zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "osobowych"

Znaleziono 4 wyniki:

Jakie dane o Tobie uważasz za wrażliwe, prywatne? Sondaż

anonymous | 7 stycznia 2012 15:08:24 | kategoria: Społeczeństwo, Socjologia

• G+
  • Facebook

Jak informuje niebezpiecznik.pl UE przeprowadziła badania społeczne, mające ustalić co uznajemy za dane wrażliwe.

Cały raport do pobrania stąd, a gdyby Was interesowało kto wybrał i przebadał 1000 Polaków, to był to TNS OBOP.

Uproszczone wyniki podaje ten wykres:

Badania społeczne: wrażliwe, prywatne dane. Niebezpiecznik.pl

Bardziej szczegółowa ankieta (14 zamiast 10 opcji, można zaznaczyć 5) znajduje się w linku, którzy już podałem: niebezpiecznik.pl

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
chupacabra

Rekrutacja przez sms - wysyłanie swoich danych

chupacabra | 20 września 2011 10:12:38 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Jakiś czas temu znalazłam ogłoszenie w sprawie pracy. Aby się zgłosić, trzeba było wysłać sms. Był tam podany numer, na który trzeba było wysłać swój nr telefonu i nazwisko, nie pamiętam co jeszcze. Ogłoszenia nie mogę odnaleźć, okazało się, że to jakiś przekręt i mam teraz zeznawać. Problem z tym, że sytuacja miała miejsce dawno i nie pamiętam szczegółów... Mieliście podobne zdarzenie? Opiszcie jakieś szczegóły o co tam chodziło, muszę sobie przypomnieć...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
zielona

czy pracodawca ma prawo żądać skanu/ksero dowodu osobistego, czy to wyłudzanie danych?

zielona | 15 marca 2010 19:51:54 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

dosc często mozna sie spotkać w praktyce poszukiwania pracy,ze do podpisania umowy zadają skan dowodu, NIPu, PESELu, numeru konta itp,. Ostatnio wyslalam zdjecie dowodu w odpowiedzi na ogloszenie i obawiam się czy przypadkiem nie zostałem oszukana i czy moje dane nie posłużą do zaciagniecia jakiegos kredytu... Co zrobić w takim przypadku? Gdy ktoś posiada moje dane, skan dowodu? Czego mogę się spodziewać? Jakie jest ryzyko? Jak na wszelki wypadek zabezpieczyć się przed przyszłymi przykrymi konsekwencjami? Zglosic sprawę policji???

bede wdzieczna za odpowiedz

Pozdrawiam

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedz
gaultier

Jak nie paść ofiarą wyłudzenia danych osobowych?

gaultier | 3 marca 2010 17:42:38 | kategoria: Praca, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Witam, Chciałbym poruszyć pewną ważną kwestię związana z ochroną danych osobowych, przed chwilą odebrałem telefon z zastrzezonego numeru telefonu, czlowiek dzwoniacy przedstawil sie, poinformowal mnie ze dzwoni w tym wypadku z multibanku, ze rozmowa jest nagrywana i ze jego tozsamosc moge zweryfikowac dzoniac na multilinie, rodzaj infolini. Nastepnie chcialby przedstawic mi oferte ubezpieczen komunikacyjnych, padlo pytanie czy jestem zainteresowany, kiedy odpowiedzialem TAK, pan uprzejmie poinformowal mnie ze w celu weryfikacji musi mi zadac 2 pytania... kiedy odmowilem, szybko uciol rozmowe i sie rozlaczyl. Wydalo mi sie to tym bardziej dziwne, ze w najblizszym okresie nie konczy mi sie ubezpieczenie mojego samochodu, a tacy handlowcy przewaznie dzownia tuz przed koncem okresu ubezpiecznia. Multibank doskonale o tym wie, poniewaz kidys chcac poznac oferte na ich ubezpieczenia wypelnialem wniosek przez ich strone.

Czy do przedstawienia oferty na ubezpieczenie mojego samochodu konieczna jest znajomosc mojego nr pesel??? W koncu dzoniacy przynajmniej teoretycznie wiedzial do kogo dzwoni, znal moj numer telefonu, ponadto przedstawilem sie.

Mysle ze wiele osob nie zdaje sobie sprawy z tego, jak latwo moga pasc ofiara przestepstwa wyludzania danych osobowych, przeciez nie wiemy kto do nas dzowni, numer jest zastrzezony. Dzwoniac kilka razy do tego samego czlowieka, mozna w prosty sposob uzyskac od niego informacje niezbedne do zastrzezenia nr karty kredytowej, zmiany pinu, czy hasla dostepu do strony internetowej banku. A stad juz prosta droga do naszych pieniedzy.

Ja nie wiem czy to byl pracownik banku czy przestepca, ale mysle ze warto by bylo zadac pytanie takim instytucja jak CITIBANK, MULTIBANK i temu podobnym czy do telefonicznego przedstawienia oferty na swiadczone uslugi konieczna jest znajomosc peselu klienta, numeru buta jego tesciowej i tego jak sie wabi jego pies?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedz

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd