zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

A gdyby tak... podzielić pytamy na dwie części...

anonymous | 25 sierpnia 2011 22:48:09 | kategoria: Przyroda, Owady

• G+
  • Facebook

Tych, którzy już cieszyli się, że napiszą coś na "nie" muszę zmartwić :). Nie chodzi mi o administracyjne bleblabla, ale o bezczelne społecznościowe obranie pewnej kategorii, np. "Przyroda, owady", której nikt nie używa do innych celów :)(oczywiście pytamowy Szaleniec by się owadami nagle zafascynował, ale szybko poleciałby na wszystkie blackListy i nikt by się nim nie martwił:)).

Dodając ciekawe i tylko ciekawe pytania właśnie tam mielibyśmy  upragnioną oazę spokoju, poziomu i sensownych dyskusji :).

Technicznie wszystko jest już osiągnięte! Wystarczy wejść:

O tu :) 

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 65 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: owady, pytamy
najlepsza odpowiedź DarVV

DarVV | 25 sierpnia 2011 23:00:34

Kto z was jest pierwszy chętny na zostanie ekspertem w kategorii: Przyroda, Owady. Cool

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Soundman

Soundman | 25 sierpnia 2011 23:13:27

Myślisz, że nie ma w Polsce entomologów, albo nawet amatorów?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 sierpnia 2011 22:58:12

Pytanie jest w złej kategorii.

Pomykowy tydzień odpowiadania na wszystko :)

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
bladozielona

bladozielona | 26 sierpnia 2011 00:51:44

Odpowiedź jest nie na temat.

I zlikwiduj ten pomarańczowy podpis, bo nie odpowiadasz na wszystko. Chociaż może to i lepiej ... Tongue out

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 sierpnia 2011 07:48:39

Twoja też jest nie na temat :)

Staram się, podpisu nie zlikwiduję.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
bladozielona

bladozielona | 25 sierpnia 2011 22:59:22

Wprawdzie nie wiem, o co Ci chodzi, ale i tak napiszę, że "Przyroda, owady" to bardzo dobry pomysł :P

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
DarVV

DarVV | 25 sierpnia 2011 23:01:31

Chodzi o to aby wszyscy zadający wartościowe pytania dawali jako podkategorię Owady. Skoro nie jest wykorzystywana.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
bladozielona

bladozielona | 25 sierpnia 2011 23:05:35

Nie jest wykorzystywana, bo istnieje dopiero 3 dni. Na wszystko trzeba czasu :)

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:06:28

Skąd wiesz takie rzeczy? :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
bladozielona

bladozielona | 25 sierpnia 2011 23:07:53

Bo takie rzeczy się wie! Smile

bladozielona

bladozielona | 26 sierpnia 2011 00:25:10

Marabutko, i tak ostatnio pytania na pytamy dotyczą głównie bzykania i jego pochodnych Wink Kategoria "owady" opasuje jak ulał!

anonymous | 26 sierpnia 2011 02:10:42

Przeciez pytajacy o pierwsza milosc, i druga ciaze zarazem, nie beda swiadomi, ze my sobie pytania segregujemy.

Soundman

Soundman | 25 sierpnia 2011 23:00:14

Lepszym pomysłem była by kategoria "Bezkręgowce", bo wprew pozorom pytań o wszelakie owady, pajęczaki, robaki i pierścienice jest bardzo dużo.

Soundman

Soundman | 25 sierpnia 2011 23:01:49

No, może nie bardzo, ale są niektóre znacznie bardziej absurdalne kategorie, jak np. "Szkoła -> Wagary" (5 pytań), "Komputery -> Hacking" (0 pytań).

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:03:20

I co z tego, że zadają te pytania, skoro wybierają kategorię RTViAGD? :)

Hacking? Też niezłe.

Soundman

Soundman | 25 sierpnia 2011 23:11:48

"Hobby -> Antyki"
"Komputery -> Netbooki" (10 pytań)
"Między nami -> Co o mnie myślisz" [????]
"Motoryzacja -> Ubezpieczenie" (3 pytania)
"Muzyka i Film -> Nagrody filmowe" [????]
"Podróże -> Arktyka" (6 pytań) Laughing
"Zakupy i prezenty -> Ślub" (1 pytanie)

anonymous | 26 sierpnia 2011 07:23:27

Co z tą listą kategorii?

Pomykowy tydzień odpowiadania na wszystko :)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Soundman

Soundman | 26 sierpnia 2011 14:29:49

Najbardziej absurdalne kategorie, wg. mnie bardziej niż "Owady".

Kwonka

Kwonka | 25 sierpnia 2011 23:05:15

Napisałam długą i wielce ciekawą odpowiedź na Twoje pytanie, ale coś ją zjadło :(

Mam rozumieć, że proponujesz rozłam na miłośników owadzich, ciekawych, ambitnych i wciągających pytań i pozostających w opozycji do nich amatorów AGD i RTV?

"Dodając ciekawe i tylko ciekawe pytania właśnie tam mielibyśmy  upragnioną oazę spokoju, poziomu i sensownych dyskusji :)."
Taki poziom, że nawet pytania nie da się spokojnie skategoryzować :P

Nie podobywuje mi się taki rozłam. Dobrze, będzie oddzielna kategoria dla pytań ambitnych, ciekawych, zajmujących, wręcz zapraszających do dyskusji... Tylko jakie to będą pytania?

Chcesz, żeby na pytamy były ciekawe pytania i dużo ciekawych odpowiedzi?
To zacznij zadawać ciekawe pytania i dyskutować, zamiast szerzyć herezje!
Chcąc cokolwiek zmieniać, zacznij od siebie, to najprostsza droga. Kombinowanie na nic się nie zda.

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:31:25

Typowa odpowiedź, nie umawiajmy się na nic, bo przecież może nie wyjść :)).

Kwonka

Kwonka | 25 sierpnia 2011 23:32:23

W takim razie przekonaj mnie, że to dobry pomysł :)

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:39:16

• Brak 95% pytań z serwisu - pytań beznadziejnych i niezajmujących.
  • Dłuższy czas życia (ciekawych)pytań 
  • Pytania nadal będą widoczne na głównej :), po prostu dodatkowo będziemy mieć je wszystkie w jednym miejscu :).

Soundman

Soundman | 25 sierpnia 2011 23:44:22

No i jakie tam będą pytania?

Polityczne i filozoficzne?

Kwonka

Kwonka | 25 sierpnia 2011 23:45:44

I...?

Pytamy.pl to także te "beznadziejne i niezajmujące" pytania. Jest ich dużo, bo mamy wakacje (już niedługo), poza tym też dlatego, że mało jest pytań ciekawych i wartościowych. Myślisz, że zmieni się to, jeśli stworzona zostanie owadzia oaza?

A co z takimi narzędziami jak "ulubione" czy panel "ostatnio popularne"? Nie służą utrzymywaniu przy życiu ciekawych pytań?

Kwonka

Kwonka | 26 sierpnia 2011 00:32:45

Jeszcze jedno, Sokole - zastanów się, czy to my mamy się chować z ciekawymi pytaniami, czy to raczej trolle powinny ukradkiem przemykać po kątach?

anonymous | 26 sierpnia 2011 02:15:49

intrygujace, przeciez chyba nie wierzysz, ze z rokiem szkolnym dzieciaki przestana uzywac zycia. a pytania prace domowe? fajne?

czy to my mamy sie chowac? jak chowac? kto tu owi o chowaniu?

Kwonka

Kwonka | 26 sierpnia 2011 11:16:53

I to jest Twój główny argument, pytania-prace domowe, tak?

Wciąż jestem zdania, że pytamy.pl tworzą użytkownicy oraz pytania. Nieważne, czy to są pytania o ciążę, tytuł piosenki, rozwiązanie zadania, czy też pytania wciągające, ciekawe, poruszające, śmieszne. Mamy i takie, i takie, a jeśli są zgodne z regulaminem, to zostają.

Wiesz, co mnie odstrasza od pytamy? Wieczne narzekanie na poziom serwisu, jak to jest strasznie, że nudne pytania, nic ciekawego, bo kiedyś to było oraz przekombinowane próby naprawienia tego stanu rzeczy. A tymczasem odpowiedź jest banalnie prosta!
Wystarczy wychodząc z psem, spotykając się ze znajomymi, czy choćby oglądając telewizję, pozwolić sobie na myśl. Niech ta myśl zostanie później oddana pod obróbkę wyobraźni i otulona w płaszczyk ze zgrabnie złożonych słów. W tej postaci można ją podać ludziom z pytamy i razem z nimi cieszyć się zainteresowaniem.
Nie na siłę, nie z obowiązku. Wystarczy chcieć.
Nawet jeśli nasza myśl w pytaniu będzie otoczona przez 95% "beznadziejnych i niezajmujących" pytań, to co z tego? Jeśli takie pytanie będzie dla kogoś inspiracją, to jeszcze lepiej. Powstanie więcej takich pytań, może kolejne kogoś zainteresują i podrzucą coś od siebie?

Jest tylko jedna wada tej metody - trzeba chcieć. Czasem coś sobie zapisać, by ulotna myśl nie uciekła.
Ale jednocześnie jest ona dużo prostsza niż uciekanie do jakiejś kategorii by chronić i gromadzić cenne pytania. Jeśli będziemy się obracać tylko w tych ambitnych pytaniach, zakisimy się. Powiew świeżości, który może pojawić się na głównej przejdzie niezauważony.

Jeśli chcesz coś zmienić, zacznij od siebie.
I koniec z marudzeniem.

anonymous | 26 sierpnia 2011 11:28:29

Nie wiem po co eskalujesz ten spór, wobec tego zanim przerodzi się w niepotrzebny konflikt powiem tak: Lubię świeże pomarańczki i grejpfruty, a Ty? :)

Kwonka

Kwonka | 26 sierpnia 2011 11:46:45

Sokole, wypraszam sobie, niczego nie eskaluję. Próbuję jedynie pokazać Ci, że takim kombinowaniem nic nie poprawisz, i że jest prostsza droga.

Czy dyskusja ludzi o zupełnie innych poglądach jest sporem?

Powiem tak: lubię pomarańcze (a nie pomarańczki) i grejpfruty, ale ktoś musi mi je obrać, bo inaczej sama się zachlapię.

anonymous | 26 sierpnia 2011 14:14:34

Ja obieram nożem - ścinam po kawałku, efekt - zero skórki, nieco poligonalny kształt, ale za to 100% smaku :).

Kwonka

Kwonka | 26 sierpnia 2011 15:53:29

Być może kiedyś skorzystam z Twojej metody ;)

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:11:00

Lepiej, przekornie, użyjmy podkategorii "Spam" :)

Owadu, jak napisała bladozielona, to zupełna nowość. Hit sezonu! Promocja -50% !

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:09:51

*Owady

Ajumiko

Ajumiko | 25 sierpnia 2011 23:13:14

Sokół, jak mogłeś nie zauważyć, że nie ma podkategorii PTAKI!!!?

Soundman

Soundman | 25 sierpnia 2011 23:18:24

Nie ma tak podstawowych kategorii, ale "Ochrona Przyrody" już się zmieściła.

anonymous | 25 sierpnia 2011 23:32:31

Wiadomo.

anonymous | 26 sierpnia 2011 01:00:32

Może pytania o ochronę przyrody padają częściej niż o ptaki?

Chociaż to dziwne, bo takowych nie pamiętam, natomiast o ptaki kojarzę trochę pytań.

Ajumiko

Ajumiko | 25 sierpnia 2011 23:42:09

Ja tam nie będę się chować po żadnych częściach, żadnych pytań nie ukrywam, nie mam zamiaru schodzić do podziemia, bo mam zamiar brać się za bary z wszystkim jak leci;) haha

Ajumiko

Ajumiko | 26 sierpnia 2011 12:55:25

Nie denerwuj mnie żadnym zapytaj, bo ta nasza stronka pieści swoim wyglądem moje oczy;). Dziwisz się, że weszliśmy do tej kategorii? Przecież ja wszędzie wchodzę:))) A Ty masz część rzeczy poukrywanych;) i nie wchodzisz. 

anonymous | 26 sierpnia 2011 02:18:50

ok, idzmy na zapytaj! ;) nie bedziemy sie 'chowac'.

nie wiem co Wy tak o tym chowaniu sie... przeciez to pytanie jest  w kat. owadziej, a jakos tu weszliscie ;p

ata-ata

ata-ata | 26 sierpnia 2011 13:39:40

@ajumiko , BARDZO   SENSOWNA   UWAGA   ; PODPISUJE   SIE   POD   TYM   ! ! !

anonymous | 26 sierpnia 2011 14:18:32

W czym zatem problem? :)

Ajumiko

Ajumiko | 26 sierpnia 2011 20:28:42

Sokole, żaden problem:)

anonymous | 26 sierpnia 2011 12:04:19

Nie jestem do końca przekonana do tego pomysłu...Owszem, jest kilka zalet, ale odnoszę wrażenie, że takie zachowanie jest hermatyczne...nie wierzę też, że uda się nam w ten sposób wykluczyć te nieciekawe pytania. Owszem, ograniczymy je, ale sam wiesz, że różnorodność charakterów, pasji, poglądów może zakłócić ten "umowny zapis". Nie wiem Sokole, czy na długo cieszylibyśmy się tam tą oazą spokoju, anomalia należy wziąć pod uwagę. Myślę też o potencjalnych użytkownikach....jak to widzisz, dokonamy selekcji, kto się nadaje do tej drugiej społeczności, komu zdradzimy, gdzie zadaje się sensowne pytania...no nie wiem, ciągle mam wątpliwości czy w praktyce jest to możliwe.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
ata-ata

ata-ata | 26 sierpnia 2011 13:42:31

@irinaja....i czy potrzebne? a jakie byloby kryterium??? wiek? wyksztalcenie? tematy uczuciowe? sex? to byloby tabu ???

anonymous | 26 sierpnia 2011 14:04:32

Proponuję jeszcze raz wczytać się w moją odpowiedź. Ja Twojego komentarza, niestety kompletnie nie rozumiem. Jeśli mogę jeszcze coś zasugerować, punktem wyjścia do dyskusji jest zrozumienie pytania autora:)

anonymous | 26 sierpnia 2011 14:11:37

Zero hermetyzacji :), jedynie cicha umowa dot. kategoryzacji naszych pytań tak, aby wszystkie były łatwo dostępne w jednym miejscu - zamiast przeczesywać całą główną mielibyśmy najnowsze tematy zebrane razem.

Jedyna wada polega na utraceniu dodatkowej informacji o kategorii pytania... jak często z tej informacji korzystasz? Przecież potrafisz poznać o czym jest pytanie czytając je :). Nic więcej nie tracimy! Nic. Te plotki o chowaniu się itp. wynikają z niezrozumienia faktu, iż na głównej pytamy pojawiają się pytania wszystkich kategorii, tj. także z kategorii owady :).

anonymous | 26 sierpnia 2011 14:48:04

Nie pomyślałam o chowaniu się, to akurat nie jest dla mnie argument. Cicha umowa? Proszę Cię, przecież to oczywiste, że ta informacja rozdmucha się szybciej nim zdąrzysz wcielić pomysł w życie. Wymaganie w necie małej konspiracji jest co najmniej naiwne. Nie wierzę w powodzenie tej cichej umowy. Co do przeczesywania strony głównej to owszem, jest to uciążliwe i tu zgadzam się z Tobą, takie uporządkowanie byłoby miłe dla oka.

Ale zauważ, że zawierając cichą umowę, wprowadzasz coś na wzór hermatyzacji. Tworzy się zamknięta społeczność, która tą wiedzę posiada. Zastanawia mnie fakt, co zrobisz z nowymi użytkownikami? Jak rozwiązać problem z naprawdę ciakawymi ludźmi, którzy dodadzą barw na pytamy? Sami się dowiedzą? Wiesz, źle mi się to kojarzy. To taka forma selekcji. Kto miałby o niej decydować?

Wiem za dużo pytań, ale jeśli pomysł miałby przejść (w co szczerze wątpię) to chciałabym poznać szczegóły. Może wówczas przekonałabym się do Twojej propozycji. Ale pomysł dobry, niedoskonały, z wątpliwościami, ale godny dyskusji:)

anonymous | 26 sierpnia 2011 15:08:24

Oczywiście masz rację :), a ja na to właśnie liczę - że każdy kto zdecyduje się zostać tu dłużej niż na kilka pytań o kleszcza na jego piesku i o tym, że właśnie wyszedł od weterynarza ale nie jest czegoś pewien, to nas zapyta, przecież nie mógł zapytać weterynarza... takie osoby prawdopodobnie nie zdążą załapać kwestii owadziej zanim odejdą z serwisu. Natomiast tych, którzy będą chcieli przeszkadzać... dodamy na czarne listy i nie będą się ich pytania wyświetlały :). Liczy się nie modelowy wynik, ale rzeczywistość, w rzeczywistości spodziewam się, że nowo zarejestrowana osoba nie przeczesze całego pytamy w poszukiwaniu tego pytania, aby wiedzieć gdzie nam zakłóci spokój - zgodzisz się, że taka osoba po prostu zapyta o swoją nową miłość w kategorii RTV i AGD. :)

anonymous | 26 sierpnia 2011 16:49:55

Przykre jest, że widzisz w nowych użytkownikach potencjalnego trolla czy człowieka "o małym rozumku". W sumie i tak nie otrzymałam kompleksowej odpowiedzi, ale zakładam, że rzeczywistość zrobiłaby to za Ciebie.

Ups...i wielki wstyd za błąd, co gorsza powielony w wyrazie "hermetyzacja":(

anonymous | 26 sierpnia 2011 17:34:49

Jeżeli user to ktoś, kto wszedł zadać 5 pytań i za dwa dni zniknąć z serwisu, to w większości są to osoby zadające nieciekawe pytania.

DarVV

DarVV | 26 sierpnia 2011 00:15:00

Pyta owada...

Co to za wulgaryzmy. Cool

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 95,4 pkt elsieelsie