zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "lekarz"

Znaleziono 122 wyniki:

panna m

Jak częste wizyty u ginekologa są potrzebne?

panna m | 12 września 2012 20:22:05 | kategoria: Kobieta, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jak to jest u Was dziewczyny? Jak często chodzicie?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedz
Grand

Pytanie dotyczące zmiany lekarza rodzinnego

Grand | 4 września 2012 16:59:35 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy wiecie jak to jest, może  ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia?. Czy jest taki przepis, że lekarza rodzinnego można zmienić tylko jeden raz w ciągu roku? I jeżeli tak jest, to czy liczy się rok od daty zmiany, czy rok od 1 stycznia do 31 grudnia? Bo wczoraj zmieniłem lekarza rodzinnego, zostałem zmuszony bo moja lekarka odeszła, ale teraz widzę, że zrobiłem ogromny błąd, po pierwszej wizycie u nowej lekarki. 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
GPS Grzegorz

Czy ktoś z Was miał może kiedyś ciężko chorego psa i zna dobrego specjalistę na południu Polski?

GPS Grzegorz | 1 sierpnia 2012 20:25:13 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

U mojego pieska lekarz postawił rozpoznanie ropomacicza i stwierdził, że rokowanie jest złe, a zabiegu operacyjnego może nie przeżyć. To jest dość duży mieszaniec, ma ok. 11 lat. Sytuacja wygląda bardzo źle. Dzisiejsze badanie USG wykazało bardzo duży ropień na macicy, który można usunąć tylko operacyjnie. Niestety weterynarz nie daje żadnej gwarancji powodzenia takiego zabiegu. Nie owijał w bawełnę, od razu nam powiedział, że biorąc pod uwagę jej wiek i dość sporą nadwagę, a także ostatnie duszności i problemy z oddychaniem szanse na powodzenie wynoszą 20-30 procent. Na dodatek oszacował koszt zabiegu na ok. 1000 złotych, który zresztą mógłby być przeprowadzony najbliżej w klinice w Brzesku koło Krakowa (ja mieszkam w Nowym Sączu). Oboje z mamą nie wiemy, co robić. Suczka z każdym dniem czuje się coraz gorzej. Nie chce jeść, nie reaguje na nasz głos, od rana jest już półprzytomna, nie ma nawet siły wstać. Jedyne rozwiązanie, oprócz operacji, to regularne podawanie jej antybiotyków i środków przeciwbólowych. Wiadomo jednak, że nie poddając jej operacji, nawet z antybiotykami może umrzeć w przeciągu najbliższych kilku dni. Proszę, pomóżcie! O zadanie tego pytania prosiła mnie również moja mama. Bardzo chcielibyśmy jej jeszcze jakoś pomóc.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
Potrzebujacy204

Czy idąc do urologa potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Potrzebujacy204 | 28 maja 2012 17:45:32 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Musze się wybrac do urologa ale nie wiem czy mam isc prosto do niego czy najpierw do lekarza rodzinnego?

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
weronika2000

Dziwny królik

weronika2000 | 6 maja 2012 10:32:33 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Witam!
Pamiętacie o moim poprzednim pytaniu ??
Teraz w szpitalu sobie w łóżeczku leżę, ale źle się czuję.
Lekarz był u mnie rano na kontrole, i sie go spytałam co mi jest.
Odpowiedział że nic takiego poważnego ale jestem zarażona jakimś wirusem nieznanego pochodzienia.
Zapytałam sie czy to może być wścieklizna, laekarz powiedział że niewykluczalne.
Mam obajwy: biegunka, wymioty,zawroty głowy,omdlenia( tzn jedno wczoraj wieczorem na widok zastrzyku, dostałam go taką dużą igłą!!), i czasem takie jakby drgawki.
Moja mama i mój ojczym pojadą nad tą rzeczke go poszukać, i zawiosą go do weterynarza, jeśli uda im sie go złapać.
A tak pozatym to czy ktoś chce z okolic Opola, ampularie( moje), albo Welona(mojej przyrodniej siostry, bo ma u siebie w domu takie akwa na całą ściane ale te dwa welony obgryzają ogon takiemu jednemu większemu i chce je oddać mają około 10-15cm z ogonem)?Lub do wymiany na akwarium5l-10l.
Mówiła że może jeszcze oddać 3 żaby. Ona ma 13 lat, i też chyba ( a właściwie na pewno), nie daje durna rady.
Nie wiem po co tyle tego nabrała.
I jeszcze jest kula ale ile litrów to nie wiem, i  mała łapaczka na gupiki.
a JESZCZE CO DO TEGO KRÓLIKA, to wyglądał na domowego!
A może broniła swoich młodych, może stanełam blisko nory? I ona wcale wścieklizny nie miała?>

2 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 16
odpowiedz
Czongmolicha

Czy wśród chirurgów zdarzają się Świadkowie Jehowy?

Czongmolicha | 5 kwietnia 2012 21:51:31 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy znacie Świadka Jehowy który jest chirurgiem?

Skoro ich wiara zabrania przeprowadzania transfuzji krwi i transplantacji narządów...

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Potrzebujacy204

Jestem niepełnoletni i chce iść do urologa co zrobić?

Potrzebujacy204 | 24 marca 2012 10:54:33 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

mam pewien problem i chce isc do urologa, zastanawiam sie czy mnie przyjma bez opiekuna bo nie mam 18lat. przyjmą mnie??

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
_allica

Co się dzieje w polskich przychodniach??

_allica | 6 marca 2012 12:52:02 | kategoria: Społeczeństwo, Socjologia

• G+
  • Facebook

Krew mnie zalewa gdy spotykam się z takimi sytuacjami:
-lekarz przyjmujący pacjenta nie otworzy za przeproszeniem gęby aby wystawić diagnozę
-lekarz bez szemrania przepisuje pacjentowi leki,jakie ten drugi każe sobie przepisać (!)
-lekarz bezradnie rozkłada ręce,nie potrafiąc rozpoznać choćby głupiej rwy kulszowej.
-wspomaga się internetem w wystawianiu diagnozy?

Co się dzieje z tym niegdyś szlachetnym zawodem? Dlaczego pacjent jest zdany tylko sam na siebie i nie raz okazuje się być mądrzejszy od lekarza?Jak wyobrażam sobie dzisiejszych studentów medycyny którzy wybrali ten profil aby mieć w przyszłości kasę i ściagają na egzaminach,to robi się słabo.
Przecież istnieje jakaś etyka lekarska,nieprawdaż?

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedz
Orijinal

zgrubienie na szyi

Orijinal | 25 lutego 2012 00:28:48 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ostatnio (jakieś dwa dni temu) wyczułam u siebie na szyi małe, niebolesne i nieruchome zgrubienie. Leczę się teraz w związku z zupełnie innymi problemami (ale nie mogły one spowodować takich objawów) i nie wiem, co z tym zrobić. Nie chcę wyjść na hipochondryka biegnąć od razu do lekarza. Co radzicie?

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
toja-toja

czy ma prawo?

toja-toja | 19 stycznia 2012 03:39:34 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

Czy bezrobotny który nie jest nigdzie ubezpieczony ale jest zarejestrowany w urzędzie pracy ma prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej? Chodzi mi np. o dentystę , okulistę. Jeśli tak to jakie dokumenty u lekarza musi przedstawić i czy każdy lekarz go przyjmie czy tylko wybrani? 

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
Snikersik1000

Jakie wymagania ma spełniać Ratownik Pogotowia? (kierowca)

Snikersik1000 | 15 stycznia 2012 13:25:01 | kategoria: Praca, Szkolenia

• G+
  • Facebook

:)

odpowiedz
Aisha122

Jakie badania powinny znjdować się w książeczce SANEPIDU?

Aisha122 | 15 grudnia 2011 15:30:38 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

?

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
elbrujado

W jaki sposób zostać lekarzem współpracującym z klubami piłkarskimi?

elbrujado | 11 grudnia 2011 16:10:17 | kategoria: Praca, Kariera

• G+
  • Facebook

Interesuje mnie,jacy specjaliści współpracują z klubami,jak to osiągnęli,jakie kierunki studiowali,gdzie szukali takiej pracy.Mam na myśli kluby wyższej rangi (FC Barcelona,Real Madrid)

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
Czongmolicha

Wróciłam od lekarza i jestem załamana...

Czongmolicha | 24 listopada 2011 14:59:05 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Poszłam dzisiaj na wizytę kontrolna do mojej lekarki.Ta mnie osłuchała,stwierdziła zmiany osłuchowe w lewym płucu i wysłała na cito na RTG.Kiedy wróciłam z opisem okazało się że istotnie mam dość poważne zapalenie płuc.Nie to mnie jednak martwi bo dostałam antybiotyk w zastrzykach więc wierzę że jakoś się wykuruję.Zostałam wnikliwie przy okazji zbadana pod różnym kątem i okazało się ze mam bardzo wysokie ciśnienie a na dodatek lekarka podejrzewa u mnie chorobę układu krążenia i tachykardię.Zapowiedziała mi że jak tylko wyleczę zapalenie płuc daje mi natychmiast skierowanie do szpitala.

Załamałam się.Mój dziadek i moja  mama umarli na serce,ojciec zmarł na nadciśnienie(dostał wylewu).

Ja nigdy specjalnie o siebie nie dbałam.Jeszcze dwa tygodnie temu,przed chorobą,paliłam jak smok,w mojej diecie również nie królowały zdrowe potrawy.Wiem że mam podwyższony cholesterol a to też na serce za dobrze nie wpływa.

Teraz siedzę i pluje sobie w brodę,jak mogłam zbagatelizować te zadyszki,bóle głowy,przyspieszone bicie serca w najmniej oczekiwanym momencie,te chwile kiedy nagle bez powodu robiło mi sie duszno.

Powiem Wam że jestem załamana.Rozkleiłam sie jak jakaś pierwsza lepsza mazepa.Zamiast planować święta i przyszłe wakacje to siedzę,ryczę i zastanawiam sie czy nie iśc do notariusza sporządzić testamentu.Bo kto to wie ile jeszcze pożyję?Mam 31 lat i jestem wrakiem...

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedz
Potrzebujacy204

Żeby iść do urologa trzeba mieć 18lat?

Potrzebujacy204 | 29 października 2011 16:26:27 | kategoria: Mężczyzna, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Musze iść do tego lekarza bo mam pewien problem, nie mam 18 lat ale chciałbym nie mówićo tym rodzicom bo się wstydze co robic dalej? moge sam wybrac sie do lekarza?

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
eljot

Czy spotkaliście się z kimś takim jak felczer ?

eljot | 21 października 2011 13:24:43 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

jak w pytaniu

odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
hund123

czy jak zarejestruje sie do ortopedy prywatnie to jak długo mam czekać ?

hund123 | 25 września 2011 18:46:34 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

:P

odpowiedz
oriawik

Jaka jest nazwa specjalizacji lekarza badajacego dna?

oriawik | 5 września 2011 19:22:28 | kategoria: Praca, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Wiecie może jak nazywa się taki lekarz?

odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
Heniek19

Dlaczego pilka lekarska sie tak nazywa?

Heniek19 | 29 sierpnia 2011 14:35:44 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

No wlasnie, dlaczego? Nie daje to mi spokoju ;/

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
hakunamatata

Boicie się lekarzy?

hakunamatata | 18 sierpnia 2011 21:18:26 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy jest na sali ktoś, kto z jakiegoś powodu zwleka pójściem do lekarza? Z jakiego?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedz
1 2 3 4 5 6 7 z 7

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd