zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

jak pozbyć się oblodzenia/parowania z szyb w pomieszczeniu ?

anonymous | 19 grudnia 2010 02:28:54 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Witam wszystkich,mianowicie borykam się z problemem parujących szyb w oknach a teraz wiadomo są one całe pokryte lodem i to dość grubą warstewką.Typ okien to okno skrzynkowe[podwójne] o wym 120cm wysx215cm szer.Oblodzenie/parowanie dotyczy zewnętrznych szyb po wewnętrznej stronie.Szyby na skrzydłach wewn. nie parują.W pomieszczeniu [35m3] praktycznie nie ma źródeł wilgoci,również jest komin wentylacyjny.Ciąg jest bardzo dobry.Wietrzenie odpada zwłaszcza teraz.Okna są uszczelnione ale jednak czuć przenikanie zimna od zewnętrznej strony.I moje pytanie brzmi.Czy w tych oknach to normalne zjawisko ? a może przyczyna tkwi w czym innym ?Pozdrawiam i dziękuje za uwagę

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
tagi: okna, szron
Ajumiko

Ajumiko | 19 grudnia 2010 13:18:10
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

To już chyba problem "cywilizacyjny" ostatnich lat. Było tyle zim i jakoś ludzie nie mieli tylu problemów z wilgocią. Domów nie trzeba było ocieplać, nie wychodził grzyb na ścianach, nie lało się po oknach, po parapetach. Teraz nic nie pomaga. Ja też mam problem z wilgocią w mieszkaniu.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 19 grudnia 2010 13:55:51
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

Próba 1 Kup za kilkadziesiąt złotych pochłaniacz wilgoci i wstaw pomiędzy skrzydła. Próba 2 Zrób 2 malutkie otworki zaczynając eksperyment od kilku mm2 pomiędzy framugą a skrzydłem zewn i wewn pozwalający napływać świeżemu powietrzu z zewnątrz do mieszkania. Powierze zewnętrzne jest suche, więc... Napływu zimna zbytnio się nie obawiaj, łyk świerzego powietrza dobrze Ci zrobi a suche powietrze daje w efekcie odczuwanie wyzszej temp.

Antykwa

Antykwa | 19 grudnia 2010 13:57:00

Piszesz: "Oblodzenie/parowanie dotyczy zewnętrznych szyb po wewnętrznej stronie". To znaczy że między szybami, to znaczy że tam znajduje się wilgoć. W szybach zespolonych, hermetycznie zamkniętych, nie powinna się znajdować wilgoć, to znak złego montażu (szyb, nie okien).
Ja z wilgocią nie mam problemu więc nic więcej nie wymyślę.

Ajumiko, kiedyś domów nie trzeba było ocieplać bo budowane były technologią tradycyjną, przyjazną dla ludzi nie z zimnej wielkiej płyty. Między płytami bywają przeloty na wskroś, ciepło ucieka w jedną stronę a wilgoć przenika w drugą.
Następne przyczyny ocieplania to wzrastające koszty ciepła i wymogi unijne (coraz niższy dopuszczalny wskaźnik przenikania ciepła).

anonymous | 19 grudnia 2010 13:57:54

Polecam tez zakup wilgotnościomierza. Odczytując jego pomiary można dojść do wielu ciekawych, praktycznych wniosków.

anonymous | 19 grudnia 2010 14:21:30

Dziękuje za odpowiedzi.Spróbuje zastosować ten pochłaniacz,zobaczymy jaki będzie tego efekt.pozdrawiam

anonymous | 19 grudnia 2010 14:25:39

Ajumiko. Dobrze zbudowane domy nie mają tych problemów, o których piszesz. Ocieplenie jest technologią bardziej subtelną i wymagają spełnienia pewnych warunków, zeby było wszystko OK. Oto kilka z nich: Według norm okna winny być "fabrycznie nieszczelne" pozwalające na wlot powietrza, ale ludzie się burzą, gdy zobaczą, że uszczelki są nie na całym obwodzie i producenci, żeby mieć spokój wykonują je na całym obwodzie. Skutek jest taki, że wentylacje przestają działać, bo ilość powietrza wyciąganego jest identyczna jak wlatującwego, a skoro nic (prawie nic) nie wlatuje to i nic (prawie nic) wentylacja nie ciągnie i wynik jest taki jaki jest. Jak chcesz zrób taką próbę. Dla okna z pcv: kilka centymetrów od narożnika wytnij w skrzydle okna na górnym poziomym elemencie 15mm uszczelki. To samo zrób na framudze z tym, że na środku. Jeśli to będzie mało to wytnij kolejne 15mm na skrzydle z przeciwnej strony i poszerz odpowiednio na framudze. Dodam, że normy są kilkakrotnie większe. Dla okien drewnianych z pojedynczą uszczelką można działać analogicznie na środku w górnej poziomej części. Z pokoju wyeliminuj w zimie źródła wigoci - duże ilości kwiatów, akwarium... Sprawdz wentylacje w mieszkaniu. Ktoś kto się na tym zna powinien jeszcze sprawdzić tzw. mostki termiczne.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Ajumiko

Ajumiko | 19 grudnia 2010 16:11:02

Dziękuję anonimowi za konkretne wskazówki.
Też myślałam, że mam szczelne okno, dopóki w tym roku nie okazało się, że wiatr hulał mi podczas tych dużych mrozów w części, gdzie są zawiasy, tak od połowy skrzydła w dół. Dodam jeszcze, że sprawę pogłębia fakt, że te okna są zimne. Szyby są zimne. Może gdyby przewodziły mniej zimna, to byłoby lepiej.
A te pochłaniacze wilgoci nic nie pomagają. Może jakąś część wilgoci są w stanie pochłonąć, ale nie ma co oczekiwać od nich, że załatwią problem.

anonymous | 20 grudnia 2010 00:43:08

Witam ja sam nie wiem jak temu zaradzić.Ale usłyszałem o foliach termoizolacyjnych i prawdopodobnie je wyprubuje i dam znać odnośnie rezultatów.pozdrawiam

Ajumiko

Ajumiko | 20 grudnia 2010 17:35:48

A co się robi z tymi foliami?

anonymous | 22 grudnia 2010 17:05:26

http://sklep.interam.pl/FOLIA-TERMOIZOLACYJNA-1-06X1-62-M-1476,1,pr,lang.html

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 68,7 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 58,4 pkt antysocjalistaantysocjalista
  3. 3 48,0 pkt arinkaoarinkao
  4. 4 46,0 pkt KowalskyKowalsky
  5. 5 44,0 pkt dedlxdedlx
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

znafca_rzycia satynowa DlaNadprzyrodzonych2 zmyslona90 CZARNA_zołza kontoanonimowe DarVV
Zgłoś błąd