zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
filtruj: pytania pytania odpowiedzi
Ajumiko

Co myślicie o histerii dziecka?

Ajumiko | 23 sierpnia 2017 09:35:18 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Przykład -plaża. Dziecko ok.4 lat bawi się na plaży, mama siedzi sobie na kocyku. Mały biega w stronę morza, od czasu do czasu zwraca się do mamy, bawi się. Normalna scenka. Każdy zajęty sobą. Słońce świeci, żaglówki i stateczki pływają, mewy latają, błogość... Od czasu do czasu słychać "popcorn solony, orzeszki w karmelu, chrupiące nugetsy, popcorn..." No i dochodzi do tego czyjś płacz. Dziecko płacze -normalka...
Płacze dłużej niż normalnie by się mogło wydawać... -widocznie ma powód...
Płacze coraz głośniej....  Na plaży milkną wszystkie okoliczne rozmowy...
Otwieram oczy i spoglądam spod ciemnych okularów na ludzi, którzy są najbliżej mnie. Zerkają w stronę głośnego płaczu, niby dyskretnie, ale widać, że nie da się nie zerknąć. Zerkam i ja. Dziecko leży z głową wtuloną w kolana mamy i wyje i szlocha i krzyczy. Ona spokojna. Siedzi, głaszcze po głowie i widzę, że coś cichutko mu mówi. A on krzyczy... Krzyk już jest histeryczny, jakby spadły na niego wszystkie nieszczęścia świata... Zastanawiam się, czy w tym całym płaczu on pamięta jeszcze dlaczego płacze. Na plaży ciszej niż zwykle, tylko to dziecko dominuje... Płacze, krzyczy i szlocha... Wreszcie mama zbiera wszystkie rzeczy, łapie małego za rękę i wychodzą... 
Uważam,że każde dziecko może tak zareagować. Tylko, no właśnie... 
Nie znamy jej metod wychowawczych, nie znamy tego dziecka, nie wiemy o co poszło... Z jednej strony żal tej matki, a z drugiej strony, jeśli sobie pozwala na takie zachowania syna, to sama jest sobie winna. Z drugiej strony zastanawia fakt, czy nie powinna zareagować gwałtowniej, bo widać, że spokojne tłumaczenie wcale tego chłopca nie uspokajało, wręcz przeciwnie, krzyczał głośniej... Już nawet nam przyszło do głowy, że to dziecko może mieć jakiś problem natury psychicznej, chociaż nic na to nie wskazywało... 
Niektórzy uważają, że nie ma co tracić głowy, tylko spokojnie przeczekać. Chyba obrała taką metodę. Jak widać musiała wyjść z plaży, chociaż na pewno tego jeszcze nie planowała, być może dziecko też nie. Histeria górą! Podyskutujmy!

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedz
Kropl@

Co tam wszamaliście dziś na śniadanko? A co na obiad? Planujecie sobie jadłospis na cały dzień?

Kropl@ | 23 sierpnia 2017 08:49:13 | kategoria: Zdrowie, Dieta

• G+
  • Facebook

Ja jeszcze nic.
Może jajko sadzone z pomidorem albo na razie kawę sobie zrobię, bo coś głodna nie jestem. 
Babcia mojego męża wieczorem zawsze obmyśla co będzie jutro jeść przez dzień. 
Ja staram się planować sobie co następnego dnia na obiad ugotuję, gdy jestem w domu, ale szczerze pisząc nie lubię tego robić. 

Miłego dnia :)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedz
-ihtiel

Lubicie degustować i kupować różne regionalne potrawy na okazjonalnych imprezach, jarmarkach?

-ihtiel | 23 sierpnia 2017 18:39:46 | kategoria: Hobby, Kulinaria

• G+
  • Facebook

Bo ja bardzo... a tu klops . Takie zdarzenie:nalot-skarbowki-na-impreze-kulinarna-

A u nas w niedzielę dożynki, i co jadełka i popitki nie będzie? 

I tu rodzi się drugie pytanie - u naszych sąsiadów Czechów a i w wielu innych krajach taki mały handel kulinarny i %% jest całkiem legalny, czemu u nas nie jest? To bez sensu.. a może ja się nie znam.. 

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedz
ata-ata

Dzien dobry na powaznie

ata-ata | 23 sierpnia 2017 09:41:26 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

Bo dzisiaj mamy:
- Miedzynarodowy Dzien Pamieci o Handlu Niewolnikami i jego Zniesieniu
- Europejski Dzien Pamieci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu
Licze ze birbant cos napisze na ten temat
i mniej powazny:
- Pędzimy-na-Wietrze-Dzien (tu mialam problemy z tlumaczeniem slowa "ride" w tym przypadku)
Staralam sie wybrac odpowiednia fotografie do tych dni z serii kwiatki w klatkach, nie wiem czy mi wyszlo:

Ostatnia aktualizacja: 23-08-2017 09:46:46
0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 30
odpowiedz
veronique

Czego dziwnego bales sie gdy byles maly?

veronique | 23 sierpnia 2017 17:21:27 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

bo mi sie przypomnialo, ze strach i obrzydzenie czulam jak widzialam dziury w rozciagnietym plastrze szynki:)

Ostatnia aktualizacja: 23-08-2017 17:21:42
0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
elsie

Poranny sucharek?

elsie | 23 sierpnia 2017 07:35:37 | kategoria: Inne, Śmieszne

• G+
  • Facebook

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 27
odpowiedz
Pitbull  -

Czy rodzice Was kochali..? Sondaż

Pitbull - | 23 sierpnia 2017 01:11:58 | kategoria: AGD i RTV, Konsole

• G+
  • Facebook

Niby proste pytanie ale...może lepiej powinienem zapytać czy czuliście się kochani? 

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
Szmaragdowa_

Jaką pore dnia lubisz najbardziej i dlaczego ?

Szmaragdowa_ | 23 sierpnia 2017 09:57:49 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Ostatnimi czasy zaczynam szczególnie doceniać poranki...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
czwartyszop

Edzia Górniak chce unieważnić małżeństwo

czwartyszop | 23 sierpnia 2017 11:37:30 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Jak zwykle z rana czytam wiadomości i o to taki niusik: Edzia Górniak chce unieważnić swoje małżeństwo po tym jak poznała prawdziwą miłość swego życia a jej małżonek odbywa karę więzienia. No i tak się zastanawiam bo z mężem ma 13letniego potomka i co wtedy ten ich syn to będzie nieważny skoro ewentualnie unieważnią jej małżeństwo?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 23
odpowiedz
elsie

Moze cos z literatury?

elsie | 23 sierpnia 2017 13:22:45 | kategoria: Rozrywka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

KLIK

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 25
odpowiedz
więcej pytań

Koszulki pytamy.pl

Kategorie

Najaktywniejsi dziś

1. 1 247,3 pkt elsieelsie
  2. 2 235,9 pkt birbantbirbant
  3. 3 160,8 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 121,2 pkt AjumikoAjumiko
  5. 5 84,2 pkt collins01collins01
więcej rankingów