zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Kobieta: Czas wolny

Jak poradzić sobie w życiu?

~... | 9 stycznia 2017 20:35:57 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Jestem straszną introwertyczką, która ma własny światek w wyobraźni(nie jest to autyzm, chyba).

Ostatnio mój humor i nastrój strasznie się pogorszył jak nigdy dotąd(biorę tabletki antykoncepcyjne w celach zdrowotnych). Pragnę związku małżeńskiego, dzieci mimo, że nigdy nie byłam w żadnym związku. Mam 19 lat. Czuje przez to frustracje, że nie mam nikogo bliskiego z kim wiązałabym przyszłość, budowała relację i dzieliła się problemami. No i oczywiście brakuje mi czułości, teraz czuje się jakbym była "wysterylizowana".
Może to i głupie, ale zazdroszczę innym, że mogą cieszyć się wspólnie, płakać, rozmawiać itd. A ja coś czuję, że nigdy nie znajdę miłości swojego życia :( To nie możliwe, żeby ktoś mnie pokochał. Zawsze wybierają pewne siebie, szalone - przeciwieństwo mnie.

Czuję się nieszczęśliwa i samotna. Mam chęć odciąć się od świata, siedzieć w domu i użalać się nad sobą - czułabym się wtedy szczęśliwa.
Na stancji mieszkam z koleżanką i parą - strasznie zazdroszczę parze, że są szczęśliwi a ja nie. Mieszkanie z nimi mnie do tego stopnia dobija, że ciągle jestem sfrustrowana, jak wracam na stancje to czuję potworny stres. W nocy gdy się razem kąpią(?) i się śmieją to czuję potworny ucisk w głowie, że ich tak mocno nienawidzę, frustrację. Odbiera mi to chęci do życia i nadzieję, że ktoś mnie kiedyś pokocha. Nikt na mnie nie czeka kto pokochałby mnie.
Nie chcę być taką desperatką, ale nie mogę przestać mieć myśli takich. Nigdy nie byłam na randce, więc nie wiem jak się zachowywać.

Nie mogę skupić się na nauce. Moim marzeniem w liceum było dostać się na anglistykę i gdy się w końcu dostałam - przestałam odczuwać przyjemność z nauki, tylko męczarnia. Czasami się zastanawiam, że nie mam daru językowego. Mam problemy z językiem polskim a co mówić z językiem angielskim. Spodziewałam się że będzie gramatyka, słówka i słuchanki. A tu doszło tyle tekstów do czytania. To jest dla mnie katorga. Nie sprawia mi przyjemności, mam ogromne zaległości. Nie mogę się nawet skoncentrować na materiale.
W sumie to studiowanie nie zawsze jest przyjemne. I nie jestem pewna czy to dla mnie, czy nie.
Rzucić czy nie rzucić?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
arinkao

Świąteczne zakupy zrobione ?

arinkao | 21 grudnia 2016 12:06:00 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Czy macie to jeszcze przed sobą ?
Ja już mam wszystko - prezenty, jedzenie, dekoracje.
Wczoraj byłam na ostatnich zakupach, wracałam bardzo szczęśliwa z siatami bo shopping był udany ale okazało się że ktoś mnie nakręcił na telefonie i wrzucił to do sieci Zaskoczony

https://i.imged.pl/zakupy.gif

Ostatnia aktualizacja: 21-12-2016 13:45:34
0 ładowanie danych... 17 ładowanie danych... odpowiedz
Malita

Jak robicie rybę po grecku ?

Malita | 19 grudnia 2016 18:57:10 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Standardowy przepis ?

Dodajcie coś innego niż znane podstawy ?

Niektórzy dodają np. cukinię :)

Lubie w ogóle ?

Będzie u was na święta ?

Podobny obraz

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Malita

Lubicie takie sałatki ?

Malita | 19 grudnia 2016 18:51:03 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Bo ja bardzo, ale nie wiem czy komuś z domowników jeszcze przypadnie do gustu ...

To kolejna pozycja na mojej świątecznej liście potraw :)

Ktoś to zje myślicie ?

Spróbowalibyście takiej sałatki ?

Cały przepis TUTAJ

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 18
odpowiedz
AleBaba

Czy Ola Szwed ma coś wspólnego ze Szwecją?

AleBaba | 9 grudnia 2016 20:40:26 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz
Ukryta Autorka

Czy mógłby ktoś poświęcić mi czas na prive?

Ukryta Autorka | 3 grudnia 2016 16:23:19 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

zdaje sobie sprawę, że czas jest bardzo cenny i dlatego pytam, czy znalazłaby się duszyczka, która wysłuchałaby mnie na prive? Liczę na ewentualną pomoc
Przepraszam za kłopot.

odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
okonek

czy u Was tez tak się zdarza?

okonek | 21 listopada 2016 12:27:22 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
Ukryta Autorka

Jak rozwiązać ten problem?

Ukryta Autorka | 17 listopada 2016 19:31:32 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Mam pewien problem.
Jestem z natury nieśmiałą osobą z cichym naturalnym głosem. Wydaje mi się, że mówię normalnie, że da się usłyszeć - inni jednak nie słyszą mnie. Mam problem z jąkaniem się...
Jak jestem z bliskimi osobami to mówię normalnie, czasami nawet głośno, ale to samo wychodzi.

Najgorzej jest na studiach filologicznych, gdy nacisk jest na wymowę. Ze stresu się blokuje i nie mogę mówić głośno. Wydaje mi się, że jest ok - a tak naprawdę nie jest.
Czuję się jak totalne gówno kiedy wykładowca z wymowy non stop powtarza, że jestem za cicho - inni się śmieją, gdy mówię. A gdy potem staram się głośniej to nie potrafię wydobyć z siebie głosu. Potem dochodzi stres, że zaczynają mi trząść ręce a do oczu napływają łzy. Mam chęć się rozryczeć i zniknąć. Potem jak wychodzę z zajęć to jest mi głupio i wstyd spojrzeć ludziom z grupy w twarz - jakby wszyscy mieli mnie za totalne zero, że nikt mnie już nie polubi.
________

W gimnazjum wyśmiewano się ze mnie(poniżano, chłopaki podstawiali mi nogę abym się wywaliła<raz sie wywaliłam to się śmieli>, bili mnie, popychali, zabierali rzeczy - starałam sobie wtedy wmawiać, że to kiedyś przejdzie jak totalna sierota, która daje sobą pomiatać).Czułam się wtedy żałośnie, że tylko wszystkim przeszkadzam - podpadłam w nauce bo wszystko mi o tym przypominało. Podczas lekcji miałam gorączkowe myśli, żeby to się skończyło(bywało tak, że ciągle czułam panikę, że zaraz zaczną mi dokuczać, więc chciałam być na siłę niewidzialna czyli nie dopuszczać żebym siedziała sama, siadać daleko, nie chodzić zbyt często koło nich, nie mówić im nawet "cześć"). Cała klasa mnie nie lubiła, bo byłam słaba i ciotą,  prześladowca ciągle powtarzał, że "nikt mnie nie lubi, co ja tu robię". Nauczyciele widzieli to wszystko(rozmawiali z rodzicami prześladowców, ale nic to nie dało - nie skarżyłam bo przy nauczycielach bez skrępowania mi nawet dokuczano) i często byli bezsilni upominając ich. A ja czułam jak totalne zero, że ze mną tylko problemy. Wycieczki były dla mnie koszmarem, więc nawet w liceum jak zmieniła mi się klasa to unikałam wycieczek jak ognia, żeby sytuacja się nie powtórzyła z gimnazjum. Starałam się nie zwracać na siebie uwagi, bo uważałam(wciąż uważam), że jestem głupsza od rówieśników, że zbyt jąkająca się i cicha. Odizolowałam się w liceum z taką koleżanką.
W liceum mi nie dokuczano, ale często czułam się samotnie, pusto. Nigdy nie miałam chłopaka. Pamiętam miałam raz taką sytuację, że kolega w żartach zabrał kapsel od tymbarka(głupie wiem) przez co nie mogłam zakręcić butelki i w tym momencie uderzyło mnie wspomnienie i zobaczyłam twarz prześladowcy z gimnazjum. Zrezygnowałam z dojeżdżania busem tylko dlatego, że jeździł nimi prześladowca i osoby, które mnie nie lubiły. Wstydziłam się pokazać im na oczy jako "totalny przegryw".
________

Zawsze czułam się głupia i na siłę chciałam to jakoś zamaskować. Człowiek uczy się na błędach a nie jak ja, ciągle jestem taka sama(nie potrafię nic zmienić w sobie).
Kiedyś nie wierzyłam, że sytuacje z przeszłości mają jakikolwiek wpływ w teraźniejszości, ale w tym momencie doświadczam dziwnego przekonania, że jednak jest w tym wszystkim sens...

**
Wstydzę się jutro iść na uczelnię, bo zrobiłam z siebie kompletną głupią, nierozumiejącą idiotkę.  Myślałam, że się zmienię na studiach, że ludzie nie poznają jaką sierotką jestem... Ech...
 historia kołem się toczy.
Psycholog?  Nie potrafiłabym się otworzyć... Może napisać bym mogła, ale pewnie pogubiłabym się w słowach.
Nie nawiązuję relacji zbyt głębokich, bo nie potrafię utrzymać na dłuzej znajomości. Mam 2 przyjaciółki, która jedna ma chłopaka.

Co do chłopaka to nigdy nie miałam chłopaka - podobało mi się kilku ale to było nieodwzajemnione (byli przeciwieństwem mnie - pewni siebie). Chłopacy nieśmiali odstraszają mnie, czuję do nich lęk. Nawet nie wiem dlaczego tak jest, bo to raczej podświadomie powodują we mnie lęk. Nie chce tak skreślać wszystkich nieśmiałych chłopaków bo są przecież normalni.
Trochę martwi mnie to, że nie potrafię zainteresować sobą chłopaka, ale w sumie to się nie dziwię, naprawdę - taka szkarada z charakteru(wygląd akceptuję). 
Co do koleżanek nieśmiałych to nie ma problemu, dogadać się mogę. Moja przyjaciółka również jest nieśmiała.
Często uciekam do świata marzeń, gdzie jestem inną osobą - silna, wygadana, wszyscy mnie szanują i lubią, śmiejemy się, wygłupiamy, wszyscy mnie słuchają, śmieją się z moich żartów, ja również ich słucham - często wyobrażam sobie że siedzimy w pociągu i na siedzeniu siedzą znajomi i nauczycielka lub nauczyciel/osoba która mi się podoba/instruktor(oni zauważają, że jestem rozgadana, śmiała i często dochodzą do wniosku że się mylili co do mnie - że nie jestem taka cichutka jak oni myśleli - tacy zaskoczeni).

Pytania:
1. Czy naprawdę wydarzenia z przeszłości wpłynęły na mnie na tyle, że obawiam się wyśmiania się? (jeśli moglbyście rozwinąć to, to byłabym wdzięczna)
2. Co mogę zrobić, aby mówić głośniej?
3. Jak przestać się wstydzić?
4. Dlaczego czuję lęk do nieśmiałych facetów?
5. Co mają do powiedzenia moje marzenia o byciu inną osobą?

odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
barthezo

Czego może taka kobieta oczekiwać od faceta??

barthezo | 15 listopada 2016 12:46:30 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Kobieta, lat 30, ma auto, pracuje, ma swoje mieszkanie, mieszka sama, jest wierząca...lubi sport.

Ostatnia aktualizacja: 15-11-2016 12:47:23
0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
elesiostary

Kiedy Wam serce bije raźniej?

elesiostary | 13 listopada 2016 02:51:24 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

Na widok,na głos czy też zapach a może wszystko z powyższych w wyborze.
Jaki zmysł jest dominującym wedle Was.
Takie tam a warto wiedzieć co inni mają.

Ostatnia aktualizacja: 13-11-2016 02:59:24
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 139,5 pkt elsieelsie
  2. 2 56,7 pkt kaziu_61kaziu_61
  3. 3 38,1 pkt collins01collins01
  4. 4 37,9 pkt VilemoVilemo
  5. 5 35,2 pkt KrewkaZośkaKrewkaZośka
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

birbant mk777 tadzio fenix8874 okonek fifka98 Malita