zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
pytajnior111

Jak zainstalować i połączyć router TP-LINK TL-WR340G?

pytajnior111 | 8 listopada 2008 16:13:41 | kategoria: Internet, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Witam. Mam problem z internetem. Dzisiaj kupiłem sobie nowy router (TP-LINK TL-WR340G) i chciałbym go zainstalować. Posiadam do niego płytkę oraz instrukcję (niestety nic nie rozumiem). Bardzo proszę o pomoc Z góry dziex.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 14 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: router

anonymous | 8 listopada 2008 16:46:06

Ja mam router Linksys ale chyba podobnie wygląda konfiguracja. Będą potrzebne dane od konfiguracji neostrady: hasło, nazwa użytkownika. Otóż z tyłu masz gniazda do podłączania różnych wtyczek, na pewno jedno telefoniczne, 4 Ethernet i do zasilacza. Ja mam bezprzewodowe połączenie więc nie mam kabla Ethernet. Co do płytki dołączonej - nawet jej nie wkładałem do napędu, bo nie ma potrzeby. Podłączasz kabel zasilający, i wtyczke od telefonu. Czekasz, migają diody różne. Włączasz przeglądarkę internetową, wpisujesz adres cyframi 192.168.1.1, potem hasło: admin i raz jeszcze admin. I masz dotęp do panelu konfiguracyjnego. W przypadku neostrady wpisujesz dane takie: Enkapsulacja PPPoA, VPI = 0, VCI = 35, DSL Modulation = G.dmt, Username = nazwa uzytkownika np. Jkdjsa@neostrada.pl, Password - hasło od neostrady. I tyle w zasadzie wystarczy. Wchodzisz w Panel sterowania - Sieć. I ustawiasz sobie dodatkowe zabezpieczenie, np. hasło do sieci żeby się sąsiad nie podpiął.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 8 listopada 2008 16:47:42

Aha, zależy czy masz karte sieciową bezprzewodową, jak nie masz to kablem połącz Ethernt i tez będzie działać, bezprzewodowe wygodniejsze co prawda ale kablowe tez dobre.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 8 listopada 2008 17:32:15

Bezprzewodowe może i wygodniejsze, ale kablowe ma szybszy transfer :-)

anonymous | 8 listopada 2008 17:56:58

Tak anonim od razu Ci szybkość łącza wzrośnie, jak masz np. łącze 1 Mb to nie ma znaczenia czy kablem czy bezprzewowodwo transfer taki sam będzie. Oczywiście wewnętrzny transfer np. między sieciami będzie większy kablem ale internet tak samo śmiga tu i tam.

anonymous | 8 listopada 2008 18:15:11

Zakładam, że gościu nie kupuje sobie routera do pojedynczego kompa :-) A przecież czasem trzeba coś przerzucić z jednego kompa na drugi i w tym wypadku kabelkiem będzie szybciej.

anonymous | 15 stycznia 2009 19:21:55

Zwięźle, krótko i na temat. 10 stron instrukcji nie przekazało mi powyższych informacji. Stosując się do twoich wskazówek, od razu router zadziałał jak powinien. Pozdrawiam ;)

anonymous | 22 kwietnia 2009 18:27:44

a jesli strona tp-link nie przyjmuje hasla admin ??

anonymous | 18 grudnia 2009 19:32:57

Mam pytanie jak zainstalować ten modem i jak zrobić żeby internet był na dwóch kompach??

Proszę o odpowiedź z góry dziękuje!

anonymous | 23 grudnia 2009 18:59:56

Jak zainstalować i połączyć router TP-LINK TL-WR340G z siecią internetową net grupa

anonymous | 22 lutego 2010 15:51:55

a ja tez mam kupiony tp-link i prawie wszystko chula za wyjątkiem pingu czyli brak połączen z gg z javą itp ale strony google chodzą i dlaczego tak jest????widocznie ruter blokuje ping i clonowanie mac zrobiłem ale to było zbyteczne bo mi chodzi na pppoe i zastanawiam sie jak go odblokowac zeby w pełni chodziły strony www i gg... Czy ma ktos pomysł zeby to jakos zrobic??????

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 133,9 pkt ronnypronnyp
  2. 2 129,8 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  3. 3 117,4 pkt DarVVDarVV
  4. 4 93,5 pkt Bond007Bond007
  5. 5 93,1 pkt fifka98fifka98
więcej rankingów