zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

 • Nowe wiadomości
 • Powiadomienia
 • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "PIS"

Znaleziono 135 wyników:

ptakwodny

Do kogo będzie należał rzut na taśmę ?

ptakwodny | 13 września 2012 17:57:25 | kategoria: Polityka, Partie

 • G+
 • Facebook

"Choć wciąż na czele - PO (28 proc.) prowadzi już tylko dwoma punktami przed PiS (26 proc.) - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska".
W czym upatrywać stale rosnącą popularność partii Jarosława Kaczyńskiego, mimo rozłamów w tej partii?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
Daniel86

Katolicy, czy chcielibyście delegalizacji wolności wyznania?

Daniel86 | 28 czerwca 2012 17:52:58 | kategoria: Polityka, Inicjatywy

 • G+
 • Facebook

Witam. PiS założył Parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski. Niestety problem polega na tym, że ateizm będzie istnieć tak długo, jak długo istnieją ateiści. Z kolei ateiści będą istnieć tak długo, jak długo będzie legalna wolność wyznania. Ponad to walka z ateistami może przynieść efekty odwrotne do zamierzonych. Widziałem w telewizji wypowiedź Brytyjczyka, który twierdzi, że się nawrócił na islam na złość Bushowi. Nie inaczej jest też w przypadku wyznawców innych religii i ateistów.

Cele i skład tego zespołu (cele są napisane w regulaminie)

Przypomnę, że w czasach komunizmu sam Kościół katolicki walczył o wolność wyznania. Mógł przewidzieć, że nie każdy będzie korzystał z tej wolności po jego myśli.

Zasady delegalizacji wolności wyznania

Oczywiście delegalizacja wolności wyznania polegałaby na tym, że katolicyzm jest jedyną legalną religią i tylko ją można byłoby publicznie głosić i wyznawać. Tylko do niej można byłoby się publicznie przyznawać. Ateistów i innowierców można byłoby bezkarnie dyskryminować, a nawet karać w imieniu prawa za ateizm i przyznawanie się do niego publicznie itp.

Pytania

Co o tym sądzicie? Co myślicie o tej komisji? Czy w Polsce potrzebna jest taka komisja? Czy w Polsce w ogóle w jakikolwiek sposób trzeba walczyć z ateizacją Polski? Jeśli tak, w jaki sposób? Czy tolerujecie ateistów? Czy uważacie, że trzeba z nimi walczyć? Czy moglibyście się przyjaźnić z ateistą będąc przeciwnikiem ateizmu?

Oczywiście te pytanie jest skierowane głównie do głęboko wierzących katolików, bo odpowiedzi wszystkich pozostałych są dla mnie niemalże oczywiste, ale oczywiście wszyscy pozostali też mogą się wypowiedzieć.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

Pomnik katastrofy Smoleńskiej katastrofalną porażką czy wyrafinowaną formą upamiętnienia ofiar ? Sondaż

anonymous | 30 maja 2012 21:43:05 | kategoria: Kultura i sztuka, Teatr

 • G+
 • Facebook

W sanktuarium Bolesnej Królowej Polski zostanie zbudowany pomnik rządowego tupolewa,  w skali 1:2,5 Powstanie z betonu zbrojonego, cegieł i złomu. Po zakończeniu zostanie pomalowany na biało i czerwono, tak aby do złudzenia przypominał rządowy TU-154 M.

W drzwiach i oknach tego nietypowego pomnika zostaną umieszczone zdjęcia ofiar katastrofy: Marii i Lecha Kaczyńskich, Przemysława Gosiewskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Anny Walentynowicz i Janusza Kurtyki.

Reszta ofiar tragedii widać dla księdza jest nieistotna albo brakło zwyczajnie okien SurprisedWięcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tupolew-z-betonu-taki-bedzie-pomnik-ofiar-katastrofy-smolenskiej_260168.html

1 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
gandzia

Czy następny rząd zmieni uchwalone przez Sejm zmiany w systemie emerytalnym? Sondaż

gandzia | 15 maja 2012 07:38:30 | kategoria: Polityka, Inicjatywy

 • G+
 • Facebook

Zakładając, że wybory wygra PIS i dajmy na to stworzy koalicję z jakąś przystawką.

Sondaż zainspirowany tym artykułem:  emerytury 

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 30
odpowiedz
okmanek

Dlaczego w szpitalach psychiatrycznych panuje tak duże poparcie dla PiSu?

okmanek | 26 kwietnia 2012 19:32:10 | kategoria: Polityka, Partie

 • G+
 • Facebook

http://gazetaolsztynska.pl/72426,PO-i-RP-wygraly-w-wiezieniach-PiS-w-szpitalu-psychiatrycznym.html

By była równowaga na Pytamy, by ktoś nieinteresujący się polityką nie wyciągnął pochopnych wniosków z tego pytania.

 Tych którzy splusowali tamto pytanie proszę też o plusy dla tego. No chyba że chcecie być nieobiektywni - w sumie to Wasz wybór...

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Daniel86

Czy demokracja jest sprzeczna z chrześcijaństwem?

Daniel86 | 24 kwietnia 2012 18:05:27 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

 • G+
 • Facebook

Witam. Uważam, że demokracja jest sprzeczna z chrześcijaństwem, a przynajmniej z Listem do Rzymian św. Pawła.

Każda dusza niech będzie zwierzchnościom wyższym poddana: boć nie masz zwierzchności, tylko od Boga; a te, które są zwierzchności, od Boga są postanowione. A tak, kto się zwierzchności sprzeciwia, Bożemu się postanowieniu sprzeciwia; a którzy się sprzeciwiają, sami sobie potępienie zjednają. Albowiem przełożeni nie są na postrach dobrym uczynkom, ale złym. A chcesz się nie bać zwierzchności, czyń, co jest dobrego, a będziesz miał pochwałę od niej; Bożym bowiem jest sługą tobie ku dobremu. Ale jeśli uczynisz, co jest złego, bój się; boć nie darmo miecz nosi, gdyż jest sługą Bożym, mszczącym się w gniewie nad czyniącym, co jest złego. (Rz. 13,1-4)

Wynika z tego, że chrześcijanin ma dążyć do systemu, który nie tylko toleruje chrześcijański styl życia, do systemu, który nie tylko zachęca do chrześcijańskiego stylu życia, ale do systemu, który wręcz zmusza do chrześcijańskiego stylu życia, nawet mieczem (ewentualnie i współcześnie mandatem lub wiezieniem).

Demokracja wg mnie

Moim zdaniem demokracja wiąże się z liberalizmem, bo jeśli mam prawo decydować o losach kraju (w wyborach, referendach i/lub aktywnej polityce), to tym bardziej powinien mieć prawo decydować o swoim prywatnym życiu, nawet jeśli moje decyzje nie będą zgodne z nauką Kościoła. Przecież decydowanie o losach kraju to dużo większa odpowiedzialność niż decydowanie o swoim prywatnym i osobistym życiu, więc nielogiczne i niekonsekwentne byłoby, gdyby powierzono mi większą odpowiedzialność a mniejszą odebrano. Jeśli już, to kolejność powinna być odwrotna.

Konsekwencje mojego rozumienia demokracji

Czyli moje rozumienie demokracji wyklucza przymus chrześcijańskiego stylu życia. Chrześcijański styl życia powinien być w demokracji (liberalnej) legalny, ale nie może być narzucony przez władzę świecką. Władza świecka demokratyczna może mnie karać za przestępstwa, ale nie może mnie karać za czyny uważane przez Kościół za grzech.

Ponad to w prawdziwej demokracji do wyborów powinni mieć prawo przystępować wszyscy, a nie tylko ci, którzy podobają się Kościołowi, a więc też partie neutralne w stosunku do religii, które są niezgodne z Listem do Rzymian, a także partie, które są antychrześcijańskie, a te są sprzeczne nie tylko z Listem do Rzymian, ale także z całym chrześcijaństwem. A wiadomo, jeśli ktoś bierze udział w wyborach, to jest szansa, że może wygrać te wybory.

Nawet nie wszystkie partie prochrześcijańskie są zgodne z Listem do Rzymian. Np. Kongres Nowej Prawicy (dawny UPR i WiP, o ile się nie mylę) chce się tylko ograniczać do propagowania wartości chrześcijańskich, ale w żadnym razie nie chce do nich zmuszać siłą. Z kolei PiS w prawdzie próbował uczynić In Vitro przestępstwem, za które groziłaby kara więzienia, ale w demokracji nie zawsze takie próby będą skuteczne. Poza tym nawet PiS by się nie odważył zdelegalizować wszystkich legalnych grzechów ciężkich.

Przykłady niektórych legalnych grzechów ciężkich

In Vitro, niechodzenie do kościoła* w niedziele i święta, homoseksualizm, poligamia, seks (przed- i pozamałżeński), masturbacja, handel w niedziele i święta, ateizm, inne religie itd.

* napisałem "kościół" z małej litery, ale nie z braku szacunku, lecz dlatego, że chodziło mi o budynek

W demokracji nikt większości powyższych grzechów ciężkich nie zdelegalizuje, bo albo będzie się bał przegrania wyborów albo nie będzie widział w tym sensu z powodu braku narzędzi do wykrywania grzeszników.

Co o tym sądzicie? Czy zgadzacie się ze mną? Gdzie ewentualnie jest błąd w moim poglądzie? Gdyby sprawa została postawiona na ostrzu noża, jako ludzie wierzący wybralibyście demokrację czy religię?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz

Katastrofa rozumu,drenaż budżetu a media szaaa !

anonymous | 5 kwietnia 2012 18:48:45 | kategoria: Polityka, Afery

 • G+
 • Facebook

"Tu-154 spadł w Smoleńsku, bo Rosjanie rozpylili sztuczną mgłę, a przedtem zdetonowali na pokładzie samolotu co najmniej dwie bomby. Zanim jednak one wybuchły, piloci byli oszukiwani przez rosyjskich kontrolerów. A jak już na ziemi dopalały się szczątki maszyny, to agenci Putina dobijali rannych strzałami w tył głowy."
Otóż nie, ten tekst nie powstał 1 kwietnia (w prima aprilis) jako okrutny żart sadystycznego wariata. To résumé głównych myśli zawartych w angielskojęzycznej broszurze, rozdawanej przez członków PiS w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu i oczywiście na Wiejskiej w Warszawie. Dostał to każdy z blisko ośmiuset europarlamentarzystów, ich asystentów, urzędników UE, NATO, ambasadorów, dziennikarzy itp.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
veronique

Jakie grupy spoleczne wg PiSu dyskryminuje konstytucja?

veronique | 1 kwietnia 2012 19:05:58 | kategoria: Polityka, Pozostałe

 • G+
 • Facebook

i w jaki sposob, jesli ktos wie?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
ptakwodny

Manneken Pis.Dlaczego nie w Polsce?

ptakwodny | 15 lutego 2012 20:02:59 | kategoria: Biznes i finanse, Giełda i inwestycje

 • G+
 • Facebook

Manneken Pis  przyciąga miliony turystów.Czy dobrym pomysłem byłoby postawienie w Polsce fonntanny z siusiającą dziewczynką? 

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
Piotr-Hoffmann33

Czy Twoim zdaniem Policja nadużywa władzy?

Piotr-Hoffmann33 | 28 grudnia 2011 13:44:23 | kategoria: Społeczeństwo, Prawo

 • G+
 • Facebook

Każdy musi być przykładnym obywatelem, tak winien wyglądać wzorzec prawego obywatela.

Ale czy władza ma prawo nadużywać swej kompetencji?

zobacz sam i oceń ten materiał, a następnie się wypowiedz:

http://www.youtube.com/watch?v=a13oyLEN3ms

http://www.youtube.com/watch?v=HL7IQGmxrgY

9 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
Dowściekliwy

Jakie gorszące zdjęcie zasiało panikę w PiS?

Dowściekliwy | 13 grudnia 2011 12:14:04 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

 • G+
 • Facebook

Że największe portale poruszone tym zdarzeniem umieściły wczoraj newsa na głównej: WP, Onet.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
maladysz

Czy o. Tadeusz otwarcie poprze rozłamowców z PIS?

maladysz | 8 listopada 2011 14:33:45 | kategoria: Polityka, Partie

 • G+
 • Facebook

Czy o. Tadeusz opowie się za rebelią?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
chris27

Czy wyrzuceni z PiS posłowie tzw. ziobrzyści "pociągną" za sobą innych?

chris27 | 4 listopada 2011 20:11:15 | kategoria: Polityka, Politycy

 • G+
 • Facebook

Właśnie przed chwila ogłoszono w TV, że posłowie PiS Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański zostali wykluczeni z partii Prawa i Sprawiedliwości.

Co o tym sądzisz?

Czy słusznie?

Czy "pociągną" z partii za sobą innych?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
slodki1997

Jak można zapisać się Młodzieżówki PiS-u?

slodki1997 | 29 października 2011 21:52:10 | kategoria: Polityka, Partie

 • G+
 • Facebook

 Mam 14 lat... Jestem z województwa Opolskiego... Jest szansa, bym dostał się do młodzieżówki PiS-u?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz

Niemoralne zarobki Tomka Agenta posła PIS !

anonymous | 14 października 2011 07:04:57 | kategoria: Biznes i finanse, Ekonomia

 • G+
 • Facebook

Emeryt z ZUS, gdyby został posłem, straciłby emeryturę. Nie dotyczy to Tomasza Kaczmarka, znanego jako agent Tomek, który będzie dostawał i emeryturę i poselską dietę wraz z uposażeniem. Według Jeremiego Mordasewicza z PKPP Lewiatan takie rozwiązanie jest niemoralne.

Przepisy są jasne: mundurowi jeśli dorabiają więcej niż 70 proc. średniej pensji - dziś to ok. 2350 zł brutto - można im zabrać maksymalnie 25 proc. emerytury. Agent Tomek zamiast 4 tys. zł będzie dostawał 3 tys. zł. Do tego otrzyma ponad 12 tys. zł brutto (dieta poselska plus uposażenie).

To niemoralne – ocenia Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz

Instrukcja dla "mężów zaufania" PiS,co o tym sądzisz ?

anonymous | 7 października 2011 23:21:29 | kategoria: Polityka, Politycy

 • G+
 • Facebook

Mąż zaufania Prawa i Sprawiedliwości musi być wyczulony na "tak sympatyczne gesty innych członków komisji, jak propozycja poczęstunku". Powinien mieć własny długopis, notes, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, prowiant (w tym termos z herbatą lub kawą), tabletki przeciwbólowe. No i oczy dookoła głowy. Oszust może czaić się wszędzie.

Mają też sprawdzać podwójne dna w urnach ,ale jak skoro są zaplombowane ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Bingola

Czy w komisjach wyborczych rzeczywiście siedzą sami oszuści i manipulanci?

Bingola | 30 września 2011 10:21:26 | kategoria: Polityka, Partie

 • G+
 • Facebook

Przeczytałem sobie właśnie poradnik dla mężów zaufania z ramienia PiS, opracowany przez tzw. Solidarni 2010, link w załączeniu. Po jego lekturze mam wrażenie, że żyjemy w państwie totalitarnym, w którym rządząca partia kontroluje wszystko i nie cofnie się przed niczym, by tylko wygrać wybory, w których tak naprawdę żaden „Prawdziwy Polak” na nią nie zagłosuje.
Dla tych, którym nie chce czytać się tego elaboratu załączam co ciekawsze fragmenty:

 • Mąż zaufania jest po to, aby jak najmniej ufał, a jak najwięcej wiedział. Jako osoba wyznaczona do monitoringu i cichej kontroli, musisz założyć, że przynajmniej jedna osoba, np. członek komisji, dokona próby fałszowania wyników wyborczych.
 • Przyjrzyj się, czy urna przed zamknięciem jest pusta, a także czy nie ma ukrytych, (np. podklejonych) kart do głosowania bądź podwójnych ścianek.
 • Podczas pracy w komisji bądź wyczulony na wszelkie próby odciągania męża zaufania od jego obowiązków. Czasami służą temu nawet tak sympatyczne gesty innych członków komisji, jak propozycja poczęstunku.
  Możliwe jest, że oszuści z komisji mają fałszywy protokół już przed wyborami oraz fałszywe karty do głosowania. Do podmiany dochodzi po zamknięciu lokalu. Szajka wyborcza zabiera całą realną zawartość urny lub jej ustaloną część i zastępuje fałszywkami, które na koniec trafiają do Państwowej Komisji Wyborczej.
 • Podczas otwierania urny zwróć uwagę, czy nie widać niczego niepokojącego. Czy niektórzy członkowie komisji nie wykazują nerwowych zachowań? Czy ich ubiór może skrywać plik z 50–100 kartami do głosowania? Czy nie sięgają nerwowo do kieszeni i torebek (panie)? Czy mają odłożone długopisy, którymi mogliby „psuć” głosy dostawiając drugi krzyżyk itp.?

 I na koniec przypominam pytanie: czy jest możliwe, by w 25 tysiącach komisji wyborczych siedzieli ludzie dyspozycyjni wobec totalitarnej władzy rządzącej, którzy nie cofną się przed niczym, aby utrzymać ciągłość kondominium niemiecko-rosyjskiego? Przecież do członkostwa Komisji Wyborczej może zgłosić się każdy pełnoletni obywatel.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
Edlak

Dlaczego PIS i bracia Kaczyńscy...?

Edlak | 25 września 2011 22:29:19 | kategoria: Polityka, Politycy

 • G+
 • Facebook

Pozwolili na to, żeby los ich rządu tak się paskudnie potoczył a później pozwolili, by wyborcy pozbawili ich władzy?

Zastanawiam się nad tym, dlaczego skoro są tacy "twardzi" i "zdecydowani" nie dokonali przewrotu/zamachu stanu i nie sięgnęli po dyktaturę a skupili się na wewnętrznych walkach w Sejmie, w koalicji, walce z mediami zamiast ich zastraszyć i wsadzić do więzień albo do obozów pracy a przecież zawsze byli zwolennikami rządów "silnej ręki". Skupili się na kontaktach ze środowiskiem Radia Maryja zamiast rozszerzać poparcie społeczne to je zawężali. Nie ogłosili też zerwania kontaktów wojskowych z USA chociaż NATO sa takim samym sojuszem wojskowym jak dawny Układ Warszawski i realizuje interesy USA a nie nasze. Przecież zawsze byli zwolennikami rządów "silnej ręki".
Jak myślicie dlaczego tego nie zrobili? Dla mnie są zwykłymi mięczakami - rządy PiSu były za mało radykalne.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
hakunamatata

Wiecie już na kogo zagłosujecie w wyborach?

hakunamatata | 17 września 2011 18:00:42 | kategoria: Polityka, Partie

 • G+
 • Facebook

Macie już jakiegoś faworyta? A może planujecie nie brać udziału w wyborach?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
ptakwodny

Czy płynny gaz ziemny z Kataru to jedyny wspólny sukces PO i PIS ?

ptakwodny | 16 września 2011 16:46:06 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

 • G+
 • Facebook

Duża sprawa ale chyba jedyna.Gdyby tych wspólnych sukcesów było więcej, żyło by się nam lepiej.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
1 2 3 4 5 6 7 z 7

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd