zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
HalfDeathShadow

Dlaczego po pewnym czasie tracę połączenie z Internetem ??

HalfDeathShadow | 30 października 2008 19:46:46 | kategoria: Internet, Oprogramowanie

• G+
  • Facebook

Witam. Ostatnimi czasy zauważyłem (mam tak od kiedy kupiłem nowy komputer) że gdy włączam program do pobierania, eMule lub uTorrent po pewnym czasie trace połaczenie z internetem, wszystko jet spoko ładnie sobie pobieram a tu po pewnym czasie tak gdzieś do godziny moze więcej. Program traci połączenie a oprogramowanie neostrady się zawiesza i żeby je wyłączyć zostają mi trzy magiczne przyciski które są domeną windowsa (Ctrl + Alt + Delete), a żeby było śmieszniej gy chce ponownie włączyć neostradę klikając na ikonke "Neostrada TP" program w ogóle się ne uruchamia a na pasku zadań widnowsa pojawia się tylko pusta zakładka, aha i po tym wszystkim gdy chce wyłączyć lub uruchomic ponownie komputer ani się nie wyłącza oraz nie uruchamia się ponownie pojawia się tylko okno trwa wylogowywanie. Zostaje Tylko Reset. Nie wiem co się dzieje, Maiłem tak zaraz po zainstalowaniu windowsa i eMule więc wirus jest mało prawdopodobny aczkolwiek nie mogę tego wykluczyć. Więc mam pytanie. Co powinenem zrobić żebym mógł pobierać przez Emule i uTorrent czy inne przogramy, aha np. Ares w ogóle nie reaguje tylko się włączy, ale ani przeglądarka która jest w nim wbudowana ani opcje wyszukiwania plików nie działają, zupełnie jakby nie był podłączony. Dodam jeszcze że sprawdzałem zapora nie blokuje żadnego z tych programów, nie mam żadnych antywirusów, mam tylko zaporw windowsowską, Mam zainstalowanego Widnowsa XP sp2 32 Bit. Mam neostradę 1MBit oprogramowanie do neo jest z przed dwóch lat (4.07.2006), Procesor Intel Core 2 Duo E8500 2x3,16, 4GBRAM 400Mhz, Grafa on Nvidi GTX 260, Modem od neo jest na USB ZXDSL 852, Jeżeli jeszcze jakieś dane bedą potrzebne do zdiagnozowania problemu postaram się je dostarczyć. Więc jeszcze raz w skrócie. Mam proble po pewnym czasie programy do pobierania tracą połączenie a neostrada się konkretnie zawiesza. Co powinienem zrobić żeby programy działały jak należy ?? Czy Problem lezy w konfiguracji programów ??

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 9 odpowiedz
monarcha

monarcha | 30 października 2008 20:48:44

Ojojo... noob^^

Masz włączone autorozłączanie... wg mnie :)

Panel sterowania ->Połączenia sieciowe i telefoniczne->prawym klawiszem klikasz na połaczenie ADSL i wybierasz właściwości -> zakładka opcje -> Czas bezczynności przed rozłączeniem -> ustawiasz na "nigdy"

tak to chyba szło w Windows.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
HalfDeathShadow

HalfDeathShadow | 30 października 2008 21:01:49

Mie to nie to. Sprawdziłem teraz. I ustawienia są takie jak tu podałeś, to musi być soś innego, bo tak jak pisałem wcześniej. Gdy już utacę połączene to aplikacja neostrady się zawiesza i można ją włączyć dobpiero po resecie. ps. osczędzajcie sobie takich odpowiedzi jak ta pierwsza z tymi filmami bo jest niesmaczna i niepomocna, żalosne...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
monarcha

monarcha | 30 października 2008 21:38:26

Pierwsze co Cię zapytaliby w "błękitnej lini" to czy używasz programów P2P :p

Drugie czy skonowałeś komputer programami anyspyware i antytrojanami.

Trzecie, jak długo masz ten problem. :)

Możesz spróbować przyrwracania systemu, ale nie wiem czy pomoże jeśli masz wirusy.

"nie mam żadnych antywirusów"

tutaj sam sobie odpowiedziałeś :p

Format dysku i pierwsze co instalujesz to antywirus.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
monarcha

monarcha | 30 października 2008 21:41:38

A Pingola w pierwszej wiadomości prawdę powiedział :PP

Mniej piractwa, mniej kłopotów.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
HalfDeathShadow

HalfDeathShadow | 30 października 2008 21:54:49

Po pierwsze to ten problem mam chyba od kiedy mi zmienili neo na mB bo na starym pc nteż coś się wieszało po drugie.. Pingola jak nie wie co robię niech się nie wypowiada bo to nie było miłe...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 1 lutego 2009 17:36:21

witam mam problem wlaczam internet i po pewnym czasie trace polaczenie ;/ prosze o pomoc

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 lutego 2009 22:46:26

Witam. Też mam podobny kłopot. Co kilka minut tracę połączenie z internetem. Przywróciłem system do daty, gdy było ok, przeskanowałem antywirusem i problem jest nadal. nerwy puszczają. Może ktoś mądrze doradzi (z góry dziękuje)

anonymous | 8 września 2009 15:05:49

mam to samo co ty

anonymous | 8 września 2009 15:07:38

nie kupuj sobie nowego adaptera jak masz wifi bo ja kupilem ladnie dzialalo i sie zjeb... okazalo sie ze mnialem od hu.ja wirusow usunac sie ich nie dolo to zrobilem formata podzialalo 2 dni i znow dupa

Podobne pytania

Rayath

Jak można zacząć zarabiać?

10 odpowiedzi i komentarzy

Jakie stronki z torentami???

13 odpowiedzi i komentarzy
gbling

Azureus torrent przez http ?

1 odpowiedzi i komentarzy
gbling

Najlepsze serwisy torrentowe?