zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "rocznica"

Znaleziono 44 wyniki:

Całoroczny

Jakie dzisiaj są rocznice?

Całoroczny | 10 października 2012 17:30:36 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Rocznice jakich wydarzeń są dzisiaj?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
panna m

Czy myślicie, że koncert Madonny w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego to dobry pomysł?

panna m | 30 lipca 2012 17:40:50 | kategoria: Kultura i sztuka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Politycy się kłócą, a jakie są wasze odczucia w tej sprawie?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 18
odpowiedz
okmanek

Założenie wydziału w środku semestru?

okmanek | 11 maja 2012 13:46:32 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Mój wydział obchodzi właśnie rocznicę założenia. Wychodzi na to, że został założony... w połowie II semestru. Kto i w jakim celu zakłada wydział w połowie semestru?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
Jesienny

Dzisiaj jest 7. rocznica śmierci Jana Pawła II. Kim był i pozostał dla nas Polaków? Jak ta rocznica będzie przebiegać dzisiaj w Waszych miejscach zamieszkania?

Jesienny | 2 kwietnia 2012 18:14:47 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

Siedem lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, wiadomość o śmierci Jana Pawła II podał uczestnikom czuwania na placu Świętego Piotra, arcybiskup Leonardo Sandri. Ogłosił, że o godzinie 21.37 "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca".

Pontyfikat Jana Pawła II wywarł ogromny wpływ na losy Kościoła i świata.

Papież Polak został wybrany przez konklawe blisko 34 lata temu, 16 października 1978 roku. Kardynał Karol Wojtyła przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450. lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II odzwierciedlały słowa wypowiedziane przez niego na początku misji: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy".

Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej blisko 27 lat. Nazwany papieżem pielgrzymem, odbył 104 podróże zagraniczne na wszystkich zamieszkanych kontynentach, odwiedzając 129 krajów. Podczas jego pontyfikatu ponad 300 milionów ludzi przeszło na katolicyzm. Papież Polak dziewięciokrotnie odwiedził ojczyznę. Jak zapamiętaliśmy jego pielgrzymki oraz nauki głoszone podczas owych spotkań? Kim był i pozostał dla nas Polaków? Kim jest nadal dla każdego z nas  w życiu na co dzień?

Przedstawmy swoje spotkania z Janem Pawłem II – zapraszam wszystkich do wypowiedzi.

A jeśli ktoś z Was ma fotografie wykonane osobiście, z pielgrzymki w której brał udział w swoim miejscu zamieszkania, zapraszam do publikacji ich tu na pytamy.pl .

1 ładowanie danych... 13 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
Czongmolicha

Prezent na 45-tą rocznicę ślubu.Pomożecie?

Czongmolicha | 27 stycznia 2012 13:11:28 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

Ciocia i wujo obchodzą za miesiąc 45-ta rocznice ślubu.Postanowiliśmy że zrzucimy sie wraz z tesciami i kupimy im mikrofalówkę bo od dawna ten zakup chodził im po głowie.

Jednak oprócz tego chcielibyśmy z moim facetem dać im coś tylko od siebie,tak od serca.To wspaniali ludzie i zasługują na niebanalny prezent.Myśleliśmy o zafundowaniu im jakiejś wycieczki ale wujo jest schorowany i nie bardzo w tej chwili taka opcja wchodzi w grę.Pojęcia nie mam co uszczęśliwiłoby starszych ludzi.Możecie mnie jakoś natchnąć?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
gandzia

Jak spędzić rocznicę? Chciałabym jakoś szczególnie uczcić 10latkę :-)

gandzia | 15 listopada 2011 08:14:08 | kategoria: Miłość i związki, Randki

• G+
  • Facebook

Embarassed j.w.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
Dowściekliwy

Ile czasu są w stanie przetrwać obecnie małżeństwa?

Dowściekliwy | 12 listopada 2011 21:54:21 | kategoria: Miłość i związki, Rozstania

• G+
  • Facebook

Małżeństwo zawierane bywają późno (około 30-stki lub później) lub do przesady wcześnie (18-21) i kończą się rozwodem po 1-5 latach. Są też konkubinaty, których wzajemnym  "zobowiązaniem" jest dziecko (lub mieszkanie) i rozejść się mogą praktycznie niespodziewanie.

Patrzę sobie na cudaczne nazwy rocznik ślubu i zastanawiam się ile współczesnych małżeństw, bliskich mojemu wiekowi lub młodszych, przetrwa do złotych godów (50 lat) lub przynajmniej do srebrnych godów (25 lat).

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz
Dowściekliwy

Jaka tragedia lub smutna rocznica miała dzisiaj miejsce, gdyż dzisiaj o godzinie 12:00 zawyły syreny?

Dowściekliwy | 20 października 2011 12:44:11 | kategoria: Społeczeństwo, Pozostałe

• G+
  • Facebook

A może Carla Bruni, żona prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy, urodziła dzisiaj potwora, np. minotaura i łączymy się w bólu?

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
DarVV

Czy bardziej wypadałoby aby oficjalnie obchodzić tylko rocznicę zakończenia Drugiej Wojny? Sondaż

DarVV | 1 września 2011 19:39:45 | kategoria: Polityka, Konflikty i wojny

• G+
  • Facebook

Czy w ogóle powinno się organizować oficjalne obchody rocznicy rozpoczęcia II Wojny?

Według mnie wypadałoby aby tylko rocznica zakończenia takiego niewspółmiernie trudnego historycznie wydarzenia była oficjalnie obchodzona... 

odpowiedz
Dowściekliwy

Czy byś sobie pomyślała, gdybyś na kolejną rocznicę ślubu dostała kilogram jabłek?

Dowściekliwy | 13 czerwca 2011 21:05:06 | kategoria: Miłość i związki, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Według starożytnych Greków jabłka i małżeństwo były ze sobą powiązane. Zainspirowane filmem dokumentalnym Starcie Bogów.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
Bingola

W jakich okolicznościach dotarła do Ciebie wiadomość o katastrofie w Smoleńsku?

Bingola | 9 kwietnia 2011 10:52:26 | kategoria: Polityka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

W rocznicę katastrofy nie chcę żadnej martyrologii ani żałoby. Napiszcie tylko w jakich okolicznościach zastała was ta tragiczna informacja, jak się o niej dowiedzieliście. Takie wspomnienia i reminiscencje.
Bardzo proszę bez żadnych aluzji politycznych.

1 ładowanie danych... 13 ładowanie danych... odpowiedz
wesoły_ĄĘcki

Jak zamierzasz spędzić rocznicę wydarzeń z 10 kwietnia?

wesoły_ĄĘcki | 7 kwietnia 2011 08:04:40 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

ja planuję wyłączyć telewizor na cały dzień i udać się na mszę

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
wiki462

Artykuł o 110 rocznicy .

wiki462 | 22 marca 2011 14:41:58 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

Bardzo proszę o jakiś artykuł . 

Dokładnie : chodzi o 110 rocznice strajku dzieci wrzesińskich. 

Ma być to artykuł . 

Jakiś wiersz. 

Lub na przykład <wymyślony> wywiad z babcią , dziadkiem którzy sami brali w tym udział .

Możecie sobie wybrać , czy to ma być wiersz czy artykuł czy wywiad. Nawet jak nie chce cie tego pisać to możecie mi przesłać jakieś informacje .

Jakby co wysyłajcie mi wszystkie informacje o 110 rocznicy dzieci wrzesińskich na ten emali - wiki462@amorki.pl  

Jak nie macie pocztu to piszcie mi tutaj .

Będę wdzięczna , 

odpowiedz

Czy dzisiejszy dzień kojarzy się wam z jakąś rocznicą lub świętem? Sondaż

anonymous | 8 grudnia 2010 20:51:40 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy to lub to albo tamto ma jakieś znaczenie dla was.

odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
wojaczek

Jak świętować urodziny na odległość?

wojaczek | 14 listopada 2010 19:12:13 | kategoria: Rodzina i znajomi, Znajomi

• G+
  • Facebook

Moja młodsza siostra ma w tym tyg. urodziny. Studiuje daleko od domu i chciałabym sprawić jej jakąś miłą niespodziankę. Myślałam żeby wysłać jej w paczce dobre wino, czekoladki i prezent (mówiła mi ostatnio jaki planuje zakup więc raczej nie będę kombinować), zabezpieczyć to jakimś pokruszonym styropianem i wysłać z uwagą na szło naklejoną na pudło. Niech świętuje z koleżanką. Czy macie może jakiś lepszy pomysł na niespodziankę dla młodej dziewczyny? Ona interesuje się sztuką, ogólnie pojętym projektowaniem przestrzeni, fotografią, wizażem, modą, modelingiem, muzyką i imprezowaniem (jak to student..).

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
kaka91

Prezent na 1 rocznicę...brak pomysłów. ?

kaka91 | 30 lipca 2010 10:04:35 | kategoria: Zakupy i prezenty, Na urodziny

• G+
  • Facebook

Witajcie. Mam taki problem za niedługo wypada rocznica odkąd jestem z chłopakiem. Nie mam pomysłów po prostu co mu kupić. Od początku gdy jesteśmy razem dostał już ode mnie portwel, bransoletke(którą gdzieś posiał), perfumy, kubek z fajnym napisem, antyrame z naszym zdjęcie, serduszko z czekolday, śmiesznego diabełka z wyznaniem... no brak mi już pomysłów.Fundusze nie mogą przekroczyć 100zł.. wiem powiecie że powinnam wiedzieć co On chce..oczywiście. chce samochód. Wiadomo jesteśmy pełnoletni ale nie stać mnie na taki prezent. :(

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedz
Emilii

Czy Pamiętacie, że dzisiaj mija rocznica nazistowskiego mordu na Polakach w Auschwitz? Sondaż

Emilii | 19 lipca 2010 17:21:15 | kategoria: Edukacja, Gimnazjum

• G+
  • Facebook

obraz

67. rocznica największej zbiorowej egzekucji w niemieckim obozie Auschwitz mija dzisiaj.

odpowiedz

Jak często zapominasz o rocznicach?

anonymous | 19 września 2010 11:11:33 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

no właśnie

odpowiedz
Freestyle

Na jakiej stronie w necie można obejrzeć na żywo inscenizację walki pod Grunwaldem?

Freestyle | 17 lipca 2010 10:50:46 | kategoria: Edukacja, Podstawówka

• G+
  • Facebook

wiem że w tv leci na żywo w tvp kultura, ale nie posiadam takiego kanału:) proszę o linki

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
1 2 3 z 3

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd