zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "kolejka"

Znaleziono 17 wyników:

inka

Dlaczego w marketach obsługują w kilku kasach a nie we wszystkich?

inka | 8 lipca 2011 13:23:18 | kategoria: Zakupy i prezenty, Bez okazji

• G+
  • Facebook

Zauważyliście, że w hipermarketach, w których jest np. 20 kas, otwarte jest zawsze maksymalnie kilka? Po co w takim razie reszta kas?
Podobno to zabieg psychologiczny...żeby specjalnie stać w kolejce i zaglądać do koszyków sąsiadów i dobierać podobne rzeczy, albo te, które wystawione są zazwyczaj przy kasach. Jakoś trudno mi uwierzyć w takie wytłumaczenie, bo jak już stoję w kolejce to jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się wrócić specjalnie po jakąś jedną rzecz. Więc po co stawiają tyle kas, skoro nikt przy nich nie siedzi?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz
Ajumiko
Tygrysiczka

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Czy zapłaciłbyś aby ominąć kolejkę u lekarza? Sondaż

Tygrysiczka | 4 marca 2011 09:03:29 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Czy wprowadzenie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego rozwiąże problem kolejek do lekarzy? Ministerstwo zdrowia szykuje projekt ustawy, dzięki której będzie można samodzielnie wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i zostać przyjętym do lekarza bez kolejki. Projekt adresowany jest raczej do bardziej zasobnych obywateli ale Ministerstwo zapowiada, że nie chce robić podziału na lepszych i gorszych pacjentów.

Czym różni się to od prywatnej wizyty w gabinecie lekarskim, za którą też trzeba zapłacić? Dodatkowa polisa umożliwiać będzie wizyty bez kolejki w wielu placówkach medycznych i u wielu lekarzy. Do specjalisty nadal potrzebne będzie skierowanie ale pacjent nie będzie musiał czekać w kolejce. W prywatnym gabinecie płacimy za każdą wizytę, w nowym modelu dodatkowego ubezpieczenia płacimy i możemy odbyć dowolną liczbę wizyt u każdego lekarza. W stosunku do ubezpieczenia w prywatnej placówce medycznej różnica jest taka, że dodatkowe ubezpieczenie obejmować będzie placówki mające kontrakt z NFZ, a nie prywatnej sieci medycznej.

Jak wyglądać to będzie ze strony pacjenta? Jeśli kogoś stać może wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Po zakupie polisy pacjent jest przyjmowany do lekarza bez kolejki. Takich pacjentów placówki medyczne przyjmować będą w ramach wolnych zasobów więc nie będzie można przyjść w dowolnej godzinie i zostać przyjętym. Dla pacjentów z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym wyznaczone będą inne godziny przyjęć. Przyjmowanie pacjentów będzie możliwe tam gdzie zrealizowano przynajmniej 90% kontraktu z NFZ. Ponadto osoba, która chce skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego będzie mogła odliczyć część poniesionych kosztów od podatku. Pracodawcy będą mogli oferować swoim pracownikom dodatkowe polisy zdrowotne w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym będzie można również objąć medycynę pracy.

Wprowadzenie dodatkowego ubezpieczenia ma być pierwszym etapem kolejnej reformy służby zdrowia. Docelowo prywatni ubezpieczyciele mają być częścią całego systemu i rywalizować z NFZ o kontrakty.

Czy taki model rozwiąże wieczny problem kolejek do lekarzy? Jeżeli nie to jakie rozwiązanie zaproponujesz? Czy regulacje mające na celu ochronę pacjentów bez dodatkowego ubezpieczenia są wystarczające do ich ochrony? Czy rzeczywiście nie dojdzie do podziału na lepszych i gorszych pacjentów? Czy pomysł przekonuje Cię do tego aby zapłacić i ominąć kolejkę do lekarza?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
JaToJa

Czy można się uśmiechnąć z powodu informacji na temat podwyżki cen biletów?

JaToJa | 27 grudnia 2010 14:31:11 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Zarząd SKM w Trójmieście stwierdził, że do tematu podwyżki cen biletów na kolejkę podejdzie z poczuciem humoru. O to efekt wyczerpującej pracy specjalistów od marketingu w SKM ;)

SKM

Czy spotkaliście się gdzie indziej z takim wesołym sposobem informacji na temat podwyżki czegokolwiek (nie mam tu oczywiście na myśli podwyżki pensji czy kieszonkowego)?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
Bingola

Co robicie, gdy ktoś wpycha się do kolejki, w której stoicie?

Bingola | 16 października 2010 11:31:24 | kategoria: Polityka, Afery

• G+
  • Facebook

Zwłaszcza gdy robi to na bezczelnego, omijając ogonek i załatwiając swą sprawę szybciej, niż inni, bez żadnych usprawiedliwień. I nie reaguje na uwagi typu "Pan tu nie stał".

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
student042

Studia w innym mieście niż się urodziłem, gdzie do lekarza??

student042 | 4 października 2010 22:52:57 | kategoria: Praca, Kariera

• G+
  • Facebook

Witam.

Jako że jestem studentem musiałem przeprowadzić się do innej miejscowości do danej uczelni (jakieś 300 km od mojego rodzinnego domu).

Mam teraz takie pytanie, chciałbym pójść do lekarza to czy mogę pójść do tej miejscowości co się uczę czy muszę wracać do domu? I ew. jeżeli mogę do tej miejscowości co się uczę to co muszę ze sobą wziąć?

Bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich:)

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
DarVV

Dlaczego ludzie korzystający z kolejki górskiej nie dostają spadochronów?

anonymous | 10 lutego 2008 18:37:56 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

no własnie

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz

czy macie nagłe napady strachu w hipermarkecie?

anonymous | 18 grudnia 2007 12:54:05 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

takie ze macie ochote wybiec z kolejki?czuje wtedy ze robi mi sie goraco,wydaje mi sie ze wszyscy sie na mnie patrza i panikuje.Nienawidze hipermarketow.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
nikogo

Możecie podać jakieś ciekawostki dotyczące gospodarki PRL-u?

nikogo | 1 grudnia 2007 08:33:06 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Przyznaję, to do szkoły.
Muszę przygotować na lekcję pp referat o gospodarce centralnie planowanej i interesują mnie wasze wspomnienia z czasów pustych półek, kartek i kolejek. Jak znosiliście te uciążliwości i czy przydarzyły się wam może jakieś zabawne historie, dotyczące np. komitetów kolejkowych? Jak oceniacie pod tym względem władzę i współobywateli?

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Przeczytałam na pytamy.pl to co dotyczy PRL-u, ale mało tam wypowiedzi dotyczących głównie spraw gospodarczych.

odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Palmus

Dlaczego starzy ludzie wybrzydzają w sklepach?

Palmus | 9 listopada 2007 22:26:37 | kategoria: Biznes i finanse, Własna działalność

• G+
  • Facebook

Zauważyliście jak najczęściej emeryci i renciści, czyli osoby w podeszłym wieku marudzą podczas wybierania towaru w sklepie? Statystycznie oni to robią najczęściej,często wkurzając ekspedientkę i ludzi w kolejce.Przebieranie towaru nie jest uzasadnione i jak obserwuję,dla wielu młodych ludzi ta czynność nie ma znaczenia. Skąd się to wzieło? Czy od dobrobytu ( w porównaniu z okresem wojny) w głowach im się poprzewracało? Jakie macie propozycje?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
Sprezynka19

Jak sie zachowujesz w wielkiej kolejce w sklepie ?

Sprezynka19 | 31 sierpnia 2007 17:34:57 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ja się często denerwuje , bo nie lubię kolejek. A często mam takie szczęście że jak stoję i zbliża się moja kolej , to akurat kończy sie paragon czy coś podobnego i wtedy denerwuję się jeszcze bardziej :p.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
ironowski

Gdzie w Europie znajdują się ciekawe kolejki górskie?

ironowski | 30 maja 2007 04:01:41 | kategoria: Podróże, Europa

• G+
  • Facebook

chodzi mi o lunaparki, wesołe miasteczka ale najbardziej własnie o wysoookie konstrukcje z wagonikami z ktorych zjezdza sie bardzo szybko doznając dużych przeciążeń..

odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
agata86

Czy to prawda ze kolejka do kasy , w ktorej stanelismy, idzie zawsze wolniej niz ta obok?

agata86 | 26 maja 2007 16:24:40 | kategoria: Biznes i finanse, Kredyty

• G+
  • Facebook

jak wyzej, w pytaniu

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
kubuswujo

Jakie jest skrót w Winampie do zarzadzania kolejka??

kubuswujo | 11 marca 2007 13:53:24 | kategoria: Komputery, Oprogramowanie

• G+
  • Facebook

chodzi mi o skrót klawiatórowy do zarzadzania kolejka muzyki (winamp5.33)

odpowiedz
metio

Czy posiada ktoś z was kolejkę z lat 80

metio | 4 stycznia 2007 01:03:07 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Interesuje mnie czy ktoś posiada/posiadał z was kolejkę na tor 32 mm polską zabawkową z lat 80. Były to niezniszczalne piękne plastiki o wiele solidniejsze niż dzisiejsze Chiny. Pytam ze względów sentymentalnych, ponieważ kiedyś chętnie się nimi bawiłem. Jeśli ktoś ma taką na zbyciu proszę napisać swój numer gg

odpowiedz

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd