zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "interes"

Znaleziono 14 wyników:

Czy pochwalacie pomysł postawienia w Budapeszcie pomnika Steva Jobsa?

anonymous | 21 grudnia 2011 20:20:06 | kategoria: Społeczeństwo, Pozostałe

• G+
  • Facebook

W Budapeszcie, w parku położonym w pobliżu biur firm z sektora zaawansowanych technologii, odsłonięto w środę dwumetrowy pomnik Steve'a Jobsa, twórcy koncernu Apple.

Źródło i reszta krótkiego artykułu: forsal.pl 

Mi osobiście się ten pomysł nie podoba. Jobs na pewno był dobrym biznesmanem - ale czy to jest powód aby stawiać jemu pomnik w miejscu publicznym? Co prawda nie interesowałem się tą firmą, ale i tak za życia Jobsa przeczytałem kilka artykułów o wojnach patentowych koncernu Apple przeciwko mniejszym firmom - a takie praktyki uważam za nieetyczne, więc tym bardziej jestem na przeciwko.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz

Jak zachęcić władzę krajową do kierowania się interesem narodu? Sondaż

anonymous | 22 kwietnia 2011 14:11:25 | kategoria: Polityka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Załóżmy przez chwilę, że jesteśmy kierownikiem państwa i mamy do zbudowania system. Jak się za rzecz zabierzemy aby zoptymalizować go pod realizację interesów narodu, nad którym budujemy to państwo?

Podrzucam przykładowe zagadnienia:

- jak wyselekcjonować ludzi? Z jakimi instytucjami można w tej sprawie współpracować? Jak analizować dane?

- jak zbudować sieć relacji między stanowiskami, i jak je obsadzać? W jaki sposób dbać o pracowników?

- jak motywować pracowników?

Inspiracją do pytania jest niedawna dyskusja z @Guardem.

Uwagi:

1. Pytanie jest "pozytywne".

2. Sonda gratis, z wyszczególnionym pod-problemem. 

2 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 31
odpowiedz
kocica

Czym powinni się interesować mężczyźni, a czym kobiety?

kocica | 5 grudnia 2010 17:26:54 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

Mężczyźni (stereotypowo) powinni posiadać pasje związane z motoryzacją, techniką, sportem, powinni mieć umysły ścisłe i dobrze radzić sobie z matematyką, chemią, fizyką.. Zaś do kobiecych zainteresowań należy zdecydowanie moda, kosmetyki.. Co o tym myślicie? I czy to prawda? Czym jeszcze według stereotypów i podziałów powinni sie interesować mężczyźni, a czym kobiety?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz

Ile średnio zarabia sługus zła w tajnej organizacji mającej na celu zawładnięcie światem?

anonymous | 3 sierpnia 2010 16:56:40 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

Postanowiłem zawładnąć światem i jestem w trakcie pisania biznesplanu dla mojej tajnej organizacji mającej na celu zawładnięcie światem. Obliczyłem już koszt wybudowania tajnej podziemnej bazy z tajną platformą do wystrzeliwania satelity na orbitę, uwzględniłem zarobki wszelkich robotników, sprzątaczy, sekretarki, szalonych naukowców, koszty zapasów i materiałów laboratoryjnych, broni, laserów, i rekinów do basenu w którym będę wykańczał szpiegów ratujących świat. Wliczyłem także cenę zapasu herbatników i kota perskiego (takiego do głaskania na filach z żądaniami wobec rządów całego świata). Niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile zarabiają sługusi zła w tajnych organizacjach mających na celu zawładnięcie światem, ponieważ te informacje są tajne. Może ktoś z własnego doświadczenie wie, jaka to może być kwota? Czy będę musiał odprowadzać od nich składki do ZUSu?

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedz
kasia22

Dlaczego coraz Mniej ludzi jest bezinteresownych ?

kasia22 | 26 maja 2010 15:56:47 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

i dlaczego

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
kasia22

Czy uważacie że ludzie w dzisiejszych czasach są bardziej egoistyczni ?

kasia22 | 25 maja 2010 11:52:08 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

i dlaczego

odpowiedz
Promil

Czy zachowania altruistyczne mają szanse się nasilać w dalszych etapach ewolucji? Sondaż

Promil | 1 sierpnia 2009 17:24:07 | kategoria: Szkoła, Historia

• G+
  • Facebook

Altruizm, zwycięzca ewolucyjnych utarczek. Wspaniałe narzędzie dla wielu gatunków. Który doczekał się i otwarcie interesownej formy za czasów świetności człowieka. Czy dalsza ewolucja przyniesie przyrost zachowań przynoszących korzyść innym jednostkom i grupom zamiast zaspokojenia egoistycznej żądzy?

odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
zbigpary

Do ilu lat skrócił(a)byś kadencje Prezydenta RP przy nie ograniczaniu ich liczby? Sondaż

zbigpary | 31 maja 2009 10:01:02 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

W sytuacji, gdy mamy partie polityczne na tak marnym poziomie, jest ważne, by wybierać Prezydenta RP na odpowiednim poziomie, który będzie najlepiej pilnował interesu ogółu, czyli wszystkich, co oczywiście jest możliwe, bo społeczeństwo oznacza WSPÓLNOTĘ, przed zapędami partii kierujących się interesem swych polityków i ich popleczników czy zwolenników. Czy to rozumiesz?

Radykalne skrócenie kadencji Prezydenta RP spowoduje, że wyłoni się więcej polityków zainteresowanych interesem ogólnospołecznym, a który się nie sprawdzi na tym urzędzie, to szybko zostanie zastąpiony nową osobą.

Poza tym w sposób prawie nieustający będą prezentowane programy najlepszego rządzenia w interesie ogółu. Gdy dana osoba sprawdzi się na urzędzie Prezydenta RP, będzie wybierana na kolejną kadencję bez ograniczeń ich liczby, bo woli społeczeństwa nie może ograniczać żaden zapis grupki polityków.

Politycy śledzący pytamy.pl nie powinni się kierować wynikami tutejszych moich sondaży, bo mała grupka tutejszych WNowców (skrót od: wiadoma nacja), dysponuje większą ilością nicków, no i nie ma ona nic wspólnego z interesem ogółu obywateli Polski i innych krajów.

Mogłoby się wydawać, że rok czasu to okres za krótki, by ktoś zdołał wdrożyć swój program wyborczy, ale przecież dany kandydat(ka) zostanie wybrany już ze swym upublicznionym programem na bazie posiadania inicjatywy ustawodawczej i społeczeństwo zobaczy, kto mu przeszkadza.

Opowiadam się za tym, by trzykrotne weto Prezydenta RP skutkowało rozwiązaniem Parlamentu i nowymi wyborami parlamentarnymi.

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
demilish

Na co jest zapotrzebowanie w Warszawie?Jakie przedsiembiorstwo by Wam się przydało?

demilish | 22 kwietnia 2009 16:39:50 | kategoria: Biznes i finanse, Giełda i inwestycje

• G+
  • Facebook

Chciałbym się dowiedzieć co Wam jako konsumentom jest potrzebne,ale czego nie ma dużo na polskim rynku.Coś co zadowoliło Wasze potrzeby? Bar,restauracja,klub? A może coś innego? Napiszcie czego Waszym zdaniem w Warszawie brakuje?

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
Dukanon

Co jeszcze można dobrze sprzedać żeby nie stracić a zarobić ?

Dukanon | 6 kwietnia 2009 22:47:57 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Liczę na jakieś złote pomysły ludzi przedsiębiorczych.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedz

Który interes jest bardziej opłacalny? Sondaż

anonymous | 10 maja 2008 21:26:44 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

sieć aptek, sieć zakładów pogrzebowych, handel bronią

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
marianos

Jak rozkręcić kiosk ?

marianos | 2 kwietnia 2008 21:33:46 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

rozwinąłem nowy interes kiosk ruchu jednak nie mam dużo klientów mam tam dużo prasy papierosy chemia jednak coś jeszcze pracuje prosze napiszcie co można zrobić by ściągnąć klientów myślałem o totolotku ale co można jeszcze ? piszcie swoje pomysły :)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Struga

Na jakim interesie możnaby dobrze zarobić?

Struga | 14 maja 2007 20:50:53 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Oczywiście teoretycznie. Ja postawiłabym na myjnie toples.Są tylko dwie w kraju - podobno - dobrze prosperujące, za umycie auta 100zł - tak pisało w wywiadzie.Co wy na to?

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
gofersko

Co to jest konflikt interesów??

gofersko | 26 sierpnia 2006 12:18:45 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

no wlasnie ....

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedz

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd