zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "internecie."

Znaleziono 19 wyników:

pimpunia

wiadomość w internecie

pimpunia | 29 września 2012 19:49:37 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

witam. czytałam w internecie artykuł o dziewczynie z sokółki, która była niepełnosprawna umysłowo i miała 27 lat. było to w 2009 r. pod nieobecność domowników wpuściła do domu 3 nowo poznanych mężczyzn. niestety to się skończyło dla niej tragicznie. oni ją zgwałcili i zabili. co o tym sądzicie? czekam na odpowiedzi

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
Bansai

Jak propagować kulturę w internecie?

Bansai | 24 września 2012 12:49:20 | kategoria: Internet, Portale

• G+
  • Facebook

Gdziekolwiek nie kliknę, w jakikolwiek artykuł nie wejdę, pod treścią są zawsze agresywne i wulgarne komentarze. Rzeczy pełne nienawiści i agresji wobec drugiego człowieka. Bo nie zgadzają się poglądy, bo ktoś pisze z błędami, bo 'twoja stara' to i tamto. Skąd to się bierze i jak to zmienić? Strasznie czyta się takie rzeczy, kiedy liczy się na to, że można dowiedzieć się czegoś rozsądnego komentarz.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz
kate_liska

Czy w internecie można znaleźć przyjaźń, miłość, autentyczne relacje z ludźmi?

kate_liska | 19 września 2012 16:48:13 | kategoria: Rodzina i znajomi, Przyjaźń

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... odpowiedz
Pani Popiołek

Czy kontrolujecie swoje dzieci w internecie, co robią, oglądają, piszą?

Pani Popiołek | 18 września 2012 12:00:39 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Ustaliliście z nimi zasady co mogą robić w internecie?

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 18
odpowiedz

Jak powinna być komunikacja w internecie?

anonymous | 31 sierpnia 2012 13:27:52 | kategoria: Internet, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jaka powinna być komunikacja w internecie? Czy dzieci mogą wg Was bezpiecznie poruszać się po sieci?

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Sekator

Jak korzystać z zakupów grupowych? (rozsądnie) Poradnik

Sekator | 31 sierpnia 2012 12:13:10 | kategoria: Internet, Pozostałe

• G+
  • Facebook

W związku z ogromnym popytem na zakupy grupowe, postanowiłem sporządzić krótki poradnik pozwalający na unikanie dość częstych wpadek z ofertami typu Groupon (i inne). 

Na początku zaznaczam, że w przypadku serwisów umożliwiających takie zakupy, należy zachować ostrożność, bo pieniążków nie zwracają ze względu na sprytny argument (jesteśmy jedynie pośrednikiem - nie odpowiadamy za jakość i wykonanie usług). 

Wszystko zależy od tego, jaka oferta nas interesuje: 

1) Restauracje - zniżki często się rotują, więc warto sprawdzić zdanie korzystających wśród innych opinii krążących w internecie. W różnych miejscach, nie w jednym (opinie często są fabrykowane).

Sprawdzić menu, jeśli jest dostępne w internecie. Często okazuje się, że oferta nie jest wcale korzystna - posiłki i ich ceny mogą być zawyżane, aby wydawały się bardziej okazyjne.

W tym przypadku sam się naciąłem. Zakupiłem groupon do restauracji, w której już kilkukrotnie  byłem i zawsze miałem dobre wspomnienia, chociaż żarcie drogie. Nie sprawdzałem niczego, zarezerwowałem stolik i poszedłem w "ciemno". I to był największy błąd, bo okrutnie przejechałem na takiej "okazji". Inne, gorsze miejsce przy toaletach i palarni. Osobne menu (specjalnie podrożało na grouponowiczów) z 3-ma pozycjami. Za napoje i resztę trzeba dopłacić, dlatego zalecam ostrożność. 

2) Hotele i wycieczki.

Część jest superokazją z prestiżowych biur podróży. Noclegi w hotelach albo w cudownie prezentujących się pensjonatach. Jak postępować w takim przypadku, kiedy planujecie wypad, albo romantyczny weekend w jakimś fajnym miejscu?

Również opinie są dobrą pomocą, ale najważniejsze. Sprawdzić cennik w internecie. Super oferta 400 zł zamiast 800 za 3 noce brzmi kusząco, ale często okazuje się, że oferta obejmuje noclegi poza sezonem (a wtedy są dużo tańsze, niż sam groupon), lub cena 800 oznacza cenę za najdroższy pokój, nie ten, za który się płaci. Może się też okazać, że obok hotelu znajduje się inny, równie fajny hotel/pensjonat, w którym jest dużo taniej.

W przypadku wycieczek, słyszałem o historiach, w których cena obejmowała wszystko poza przelotem, za który trzeba było płacić dodatkowo (pomimo, że oferta nic na ten temat nie mówiła).

3) Zakupy

Tu powiem jedno. Szukać alternatywnych źródeł - allegro, ebay. Większość rzeczy można znaleźć dużo taniej. Przykład? Stoły lub pufy sprzedawano okazyjnie za 250 zł. Na allegro takie same, ale innej firmy (z dobrymi opiniami) można było znaleźć już za 100.

4) Usługi.

Nie kupować tych gruponów, które są najbardziej oblegane. Nie da się wręcz zaklepać terminu na fryzjera/kosmetyczkę wśród innych tysięcy korzystających. Zwłaszcza, jeśli wiemy, że salon jest niewielki i termin wykorzystania kodu jest bardzo krótki.Było głośno o fryzjerze, który musiał zamknąć zakład ze względu na to, że na siebie nie zarabiał dzięki serwisowi oferującemu zakupy, albo o piekarni, którą spotkał podobny los. 

Z serwisami kosmetycznymi, lub dentystycznymi jest o tyle niewdzięczne, że np. zabieg trwa dużo krócej, niż standardowy, oferowany poza serwisem!

Niestety, ludzie są naiwni (sam byłem) i wierzą w oferowane cuda za grosze. Taniej nie znaczy lepiej, ale wystarczy wiedzieć, co robić i gdzie powinno szukać się odpowiedzi na wątpliwości. Mam nadzieję, że pomogłem.

Korzystając z "okazji", mieliście jakieś krzywe przygody z zakupami grupowymi?

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
kiczia

Krzyżówki:) Szukacie podpowiedzi w Internecie?

kiczia | 25 sierpnia 2012 17:12:03 | kategoria: Rozrywka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jeszcze przed nastaniem "epoki internetowej" rozwiązywanie krzyżówek było niemal rozrywką rodzinną - gdy żadne hasło nie przychodziło do głowy, szukało się pomocy wśród domowników. Zdarzało się też, że szukało się rozwiązania w encyklopedii.
A jak teraz wygląda rozwiązywanie krzyżówek, gdy ma się dostęp do Internetu?:) Szukacie brakujących haseł? W końcu teraz posiadamy ekspresowy dostęp do wszelkich informacji. A może nie używacie Internetu do rozwiązywania krzyżówek, bo uważacie to za formę oszustwa?;)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz

Dlaczego ciągle powstają nowe artykuły w internecie, że kosmici chcą nas zgładzić?

anonymous | 5 sierpnia 2012 17:20:25 | kategoria: Nauka i technika, Ciekawostki

• G+
  • Facebook

Przecież gdyby chcieli to by już nas nie było. Mają statki międzygwiezdne więc dla nich to żaden problem odparować całą powierzchnię planety. To wielka bujda, że chcą nas zaatakować.

W poniższym artykule pisze, że Planeta Gotan zaatakowała Ziemię w kilku miejscach m.in. elektrownię w Rosji. A kolejny artykuł pisze, że statek z planety Zeeba zestrzelił statek z planety Gotan. Kto takie bzdury wymyśla? Przecież Gotan City było w Batmanie O_o Przecież to ludzie są najgorsi bo zabijają własnych braci.

http://weeklyworldnews.com/tag/planet-gootan/

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 17
odpowiedz
veronique

Rodzice i nie tylko: co polecacie dla dzieci w internecie?

veronique | 30 lipca 2012 21:55:40 | kategoria: Rodzina i znajomi, Znajomi

• G+
  • Facebook

Jakie strony uwazacie za wartosciowe, ktorych uzywanie przez dzieci wg Was wychodzi na dobre? Jakie sa ciekawe, uczace wiele, madre, rozwijajace strony w sieci dla dzieci?:)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedz
Controversial

Projekt "Grażyna Żarko" dobiegł końca. Jak oceniacie wnioski?

Controversial | 23 lipca 2012 10:38:14 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Każdy z was słyszał, lub być może sam oglądał nagrania Grażyny Żarko (katolicki głos w internecie). Wielu traktowało ją jako zwykłą starszą Panią, lub mohera, który dorwał się do komputera i internetu, aby siać "katolicką" propagandę. 

Część osób podejrzewało, że całe przedsięwzięcie jest z góry opracowanym viralem i swojego rodzaju doświadczeniem w kategorii społecznej psychologii, jednak była to zdecydowana mniejszość. Tymczasem okazało się, że Pani Grażynka jest wynajętą aktorką, której filmiki miały badać grupę widzów. Przede wszystkim - jej zachowanie.

"Grażyna" na nagrywanych filmikach głosiła bardzo kontrowersyjne dla młodych poglądy, które nie spotykały się nawet  z namiastką tolerancji. Większość widzów stawała się agresywna i atakowała ją i groziła śmiercią, okaleczeniami, a to wszystko okraszone taką ilością wulgaryzmów, której wstyd nawet przytaczać.

Całość projektu trwała 2 miesiące i została zakończona ze względu na obawy o zdrowie i życie aktorki. Co pokazało to doświadczenie? Oczom internautów ukazał się efekt anonimowości w internecie. Mnóstwo gróźb i karalnego zachowania (gdyby miało ono miejsce w "Realu"), oraz kompletne bezprawie.

Co ciekawsze, za Panią Grażyną kryli się twórcy viralu. To oni próbowali rozmawiać z atakującymi, szukając argumentów i zrozumienia ich stanowiska. To nic jednak nie dało, bo tłum stawał się jeszcze bardziej rozsierdzony.

A jakie wy macie odczucia do projektu "Grażyna"? Czy coś zmieniło się w waszym postrzeganiu po ujawnieniu celu Pani Żarko? Jak w ogóle do tego podchodzicie?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedz
mari4n

Czy są jeszcze jakieś audycje o nieruchomościach w internecie?

mari4n | 20 lipca 2012 16:27:17 | kategoria: Rozrywka, Programy TV

• G+
  • Facebook

Czy oprócz audycji portalu http://www.rynekpierwotny.com są jeszcze jakieś tego rodzaju audycje dla zwykłych ludzi zainteresowanych nieruchomościami?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
patrykolas

Czego brakuje wam w polskim internecie??

patrykolas | 12 lipca 2012 18:43:34 | kategoria: Internet, Społeczności

• G+
  • Facebook

Tak jak wyżej. Czego brakuje, jakich stron itd.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz

Czy to prawda, że jeśli nie ma Cie w internecie to nie istniejesz?

anonymous | 23 czerwca 2012 19:50:08 | kategoria: Internet, Społeczności

• G+
  • Facebook

...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz

Jakie znacie pełnometrażowe filmy amatroskie i niezależne w internecie?

anonymous | 18 czerwca 2012 12:59:53 | kategoria: Muzyka i film, Film

• G+
  • Facebook

...

odpowiedz

Czy tak powinno wyglądać zaproszenie z Kancelarii Premiera na debatę dotyczącą wolności i praw w Internecie?

anonymous | 6 lutego 2012 16:26:51 | kategoria: Internet, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Pełny wpis: niebezpiecznik.pl

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6-tego lutego, start o godz. 13:00 — uczestnictwo należy potwierdzić do 9:30, …a nas zaprasza się w piątek. E-mailem. Wysłanym na firmowy adres. Po godzinie 18:30. Bez wskazania adresata z imienia i nazwiska. Wysoce niestosowne zachowanie.

Dlaczego nas nie będzie?

Chciałbym pójść, serio, ale niestety, jestem poważnym i odpowiedzialnym człowiekiem. Prowadzę firmę i mam już w poniedziałek zobowiązania w stosunku do 12 innych osób, którym coś obiecałem wcześniej – dużo wcześniej. Nie dam rady być w dwóch miejscach jednocześnie. Przykro mi. I naprawdę chciałbym wierzyć w to, że Pan Premier nie liczył właśnie na taką sytuację, wysyłając mi zaproszenie na poniedziałkową debatę w piątek i to po godzinach pracy… 

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz

Który serwis oferujący przechowywanie plików w Internecie jest według Was najlepszy?

anonymous | 6 listopada 2011 16:52:33 | kategoria: Internet, Portale

• G+
  • Facebook

Posiadam na komputerze kilka plików, które chciałbym wysłać na serwis, w którym można bezpiecznie przechowywać pliki. Dzięki temu miałbym backup tych plików i mógłbym się do nich dostać z każdego miejsca na świecie. Jaki serwis oferuje Waszym zdaniem oferuje najlepsze darmowe miejsce na przechowywanie  plików? Słyszałem o usługach: Skydrive Microsoftu, Chomikuj, Dropbox, Ubuntu One. Dobrze by było, gdyby usługa ta posiadała natywny klient działający na systemach z rodziny Linux...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
groch

Phishing Poradnik

groch | 26 października 2011 11:18:32 | kategoria: Społeczeństwo, Prawo

• G+
  • Facebook

Phishing to ogólnie mówiąc wyłudzanie danych osobowych, poufnych informacji, haseł dostępu itd.  od osób prywatnych przez Internet, w celu zyskania korzyści finansowych.  Nieświadomy użytkownik Sieci może w ten sposób stracić oszczędności, czy nawet pójść do więzienia za przestępstwo finansowe.  Zostajemy potocznie mówiąc ‘wrobieni’.  Dzięki wyłudzonym danym oszuści mogą wyczyścić nam konto bankowe, wziąć kredyt lub pożyczkę posługując się naszą tożsamością.

Jest to zjawisko stosunkowo nowe, ja pierwszy raz spotkałem się z nim jakiś czas temu, gdy była fala fałszywych stron logowania się do banków jeśli dobrze pamiętam. Ale z nazwą phishing spotkałem się dopiero po wysłuchaniu reportażu w radiowej Trójce. Poszukałem trochę w Sieci informacji na ten temat, oto co znalazłem:

Nazwa phishing pochodzi prawdopodobnie od określenia ‘password harvesting fishing’, czyli łowienie haseł lub też od określeń ‘fishing’, czyli łowienie ryb i ‘phreaking’, czyli oszukiwanie systemów telekomunikacyjnych. Zjawisko to występuje obecnie na wielu płaszczyznach. Poniżej przedstawiam niektóre z nich.

Phishing jako e-mail
To chyba najpopularniejsza forma phishingu. Oszust wysyła e-mail z adresu podobnego do adresu banku lub z adresu, który na pierwszy rzut oka wzbudza nasze zaufanie, np. Anna Kowalska, Biuro Obsługi Klienta, Bank XXX. Dodatkowo w treści maila umieszczone mogą być linki, które na pierwszy rzut oka wyglądają ok, ale prowadzą do zupełnie innego miejsca np. widzicie taki link, a zobaczcie, czy rzeczywiście prowadzi on do katalogu kategorii tematycznych na pytamy.pl:  http://pytamy.pl/katalog.html. Na szczęście zawsze można najechać najpierw na link i przed kliknięciem podejrzeć na dole przeglądarki  do jakiego adresu prowadzi.
W fałszywym mailu z banku czy innej firmy często pojawia się jakiś ważny powód, dla którego musimy natychmiast podać swoje dane, np.  informacja o aktualizacjach systemu, które wymagają od nas ponownego wprowadzenia danych czy wygaśnięciu konta i prośba o aktualizację danych.  Może pojawić się również komunikat informujący o tym, że nasze konto bankowe zostanie zablokowane jeśli nie wyślemy danych lub nie klikniemy we wskazany link. Żadna instytucja, bank, czy firma nie będzie nas prosiła o weryfikację danych osobowych przez Internet, więc jeśli otrzymacie mailowo takie żądanie, nie odpowiadajcie, nie klikajcie w linki.

Phishing jako strona www
Oszuści tworzą stronę www łudząco podobną pod względem grafiki, układu, nawet adresu www do strony banku, znanej firmy lub po prostu tworzą stronę www, która ma wzbudzić nasze zaufanie. Logując się za pośrednictwem tej strony podajemy oszustom na tacy nasz login i hasło do zarządzania naszym kontem bankowym lub podajemy inne wrażliwe dane osobowe.  Prawdziwa strona banku zawsze w pasku przeglądarki będzie nam potwierdzała, że połączenie jest chronione, zabezpieczone odpowiednim certyfikatem. Jeśli wyskoczy nam komunikat o niezgodności certyfikatu lub jakikolwiek komunikat związany z bezpieczeństwem, koniecznie go sprawdźmy.

Phishing jako fałszywy pracodawca
Ten rodzaj phishingu został zaprezentowany w reportażu radiowej Trójki. Bohaterka reportażu szukała pracy za pośrednictwem Internetu, umieściła swoje CV na portalu i czekała na odzew. Odezwała się do niej zagraniczna firma łudząco podoba do jakiejś znanej, dużej firmy. Zaproponowali jej pracę menadżera, jej zadaniem miałoby być przelewanie środków. Przyjęli ją na okres próbny i jako pierwsze zadanie dała jej wykonanie przelewu. Na jej konto bankowe miały zostać przelane pieniądze, z których 6% dziewczyna miała zostawić sobie a resztę przelać na wskazane konto zagranicznego banku. W porę zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak. Gdyby  przelała te pieniądze dalej, wzięłaby udział w ‘praniu pieniędzy’, za co mogłaby pójść do więzienia.

Phishing jako fałszywy użytkownik serwisu społecznościowego
To chyba najnowsze zjawisko. Większość z nas korzysta z przynajmniej jednego serwisu społecznościowego, np. Facebook, Nasza Klasa i pewnie część z nas nie zawsze jest w stanie zweryfikować wszystkie osoby, które mamy na liście swoich „znajomych”. Uważajmy na osoby, które wysyłają nam zaproszenie do znajomych – jeśli nie znamy danej osoby, nie przyjmujmy jej na swoją listę. Przyjęty do znajomych oszust może za pomocą złośliwego oprogramowania wyrządzić nam sporo szkód.

Zjawisko phishingu może występować też w innych odmianach, np. jako fałszywy SMS, w którym oszuści chcą, abyśmy wysłali informację zwrotną z potwierdzeniem danych osobowych, telefon od fałszywego konsultanta lub np. informacja wysłana przez GaduGadu czy inny komunikator.

Jeśli zdarzy się Wam udostępnić dane osobowe lub inne dane wrażliwe, jak np. numer konta, hasła itp., jak najszybciej skontaktujcie się z bankiem i zablokujcie konto i kartę kredytową.

Obecnie coraz więcej osób korzysta z Internetu żeby zarządzać swoim kontem bankowym, coraz więcej danych osobowych publikujemy też sami w różnego rodzaju serwisach, portalach. Wydawać by się mogło, że są tam one bezpiecznie, ale trzeba bardzo uważać, aby nie dzielić się nimi z osobami trzecimi. Mam nadzieję, że nikt z Was nie naciął się na internetowych wyłudzaczy, życzę wszystkim (i sobie), aby nigdy to nie nastąpiło:)

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedz
igulla98

znacie realistyczna naukę jazdy>>

igulla98 | 24 lipca 2011 20:46:47 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

znacie jakąś realistyczną naukę jazdy na internecie ???

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz

Ile kosztuje tłoczenie i dystrybucja albumu muzycznego?

anonymous | 29 stycznia 2010 15:24:07 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Pytam, bo chciałbym sobie policzyć, ile powinien kosztować album będący normalnie do kupienia tylko w sklepie, gdyby był dostępny do kupienia i ściągnięcia w Internecie. Tak sobie myślę, że taka forma publikacji danego wydawnictwa muzycznego powinna być tańsza właśnie o tę kwotę, jaka pokrywa to, co w przypadku oferty elektronicznej przestaje istnieć, czyli tłoczenie, jakąś oprawę i dystrybucję. Chyba, że pomijam jakąś inną istotną rzecz? Można tu chyba pominąć jakość utworów, bo można przecież oferować je w Internecie w formatach bezstratnych. Ciekawe, czy serwisy, oferujące w Internecie muzykę do ściągnięcia żądają za nią uczciwej ceny? Słyszałem, że nie. Co o tym myślicie?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd