zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
anonimy2

Jak zostać maszynistą???

anonimy2 | 24 lutego 2008 13:28:43 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Od dziecka interesowały mnie różne pojazdy, a w szczególności pociągi. Teraz, gdy jestem w momencie wyboru zawodu postanowiłem zostać maszynistą. Proszę powiedzcie mi co zrobić??? Znalezienie odpowiedzi jest teraz dla mnie priorytetem>

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 20 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
eryczek

eryczek | 24 lutego 2008 13:43:10

wysłać prośbę oraz CV do PKP i liczyć że cię nie oleją

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 lutego 2008 14:55:42
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

Z tego co wiem, to trzeba zrobic kurs (niestety na własny koszt). Więcej nie jestem w stanie powiedziec. Radzę zapytac o to kogos związanego z pkp. Ewentualnie spróbuj zgłosic się do spółek-córek koncernów naftowych: "Lotos Kolej" i "Orlen KolTrans".

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
code192

code192 | 24 lutego 2008 16:12:24

spytaj konduktora.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 24 lutego 2008 17:19:34

Podpowiedź code jest zupełnie sensowna. Chociaż może jeszcze lepiej pogadać z jakimś maszynistą. Oczywiście po służbie.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 24 lutego 2008 18:38:40
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Są chyba jeszcze jakieś technika kolejowe! Poszukaj w kuratoriach albo na stronach PKP.

anonymous | 4 maja 2008 01:03:22

Z tym maszynistą to sprawa nie jest taka prosta... . Najpierw musisz być pomocnikiem maszynisty. Aby się dostać na kurs musisz pozytywnie przejść badania lekarskie i podczas kursu odbyć odpowiednią ilość godzin praktycznych( w warsztacie i w loku w kazdej firmie szkolącej z tą ilością jest inaczej) potem zdajesz egzamin na pomocnika. Po zdaniu egzaminu musisz wyjeździć jako pomocnik odpowiednią ilość km (około 10 tys. ustawowo) potem możesz przystąpić do egzaminu na maszynistę. Obecnie są 3 możliwości zrobienia kursu na pomocnika:

1)Tak jak pisał kolega wyżej można wysłać cv i list do PKP, ale jeżeli nie masz szkoły kolejowej na 90% odrzucą twoje podanie ponieważ z tego co wiem na PKP jest na razie nadmiar maszynistów a w większości szkolą oni osoby po szkołach ( o ile szkolenia na PKP się obecnie odbywają).

2)Tak jak pisał inny kolega to szkolenie u prywaciarza (nie wiem czy są one darmowe jak w PKP czy płatne). Musisz się zgłościć do jakiejś firmy (PCC, Lotos, Orlen, CTL itd.) Oni praktyki ci załatwiają ale z tego co się orientuję musisz podpisać w zamian lojalkę a z tego co wiem praca u prywaciarza jest o wiele cięższa niż na PKP za nieco większe pieniądze. Mogę jeszcze dodać że podobno szybciej niż na PKP będziesz mógł zrobić maszynistę ale niewiem czy to prawda... .

3) To szkolenie prywatne. Koszt to około 3000 zł. Praktyki ma możliwość załatwić firma ale można też indywidualnie (co sam wybrałem). Firmy przeważnie przyjmują techników elektryków i mechaników, jak i osoby po zawodówkach z wykształceniem mechanik (trakcja spalinowa), elektryk (trakcja elektryczna), chodziarz zdarzają się wyjątki. Są dwie firmy 1 to Hagans z Torunia (www.hagans.pl) 2 to Itechkop z Katowic (www.intechkop.com.pl). Mam nadzieję że trochę pomogłem i rozjaśniłem w miarę wszystko. Jeżeli gdzieś popełniłem błąd poprawćie mnie.

anonymous | 4 maja 2008 01:16:17

Zapomniałem dodać że po szkoleniu w prywatnej firmie szanse dostania się do pracy w PKP są bardzo nikłe.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 maja 2008 17:56:08

Aby zacząć przygotowanie do pracy w pkp należy się zatrudnić w warsztacie kolejowym (a nie w kadrach pkp jak wyczytałem na niektórych forach). I powiedzieć im na czym sprawa polega. Dzisiaj sam byłem w kadrach PKP Cargo i powiedzieli mi że warsztaty to zupełnie inna firma. Piszę to ponieważ ponieważ często warsztaty znajdują się w zupełnie innych miastach niż kadry i po co potem jeździć w tą i spowrotem... .

anonymous | 7 stycznia 2009 19:56:36

czy można starać się o szkolenie będąc po ogólniaku?

anonymous | 16 stycznia 2009 12:34:15

Czytaj co piszą a nie zadajesz bezsensowne pytania.Hmm moim marzeniem jest zostać maszynistą i jezdzić pociągami pospiesznymi i inter city ale widzę,że znikłe szanse nic innego mi nie pozostało jak cieszyć się z jazdy pociągiem w grze MTS:) pozdrawiam

więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 133,1 pkt jan_ek 57jan_ek 57
  2. 2 111,1 pkt odrzu conaodrzu cona
  3. 3 76,9 pkt małaGosiamałaGosia
  4. 4 68,2 pkt AjumikoAjumiko
  5. 5 62,8 pkt TOJA2TOJA2
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

znafca_rzycia Jasny halogen 100 ekstraintrowertyczna PitbuII aoeien znawczyni ludzi Goździk Gwoździk
Zgłoś błąd