zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "bus"

Znaleziono 10 wyników:

Kamilz

Jak jezdzicie na studia?

Kamilz | 4 lipca 2011 21:15:53 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Hej. Zaczynam studia zaoczne i chciałbym wiedzieć jak dojezdzacie? PKP czy BUS? Co jest wygodniejsze i bezpieczniejsze?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
Siwy

Czy uwazacie ze w samochodach osobowych powinny byc obowiazkowe tachografy?

Siwy | 31 stycznia 2011 22:43:01 | kategoria: Motoryzacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Tak jak to jest teraz w samochodach ciezarowych, a za karte do tachografu(w orzypadku cyfrowego) posłużyły by odpowiednio przystosowane prawo jazdy. Z takiego tachografu mozna bylo by odczytac z jaka predkościa poruszał sie pojazd oraz ile kierowca czasu spedza za kierownica. Ja jestem jak najbardziej za, gdzyz to kierowcy samochodow osobowych powoduja wiecej wypadków

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz

Praca?

anonymous | 28 września 2010 20:40:25 | kategoria: Biznes i finanse, Podatki

• G+
  • Facebook

Mam pytanie. Posiadam prywatnie busa na kategorię b (3,5t DMC). Czy mogę świadczyć usługę przewozu towarów np. na umowę zlecenie lub o dzieło ? Nie posiadam firmy.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
kodon

Co myślicie o słuchaniu muzyki w autobusach i busach?

kodon | 17 września 2010 20:46:22 | kategoria: Motoryzacja, Samochody

• G+
  • Facebook

Internauci głośno krytykują słuchanie muzyki z telefonu przez głośnik w środkach transportu publicznego. Nie wszystkim odpowiada emitowana przez pasażerów muzyka i jakość wbudowanych głośniczków (zazwyczaj marnej jakości). Nie spotkałem się z taką sytuacją, czasami pewnie zdarzają się w grupach, bynajmniej nikogo nie wolno zmuszać do zakładania słuchawek, jeżeli ich nie lubi nosić. Po prostu słuchanie muzyki nie jest warunkiem koniecznym do udanej podróży.

Wszystko się zgadza, akcja odnosi skutek, coraz więcej osób słucha muzyki z telefonu lub przenośnego odtwarzacza za pomocą słuchawek. Wydaje się, że problem dzielenia się gustami z pozostałymi pasażerami nie istnieje. Nic bardziej mylnego.

Wyobraźmy sobie autobus lub bus, w którym jest 50 osób. Co najmniej 5-10 osób ze słuchawkami, czasami 20 i więcej. Taki pojazd jest jak słynny Last.FM. Osobnik ze sprzętem grającym dzieli się odtwarzaną muzyką z najbliższymi sąsiadami. Mogą oni bez problemu rozpoznać gatunek, tytuł i wykonawcę. Zadanie to jest utrudnione, albowiem na zewnątrz wydobywają się tylko (i nie tylko) wysokie częstotliwości. Niektóre urządzenia mocno podbijają basy, co też wyraźnie słychać ;)

Pierwszy słucha ska, drugi hip-hopu, a ten metr dalej popu i techno. Niestety, zazwyczaj wydobywa się niezbyt ambitna muzyka - ma być prosta w budowie i łatwa w odbiorze, czyli umc, umc, bardzo ograniczona melodia i typowo amerykański wokal. Większość nie ma dostępu do wiedzy o innych wykonawcach i bardziej zaawansowanych stylach, bo w radiu ich nie puszczają w ogóle.

Odgłosy ze słuchawek mają większe natężenie od radia z systemu audio w (auto)busie.

Co o tym myślicie? Czy muzyka nas zniszczy?

PS. Nie chcę krytykować osób słuchających muzyki (nie zrozumcie źle moich intencji), ale zwrócić uwagę na to, że głośne słuchanie muzyki w słuchawkach też negatywnie wpływa na otoczenie, a przede wszystkim słuchacza.

PS2. Na dachu pewnego przystanku (pełni rolę dworca) ukryłem niebieski bezpiecznik (pewnie wypadł z busa). Nie podam lokalizacji. Zabawa polega na tym, aby go odnaleźć. Kto pierwszy go znajdzie i zamieści fotkę na tle tego MIEJSCA (najlepiej budynku lub całego otoczenia), wygrywa ten mini-konkurs (bez nagród, bo to zabawa).

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
anetaa

Jakim autobusem dojade z Gliwic do Rybnika i ilee bilet bd kosztował?

anetaa | 12 lutego 2010 14:36:39 | kategoria: Motoryzacja, Samochody

• G+
  • Facebook

proszee powiedzcie

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
Grand

Pytanie dla tych co znają Wrocław?

Grand | 30 października 2009 18:30:43 | kategoria: Podróże, Polska

• G+
  • Facebook

Podobno pociągi z Wrocławia do Jeleniej Góry jeżdżą bardzo długo, podobno lepiej jechać do Jeleniej Góry busem (lub PKS-em). Napiszcie mi proszę, czy spod dworca PKP (kolejowego) łatwo można wsiąść do busu do Jeleniej Góry? Czy często jeżdżą (jak długo trzeba czekać na bus)? Czy przystanek jest daleko od dworca PKP? Pytanie jest w związku z wyjazdem osoby starszej do sanatorium. Dziękuję za odpowiedzi.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
DarVV

Jakie usprawnienia w pojazach komunikacji publicznej usprawniły by podróżowanie nimi?

DarVV | 28 lipca 2009 11:31:51 | kategoria: Motoryzacja, Samochody

• G+
  • Facebook

Środki transportu publicznego kursujące na regularnych liniach komunikacyjnych: lądowych, wodnych, powietrznych.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
legion96

Gdzie morzna znaleść kody do gry BUS DRIVER?

legion96 | 20 czerwca 2007 13:08:50 | kategoria: Motoryzacja, Samochody

• G+
  • Facebook

strona www...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
legion96

Czy w grze bus driwer są kody ?

legion96 | 19 czerwca 2007 08:40:49 | kategoria: Gry, RPG

• G+
  • Facebook

kody do tej gry?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
soondesign

zepsute prędkościomierze w busach?

soondesign | 29 sierpnia 2006 04:56:27 | kategoria: Motoryzacja, Samochody

• G+
  • Facebook

Czy to tylko moje odczucie, czy fakt, ale zawsze jak jadę busem (możecie to nazywać nyska :), jednym słowem prywatna komunikacja miejska), to widzę że prędkościomierz lata w tę i we wtę, jednym słowem jest popsuty. Kiedyś kolega mówił mi że nyskarze specjalnie psują liczniki bo ... (cośtam, nie słuchałem go). Ale mnie to intryguje :D

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd