

Kingking dobrze, że mówisz o utracie swojej wiarygodności :) Nie spodziewam się, dobrze.

Okamanek - racja. Ale co innego jednak czytać tekst i się z nim zgadzać, co innego popierać akcję i być przez to jednym z jej przedstawicieli. Ta akcja ma na celu promocję polityka. Bo czego innego? Ateizmu? To trzeba promować?

okmanek

okmanek | 20 września 2012 16:54:17

Popieram akcję, Ty popierasz tekst. Nie czyni to nas ich przedstawicielami.

Ateizmu nie trzeba promować, ale wolność wyznania (LUB JEGO BRAKU) już można. Fajnie też pokazywać ludziom że bycie dobrym nie wiąże się z byciem wierzącym, jak niektórzy katolicy sądzą.

Widziałaś stronę akcji? Cytat:
Chcemy również włączyć się w ważną dyskusję – protest przeciwko finansowaniu z budżetu państwa i obecności religii katolickiej w publicznych przedszkolach i szkołach. Nasz sprzeciw budzą zarówno mechanizm finansowania jak i brak realnego wyboru fakultatywnych zajęć.
Takie wartości warto promować. Nie wszyscy chcą wydawać pieniądze na nieswoją religię.

koliberek

koliberek | 21 września 2012 10:50:33

Cele są szczytne. Wielu chciałoby większej transparentności finansów kościoła, ograniczenia przywilejów i skończenia z finansowaniem z budżetu państwa.

Nie uważam, aby ta akcja mogła wywołać merytoryczną dyskusję jednak. Zobacz co wywołała na tym forum na przykład. Niestety, w naszym kraju większe partie nie odważą się na sprzeciw wobec kościoła ze względu na groźbę utraty jego poparcia. Takie akcje będą wspierane przez partie populistyczne, które swoimi hasłami tylko szokują, a nic merytorycznego nie głoszą. Na moje poparcie nie mogą liczyć w żadnej kwestii - nawet w tej. Z zasady - nie poprę partii, która jedyne co chce, to dorwać się do władzy na moich plecach. Mnie to osobiści obraża.

Wolności religijnej nie trzeba propagować - ona jest i ma się dobrze. To wolność finansowa kuleje.

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:03:26

Hmmm, jestem agnostykiem i powiem szczerze, że często bardziej razi mnie zachowanie niewierzących niż wierzących. Ja stoję z boku tego wszystkiego. I zauważam, że ludzie wierzący też są często po chamsku atakowani. A nade wszystko nieco ironiczny jest fakt, że ateizm zamienia się powoli w nową de facto religię. 

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:05:40

Chyba nie wiesz o czym mówisz ,albo nie wiesz czym jest religia ,poglądowi daleko do religii .

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:08:53

Co tworzy religię, poglądy, wiara i organizowanie się. Wiara w nieistnienie boga, to też wiara. A ateiści mają już tylu guru, którzy napisali tyle książek na temat ateizmu, które masa ateistów bezkrytycznie czyta, że jak żywo mi to przypomina wszelkie inne znane religie. 

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2012 16:11:28

To tworzy partie polityczne + jeszcze program.Religia to system wierzeń i odnosi się bezpośrednio do boga ! ważne też są doktryny ,kult i obrzędy.Więc proszę nie wymyślaj .

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 16:11:50

W takim razie, np. homoseksualizm to też religia, bo spełnia wszystkie wymienione przez Ciebie warunki, podobnie feminizm itp poglądy

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:14:21

Przesadysta, uważasz że homoseksualizm to pogląd? LOL! :D

Choć niektóre cioty dworcowe pewnie wyznają kult fallusa :)

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:15:25

A że gdzie tu wiara czyli przyjmowanie czegoś bez popierających to dowodów oraz przyjmowanie jej dogmatów? Tym bardziej, że homoseksualizm to nawet nie jest pogląd tylko orientacja seksualna, a nie o tym my tutaj rozmawiamy.

anonymous | 20 września 2012 16:16:25

a ty za taką mądrale się uważasz a takie problemy z czytaniem tekstu z jego rozumieniem :)

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:19:30

Myślę, że mylisz się, ponieważ nie wszystkie religie wierzą w jakiegoś boga, a niektóre wręcz nie dysponują takim pojęciem jak bóg. Bóg to nie warunek, żeby coś było uznane za religię. A myślę, że bezkrytyczna wiara w jego nieistnienie spełnia znamiona wiary religijnej - ateiści robią to pomimo, że nie istnieją żadne dowody na to że boga/Boga/bogów nie ma. Bo nikt tego nigdy nie udowodnił.

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:19:32

Do mnie pijesz kinging czy do nazara?

anonymous | 20 września 2012 16:22:28

Dobrze to załatw nam ateistą odpisy podatkowe za ateizm ,jakieś szkoły uczące ateizmu ,może jakiś kościół ateistów co ? Ateiści nie czego nie robią co sugerujesz .

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 16:22:56

Nazara, koliberek, nie napisałem, że homoseksualizm to pogląd, lecz religia (wg tego co prawi Nazara), staram się używać interpunkcji prawidłowo. A dwoje ludzi tej samej płci nie stworzyłoby pary bez wiary, że to co robią jest słuszne, naturalne i dopuszczalne.

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:23:59

No to się miotasz powoli, bo przecież do mojej definicji religii (poglądy, wiara, zjednoczenie) nijak homoseksualizm nie pasuje;)

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:26:25

kingking - czy w takim razie, żeby religia była religią, musi mieć szkoły, odpisy i kościół? A nie wystarczy niepoparta dowodami wiara, autorytety, które piszą bezkrytycznie pochłaniane przez rzesze książki, konwencje na których nauczają. Zresztą nie zdziwiłbym się, gdyby w końcu sobie nie załatwili jakichś przywilejów z racji wyznawania ateizmu.

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 16:33:15

A dla mnie pasuje + to jest Twoja subiektywna definicja. Dla Ciebie bardziej logiczne jest to, że brak związku z jakąkolwiek religią jest religią samo w sobie, a dla mnie nie.

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:33:41

Przesadysta, Nazar ma oczywiście racje. Homoseksualiści nie wyznają wspólnych poglądów i nie łączy ich wiara (a pewność i przekonanie, że to co robią jest w porządku wobec nich i innych). Organizowanie się jest niestety obserwowalne, ale nie jest to ruch masowy.
Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że heteroseksualiści tworzą religię i byłoby to tak samo bez sensu.

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:35:54

Nazar, ateizm w wydaniu kingkinga ma wszelkie znamiona religii i to fanatycznej.

Nie jest to jednakże ateizm taki, jakim być powinien.

Prawdziwy ateizm nie jest religią, bo poza wyznawaną wiarą w nieistnienie boga, nie spełnia żadnych innych kryteriów.

przesadysta

przesadysta | 20 września 2012 16:38:27

koliberek, do tego właśnie zmierzam, że jeśli ateizm jest religią, to równie dobrze może nią być homoseksualizm. Nie twierdzę jednak, że ani jedno, ani drugie nią jest

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:39:50

Całkowicie to rozumiem i nie jestem przeciwnikiem ateizmu. Dużo jednak miałem doczynienia z ateistami i wiem, że wielu z nich lubi popadać w fanatyzm.

Nie jestem przeciwnikiem religii. Wkurzają mnie tylko organizacje religijne (w tym ateistyczne), którym zależy na władzy. U

Uważam, że człowiek, który myśli, że ta akcja ma na celu wsparcie uciśnionych, musi być życiowo naiwny. Chodzi po pierwsze i przede wszystkim o władzę - każdemu. Władza pojedynczej organizacji nad całym środowiskiem ateistów to potężny atut w rękach takiego Palikota czy jakichkolwiek innych środowisk, które nie robią nic innego  jak próba poszerzenia wpływów.

Nazara

Nazara | 20 września 2012 16:43:45

ateizm - poglądy, wiara, zjednoczenie

homoseksualizm - ?

Ja tu nie widzę zbieżności. Owszem niektórzy homoseksualiści się jednoczą, ale nie ma mowy o wierze. Homoseksualistą po prostu się jest. Podoba ci się osoba tej samej płci. To jest fakt. 

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:46:36

Przesadysta poczytaj odpowiedzi Nazara, przecież ci wyłożył jak kawa na ławę braki w twoim wnioskowaniu.

Ajumiko

Ajumiko | 20 września 2012 16:20:40

Moim zdaniem to prowokacja, czepianie się, szukanie zwady, walka psychologiczna.
A z tą dyskryminacją to przesada. Bardziej mi to wygląda na chęć szukania innych, szukania poparcia, poklepania po pleckach i powiedzenia, nie martw się stary, masz rację, no to już jest nas dwóch i jest raźniej. 

koliberek

koliberek | 20 września 2012 16:23:53

Przeczytaj sobie Ajumiko ten tekst podlinkowany przez okamanka. Nic złego w takich akcjach nie ma, każdy powinien mieć do nich prawo. Ale jednak niesmak w postaci politycznych konotacji pozostaje.

anonymous | 20 września 2012 16:25:02

Kogo mają prowokować ,czy oczywiście jak zawsze katolików :) choć słowa o nich na plakatach niema :)

Ajumiko

Ajumiko | 20 września 2012 16:26:56

Przeczytam w wolnej chwili.
A niedawno słyszałam o tym, że pewne małżeństwo niestety ma sąsiadów, którzy przechodząc obok ich drzwi nie omieszkają wspomnieć, żeby się oplątali różańcami. Ładnie tak? 

anonymous | 20 września 2012 16:28:36

??

nanana

nanana | 20 września 2012 16:24:43

Nie obchodzi mnie kto w co wierzy, nie oceniam na tej podstawie ludzi, tylko raczej na podstawie stosunku do innych, dlatego ta akcja mnie ani ziębi ani grzeje.

DlaNadprzyrodzonych2

DlaNadprzyrodzonych2 | 20 września 2012 16:27:01

nazwa akcji jest raczej obłudna; To znaczy: nie kradnę, nie wierzę jest ok, ale nie zabijam to już obłuda (chociaż oczywiście zabójstwo jest niedopuszczalne).
Ateiści zwykle są za aborcją a aborcja jest zabójstwem (bo - jakby ktoś nie wiedział - likwiduje życie człowieka) a zabójstwo stoi w sprzeczności z tym hasłem. to są właśnie kłamstwa ateistów.

Druga akcja Nie wierzy w Boga? Nie jesteś sam to też manipulacja tej fundacji, bo jeżeli "wolność od Religii" to chyba od każdej (tego już nikt nie wyjaśnił, ale gdyby miałaby to być wolność od chrześcijaństwa to chyba byłoby to w nazwie), a jeżeli od każdej to wcale nie znaczy, że nie wierzący w chrześcijańskiego Boga są ateistami (na przykład politeizm), a skoro tak, to ludzie wierzący w inne religie nie są ateistami, więc akcja ma na celu tak naprawdę promowanie ateizmu, czyli jej hasło jest wewnętrznie sprzeczne.

co o tym sądzę? Już powiedziałem, że to tylko sposób na promowanie ateizmu. 

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Lepper

Czy słyszeliście o forum NIETrwam??

11 odpowiedzi i komentarzy
monika777

co to znaczy logicznie?

4 odpowiedzi i komentarzy
Czarny277