zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
kobieta

Dlaczego nie mogę nauczyć się jeździć samochodem?

kobieta | 7 stycznia 2008 13:09:58 | kategoria: Kobieta, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Do przodu jakos nie mam problemów, ale brak oceny odległości w lusterkach, manewry, to porażka. No i kto wymyślił te ronda? zupełnie sie na nich gubię...Aż boję sie przystąpić do egzaminu....co robic?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 53 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
eryczek

eryczek | 7 stycznia 2008 13:15:16

Nikt ci nie odpowie na pytanie dlaczego nie możesz się nauczyć jeździć, o nikt tego nie wie lepiej niż ty (a jak ty nie wiesz nikt inny też nie wie).

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 stycznia 2008 13:18:17

Mogę doradzić tylko więcej praktyki, ćwicz więcej w domu pod okiem męża/taty, dokup więcej godzin jazdy przed egzamin. Możesz popytać wśród znajomych, gdzie w Twojej okolicy możesz znaleźć dobrego intruktora, który pomoże ci załapać o co w tym chodzi. Tak to już jest, że jedni uczą się szybko i bez problemów, a inni dochodzą do wprawy nawet po długiej, wieloletniej praktyce.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Kamaz

Kamaz | 7 stycznia 2008 14:06:27

Prawdopodobnie brak Ci jeszcze właściwej koordynacji. Oczywiście zmieni się to jeśli będziesz ćwiczyć. Najlepiej jest też pod okiem kogoś bliskiego. Tak abyś nie stresowała się, robiła wszystko powoli a ktoś właściwie Ci tłumaczył, nie wywołując dodatkowego zdenerwowania. Poćwicz na "sucho" ruchy wykonywane podczas jazdy – wciskanie pedałów oraz zmianę biegów tak aby czynności te odbywały się automatycznie i nie absorbowały Twojej uwagi. Podczas jazdy manewrowej ćwicz tak, aby jak najwolniej poruszać się samochodem, to wbrew pozorem jest trudne, nie sztuką jest ruszyć szybko, ale już sztuką jest zrobić to powolutku, tak aby mieć czas na właściwe wykonanie zamierzonych manewrów. Z brakiem oceny odległości w lusterkach również dasz sobie radę. One oddalają obraz aby uzyskać większe pole widzenia, po prostu popatrz spokojnie i przeanalizuj to "zniekształcenie" biorąc na nie poprawkę. Ronda nie są złe - ruch na nich przebiega płynniej niż na skrzyżowaniach i są po to aby go usprawnić. Naucz się dobrze teorii (oznakowania i sygnałów) tak aby wiedzieć dokładnie jak się zachowywać. Zasady jak je płynnie przejeżdżać powie Ci również Twój instruktor. No i powodzenia:)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 stycznia 2008 16:02:49

Musisz nabrać pewności i musisz jeszcze sporo poćwiczyć. ĆWICZYĆ ĆWICZYĆ ĆWICZYĆ - to najlepsza metoda :]

anonymous | 7 stycznia 2008 16:15:45

Ja zawsze byłam cała mokra ze strachu, kiedy miałam jechać na plac manewrowy. Tego szczerze nie cierpiałam. Ale znalazłam sposób. Dokupiłam przed egzaminem jazdę na placu z innym instruktorem, który spokojnie pokazał, że mam patrzeć do tyłu i pas na placu powinien pokrywać mi się z narożnikiem okna lub karoserii samochodu, tak, żebym za każdym razem mogła widzieć te dwa punkty i kontrolować, czy odpowiednio kręcę kierownicą, żeby nie stracić obranego kursu. Po kilku minutach jeździłam jak automat, za każdym razem robiłam to bardzo dobrze. Byłam szczęśliwa, że na placu na pewno nie obleję. Na rondzie jest łatwiej niż na zwykłym skrzyżowaniu. Trzeba znać zasadę i już.

anonymous | 28 maja 2009 14:28:46

Musisz uwierzyć w siebie i powiedziec sobie że sie naucze i że potrafie jak tak robiłem i powiem ci że mi sie udało nauczyc :)

anonymous | 5 lipca 2009 23:59:02

ja mam to samo co prawda od kilku dni ucze sie jezdzic ale chyba najbardziej przeraza mnie strach denerwuje sie tym ze kos za mna jedzie a ja np na swiatlach stoje i nagle zgasl mi samochod no i teraz odpal go wiedzac ze ktos stoi i czeka wiedzac ze musze sie spieszyc bo zaraz bedzie znowu czerwone...masakra!!! no i do tego te ronda moze juz wyjechalam 6 razy na rondo z tego za kazdym razem zlee!!!;( czy ja sie juz nigdy nie naucze jezdzic?! jak opanowac ten caly lek i stres na swiatlach na rondach!? chyba to jest najgorsze;( dlaczego nikt nie wymyslil samochodow ktore beda kierowaly za nas same ;(

anonymous | 23 lipca 2009 19:56:03

ja też chę się nauczyć jeździć ale nie wiem nawet gdzie jest6 gaz a gdzie sprzęgło :P

anonymous | 2 sierpnia 2009 14:11:54

Witam a odpowiedzcie mi na pytanie ile koników pod maska ma polonez caro pluc z silnikiem 1.6 GLI ?

anonymous | 7 sierpnia 2009 19:06:19

bodajże ma 77 KM ale to jeszcze sprawdź dokładnie :)

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 z 6

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

fantik

Nauka jazdy - dobra firma w w-wa?

3 odpowiedzi i komentarzy
zoska

Dobry i nie drogi klub fitnes ?

1 odpowiedzi i komentarzy
bacha