zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
violka23

zabrane w niemczech prawo jazdy

violka23 | 28 listopada 2006 19:54:19 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

na terenie niemiec zabrano mi przez policje prawo jazdy polskie.Czy moge sie starac w Polsce o ponowne jego wyrobienie?czy musze czekac az policja w niemczech mi je sama zwroci??

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
tagi: niemcy, prawo

anonymous | 28 listopada 2006 20:00:08
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

"zabrane w niemczech prawo jazdy" brawo! świetnie napisane pytanie, jak ulał pasuje do serwisu pytamy.pl, szkoda tylko, że to nie jest forma pytania...

Jaki był powód zatrzymania prawa jazdy? Jeśli to było przekroczenie, to chyba sami powinni odesłać.

5 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 28 listopada 2006 22:14:31

Jeżeli zabrali prawo jazdy gdy byłeś pijany - nie dostaniesz go z powrotem - NIGDY. Ponieważ, tam kto jeździł po pijanemu i zabrali mu prawko ma już przesrane - żeby dostać ponownie prawo jazdy, trzeba przeprowadzić rozmowę z psychologiem czy kimś tam, który potem ustala czy można dać drugą szansę czy nie. Na 100 przypadków - może jeden dostaje drugą szansę....

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 stycznia 2007 23:49:11

z tym 100 : 1 to troche przesada ale przyznam ze nie jest latwo.Szans dostaje sie tyle ile razy sie wnioskow zlozy a kazdy kosztuje w urzedzie 230 euro i jest wazny 3 miesiace.W tym okresie trzeba zrobic ten "Idioten test" ktory kosztuje 400 euro a wiec jedna proba 630 euro.Im to pasuje bo kto jak kto ale niemcy za euro zrobia wszystko to znaczy nie dadza zdac testu za pierwszym razem tylko tak srednio po trzech-rachunek prosty 1890 euro no i przewaznie mija 2 lata i trzeba isc do szkolki jazdy na egzamin i znowu trzeba placic itd...ja jestem narazie na drugiej probie:)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 stycznia 2008 11:57:25

to nie prawda w Niemczech nie mogą zabrać Polskiego prawa jazdy, oni je rekwiruja i po sprawie w sądzie mają po uprowomocnieniu się wyroku 3 miesiące na odesłanie dokumentu przez ambasadę do wydziału komunikacjii tam gdzie było wydane. jeżeli nie ma się wyroku i zakazu w Polsce można odebrać prawo jazdy i się ma tylko zakaz jakzdy na terenie np. Niemiec.

odys67

odys67 | 21 czerwca 2008 18:57:17

Nie przejmuj sie to , to troche potrwa zanim przysla Ci prawo jazdy spowrotem .Oni niemcy sa bardzo powolni w tych sprawach.

anonymous | 18 marca 2009 18:21:19

ZA WÓDE JAK ZABRALI TO NIE DADZĄ CHYBA JUZ WCALE TRZEBA ZDAĆ MPU (IDIOTEN TEST)ZA PREDKOŚĆ TO IDĄ CI PUNKTY TO FLENSBURGA,POTEM ZALAMINUJĄ CI PRAWKO I NP NIE BEDZIESZ MOGŁ JEZDZIĆ MIESIĄC CZY 2 MIESIĄCE,NAJLEPIEJ NIE JEZDZIJ PRZEZ TEN CZAS W NIEMCZECH,MOŻESZ SPRUBOWAĆ ZGŁOSIĆ ZGUBĘ W POLSCE ,ALE NIEWIADOMO CZY PRZEJDZIE ZNAJOMEMU PRZESZŁO ALE PO NIEMCZECH JUZ LEPIEJ NIE JEDZIJ PO CIĘ ZAMKNĄ

anonymous | 18 maja 2009 13:06:32

moj brat stracil prawojazdy za alkohol podpisal dokument jakis tam;D i kazali mu przymiesc prawo jazdy na komende ale on nie przyniusl,wyjechal do Niemieci tu pytanie.Czy moze na tych prawojazdach poruszac sie po Niemczech co jesli trafi na kontrole...prosze o szybkoa odp.

anonymous | 24 września 2009 21:21:18

to co piszecie to bzdury mialem zabrane prawko w niemczech tylko na 2 tygodnie do sprawy mialem 1.37 promila po sprawie pojechalem do sadu i odebralem osobiscie prawko dostalem 1000 euro do zaplaty i rok zakazu jazdy po niemczech wiec adwokaci nie piszcie bzdur

anonymous | 19 maja 2010 00:47:38

ja mialam 1,7 promila,zabrali mi prawko na 8 miesiecy,musze robic idioten test(moje prawko jest polskie,wypadek mialam w Niemczech,bez zadnych szkod,wjechalam w row)prawka jak narazie mi nie oddali,ale powinni po trzech miesiacach od zarekwirowania go)a jak zrobie pozytywnie ten test,to po 8 miesiacach moge z powrotem jezdzic po Niemczech.Wszystko zalezy od tego,jakie sie mialo szkody.Zawsze jest idioten test powyzej 1,6 promila ,tak mi powiedzial adwokat.

anonymous | 31 maja 2010 14:54:10

Gościu mialeś farta!!!Do 1,6 promila zgadzam sie,ale powyżej idioten test!!!

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 501,8 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 248,4 pkt LeahLeah
  3. 3 227,3 pkt przechodzienprzechodzien
  4. 4 226,0 pkt antysocjalistaantysocjalista
  5. 5 176,7 pkt birbantbirbant
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

niemawolnegonicku znafca_rzycia znawczyni ludzi PitbuII Meduza100 Goździk Gwoździk kontoanonimowe
Zgłoś błąd