zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
fawke

Jak zwiększyć poczucie własnej wartości?

fawke | 11 listopada 2008 19:10:00 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Bo to jest dla mnie ogromny problem. Zawsze wydaje mi się że jak coś robię to się do tego nie nadaje i zrobię to najgorzej,znowu mi nie wyjdzie itp. Porównaniem może być to że jestem jednym z lepszych uczniów w klasie (ostatnio śr. 5,05),więc moje przeczucia są bezpodstawne. Gdyby to mi się udało myślę że mógłbym opanować moją inną przypadłość(jąkanie). W jaki sposób mogę zwiększyć moje poczucie własnej wartości? Z góry wam dziękuje że dotrwaliście aż tu.

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 12 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: ego, jąkanie, własna
Fortunella

Fortunella | 11 listopada 2008 19:19:36

Może się zastanów czy ktoś nie obniża Ci poczucia własnej wartości? Masz świetne wyniki w nauce czy za każdy dobry stopień lub dobrze coś zrobione jest ktoś kto poklepie cię po łopatce o powie szczerz "tak dalej"?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
VIPek

VIPek | 11 listopada 2008 20:08:10

Mam dokładnie ten sam problem - jąkanie się + zaniżone poczucie własnej wartośći :) Ale pracuje nad tym i już jest znacznie lepiej :) Musisz zdać sobie sprawę z tego że nie ma powodu dla którego miałbyś zaniżać swoją wartość siebie jesteś wartośćiowy tak samo jak inni i nie potrzebujesz żadnego powodu by dać sobie pozwolenie na odczuwanie tego. Ogólnie uważam, że sam powinieneś szukać odpowiedzi najwłaściwszej dla Ciebie. Mnie pogło zgłębianie NLP i różnych książek typu psychologiczno/rozwojowych własnej osobowości.

yuuri

yuuri | 11 listopada 2008 20:14:04

Szczera rozmowa z przyjaciółmi, oni zawsze są w stanie podnieść człowieka na duchu. Masz poczucie stałości i bezpieczeństwa w swoim życiu? Bez tych elementów człowiek nigdy nie jest pewien czy robi coś dobrze. Zastosuj metodę małych kroków. Powoli buduj swoją pewność siebie. Zostań wolontariuszem. Piszesz, że jesteś dobrym uczniem, możesz zaproponować komuś korepetycje, społecznie oczywiście, to daje niesamowitą satysfakcję (wiem z własnego doświadczenia!).

Nie wiem ile masz lat, ale jeśli ciągle jesteś w szkole to zapytaj nauczyciela j.polskiego czy nie może skierować Ciebie do poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie (kiedyś przynajmniej) rezyduje logopeda. Istnieje spora szansa, że jąkanie uda się jeśli nie wyeliminować to chociaż odrobinę zwalczyć.

No i najważniejsze. Rodzice. Czy Twoje relacje z nimi są poprawne? Nie chcę wchodzić na Twój prywatny grunt, ale sporo problemów młodzieży bierze się z tego właśnie podłoża.

Czy jesteś szczery z ludźmi, którzy Cię otaczają? Jeśli nie, może najwyższy czas pokazać jak się czujesz. To może nie dotyczy Ciebie, ale również jest dużym problemem społeczeństwa-szczere okazywanie uczuć.

No i nie trać nadziei !!!
Obrazek

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 listopada 2008 20:29:04
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

Możesz podnieść cenę za usługi.

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
pawelz89

pawelz89 | 11 listopada 2008 21:53:15

http://www.blizejsukcesu.pl/2008/02/15/jak-zwiekszyc-wlasna-samoocene-i-pewnosc-siebie/ ;)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 11 listopada 2008 22:06:48

Pomyśl, czy ktoś Cię zbytnio nie strofuje - np. mamusia za to, że zamiast 5 wyszła 4.
Uczysz się bardzo dobrze, czego serdecznie gratuluję. Oby tak dalej. W przyszłości zobaczysz, że wiedza procentuje.
Nie przejmuj się tym, że nie jesteś idealny. Nikt nie jest.

Pozdrawiam. :)

eXecutioner

eXecutioner | 11 listopada 2008 23:38:33

Zawsze jak widzę w lustrze swoje odbicie mowie sobie "jestem BOSKI" XD może trochę śmieszne i narcystyczne... noooo ale działa ^^

tulinka

tulinka | 12 listopada 2008 01:15:26

Ludzik! Aż mnie swędzi jak czytam coś takiego!

UDOWODNIŁEŚ swoimi ocenami że jesteś dobry, to w czym problem? Nie każdy może mieć takie oceny. A miałeś je kiedy jeszcze krępował cię brak pewności siebie. Pomyśl że jesteś najlepszy, a jak jakiś leszcz myśli inaczej, to pokaż mu ze się myli!

Jak masz taka średnią, to twój sukces w życiu zależy tylko od tego czy wykorzystasz swój potencjał. TYLKO TWOJA WOLA DZIELI CIĘ OD SUKCESU!!! Nie wykorzystać tej szansy to jak odpaść 100 metrów przed metą maratonu!

Superbike

Superbike | 12 listopada 2008 01:29:01

Nie ma na to przepisu... proponuje znaleźć dziewczynę albo przynajmniej przyjaciółkę która rozwieje wszystkie wątpliwości

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
eMSi1988

eMSi1988 | 12 listopada 2008 03:20:40

Taką średnią to ja chyba tylko w pierwszej klasie miałem :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 40,1 pkt LaflxLaflx
  2. 2 32,0 pkt SidSid
  3. 3 31,6 pkt małaGosiamałaGosia
  4. 4 29,3 pkt znawczyni ludziznawczyni ludzi
  5. 5 25,5 pkt birbantbirbant
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl