zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "myślenie"

Znaleziono 9 wyników:

mleku

Czy Wy też tak macie...

mleku | 2 maja 2012 16:44:51 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

..., że czasem odczuwacie psychiczne zmęczenie, niepokój? Nie potraficie znaleźć sobie zajęcia, ba!, nawet miejsca, gdzie czulibyście się dobrze. Towarzyszy Wam uczucie takiej... pustki w sercu. Niby wszystko jest Wam obojętne, a jednocześnie każde złe słowo boli, jak nigdy dotąd. Zupełnie jakby do tego wypełnionego pustką serca opadały negatywne uczucia, zatapiały się weń i już nigdy nie miały wyjść. Zaznaliście tego uczucia? Często Was dopada?

Mnie chwyciło około dwóch dni temu. Niby nie przeszkadza mi w normalnym śmianiu się i wygłupianiu. Ale to takie dziwne uczucie... Dekoncentrujące, wywołujące u mnie dziwne myśli (lol, ja w ogóle myślę - sukces roku) o sensie życia (i zazwyczaj dochodzę do tego, że historia zatacza kręgi i nasza egzystencja nie ma głębszego celu. Celem jest śmierć. A mimo to nie zamierzam zaprzepaścić szansy na cieszenie się pięknem natury i doświadczać wielu cudownych wrażeń.), Wszechświecie i fizycznej jego istocie, mocach paranormalnych, reinkarnacji, końcu świata oraz wielu innych. To czasem trochę męczy... za to daje pomysły na tworzenie, wenę tak zwaną.

Ale... skąd to się bierze? W sensie, takie myślenie.

Przepraszam, że Wam naćkałam niepotrzebnych wywodów, ale mnie to męczy i chciałabym z kimś wymienić poglądy.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 20
odpowiedz

Analityczne myślenie zmniejsza siłę przekonań religijnych człowieka ,co o tym sądzisz ?

anonymous | 29 kwietnia 2012 20:26:21 | kategoria: Nauka i technika, Ciekawostki

• G+
  • Facebook

Wiara w Boga słabnie w wyniku analitycznego myślenia

Analityczne myślenie zmniejsza siłę przekonań religijnych człowieka - zauważyli kanadyjscy naukowcy. Wyniki badania opublikowali w czasopiśmie "Science".

Badacze polecili uczestnikom wykonanie kilku zadań, wymagających analitycznego myślenia lub stosowali metodę torowania, która polegała na pokazywaniu badanym przez krótki, nieuświadamiany okres czasu konkretnego obrazka, np. przedstawiającego rzeźbę Rodina "Myśliciel". Zaobserwowano osłabienie wiary w Boga u osób, u których wzbudzono procesy analityczne, bez względu na to, czy byli to sceptycy, czy pobożni i bogobojni ludzie.

Badanie opierało się na wynikach poprzednich eksperymentów, które dowodziły, że człowiek posiada dwa systemy kognitywne: intuicyjny i analityczny. Pierwszy z nich bazuje na stosowaniu skrótów myślowych w celu znalezienia szybkich i skutecznych odpowiedzi, drugi z kolei generuje rozwiązania bardziej przemyślane i uzasadnione.

- Nasze badanie przeprowadziliśmy w oparciu o poprzednie przedsięwzięcia, które wiązały religijność z myśleniem intuicyjnym. Wyniki naszego badania sugerują, że aktywowanie analitycznego systemu poznawczego w mózgu może zmniejszać intuicyjne wsparcie dla religijnych wierzeń, przynajmniej tymczasowo - mówi Ara Norenzayan, współautor eksperymentu.

Po przeczytaniu tego artykułu nasuwa mi się tak myśl,wiara ludzi jest nieprzemyślana a w momencie chwili refleksji,zadumy ,rozebraniu "problemu" na czynniki pierwsze słabnie ?

Czy ta słynna intuicja to nic innego jak zwykłe lenistwo szarych komórek czy strach zmierzenia się faktami które z ich użycia mogą stać się niezgodne z przekonaniami jakie ma osoba wierząca ?

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz

Sposoby na poprawę IQ i generalnie myślenia

anonymous | 21 kwietnia 2012 18:45:51 | kategoria: Nauka i technika, Ciekawostki

• G+
  • Facebook

?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz

Jak rozwijać myślenie?

anonymous | 5 marca 2012 22:55:21 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Jak rozwinąć wyobraźnie, myślenie, głównie chodzi mi o wyobraźnię ażeby móc lepiej rozwiązać w myślach dany problem?? Podobno pisać książki i to pomaga, wie może ktoś jak jeszcze?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
Ida

Duchowni kościoła katolickiego ..............................

Ida | 8 czerwca 2011 22:53:07 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Duchowny kim jest , człowiekiem , przyjacielem , spowiednikiem, osobą wskazującą drogę ....? A ,może jest to ktoś kto manipuluje bo jemu nakazują bo sam jest zmanipulowany ale przecież ma wolna wole ,którą dał jemu i nam Bóg wiec dlaczego nie protestuje jak Marcin Luter ? Jest jemu wygodnie? Grożą jemu? Dlaczego duchowni godzą się na przekazywanie i przekazują nauki ,które opierają się na manipulacji wykorzystywaniu podświadomości -fazy snu(na wycieczkach organizowanych przez kościół katolicki  w nocy kiedy większość podróżnych jest w pół śnie księża wyświetlają filmy o tematyce politycznym) wykorzystują moment przechodzenia  z jawy w sen a jest to stan hipnozy. Dlaczego tak wielu ludzi ślepo wierzy w nauki kościoła katolickiego? Czyżby nie myśleli? Przecież Jezus Chrystus nakazał nam czytać Pismo Święte ilu z nas to robi ilu , z nas ma w domu Pismo Święte? Gdybyśmy czytali nauki Jezusa byśmy wiedzieli ,że nauki kościoła katolickiego są bzdurą. Co sądzicie o takich duchownych ?  Znam wielu dobrych i szczerych duchownych ale o zasadach wewnętrznych nie wolno im mówić . Dlaczego ?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
Cybran

Interesuję się Sztucznymi Inteligencjami i świadomością. Kończę już studia,ale chcialbym iść na II fakultet z tym związany.Co wybrać-inform. czy psychologie?Kognitywist. nie ma u mnie w mieście :(

Cybran | 29 kwietnia 2011 23:52:42 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Hej!
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie!
Mam pewien problem i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi go rozwiązać.

Jestem studentem IV roku prawa. Od października będę na V roku, ktory jest ostatnim. Będę mial praktycznie 2-3 zajęcia w tygodniu, także niewiele. Bardzo nie lubię swoich studiów i chcialbym skorzystać z okazji jaka się nadarza na ostatnim roku i zacząć inny kierunek, zgodny z moimi zainteresowaniami.

Bardzo mnie ciekawią Sztuczne inteligencje, świadomość i takie rzeczy. Dlatego waham się między Psychologią a informatyką. Studia miałyby być zaoczne, także musialbym za nie płacić. Poniżej lista plusów i minusów, jakie udalo mi się znaleźć w obu kierunkach :P

Informatyka:

+

* przyszłościowa
* trwa 3,5 roku, więc stosunkowo szybko skończę
* bardzo dużo ciekawych rzeczy
* bardzo dużo praktycznych rzeczy przydatnych w pracy

-

* nijak się ma do prawa
* kierunek ścisły, może być problem z przestawieniem się
* informatyków się robi za dużo, może być problem z pracą

Psychologia

+

* bardzo dużo ciekawych rzeczy
* dużo specjalizacji i dodatkowych przedmiotów do wyboru
* studiowalbym na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni prywatnych w Polsce (SWPS)

-

* bardzo wysokie czesne
* brak wielu PRAKTYCZNYCH umiejętności - kierunek ''bardzo humanistyczny''
* studia pięcioletnie - długa droga do końca
* bardzo duża liczba absolwentow tego kierunku, podobno wielu nie ma pracy

Możecie mi coś poradzić? Dodam tylko, że zawsze bylem dobry z matematyki, także jakoś bym sobie na informatyce poradził, tylko musialbym się z powrotem przestawić na myślenie matematyczne :P

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo przed końcem czerwca chciałbym się już gdzieś "zrekrutować". Pozdrawiam serdecznie!!!

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Psycholog

Ile procent możliwości swojego mózgu wykorzystuje przeciętny człowiek?

Psycholog | 15 kwietnia 2011 11:55:02 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Jedni twierdzą, że przeciętni ludzie używają ok. 2% możliwości jakie mają ich mózgi, inni że ok. 10%, a jeszcze inni że jest to 100% możliwości. Rozbieżności są ogromne więc jak to w końcu jest z wykorzystywaniem przez człowieka możliwości mózgu? Czasem wydaje mi się, że mógłbym lepiej wykorzystać potencjał jaki ma mój mózg i wtedy przychylam się do tezy, że nie używam go w 100%. Innym razem jestem przekonany, że lepiej i wydajniej nie mogę się nim posługiwać Pogubiłem się w tym wszystkim. Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Ile możliwości swojego mózgu wykorzystuje człowiek?

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz

Jak często zdarza Ci się samodzielnie rozwiązywać nietrywalne problemy teoretyczne z własnej, nieprzymuszonej woli? Sondaż

anonymous | 2 kwietnia 2011 12:24:44 | kategoria: Rozrywka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Trochę opis, trochę opo.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
Dowściekliwy

W jakim wieku małe dziecko zaczyna myśleć?

Dowściekliwy | 1 kwietnia 2011 16:41:11 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

no właśnie

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd