zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "rodzina"

Znaleziono 525 wyników:

Wersalka

Co przykrego słyszeliście o sobie od bliskich ludzi?

Wersalka | 8 października 2012 14:22:39 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

Rodzina, partnerzy, dzieci, przyjaciele. Każdy z nich potrafi czasem powiedzieć coś kąśliwego, co zaboli. A to w afekcie, albo w zwykłych emocjach. Niby można przeprosić, ale niesmak pozostaje i ciężko wrócić po niektórych słowach na normalną ścieżkę dotychczasowej znajomości. 

Ja usłyszałam, delikatnie mówiąc, że jestem ordynarna, arogancka i zostanę starą panną, bo nikt mnie nie pokocha - to powiedział ojciec. 

A druga ze spraw pojawiła się tutaj, kiedy ówczesny partner namawiał mnie na seks grupowy. Jako, że klapki miałam na oczach, pominęłam to w ogóle w praktyce, a po baaardzo krótkim czasie związek się rozpadł. Nigdy tego nie zapomnę i uważam to za obrzydliwe. 

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 25
odpowiedz
dagmara_ka

Prośba szczególnie do Panów - krótka ankieta o robieniu zakupów ! ;)

dagmara_ka | 2 października 2012 09:32:52 | kategoria: Zakupy i prezenty, Do domu

• G+
  • Facebook

Witam serdecznie przeprowadzam badania ankietowe, które wykorzystam w swojej pracy magisterskiej.
Bardzo prosiłabym o wypełnienie ankiety dotyczącej podejmowania decyzji zakupu w gospodarstwach domowych... prośba przede wszystkim do płci męskiejWyluzowany
Będę wdzięczna za każdą wypełnioną sztukę ! :)

http://moje-ankiety.pl/respond-29891.html

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
pimpunia

rodzina

pimpunia | 23 września 2012 13:19:36 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

czy macie taką kuzynkę która okazuje wam siostrzaną miłość?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Ajumiko

Czy ktoś kto mieszka sam, dogadza sobie kulinarnie?

Ajumiko | 3 września 2012 15:32:00 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Przecież dla jednej osoby łatwiej przygotować coś smacznego, wykwintnego, łatwiej kupić jakieś super danie, smakołyk...
Ci co mają dużą rodzinę, potrafią porównać kuchnię singla i własną. 

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedz
torodoro

Czy ktoś w Twojej rodzinie zginął w czasie II Wojny Światowej? Sondaż

torodoro | 27 sierpnia 2012 14:42:14 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

Statystyki pokazują, że każda polska rodzina straciła średnio choć jedną bliską osobę. Ciekawe co wykaże sondaż? 

Zobacz wyniki Zagłosuj:

odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
mamdres

Wyraźnie widać, że jak tak dalej pójdzie to żadnych emerytur nie dostaniecie. Ile osób z Polski musi wyjechać, aby społeczeństwo w końcu zdecydowało się na jakieś zmiany?

mamdres | 19 sierpnia 2012 17:12:31 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

Dotychczas GUS udostępnił szersze informacje tylko o 1,1 mln Polaków, którzy są na emigracji ponad dwanaście miesięcy. Potwierdzają one wcześniejsze obserwacje – że wyjechali głównie ludzie młodzi. Ponad 243 tys. są w wieku 25 – 29 lat, a 101 tys. w wieku 20 – 24 lata. Natomiast ponad 232 tys. ma 30 – 34 lata oraz 151 tys. jest w wieku 35 – 39 lat.

Z danych NSP wynika, że z niektórych województw wyjechało od kilku do nawet kilkunastu procent osób w mobilnym wieku produkcyjnym (18 – 44 lata). Na przykład z woj. opolskiego ponad 15 proc., woj. podlaskiego – ponad 13 proc., woj. podkarpackiego – prawie 12 proc., woj. warmińsko-mazurskiego – 11 proc. oraz z woj. lubelskiego – ponad 8 proc.

– Jest to bardzo niekorzystne, bo rynek pracy jest tam ogałacany ze specjalistów. To zniechęca biznes do inwestycji. A gdy ich nie ma, to nie ma pracy i w efekcie kolejne osoby mogą z tych terenów wyjeżdżać za granicę – ocenia prof. Łukowski. W rezultacie słabe regiony mogą się pogrążyć w marazmie, który nie pozwoli im na rozwój.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii:

Europa się starzeje! – ostrzegają unijni urzędnicy wysokiego szczebla. Tymczasem to, co się dzieje na oddziałach położniczych angielskich i irlandzkich szpitali, wyraźnie temu przeczy. Gdy w światowym rankingu dzietności Polska zajmuje odległe 209. miejsce (na 223 klasyfikowane kraje), Polki osiadłe na Wyspach rodzą więcej dzieci niż mieszkające tam kobiety z Azji i Afryki.

Polskie statystyki zapowiadają, że w 2035 r., w związku z emigracją i niekorzystną sytuacją demograficzną w kraju, Polaków będzie już tylko 36 mln. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w roku 2060 Wielka Brytania stanie się najbardziej zaludnionym państwem Unii Europejskiej.

odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
chris27

Emigracja zarobkowa rozbija polskie rodziny?

chris27 | 18 sierpnia 2012 22:42:43 | kategoria: Rodzina i znajomi, Za granicą

• G+
  • Facebook

Artykuł

Jakie macie zdanie na ten temat?

Znacie takie przypadki rodzin?

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... odpowiedz
Joko

Chory i agresywny.

Joko | 5 sierpnia 2012 14:39:54 | kategoria: Społeczeństwo, Prawo

• G+
  • Facebook

Już nie mogę na to patrzeć i słuchać tego wszystkiego... od ponad roku mój dziadek choruję, miał wylew i teraz mu po prostu odbija. Jest agresywny wobec mojej babci, robi wszystko na złość, nie dajemy sobie z nim rady. Moja mam jeździ do niej co 2 dni żeby jakoś ułatwić babci wszystko. Ale to za mało... nie wiemy co mamy robić z nim, babcia powinna już dawno wziąć z nim rozwód i go zostawić, a teraz się z nim musi męczyć na starość. Schudła chyba z 15 kg, z nerwów, ciągłego pracowania przy nim. Jestem jej wnuczką i nie potrafię patrzeć już na to, żal mi jej strasznie, jestem bezsilna.
Co w takiej sytuacji można zrobić ? Oddać do psychiatryka ? Szpitala ? Zadzwonić na policje ? Nie mam pojęcia... to co ten człowiek robi w domu, przechodzi ludzkie pojęcie. Proszę o odpowiedź :(

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedz
Dowściekliwy

Czy duchowni lub osoby w związkach z duchownymi są mniej podatni na zdradę, w religiach, które dopuszczają zakładanie rodzin przez duchowieństwo?

Dowściekliwy | 20 lipca 2012 14:39:18 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

no właśnie

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedz
waranzkomodo

Czy troska ojców o potomstwo jest zasługą matek, które dbają, żeby ich dzieciom nie stała się krzywda i żeby były jak najlepiej zabezpieczone?

waranzkomodo | 12 lipca 2012 07:44:37 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Czy troska ojców o potomstwo jest  (niemalże w całości?) zasługą matek, które dbają, żeby ich dzieciom nie stała się krzywda i żeby były jak najlepiej zabezpieczone?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
esojota

Rodzina zastępcza

esojota | 2 lipca 2012 19:06:08 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Jakie kryteria trzeba spełnić ,aby stworzyć dziecku rodzinę zastępczą,oraz jakie z tego tytułu są wynagrodzenia ,słyszałem ,że takie się należą

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
Daniel86

Jak to możliwe, że mam prawa rodzicielskie?

Daniel86 | 24 czerwca 2012 17:49:58 | kategoria: Miłość i związki, Dzieci

• G+
  • Facebook

Witam. Gdybym poszedł do domu dziecka, żeby zaadoptować dziecko, to prawdopodobnie nikt by tego dziecka mi nie dał. Jednocześnie nikt by nie próbował z automatu odebrać mojego biologicznego dziecka. Czy nie widzicie tu sprzeczności?

Ja w tym pytaniu to tylko przykład, bo prawdopodobnie większość ludzi nie spełnia wymogów adopcyjnych, a jednocześnie nikt nie pozbawia ich praw rodzicielskich.

Pytania dodatkowe

Znając wszystkie moje dziwactwa, które ujawniłem na Pytamy,  czy powierzylibyście mi wychowanie dziecka? Jak oceniacie moją dojrzałość rodzicielską? Jak oceniacie swoją dojrzałość rodzicielską? Czy uważacie, że jesteście gotowi na rodzicielstwo?

Uwagi

• Może to dotyczyć mojego hipotetycznego biologicznego dziecka,
  • Nie pytam się o Waszą gotowość finansową tylko o pozostałe aspekty rodzicielstwa,
  • Pytam się całkowicie z ciekawości,
  • Nie zapomnijcie też o pytaniu głównym i wykazanej przeze mnie sprzeczności

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
Dowściekliwy

Czy ojciec to rodzic drugiej kategorii?

Dowściekliwy | 23 czerwca 2012 16:51:10 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzice

• G+
  • Facebook

Pytanie inspirowane seksistowskim i pełnym uprzedzeń wywiadem.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedz
GPS Grzegorz

Z kim chcielibyście porozmawiać, gdyby najbliższa podróż miała być Waszą ostatnią?

GPS Grzegorz | 15 czerwca 2012 17:18:58 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedz
hakunamatata

Czy surowi rodzice to dobrzy rodzice?

hakunamatata | 12 czerwca 2012 15:06:12 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzice

• G+
  • Facebook

Ostatnio trafiłem na program pt. Surowi rodzice na TVN. Polega on na tym, że dzieci, z którymi rodzice sobie nie radzą jadą do domu ''surowych rodziców'', gdzie mają nauczyć się tzw. życia. Życie w domu surowych rodziców polega głównie na całkowitym podporządkowaniu regułom wyznaczonym przez starszych. Jak to jest u was? Czy ''surowe'' wychowywanie sprawdza się w dzisiejszych czasach?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedz

Dlaczego patologia broni patologii?

anonymous | 12 czerwca 2012 13:25:53 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzice

• G+
  • Facebook

Przecież najnowsze badania pokazują, że totalitarni rodzice produkują dzieci, któe się ich nie słuchają i nie szanują ich, ponadto mają potem problemy w życiu dorosłym.

Jeżeli takie dzieci się ich słuchają, to gwarantuję, że są nieszczęśliwe z tego powodu.

Pytanie zainspirowane głupią odpowiedzią na pytanie pewnej użytkowniczki, w którym opisuje brak szacunku jej rodziców do niej - odpowiedź stanowiła obronę chorego zachowania rodziców, a także groźbę, że jakby użytkowniczka zadająca pytanie byłą jej córką to miałaby znacznie gorzej.

Dlaczego inni rodzice bronią innych rodziców, mimo, że tamci nie mają racji? Dlaczego patologia broni patologię? Czy można to wyjaśnić grupowaniem się ludzi w celu zwiększenia szansy na sukces?

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
gandzia

Panowie, czy "Wasze" sqaw pracują zawodowo? Jeżeli tak, to dlaczego ? Z powodów ekonomicznych?

gandzia | 5 czerwca 2012 07:56:47 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

Jak dzielicie obowiązki domowe w takich związkach? W ogóle ich nie dzielicie? Czy dochodzi do sprzeczek na tle "nierównego" w mniemaniu stron traktowania przez partnera?

Pytanie zainspirowane  "tym" .

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 30
odpowiedz
AmaRetto

Jak przeżyć tę inwazję???

AmaRetto | 1 czerwca 2012 16:12:44 | kategoria: Miłość i związki, Problemy

• G+
  • Facebook

Znajomy zapytał mnie, jak ma przeżyć dwutygodniowy pobyt swojej teściowej w domu... Mamusia jest klasycznym przypadkiem teściowej z kawałów. A tu znajomemu nie do śmiechu, żonie nie chce robić przykrości, obiecał jakoś przebiedować kilkanaście dni, dopóki mamunia nie wróci do siebie. Od razu mówię - mieszkanie jest jednopokojowe, duże ale jednak. Mamusia z pewnością, tradycyjnie będzzie mu suszyć głowę o zarobki, brak potomstwa, minimalizm, będzie prawić morały... Żona zaś będzie milczeć jak grób i nie weźmie żadnego udziału w tych konwersacjach.

Zatem - dobre rady od Was chętnie mu przekażę ;)

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 22
odpowiedz
Powołany

Czy zaakceptowałby/abyś homoseksualistę w swojej rodzinie?

Powołany | 30 maja 2012 20:35:15 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Społeczeństwo polski coraz bardziej staje się otwarte na „odmienności” panujące w dawnej Polsce, mam tu na myśli homoseksualizm. Słowem „odmienności” nie chcę nikogo urazić, jeżeli jednak tak się stało, z góry przepraszam. Polacy stają się narodem tolerancyjnym, lecz czy to zaakceptujemy w społeczeństwie, czy zaakceptowalibyście homoseksualizm członka swojej rodziny? Hmm…. Jest to bardzo czuły i delikatny tema, wymaga wielu przemyśleń. Uważam się za osobę tolerancyjną, wydaje mi się, że taką jestem. Sądzę, że nie miał bym problemu z takim faktem. A Wy?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
Marshall_Lee

Relacje w rodzinie

Marshall_Lee | 28 maja 2012 15:33:29 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

Jak funkcjonuje wasza rodzina, czyli krótko mówiąc kto z kim trzyma? Wszyscy mają ze sobą dobry, równy kontakt? Czy może osobno: rodzice-dzieci, kobiety-mężczyźni, może jeszcze jakoś inaczej? 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 27

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd