zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "lanie"

Znaleziono 8 wyników:

okmanek

Zjawisko fizyczne podczas lania płynów do szklanki?

okmanek | 28 sierpnia 2011 09:44:36 | kategoria: Nauka i technika, Nauka

• G+
  • Facebook

Kiedy leje się mleko z kartonu do szklanki, nie płynie ono równomiernie, ale tak jakby falami, można powiedzieć że szybkość lania mleka zmienia się falowo. Ciężko to wytłumaczyć, ale może wiecie o co chodzi.

Gdy nalewając złapie się karton u podstawy, ten efekt zmniejsza się.

Ciekawy jestem jakie zjawisko fizyczne za to odpowiada.

PS.: zjawisko to występuje także przy wielu innych płynach, choćby przy piwie.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
JaToJa

Andrzejkowe wróżby na dziś?

JaToJa | 29 listopada 2010 12:32:41 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jakie wróżby, poza tradycyjnym laniem wosku, polecilibyście na dzisiejszy andrzejkowy wieczór? Może macie jakieś swoje nietypowe zabawy związane z andrzejkami? Czekam na Wasze propozycje :)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz

czy zasłużyłam?

anonymous | 4 listopada 2010 23:39:29 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

jak miałam 11 lat uderzyłam młodsze dziecko i złamałam mu nos, dostałam za to straszne lanie na gołą pupę kablem, czy zasłużyłam?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

Jak karacie dzieci?

anonymous | 27 listopada 2009 16:09:12 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzeństwo

• G+
  • Facebook

Chciałam sie dowiedzieć jak karacie dzieci? Ja jestem mamą 5 letniej córki i siednioletniego dyna. Jak są niegrzeczne, urzadzają histerie, niesłuchają. To najpierw daję im upomnienie, potem staram się rozmawiać, wytłumaczyć. Jednkak gdy nadal nie słuchają to dostają lanie. Wymierzam je ja albo mój mąż ok 7-10 pasów na gołe dupsko i od razu spokój. Nie lubie tej metody jednak mój mąż uważa że tylko ona tak naprawdę działa(skoro reszta nie pomaga) A jak to u was wygląda?

1 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... odpowiedz

Czy wy tez tak byście zrobili?

anonymous | 11 listopada 2009 16:34:53 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

BYłam w piątek w parku. Tata z córką (6 lat miała) Wołał ją a nie chciała przyjść. Powiedział że jeśli zaraz nie przyjdzie to dostanie kare. Nie przyszła więc on poszedł po nią. Wlepił jej z 7 porządnych klapsów. I powiedział że jeśli się znów to powtórzy to dostanie lanie. Ja nie mam dzieci ale jestem ciekawa jak wy karacie swoje dzieci?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz

Problem z buntem....???

anonymous | 16 czerwca 2009 14:39:11 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jestem matką 14 letniej Oli ,ostatnio córka z powodu dojrzewania zaczęła sprawieć pewne problemy.dziecku nigdy nic nie brakowało ,dziewczyna ma swój piękny pokój , modne ciuszki i gadżety (oczywiście w miarę rozsądku).uczy się dobrze ,średnia zawsze powyżej 4,50 ,pozwalam jej na 4 razy w tygodniu wyjścia do koleżanek,oprócz tego raz w tygodniu,w piątek kino i w sobotę buszowanie po sklepach-w sumie prócz niedzieli co dzień ma jakąś rozrywkę z rówieśnikami.ja też spędzam z córą dużo czasu,razem jadamy posiłki , gawędzimy , chodzimy na spacery czy do kina.Obowiązki też Olka ma -nakrywanie do stołu ,sprzątanie swojego pokoju ,odkurzanie mieszkania ,wynoszenie smieci.Dobrze sie dogadywałyśmy , ale ostatnio pojawiły się problemy z dojrzewaniem -pyskowanie ,obrażanie itd.Podeszłam do tych problemów spokojenie , jakoś zawsze je rozwiązywałam,ale ostatnio Olka przeszła samą siebie,W sklepie poszło nam o podkład.Zgodziłam się na lekki tusz i błyszczyk , ale nie na podkład!Córa dostaje ode mnie żel do mycia twarzy i balsam,ale pryszczy nie ma !Spokojnie wyjaśniłam że nie kupię podkładu , a ona:Bo ty to tylko sobie wszytko bierzesz , wszyscy mają , a je nie! ja :Olu , uspokój się.masz ładną cerę.kto zatem ma podkład? Marysia ,Kasie i Ewa. Przecież widzisz,kochanie że reszta nie ma.Wezmę błyszczyk Proszę , chodż do kasy. Ale ty jesteś głupia!Jeeezuuu...... Proszę,abyś mnie nie obrażała. bo co ?głupia jesteś ,tępaku/ Jeśli jeszcze raz tak powiesz,dostaniesz lanie. Wisisz mi.... Wtedy wyprowadziłam Olę ze sklepu i strzeliłam jej na uboczu z paska parę razy na tyłek.Ona poskarżyła to matce koleżanki , a ta zadzwoniła do mnie z hukiem ,że dziecko żle traktuję.A tymczasem ja nie będę tolerować takiego czegoś ,jak tłumaczenie nie pomaga,to nie waham się sięgnąć po pasek....sama nie wiem...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
arek6789

co robić?

arek6789 | 11 czerwca 2009 14:40:25 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

moja siostra nie chce jeść nie wiem co robić.Czy lanie może pomóc?Jak tak to ile i czy na gołą czy przez majtki?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz

Czy bijesz dzieci? Sondaż

anonymous | 16 maja 2009 14:08:31 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ostatnio byłam na plaży gdy nagle ojciec podbiega do dziecka (dziewczynka tak na oko 7 lat) krzyczy do niej że nie wolno uciekać i oddalać się od rodziców a przy tym ściąga spudniczke i przetrzepuje jej tyłek (nie wiem ale chyba z 10 porządnych klapsów jej dał) potem podbiega matka i krzyczy że w hotelu lanie jej nie ominie. Czy wy też tak wychowujecie dzieci? Tyle ludzi było na plazyi sie tej scenie przyglądali, nawet słyszałam komentarze że powinna mocniej oberwać. Ja swoich jeszcze nie mam i jestem ciekawa jak u was to wyglada.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedz

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd