zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "flaga"

Znaleziono 34 wyniki:

Soundman

Co oznaczają takie flagi?

Soundman | 31 maja 2012 15:25:29 | kategoria: Podróże, Polska

• G+
  • Facebook

Dziś rano zauważyłem, że wzdłuż ulic Ciszewskiego oraz KENu na warszawskim Ursynowie, wywieszono na każdym słupie latarnianym taką flagę (Obrazek wykonałem ręcznie, nie został zassany z internetu)

Górna połowa flagi jest niebieska, natomiast dół podzielony jest na dwie połówki: żółtą i czerwoną.

Pytanie brzmi: Z jakiej okazji mogły one zostać wywieszone i co symbolizują?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
Czongmolicha

Czy Polacy przebywający na obczyźnie również wywieszają w nasze państwowe święta polskie flagi?

Czongmolicha | 3 maja 2012 12:02:42 | kategoria: Między nami, Pozostałe

• G+
  • Facebook

No właśnie,jak to jest?Część z nas mieszka za granicą.Czy Polacy mieszkający i pracujący w innych krajach wywieszają polskie flagi?Jeżeli tak to jak jest to odbierane przez społeczeństwo?

Jeżeli nie natomiast to dlaczego?

Mam wielu znajomych którzy w pogoni za lepszym życiem wyjechali z kraju.Niestety,kontakt się urwał i nie mam kogo zapytać...

Problem ten nurtuje mnie bowiem nigdy nie spotkałam się z przypadkiem aby obcokrajowiec mieszkający w Polsce wywiesił swoja flagę narodowa w dniu święta obchodzonego przez jego kraj.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
veronique

Ktora czesc flagi kochasz najbardziej?

veronique | 2 maja 2012 20:35:15 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

jak juz taka fala patriotycznej milosci nas zalewa, to chcialabym poznac szczegoly:)

4 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
ptakwodny

Kochasz swoją Flagę ?

ptakwodny | 2 maja 2012 19:34:06 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Pytam tak z ciekawości przy święcie.

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz
luzikowy koleś

Jaka kara za podtarcie się flagą?

luzikowy koleś | 9 grudnia 2011 10:39:02 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

Podtarcie się symbolem danego kraju powinno być surowo ukarane, jest to na pewno z beżczeszczenie patriotyzmu. Uważacie że jaka kara była by najsłuszniejsza dla takiego występku?

Pytanie zainspirowało mnie tematem kingkonga.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz

Szacunek dla flagi (sic!) ?!?!

anonymous | 9 grudnia 2011 09:33:59 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

Proszę o komentarze.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 19
odpowiedz
hakunamatata

Wywieszacie flagę w święta narodowe?

hakunamatata | 10 listopada 2011 19:17:09 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

Jakie są u was zwyczaje? Jak to wygląda w miejscach waszego zamieszkania? Kraków dziś cały we flagach.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Dowściekliwy

Jak wygląda cały proces składania flagi USA?

Dowściekliwy | 28 października 2011 18:41:26 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Robią to w białych rękawiczkach, co chwila głaszczą, składają prosto lub ukośnie. Bardzo to skomplikowane. I dlaczego na wierzchu są gwiazdki a nie paski?

Pytanie zainspirowane pytaniem.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
perełka

Czy często zdarza się Wam wywieszać białą flagę?

perełka | 4 września 2011 22:43:00 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Białą flagę wywieszam rzadko,ale nigdy jej już  nie zwijam.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
Daniel86

Czy są to podprogowe przekazy lub subtelne aluzje i sugestie?

Daniel86 | 17 sierpnia 2010 17:24:15 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Witam. Zapewne każdy z Was oglądał lub ogląda coś, co jest przeznaczone dla dzieci lub młodzieży. Czy jest coś, co Wy podejrzewacie w takich serialach i filmach o bycie przekazem podprogowym lub subtelną aluzją albo sugestią? Podam Wam moje przykłady. Czy moje przykłady Waszym zdaniem są podprogowym przekazem lub subtelną aluzją albo sugestią?

iCarly
Tekst piosenki: ja wiem, ty też ,że świat nasz musi zmienić się, aby wspaniały był! - moim zdaniem to wygląda, jakby ten fragment piosenki był manifestem masońskim. Przecież masoni też chcą zmienić świat, aby wspaniały był. Oczywiście spaniały w swoim masońskim mniemaniu.

Nie ma to jak statek
Jest taki odcinek, w którym London zaczęła chodzić sama ze sobą. Gdy czytała list od siebie, którym zerwała ze sobą, to skojarzyło mi się to z lesbijskim związkiem.
Napoje w barze układają się w taki sposób, by wyszła kolejność Barw Rasta, a przecież Barwy Rasta powszechnie kojarzą się z marihuaną.

Hannah Montana
W jednym z odcinków Rico ma na sobie koszulkę, na której nie dość, że są Barwy Rasta, to jeszcze Lew Judy, który też jest symbolem rastafarianizmu.

Nie ma to jak hotel
W jednym z odcinków 2. sezonu (a może 3.) gościem hotelu jest inwalida na wózku, który jest ubrany w sweter z tęczowym paskiem (tęczowa flaga jest symbolem środowisk LGBT i powszechnie kojarzy się z homoseksualizmem), a przecież wiadomo, że środowiska LGBT próbują nas przekonać, że tolerancja należy się im tak samo jak inwalidą.
W jednym z odcinków na tacy warzywa są tak ułożone, by tworzyły Barwy Rasta.
W jednym z odcinków Maddie ma na szyj wisiorek z odwróconą gwiazdą, co mi się kojarzy z pentagramem. Pentagram jest satanistycznym symbolem.
Głowni bohaterowie (Zack i Cody) są dziećmi, a mimo to do swojego pokoju na noc zapraszają dorosłych mężczyzn.

Zeke i Luther
Luther zawsze ma na prawym ręku opaskę w kolorach Barw Rasta. Jego telefon komórkowy też jest w tych kolorach i w ogóle Barwy Rasta są w tym serialu wszechobecne.
Zeke i Luther
Luther to ten rudy i jak widać, ma na prawej ręce opaskę w kolorach Barw Rasta, a nawet koszulę w tych kolorach.

Takich przykładów jest więcej, ale i tak już się rozpisałem. A poza tym i tak nie pamiętam wszystkich. Są też przykłady z dialogów (rozmów).

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedz
Alicja2009

Dlaczego na f1.wp.pl flagi wiszą niepoprawnie?

Alicja2009 | 8 maja 2010 20:07:29 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Niewtajemniczonym wyjaśniam o co chodzi: 1. Pierwsza flaga to zniekształcona flaga Polski! 2. Na fladze Australii znajduje się flaga Wielkiej Brytanii. 3. Na fladze USA jest jakiś księżyc i gwiazdka!!! 4. Na 4 fladze (flaga Turcji) zamiast białego księżyca i białej gwiazdki są jakieś żółte gwiazdki. 5. Na fladze Kanady, zamiast liścia klonu, jest liść sałaty! 6. Na fladze Hiszpanii na niej jest jakaś plama/skaza/robak lub młodzież namalowała na tej fladze graffiti. 7. Flaga Polski jest do góry nogami. Skandal! 8. Na siódmej fladze (flaga Chin) zamiast żółtych gwiazdek jest biały księżyc i gwiazdka. 9. Flagi UE, Wielkiej Brytanii, Belgii, Japonii i Brazylii są odwrócone do góry nogami. 10. "Niby" flaga Włoch to też (odwrócona o 90 stopni) flaga Polski. Tylko kolor zielony jest dla zmyłki 11. Prawa strona flagi Węgier jest na lewej stronie, a lewa na prawej! To samo tyczy się flagi Niemiec i Korei Południowej. 12. Piętnasta flaga to znów odwrócona flaga Polski, tyle że na górze tej flagi są jakieś bohomazy! 13. Ostatnia flaga to też jest flaga Polski, tylko białej farby zabrakło.

Redakcja dodatkowo myśli, że przyciemnianie flag rozwiązuje problem, ale tak nie jest. Redakcja WP odwraca flagi, by wywołać konflikty. Powinni albo poprawić flagi, lub je zlikwidować. Jak najeżdżam na odwróconą flagę Polski i co jest napisane... jest napisane, że to flaga Monako, a to przecież jest flaga Polski. Tylko odwrócona!!!

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedz
Bingola

Co sądzicie o używanie takiego czegoś jako flagi narodowej?

Bingola | 16 kwietnia 2010 14:51:15 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Obrazek
Widzę jak ostatnio wiele osób używa takich flag. Kojarzy mi się to z jakimś meczem, a co najważniejsze taki produkt narusza ustawę o ochronie barw i symboli narodowych. Policja jakoś nie reaguje, bo trochę głupio w obecnej sytuacji, ale moim zdaniem powinni przynajmniej wyciągać konsekwencje wobec producentów takiego "cuda".

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
asieneczka

Czy wywiesiłeś/wywiesiłaś flagę Polski z czarną wstążką? Sondaż

asieneczka | 11 kwietnia 2010 14:58:29 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy po katastrofie w Smoleński wywiesiłeś flagę Polski z czarną wstążką jako symbol żałoby narodowej?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz

Flaga w czasie żałoby?

anonymous | 5 maja 2010 19:58:48 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Witam, mam pytanie: czy flagę na maszcie która jest opuszczona do połowy przewieszać kirem? czy robi się to tylko w przypadku flag statycznych na drzewcu?

odpowiedz

W jakim proszku wyprać flagę?

anonymous | 3 grudnia 2009 15:39:06 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Do rzeczy białych czy kolorowych?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

Czy obchodzicie dzisiaj w jakikolwiek sposób święto niepodległości? Sondaż

anonymous | 11 listopada 2009 14:03:15 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobiliście.

Kilka pomocniczych pytań:

1. Czy wywiesiliście flagę?

2. Czy oglądaliście uroczystości i defiladę wojsk polskich?

3. Czy wybraliście się na jakąś oficjalną uroczystość związaną z dzisiejszym świętem?

4. Co jeszcze zrobiliście z tej okazji?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz

Flaga którego państwa podoba Ci się najbardziej?

anonymous | 3 czerwca 2009 22:59:49 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Flaga którego państwa podoba Ci się najbardziej?Dlaczego? :]

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedz
Daniel86

Czy Waszym zdaniem Unia Europejska atakuje nas propagandą unijną? Sondaż

Daniel86 | 25 maja 2009 16:26:10 | kategoria: Polityka, Unia Europejska

• G+
  • Facebook

Witam. Ostatnio chodzę na kurs finansowany przez Unie Europejską. Przypadkowo dowiedziałem się tam, że w sali wykładowej musi być flaga UE. Gdy jej nie będzie, to kontrola ma prawo się czepić braku tej flagi.

Moim zdaniem ta flaga ma przypominać nieustanie uczestnikom tego kursu, że ten kurs zawdzięczają UE po to, by wywołać proeuropejskość u nich.

Uczestnicy wiedząc, że kurs zawdzięczają UE mogą dojść do wniosku, że UE to coś bardzo dobrego, co warto popierać.

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz

Jakie wymiary mają flagi na polskim mundurze wojskowym?

anonymous | 24 maja 2009 17:40:00 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Interesuje mnie jakie wymiary mają flagi na rękawach munduru Pantera wz.93.

odpowiedz

Flaga przy pisuarze to znieważenie czy żart? Sondaż

anonymous | 21 marca 2009 13:16:59 | kategoria: Polityka, Inicjatywy

• G+
  • Facebook

no właśnie

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
1 2 z 2

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd