zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "wielki"

Znaleziono 50 wyników:

mamdres

Czy słyszeliście o Wielkim Kryzysie z lat 1920-1921?

mamdres | 4 września 2012 13:20:34 | kategoria: Biznes i finanse, Ekonomia

• G+
  • Facebook

Wielu polityków, bankierów i ekonomistów proponuje, jako rozwiązanie kryzysu, drukowanie pieniędzy, zwiększanie podatków, wydatków państwowych. Uzasadniają to tym, że Wielki Kryzys rozpoczęty w roku 1929 ich zdaniem został zażegnany w zaledwie kilka lat dzięki tym działaniom rządu USA. Tymczasem kilka lat wcześniej, w roku 1920 wybuchł kryzys, który statystycznie na początku był równie wielki jak Wielki Kryzys z 1929 roku. Wcześniej USA brało udział w I wojnie światowej i aby mieć pieniądze na armię, manipulowali pieniądzem co spowodowało inflację, co według austriackiej teorii cyklu koninkturalnego powoduje kryzys. Jak rząd poradził sobie z tym kryzysem? W jaki sposób w ciągu kilkunastu miesięcy udało się rządowi USA uzdrowić gospodarkę? Zrobił coś zupełnie odwrotnego do tego, co proponują obecnie ww. osoby: nie robił nic, a kryzys sam przeszedł.

Tutaj link do wykładu historyka z polskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=Usq2eiqCfjU&feature=relmfu

Ostatnia aktualizacja: 04-09-2012 13:29:41
0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
Dowściekliwy

Czy Wszechświat przed Wielkim Wybuchem mieścił się w kieszeni?

Dowściekliwy | 31 sierpnia 2012 13:22:57 | kategoria: Nauka i technika, Nauka

• G+
  • Facebook

Jakie rozmiary mógł mieć Wszechświat przed Wielkim Wybuchem? Ile w takim razie ważył?

Tylko w jednym filmie dokumentalnym usłyszałem, że był wielkości ziarnku piasku, ale nic poza tym, więc mogła być to równie dobrze fantazja prowadzącego.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz
krejzolka

Jak spędziłeś Wielkanoc?

krejzolka | 12 kwietnia 2012 13:12:10 | kategoria: Kultura i sztuka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ja pojechałam do babci. Razem z babcią poszłyśmy na Święconkę. Potem gdy wrócili rodzice pojechaliśmy do cioci i wujka. Tam sobie porozmawialiśmy, zjedliśmy coś, a później wróciliśmy do domu.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
anya

Wielki Piatek

anya | 6 kwietnia 2012 17:52:52 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy w Wielki Piatek obowiazkowo trzeba isc do kosciola? Bardzo bym chciala bo jestem katoliczka lecz mieszkam za granica i nie mam mozliwosci, wczoraj nie bylam, dzis nie pojde i jutro tez nie :( W niedziele oczywiscie pojde ale znow w Poniedzialek Wielkanocny tez nie pojde, dlatego ze pracuje ;/

odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
mikaza

Czy w Wielki Czwartek można jeść mięso?

mikaza | 5 kwietnia 2012 22:05:27 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

W Wielki Piątek nie wolno, a w Wielki Czwartek?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedz
ptakwodny

Czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy?

ptakwodny | 23 marca 2012 14:01:55 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Pytam w kontekscie święta Trzech Króli.Wiem,że nie ma świąt ważnych i ważniejszych ale Wielki Piątek jest dla mnie szczególnie ważny.Jest to dzień wyciszenia i zadumy.Nigdy w tym dniu nie pracujemy,ani zawodowo ani  w domu.Cała ta przedświąteczna gonitwa wycisza się u mnie  właśnie w piątek.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Jesienny

Środą Popielcową Kościół katolicki rozpoczyna Quadragesimę czyli Świętą Czterdziestnicę - Wielki Post, czas ascezy i pokuty.

Jesienny | 18 marca 2012 17:41:09 | kategoria: Kultura i sztuka, Muzyka

• G+
  • Facebook

A więc asceza. Co znaczy to słowo - asceza, ascetyzm (starogrek.: ἄσκησις askesis – pierwotnie "ćwiczenie, trening" ) – znaczy dobrowolne, czasem radykalne wyrzekanie się i ograniczanie przyjemności, wstrzemięźliwość, zazwyczaj z pobudek religijnych. Hmm ciekawe, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jak to jest w dzisiejszych czasach z dobrowolnym wyrzekaniem się przyjemności? Bez żarcia - potrafię, wystarczy mi jedzenie oraz picie, w ilości koniecznej dla zdrowia (min. dobowe to od 1,5 do 2,5l. napojów niegazowanych). Bez nudy - potrafię; przepraszam a co to takiego, bo nie wiem co to jest nuda? Jak to ma wyglądać, by miało logiczny sens? Ot na przykład, czy w tym czasie da się wyrzec muzyki? Odpowiedź moja brzmi - tak, można wyrzec muzyki. Ale osobiście uważam, że z muzyką jest tak, jak z jedzeniem i piciem, czyli wszystko z logicznym umiarem. Każdego z nas muzyka odstresowuje, a to uodparnia nas na stres i różnorodne skutki jego wpływu na nasz organizm. Muzyka tworzy tło potrzebne do relaksu po dniu ciężkiej pracy, ale i niejednemu z nas tworzy przyjemną atmosferę w pracy zawodowej. Więc jak to jest, czy w tym wielkopostnym czasie da się, a w zasadzie, czy jest logiczny sens wyzbycia się muzyki? Każdego z nas interesuje nie jeden gatunek muzyki. Warto w tym czasie pomyśleć o tym i poszperać w pamięci - na pewno coś stosownego na ten czas znajdzie się. Pozwólcie mili pytamludkowie że Wam pomogę w tym i coś takiego stosownego podpowiem. Czy znacie taki gatunek muzyki zwany Śpiew Gregoriański, w gatunku klasycznym zwany Horały Gregoriańskie. Chwileczkę, chwileczkę, proszę nie uciekajcie ze stronki z tym tematem, na pewno zainteresuje on Was żywo i niejednego zaskoczy miło. Wpierw wyjaśnimy sobie po krótce, co to takiego, czym jest ów śpiew. Oto co mówi na ten temat artykuł w portalwiedzy.onet.pl na swojej stronie http://portalwiedzy.onet.pl/29085,,,,choral_gregorianski,haslo.html, cytuję jego fragment początkowy:

Chorał gregoriański, Śpiew gregoriański, to jednogłosowy śpiew w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego, przeznaczony do wykonywania w ciągu całego roku kościelnego. Chorał gregoriański powstał z połączenia elementów hebrajskiej muzyki synagogalnej (psalm, cantica), muzyki greckiej i bizantyjskiej oraz stanowiących ich pierwszą syntezę hymnów wczesnochrześcijańskich (najstarszy znany pochodzi z III w., odnaleziony został w Oksyrynchos).

W postaci dojrzałej, a więc po kodyfikacji przeprowadzonej przez papieża Grzegorza I Wielkiego opierał się na systemie ośmiu skal - czterech głównych (dorycka, frygijska, lidyjska, mixkslidyjska) i czterech pochodnych, tzw. plagalnych (hypodorycka, hypofrygijska, hypolidyjska, hypomiksolidyjska). Mógł być wykonywany solo lub przez chór." - koniec cytatu fragmentu artykułu (strona - http://portalwiedzy.onet.pl/29085,,,,choral_gregorianski,haslo.html).

Wiem, wiem, pytacie o co mi chodzi że cytuję ten artykuł - proszę Was o cierpliwość, już odpowiadam. Czy znane są Wam przykłady takiego śpiewu  z wykonań dzisiejszych kompozycji muzycznych? Przedstawiam Wam grupę artystów śpiewających dzisiejsze kompozycje muzyczne z różnego jej gatunku, na pewno jest wszystkim dobrze znana, to  Gregorian. Oto co mówi na ten temat WIKIPEDIA Wola encyklopedia, na swojej stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Gregorian, cytuję fragmentu artykułu:

Zespół Gregorian

Gregorian - chór męski, pochodzący z Niemiec, w którego skład wchodzą muzycy sesyjni.
Zespół powstał z inicjatywy producenta muzycznego z Hamburga – Franka Petersona.
Wydana w 1991 płyta Sadisfaction nie odniosła jednak sukcesu komercyjnego.
Dopiero wydany w 2000 album Masters of Chant przyniósł zespołowi imponujący i międzynarodowy sukces w sprzedaży płyt. Dwie pierwsze części Gregorian - Masters Of Chant zostały sprzedane – każda w ponad milionie egzemplarzy i uzyskały status złotej płyty w wielu krajach, m.in. w Niemczech, Belgii i Australii.
Utwory grupy utrzymane są w spokojnym i nieco popowym klimacie. Wyjątkiem był album The Dark Side z 2004 r., na którym znalazły się ciężkie, rockowe utwory. Kolejnym odejściem od popowego stylu była wydana w 2006 r. płyta Christmas Chant, na której znalazły się kolędy.
Przy nagrywaniu utworów kryterium jest proste: Gregorianie stosują wyłącznie siedem tonów. W praktyce jest to uciążliwe, bo trudno jest stwierdzić, czy utwór dobrze wypadnie w takim wykonaniu.

Skład zespołu
Chór męski w składzie: Lawrence White, Dan Hoadley, David Porter-Thomas, John Clucas, Robert Fardell, Christopher Tickner, Gerard O'Beirne, Richard Naxton, Matthew Minter
Perkusja: Roland Peil
Gitary: Jan-Eric Kohrs, Gunther Laudahn

Głosów na płytach użyczają także: Amelia Brightman, Sarah Brightman, Susana Espelleta, Carolin Fortenbacher." - koniec cytatu fragmentu artykułu.

Foto zespołu - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Gregorian_in_Freiburg_1010531.jpg&filetimestamp=20100612184850
a także tu - http://www.google.pl/imgres?q=Gregorians&hl=pl&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1019&bih=593&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=N2PZgKMXPhNy5M:&imgrefurl=http://gregorians.bravehost.com/inlinks/news.html&docid=TUWRTAvDD__ZNM&imgurl=http://ivellios88.republika.pl/b1355686ef8c88afmed.jpg&w=500&h=375&ei=njplT5OYCsb1sga4q4jSCA&zoom=1&iact=hc&vpx=624&vpy=181&dur=731&hovh=190&hovw=255&tx=130&ty=91&sig=102225472499513359000&page=1&tbnh=109&tbnw=184&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:4,s:0
oraz w wideo: Gregorian - The Unforgiven
http://www.youtube.com/watch?v=t8owYGtdfXw&feature=related

A teraz nadszedł już czas na muzykę w wykonaniu tego zespołu. Życzę miłego słuchania i przyjemnych wrażeń.

Gregorians - The Sound of Silince
http://www.youtube.com/watch?v=F7c44bXST-o&feature=related

Gregorian - Nothing else matters
http://www.youtube.com/watch?v=H7csvgL-G3E&feature=related

Gregorian - Tears in Heaven
http://www.youtube.com/watch?v=d10jGcx_nEk&feature=related

Gregorian Send me An Angel LIVE High Quality Version HQ Widescreen (Real Life, Erasure)
http://www.youtube.com/watch?v=7wgI3udGB1Y&feature=endscreen&NR=1

In The Air Tonight
http://www.youtube.com/watch?v=3kM27lL9Y68&feature=related

Gregorian - Ordinary world
http://www.youtube.com/watch?v=OvHV7h7CGZo&feature=fvwrel

Gregorian - Only You
http://www.youtube.com/watch?v=nHj1PRKgW_E&NR=1&feature=endscreen

Gregorian - Sacrifice
http://www.youtube.com/watch?v=H9XAvgk-WPg&feature=related

Gregorian - My Immortal - Video made by ME! (Evanescence)
http://www.youtube.com/watch?v=RuNRr7wcLxE&feature=related

A teraz bardzo ciekawie przedstawiony w wideo czas od Narodzin do Zmartwychwstania Chrystusa, popatrzcie z uwagą na ten film:
Gregorian - Hymn
http://www.youtube.com/watch?v=DJz8b95Rw8o&feature=fvwrel
The best song of gregorians

Zapraszam Was wszystkich do dyskusji oraz do podawania-załączania swoich propozycji w formie linków lub plików z muzyką.

>> • <<

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedz

Co wiesz o wolnomularstwie/masonach? Znasz jakichś osobiście?

anonymous | 2 lutego 2012 14:13:49 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

Czasem gdy czytam jakiś artykuł prasowy lub oglądam niektóre filmy w serwisie Youtube to w komentarzach napotykam na opinie, że masoni i żydzi kontrolują nasze media, chcą kontrolować świat i tym podobne teorie spiskowe. Nie mogę powiedzieć, że podchodziłem do tych sensacji z dystansem - bo zwyczajnie sobie z nich drwiłem. Natknąłem się jednak na taką informację na stronie gazeta.pl <- dosyć krótka relacja Polskiej agencji prasowej z Lizbony:

Portugalia. Rząd szuka masonów wśród polityków

Premier Portugalii Pedro Passos Coelho przekazał w czwartek ministerstwu administracji wewnętrznej (odpowiednik MSW) wytyczne do zobowiązania osób zajmujących wysokie stanowiska w administracji do ujawnienia czy należą do lóż masońskich. [..] W dokumencie zawarte są podejrzenia wobec grupy osób z byłego kierownictwa portugalskich służb specjalnych i koncernu medialnego Ongoing o próby kontrolowania innych środków masowego przekazu.[..] 
"Istnieją dowody na to, iż portugalska masoneria ma nadal silne wpływy w służbach bezpieczeństwa" - powiedziała we wtorek w parlamencie deputowana rządzącej Partii Socjaldemokratycznej Teresa Leal Coelho.

W styczniu przynależność do lóż masońskich potwierdzili szefowie największych klubów parlamentarnych Portugalii: Luis Montenegro z Partii Socjaldemokratycznej oraz Carlos Zorrinho z opozycyjnej Partii Socjalistycznej.

Ewentualnie inna relacja PAPu: Liderzy UE z masonami - o biedzie
Program Warto rozmawiać produkcji TVP2, odcinek poświęcony Masonerii

Intuicja podpowiada mi, że to ta ostania wypowiedź dla PAPu była podbarwiona, jakiś polityk chciał mieć swoje pięć minut w mediach. Jednak zaciekawiła mnie ta organizacja i jej wpływ na politykę. Jeżeli więc znacie wiarygodne fakty wpływu wolnomularstwa na politykę - to proszę o podlinkowanie tutaj artykułów.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz

Wojciech Cejrowski - człowiek utrzymujący się ze sprzedaży rozumianych jako dzieła w rozumieniu prawa autorskiego jest przeciwko ACTA? Czy Ty też na jego miejscu umiałbyś tak postąpić?

anonymous | 26 stycznia 2012 23:20:00 | kategoria: Społeczeństwo, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Źródło informacji: http://pluszak.nowyekran.pl/post/49775,wojciech-cejrowski-o-acta-ten-akt-prawny-nalezy-zwalczac

Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.

Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.

Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale mózgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

A piractwo w sieci?

Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.

Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.

Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.
Dlaczego?
Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.

A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.
Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.

I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno. A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ.

0 ładowanie danych... 17 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Baska_73

Do czego służyły według Was Wielka Piramida w Gizie, egipski Labirynt i świątynia pod Sfinksem?

Baska_73 | 18 grudnia 2011 12:54:34 | kategoria: Nauka i technika, Ciekawostki

• G+
  • Facebook

Jaką funkcję spełniały Waszym zdaniem te 3 obiekty starożytnego Egiptu: Wielka Piramida, świątynia pod Sfinksem, Wielki Labirynt?

Spotkałam się z kilkoma teoriami, np, że były przekaźnikami energii na duże odległości, inna mówi o ty, że umożliwiały one kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami, teorii jest wiele, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz

Czy gdybyś umierał z głodu zjadł(a)byś ludzkie mięso? Sondaż

anonymous | 5 grudnia 2011 18:01:35 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Definicja z Wikipedii: Kanibalizm – praktyka zjadania osobników własnego gatunku, dość rozpowszechniona w naturze. Występuje u owadów, pajęczaków, ryb, płazów, ptaków. Bardzo rzadko u ssaków. Może się nasilić ze względu na zbytnie zagęszczenie populacji lub w następstwie głodu.
A tutaj krótki opis jak to wyglądało po katastrofie lotniczej:

Do czego jest zdolny człowiek pokazali rozbitkowie, którzy przeżyli te 10 dni. Wokół samolotu leżały porozrzucane ciała, zakonserwowane przez mróz w takiej pozycji, w jakiej zastała ich śmierć. Najpierw pojawiła się u poszczególnych osób myśl o zjedzeniu ludzkiego mięsa, początkowo nieśmiała, lecz z upływem godzin coraz bardziej natarczywa. Wreszcie jeden z mężczyzn, głośno powiedział to co myślała większość, ale bała się powiedzieć: „Nie możemy liczyć na pomoc innych. Musimy się ratować na własną rękę. Nic nie zrobimy bez jedzenia, a jedynym źródłem pokarmu są ludzkie ciała”. Pojawia się jednak problem przekonań religijnych, gdyż wszyscy rozbitkowie byli praktykującymi katolikami. Postanawiają podjąć decyzję po naradzie, która odbyła się w kadłubie samolotu. Większość rozbitków mówiła, że w razie ich śmierci, chcą by ich ciała posłużyły jako pokarm .

[..] Z Wikipedii:

W obliczu śmierci głodowej część ocalałych zdecydowała się na jedzenie ciał zmarłych towarzyszy, ci którzy nie zdecydowali się na ten drastyczny wybór zmarli z głodu.

Czy gdybyś znalazł się w podobnej sytuacji:

1) Czy gdyby to od Ciebie zależało zgodziłbyś się, aby po Twojej śmierci (ale nie zabójstwie, zakładam sytuację, że nikt nikogo nie zabija) w przypadku wielkiego głodu Twoje ciało posłużyło jako pokarm?

2) Czy w ekstremalnej sytuacji zjadłbyś ludzkie mięso, aby nie umrzeć?

Do zadania pytania zainspirowało mnie pytanie (i odpowiedzi na nie): Czy pingwiny są jadalne dla ludzi?  oraz dawno temu obejrzany film, właśnie o katastrofie w Andach (niestety, nie pamiętam tytułu)

Jeżeli ktoś chce poczytać:

Wikipedia - Kanibalizm
Koszmar w Andach (1972)- kanibalizm u ludzi, którzy przeżyli katastrofę lotniczą w (łącznie 70 dni) - zarazem jest to źródło cytowanego tekstu

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 16
odpowiedz

Czy Włochy zbankrutują?

anonymous | 31 października 2011 21:57:10 | kategoria: Biznes i finanse, Ekonomia

• G+
  • Facebook

Wyrok zapadł: Włochy na ścieżce do bankructwa

Szczyt unijny został okrzyknięty w mediach jako wielki sukces. Giełdy wzrosły, niektórzy ekonomiści ogłosili koniec kłopotów strefy euro.

A dzisiaj odbyła się aukcja włoskich obligacji rządowych, oprocentowanie 10-letnich obligacji wyniosło 6,06% i było najwyższe od momentu przyjęcia euro przez Włochy. To pokazuje, że rynek nie wierzy w skuteczność działań zapowiedzianych na szczycie, ani w bajki, że Chińczycy i Arabowie uratują strefę euro, pożyczając Europie setki miliardów euro w ciągu kilku tygodni.

Oprocentowanie włoskich obligacji pokazuje, że wyrok zapadł i pytanie o bankructwo Włoch to nie jest pytanie “czy” tylko “kiedy”. Szczególnie symptomatyczne jest to, że oprocentowanie rośnie tuz po szczycie i tuż po deklaracji nowego szefa EBC – Włocha – że EBC będzie dalej kupował te obligacje.

Cóż, wszystko wskazuje na to, że dopiero w ciężkim kryzysie politycy unijni podejmą jedyną decyzję która rozwiązuje problemy strefy euro, czyli wprowadzenie nowego euro, w Grecji po kursie 2 stare za jedno nowe, we Włoszech 1,5:1 a w Niemczech 1:1. Ale wtedy będzie za późno, jak teraz z Grecją. Jak zwykle.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedz
PlatynowyFeniks

Czy Świat Według Kiepskich ma dla Was jakąś wartość ?

PlatynowyFeniks | 20 października 2011 22:02:14 | kategoria: Rozrywka, Programy TV

• G+
  • Facebook

Czy Świat Według Kiepskich ma dla Was jakąś wartość ?

Pytanie dla tych co kumają ten Świat i zarazem dobrze o Nim mówią, bądź wspominają ; )

PS. Ci którzy boją się, brak rozumienia wykazują, wolą lepiej spęedzaj czas, uważają to za pewną głupotę, bo ... lub mówią "NIE" czyli lepiej odpuścić sobie telewizje lub iply+ReKlamodawcy . Mogą wykazać wyrozumiałość i odpuścić to jedno z ... pytań / pozdro

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
hitlerowiec number1

biedny facet niema szans spotkać ładnej dziewczyny .

hitlerowiec number1 | 6 sierpnia 2011 17:13:35 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

bo zazwyczaj ładne to znaczy zadbane i z kasa a takie kręcą się tylko po bogatych imprezach itp a biedny facet nigdy  nie będzie miał szans na takie dziewczyny no prawie nigdy bo po prostu go nie stać he he życie . nie liczy sie to kto co zrobił np ja pomalowałem 4 kubiki desek którymi jest obity hotel no ok. może jakaś dziewczyna powie że to jest ładne ale żadna nigdy nie będzie wiedzieć co kto zrobił a bedzie sobie jakiś typek którego stac na pobyt w tym hotelu to będzie miał dziewczyny . Noi to jest bzdeta że pieniądze szczęścia nie daja bo jak się cieszyć życiem skoro niema jak ? Ale przyznam jestem dumny s tych deseczek bo  jak sobie pomyśle gdzieś 2 czy 3 tygodnie to malowałem  i do tego sobie pomyśle ze będą tam sexowne panienki przebywać to się cieszę . hehe sam się przechwalam . heh a inni są lepsi i pewnie więcej zrobili no ale moje dzieło będą podziwiać ha ha odwaliło mi he he  eh trzeba się dowartościować a czasem zaniżyć samo ocenę no ale kiedyś będę może doceniany heh nie docenia się budowlańców a to jest na prawdę to jedna z naj cięższysz prac np dziś +27 stopni i tak od kilku tygodni  heh ale wiem jak się dachówkę zakłada haha i prawie umie chodzić po łatach he he  . jednak praca może być na zasadzie wakacji :) no jeszcze czasem się spotka debila który nie wiem w jaki sposób ale poprawił mi niesamowicie samopoczucie jednocześnie mnie dołującą ale ogulnie lepiej się czuję a najlepsze to jest to ze om ćpał nawet heh kto by pomyślał że były ćpun może komuś humor poprawić . ale spoko z niego facet 

5 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedz
qiubik00

CO ROBIC?!

qiubik00 | 20 czerwca 2011 14:06:23 | kategoria: Miłość i związki, Pozostałe

• G+
  • Facebook

No dobra. Sprawa wygląda tak. Od jakiegos czasu podoba mi sie pewna dziewczyna. Totalnie nie wiem i nie mam jak do niej zagadac czy cos... Jakos w polowie maja byla w szkole wycieczka do Poznania (ona tam byla i ja) chodzilem za nia prawie caly czas , jak juz mialem podejsc zagadac zaraz patrze a ona znowu z kolezanka... Rozmawialismy ze soba kilka razy troche sie smiala jak cos powiedzialem ale i tak chyba ma mnie gdzies. Na dodatek kolega taz sie w niej zakochal , tanczyl z nia na dyskotece ale jakos on te jej nie obchodzi. plz pomozcie

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
perverse

Dlaczego chrześcijanie mogą jeść mięso?

perverse | 22 kwietnia 2011 10:58:32 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Dlaczego chrześcijanie na codzień mogą jeść mięso?

Przypomnę, że jedno z przykazań mówi: NIE ZABIJAĆ.

odpowiedzi i komentarzy: 29
odpowiedz
ptakwodny

Czy Wielki Piatek jest dniem swietym?

ptakwodny | 30 marca 2011 10:31:40 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Napisane jest,ze dzien swiety nalezy swiecic.Czy wielki Piatek jest takim samym dniem swietym jak np.Swieto Trzech Kroli,ktore Kosciol Katolicki uswieca?Dla mnie chrzescijanina smierc mojego Boga jest najswietrzym dniem ze wszystkich dni w roku i swietuje go z najwiekszym namaszczeniem.Zastanawiam sie dlaczego nie wszyscy tak uwazaja.Wg mnie sa tylko trzy swieta,ktore nalezy uswiecic.Boze narodzenie,smierc Jezusa i Jego zmartwychwstanie.

odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
Minusodawacz

Pościcie w piątki wielkiego postu?

Minusodawacz | 23 lutego 2011 20:30:02 | kategoria: AGD i RTV, AGD

• G+
  • Facebook

prosze o uzasadnienia swoich odpowiedzi

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
TwojaKumpela

Kto wystąpi w nowym BigBrother?

TwojaKumpela | 8 stycznia 2011 12:25:23 | kategoria: AGD i RTV, Telefony komórkowe

• G+
  • Facebook

Producenci programu wpadli na genialny pomysł aby w domu Wielkiego Brata zamknąć osoby, które są "gwiazdami Internetu". Nie jest jeszcze potwierdzone kto dokładnie zostanie zamknięty w nowym BigBrotherze ale doszły już pewne przecieki i muszę przyznać, że nazwiska i ksywki są porażające. Na pewno można spodziewać się w nowym BigBrother Luntka i Barbary Kwarc. Poszperałam nieco w necie wyszukując innych "gwiazd" i znalazłam jeszcze parę ciekawych przypadków. Nie wyobrażam sobie aby ktoś chciał patrzeć przez dłuższą chwilę na takich ludzi jak:

BigBrother - Luntek

Luntek - w zasadzie sama nie wiem czy to facet czy kobieta. Sam o sobie mówi, że jest najlepszą 'suczą'. Wygląda strasznie, nie wiem ile czasu dziennie spędza przed lustrem.

BigBrother - Baśka

Baśka - czyli Barbara Kwarc. Emerytowana garderobiana, modelka na ASP. Mistrzyni ciętej riposty, która prowadzi swój kanał na YouTube.

BigBrother - Gracjan Roztocki

Gracjan Roztocki - z zamiłowania malarz, fotograf i piosenkarz. Jego największe hity to piosenki "Internet" oraz "Siki, kupa". Ma 46 lat, a zachowuje się jak 8 latek.

BigBrother - Roland Pieczkowski

Roland Pieczkowski - narcyz, model, striptizer tańczący na wieczorach panieńskich. Twierdzi, że jest przystojny i babki na niego lecą. Jak jest naprawdę oceńcie sami ;)

Co myślicie o tych ludziach. Czy naprawdę ktoś będzie chciał ich oglądać w TV? W Internecie robią furorę ale jak wszyscy dobrze wiemy ludzie oglądają ich żeby się pośmiać. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie tego długo oglądać. Jakie są Wasze typy jeśli chodzi o uczestników nowego BigBrother.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
TwojaKumpela

Kto wystąpi w najnowszym BigBrother?

TwojaKumpela | 8 stycznia 2011 12:20:45 | kategoria: Rozrywka, Gwiazdy

• G+
  • Facebook

Producenci programu wpadli na genialny pomysł aby w domu Wielkiego Brata zamknąć osoby, które są "gwiazdami Internetu". Nie jest jeszcze potwierdzone kto dokładnie zostanie zamknięty w nowym BigBrotherze ale doszły już pewne przecieki i muszę przyznać, że nazwiska i ksywki są porażające. Na pewno można spodziewać się w nowym BigBrother Luntka i Barbary Kwarc. Poszperałam nieco w necie wyszukując innych "gwiazd" i znalazłam jeszcze parę ciekawych przypadków. Nie wyobrażam sobie aby ktoś chciał patrzeć przez dłuższą chwilę na takich ludzi jak:

BigBrother - Luntek

Luntek - w zasadzie sama nie wiem czy to facet czy kobieta. Sam o sobie mówi, że jest najlepszą 'suczą'. Wygląda strasznie, nie wiem ile czasu dziennie spędza przed lustrem.

BigBrother - Baśka

Baśka - czyli Barbara Kwarc. Emerytowana garderobiana, modelka na ASP. Mistrzyni ciętej riposty, która prowadzi swój kanał na YouTube.

BigBrother - Gracjan Roztocki

Gracjan Roztocki - z zamiłowania malarz, fotograf i piosenkarz. Jego największe hity to piosenki "Internet" oraz "Siki, kupa". Ma 46 lat, a zachowuje się jak 8 latek.

BigBrother - Roland Pieczkowski

Roland Pieczkowski - narcyz, model, striptizer tańczący na wieczorach panieńskich. Twierdzi, że jest przystojny i babki na niego lecą. Jak jest naprawdę oceńcie sami ;)

Co myślicie o tych ludziach. Czy naprawdę ktoś będzie chciał ich oglądać w TV? W Internecie robią furorę ale jak wszyscy dobrze wiemy ludzie oglądają ich żeby się pośmiać. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie tego długo oglądać. Jakie są Wasze typy jeśli chodzi o uczestników nowego BigBrother.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
1 2 3 z 3

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd