zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "szkoła"

Znaleziono 1000 wyników:

alamak709

Studia czy szkoła?

alamak709 | 2 października 2012 19:58:58 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Pytanie do osób które był na studiach. Co woleliście szkołę i studia. Uzasadnijcie dlaczego.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
brunix16

szkoła

brunix16 | 30 września 2012 19:06:07 | kategoria: Edukacja, Gimnazjum

• G+
  • Facebook

Mam pytanie do ludzi ktorzy mieszkaja za granicą np Londyn.koncze 11 klase ginmazjium potem jest( collage,six form i university.itp..).mozna isc odrazu do pracy,ale nie wogle sie uczyc...> ?wiem ze w collage;u wiecej jest praktyk a co six form ...i ect,,

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
czesiojagabks1

Jakie szkoły trzeba ukończyć, żeby zostać pilotem?

czesiojagabks1 | 17 września 2012 21:38:23 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Trzeba się szkolić od wyższej czy już od średniej?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
Juliusz_Cezar

Którą szkołę jezykową polecacie i dlaczego? A która omijać z daleka?

Juliusz_Cezar | 12 września 2012 16:08:04 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
sasza

Czy w dzisiejszych czasach bardziej opłaca się skończyć wyższe studia i mieć przykładowo inżyniera, czy skończyć szkołę policealną, plus jakieś kursy, praktyki?

sasza | 12 września 2012 12:18:35 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Dostałam się na studia na UWM, kierunek gospodarka przestrzenna. Wzięło mnie na takie myślenie, czy warto iść i kończyć te studia, mieć papierek, bo teraz podobno pracodawcy bardzo patrzą na to czy skończyło się studia wyższe i na jakiej uczelni. Ogólnie super, cieszę się, że się dostałam, mam możliwość skończenia tych studiów, ale właśnie natrafiłam ostatnio na dobrze rokującą szkołę policealną, która daje dużo możliwości. Dodam, że jestem człowiekiem, który póki co nie wie kim chce być z zawodu. Ale wiem jedno, wcale nie chodzi mi o to żeby co miesiąc mieć pełen portfel kasy, kilka kart kredytowych, super samochód. A jeśli by mi w jakiś sposób tak życie się potoczyło, żebym miała duużo pieniędzy to tylko po to by móc pomagać innym, rodzinie. Doradźcie co się teraz opłaca, bo wiadomo z pracą po studiach wcale nie jest tak kolorowo.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Bingola

Zeszyty szkolne – pytanie do uczniów, nauczycieli i rodziców.

Bingola | 10 września 2012 10:27:20 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Zakupiłem już mojemu dziecku całą wyprawkę szkolną, w tym zeszyty różnego rodzaju. Brodząc po kolana w ilości wzorów i kolorów jakimi zasypane są sklepy papiernicze zwróciłem uwagę na bardzo istotną wadę jaką mają prawie wszystkie zeszyty sprzedawane na rynku. Otóż ich okładki, prezentujące różnorakie i elementy graficzne atrakcyjne dla nastoletniej młodzieży i dzieciaków płci obojga są praktycznie zawsze pozbawione miejsca na wpisanie nazwiska ucznia i nazwy przedmiotu.

Czy to nie utrudnia wam (uczniom/rodzicom/nauczycielom) posługiwania się nimi? Przecież, gdy leży przed nami stos zeszytów trzeba każdy z nich otworzyć i zajrzeć do środka by sprawdzić do czego on służy i do kogo należy – bo to w środku producenci kajetów przewidzieli miejsce na tak „mało istotną” informację.

O ile poszczególni uczniowie po pewnym czasie identyfikują swoje zeszyty po okładkach, o tyle rodzice, którzy sprawdzają prace domowe lub zawartość plecaka swojej pociechy w kontekście przygotowania do szkoły mają już z tym poważny problem logistyczny, nie mówiąc o nauczycielach, którzy oceniają zeszyty uczniów z całej klasy.

Według mnie – to przerost formy nad treścią. Cóż szkodziłoby umieścić gdzieś w rogu okładki małe pole z liniami do wpisania informacji identyfikującej zeszyt? Kiedyś wyglądało to tak:

I komu to przeszkadzało?

Co prawda znalazłem też w necie coś takiego:

ale chodząc po sklepach z pomocami szkolnymi nie widziałem tego typu zeszytów. Jeśli są, to pewnie gdzieś w małych sklepikach i stanowią zdecydowaną mniejszość. A przecież właśnie to powinien być obowiązujący - bo ergonomiczny wzór!

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz
Nadiya

Plecak

Nadiya | 8 września 2012 19:30:37 | kategoria: Zakupy i prezenty, Bez okazji

• G+
  • Facebook

Gdzie mogę kupić taki lub podobny do tego plecak?
http://data.whicdn.com/images/13753746/tumblr_lqd6hjxtmr1qg3pz9o1_500_large.png 

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Madziisz

Szkoła, zwolnienie z zajęć.

Madziisz | 4 września 2012 15:03:01 | kategoria: Praca, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jak napisać zwolnienie z zajęć WDŻ, znaczy w jakiej formie tak mniej wiecej?. Wiem tyle, że to trzeba do dyrekcji szkoły. 

odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz
dakan

Szkoła

dakan | 31 sierpnia 2012 22:45:38 | kategoria: Szkoła, Fizyka

• G+
  • Facebook

Witam, własnie skończyłem gimnazjum i wybrałem szkołę zawodową profil elektryk nie ukrywając nie szło mi za dobrze z matematyką i fizyką za dobrze lecz na testach wypadłem całkiem nie źle (nie wiem czy to ma znaczenie) czy będzie mi jakoś specjalnie trudno w tej szkole ? może ktoś z was jest lub był w zawodówce na "elektruku" ?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
Dowściekliwy

Za co można wylecieć z przedszkola?

Dowściekliwy | 27 sierpnia 2012 18:09:51 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

A za co ze szkoły?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
chris27

Czy na zakończenie edukacji w Szkole Podstawowej, Gimnazjum czy Szkole Średniej lub Zawodowej Wasza klasa miała wykonane tablo?

chris27 | 25 sierpnia 2012 19:16:35 | kategoria: Szkoła, Pozostałe przedmioty

• G+
  • Facebook

Tablo

tablo

Pytam, gdyż nie we wszystkich regionach taki zwyczaj jest popularny.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedz
panna m

Cieszycie się na powrót do szkoły?

panna m | 22 sierpnia 2012 09:09:58 | kategoria: Nauka i technika, Nauka

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
LordViaderko

Jaki macie pomysł na poradzenie sobie z rosnącą falą patologii w polskich szkołach?

LordViaderko | 19 sierpnia 2012 13:32:53 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

Mam już szczęśliwie okres swojej edukacji za sobą, ale kiedy widzę naszą ukochaną młodzież (np. na Woodstocku) albo czytam o tym co się dzieje w szkołach to robi mi się nieco nieswojo.

Pytanie zainspirowane artykułem Rafała Ziemkiewicza, którego fragment poniżej:

"W roku 2007 policja odnotowała w szkołach 17,5 tysiąca przestępstw. W roku 2011 − 28 tysięcy. Wzrost o 60 procent.

W tym o 51 procent wzrosła liczba przestępstw związanych z narkotykami, o 57 procent liczba bójek i pobić, o 149 procent liczba rozbojów.

Jako się rzekło, pełnych danych za rok 2012 jeszcze nie ogłoszono (może i w ogóle ich rząd nie ogłosi, to chyba jedyne, co może zrobić), ale pewne pojęcie, jak się one zapowiadają można sobie wyrobić nie tylko z rozmów z nauczycielami (zgadnijcie Państwo, jakie są ich opinie) ale także i z danych cząstkowych. Na przykład, ostatnia z podanych tu statystycznych rubryk: podczas gdy przez cały rok 2011 odnotowano w podstawówkach i gimnazjach 5760 rozbojów, to w samym tylko I kwartale roku 2012 już znacznie ponad połowę więcej − 3842.

Oszczędzę Państwu dalszych liczb, kto chce, znajdzie je bez trudu w sieci − „Rzeczpospolita” omawiała wspomniany tu raport za rok 2011 w jednym z wydań styczniowych. Generalnie, ze statystyk wynika, że przestępczość i przemoc w polskich szkołach narastają w Polsce od lat, z jednym jedynym wyjątkiem. Owym jedynym rokiem, kiedy odnotowano ich spadek był właśnie przyjęty tu za punkt odniesienia rok 2007.

A jakimże to cudem w roku 2007 udało się na chwilę to, co się nijak wcześniej, a już zwłaszcza później, udać nie chciało? Ano, kto jeszcze pamięta, panowała wtedy duszna atmosfera rządów PiS, a ministrem edukacji był straszny faszysta Roman Giertych, który wprowadził w podległych sobie szkołach program „zero tolerancji dla przemocy”. I owa przejściowa poprawa statystyk to właśnie efekt krótkotrwałego działania tego programu.

Krótkotrwałego, bo potem przyszła światła PO i zgodnie z ideologią „europejskiej normalności” program „zero tolerancji” zastąpiła programem „przyjazna szkoła”. To oczywiście tylko nazwy, ale nazwy, jakie sobie politycy wybierają, mówią coś o ich zasadach. Program „przyjazności” szkół polegał na przyjęciu wobec przemocy w szkołach tej samej postawy, co wobec wszystkich innych patologii: a róbta sobie co chceta, nas obchodzi tylko wizerunek władzy."

2 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... odpowiedz
Aretino

Wirtualna Szkoła

Aretino | 6 sierpnia 2012 17:42:21 | kategoria: Szkoła, Pozostałe przedmioty

• G+
  • Facebook

Witam. Co sądzicie o założeniu swego rodzaju grupy młodych, ambitnych osób, pragnących poszerzać swoją wiedzę poprzez spotkania na chacie i wspólną naukę, wykłady, lekcje itp? Podstawą takowej grupy byłaby strona internetowa. Całość organizowana byłaby na zasadzie, swego rodzaju, wirtualnej uczelni. Oprócz samej nauki (oczywiście przyjemniejszej od tej szkolnej) organizowane by były różnego rodzaju zmagania, konkursu, rankingi itp. Czy ktoś chciałby się przyłączyć przy organizacji tego typu projektu? Jeśli ktoś chciałby poznać więcej szczegółów, zapraszam na email: max_aretino@wp.pl. Liczę na konkretne odpowiedzi i pomoc z waszej strony ;p

odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
maliJM

Czy jesteś zadowolony z wybranej przez siebie drogi edukacji?

maliJM | 30 lipca 2012 16:31:24 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ogromny wybór, mnóstwo kierunków, wiele możliwości. Można iść na studia, można zakończyć edukację na liceum/technikum/szkole zawodowej, a można także robić doktorat i tak dalej. Jest w czym przebierać. No właśnie, a czy ty jesteś zadowolony ze swoich wyborów? Z wybranego kierunku, szkoły i osiągniętego poziomu wykształcenia? Czy wymarzony kierunek/zawód przyniósł Ci pracę i dobre wynagrodzenie? Czy może Twój wybór był największym błędem? Czy gdybyś jeszcze raz miał wybierać czego się uczyć, jaką szkołę skończyć wybrał byś tak samo? Czym się wtedy kierowałeś?

odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz
justa0024

szkoła Poradnik

justa0024 | 27 lipca 2012 18:32:32 | kategoria: Nauka i technika, Pozostałe

• G+
  • Facebook

miałam robione badania<na dany profil> do jednej szkoly<technikum>,ale nie otworzyli tego profilu.czy mogę isc teraz  z tymi badaniami do innej szkoły ale na ten sam profil a chce do innej na ten sam profil czy muszę robić nowe.proszę o szybka odpowiedz:)

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
GPS Grzegorz

Gdyby można było cofnąć czas do początków Waszej edukacji, w jakim zawodzie teraz najchętniej byście się wyspecjalizowali?

GPS Grzegorz | 21 lipca 2012 19:08:04 | kategoria: Praca, Kariera

• G+
  • Facebook

Czy byłby to ten sam zawód, który obecnie wykonujecie? A może nie odpowiada Wam obecna praca i chcielibyście zajmować się czymś innym? Dla mnie jeszcze za wcześnie na takie pytanie, gdyż mam zamiar dopiero podjąć studia, jednak i tak żałuję jednej rzeczy. Że nigdy nie zapisałem się do szkoły muzycznej. Co prawda nie ciągnie mnie na scenę, w ogóle nie lubię być w centrum uwagi, jednak śpiewać zawsze umiałem i marzyłem o grze na jakimś instrumencie. Gdyby dzisiaj był mój pierwszy dzień w szkole, z pewnością bym się tam zapisał. Czy Wy też macie jakieś swoje dziecięce, niezrealizowane marzenia? Smile

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... odpowiedz
idek

Czy jesteście za posyłaniem sześciolatków do szkoły?

idek | 4 lipca 2012 13:26:09 | kategoria: Edukacja, Podstawówka

• G+
  • Facebook

Moi znajomi stoją przed podobnym dylematem. Macie może jakieś doświadczenia w tej materii, może jakieś spostrzeżenia?

odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
Dowściekliwy

Dlaczego Kościół jest niechętny nadobowiązkowym lekcjom religii i etyki?

Dowściekliwy | 23 czerwca 2012 10:13:46 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Dlaczego Kościół jest niechętny  nadobowiązkowym lekcjom religii i etyki?

Dlaczego nauczanie religii nie zostało powierzone gminom wyznaniowym i kościelnym salkom katechetycznym?

Czyżby zaufanie społeczne było tak drastycznie niskie a odpływ dusz tak realny, że brak szkół jako narzędzi stałej indoktrynacji wymagałby przedefiniowania roli i wagi Kościoła w Polsce? I trzeba by zdetronizować Maryję Królową Polski a do parafii wprowadzić kasy fiskalne?

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
mychozol

jak reagujecie będąc świadkami niżej opisanej sytuacji?

mychozol | 20 czerwca 2012 23:18:00 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

wracam sobie do domu po pracy i mijam szkole podstawową. Przed szkola stoi grupka około pięciu wyrosniętych hałasliwych  gimnazjalistów i posylają sobie(jak na poczatku mi się wydawało)takie "kumpelskie kuksańce"- ktos się z kimś rzuca plecakiem, ktos kogos popycha "z bara"...takie tam..."chłopiece przepychanki". w pewnym momencie orientuje sie jednak, że to bójka i główna jej ofiarą jest najmniej wyrośniety i wygladajacy na najmniej poradnego chłopak, który próbuje "po mesku"zachowac fason i pozoruje "odwagę" ale sytuacja zaczyna przybierac coraz agresywniejszy obrót. Mijaja tych chlopaków inni dorosli przechodnie, mijam i ja...jestem zmęczona i nie mam pomysłu jak zareagować.Tłumaczę sobie że ryj nie szklanka, dadza sobie po mordzie i po sprawie. Jednak mając ich juz za plecami słysze blagalny, łamiący sie głos "ofiary":"już mnie nie bij...prosze cię, juz mnie nie bij..." rusza mnie sumienie-zatrzymuje sie i odwracam dokladnie w momencie w którym główny agresor wali małego z w twarz...Teraz juz jestem zupełnie pewna że to nie zabawa...spontanicznie wołam:EEEJJJ!! Koleś !!!ja znam pania pedagog z tej szkoły, może sobie pójdziemy z nia pogadac? Strasznie teraz mi to sie wydaje smieszne i naiwne, nic lepszego nie przyszło mi do glowy, ale o dziwo gówniarze sie troche przestraszyli i zaczeli sie z zaskoczenia tłumaczyc"my sie tylko bawimy..."- widac mlodociane oprychy miały juz do czynienia wczesniej z szkolnym pedagogiem i źle to wspominają. Wracam do domu potwornie wkurzona na swoja bezradność, żałuję że nie jestem chuckiem norrisem,domyslam sie ze jak tylko zniknelam za horyzontem akcja bicia została wznowiona...Utożsamiam sie z tym młodym bitym bo uczucie bycia kozłem ofiarnym jest mi niestetty dosyc znajome...Wyobrażam sobie inny wariant tej sytuacji w którym nie strasze kolesia pedagogiem tylko zasuwam mu taki tekst że czuje sie kompletnie skompromitowany i osmieszony bijac słabszego od siebie...Wracam do domu i az sie trzęse. Jak Wy reagujecie w takiej sytuacji? Olewacie/ nie wtrącacie sie przez tchórzostwo? Usprawiedliwiaciw sumienie bo to tylko "mała przepychanka" i pare siniaków? a moze serwujecie temu"bohaterowi" taki kąsliwy,bezczelny komentarz że idzie mu w piety?Jaki na przykład?

0 ładowanie danych... 14 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 50

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd