zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
kuba33

Dlaczego niektórym ludziom wystają żyły z rąk ?

kuba33 | 10 stycznia 2007 19:17:22 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Mojemu koledze to prawie zwisają z ręki... czym to jest spowodowane?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
tagi: żyły
Zarazek

Zarazek | 10 stycznia 2007 19:34:40

Bo mają słabe ściany naczyń krwionośnych, które pod wpływem ciśnienia za bardzo się odkształcają. Sam mam ten problem i kiedy np. podniosę rękę do góry to żyły znikają (spada wtedy ciśnienie krwi).

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
arczi127

arczi127 | 10 stycznia 2007 21:14:04

Niekoniecznie @Zarazek, wystające żyły u rąk są u młodych ludzi wyrazem ich dobrej kondycji (żył), duże wystające żyły mają twarde ściany, są pojemne (przez co szybciej odprowadzają zużytą krew i jest miejsce na nową z tlenem i glukozą). Najlepiej rozwinięte żyły mają mężczyźni pracujący ciężko fizycznie.
Widoczność żył jest związana z tym że jest słabo rozwinięta poskórna tkanka tłuszczowa (u mężczyzn jest ona dużo cieńsza niż u kobiet) przez co żyły wystają ponad powierzchnię skóry.
A problem słabych żył (głębokich) z połączeniem wad zastawek żylnych łącznotkankowych to żylaki.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 maja 2007 16:35:29
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

mam 13 lat nienawidze moich zył. poedobno są na to jakies zabiegi. ale co zrobiić zęby nie wystawały? to jest ochydne. u facetó też

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 września 2009 17:49:30

Żyły wystające są według mnie piękne, a u kobiet są cholernie seksowne i na niektórych ludzi działają jak afrodyzjak. Ciekawe, że taka niepozorna, w sumie obiektywnie mało istotna cecha fizyczna wzbudza tyle emocji, są osoby, które nienawidzą wystających żył (zazwyczaj ci co ich nie akceptują u siebie) i tacy, co tą cechę uwielbiają. I to niezależnie od płci.

anonymous | 24 listopada 2009 19:42:44

Mam 17 lat, chodzę na siłownie, żyły wystają mi tak genetycznie. Kumpel nagadał mi bzdur że mogę mieć potem problemy z żylakami, przez siłownie i właśnie przez wystające żyły.

anonymous | 7 maja 2010 20:08:16

kolegi nie sluchaj ! jak zyly wsytaja przy cwiczeniach na silowni to ma bardoz pozytywny wplyw

anonymous | 4 czerwca 2010 22:50:34

Mam 14 lat i mnie bardzo wkurzają wystające żyły, według mnie jest to objaw dużego wysiłku fizycznego, ponieważ dużo ćwicze. Proszę o rade co mam robic lub jesc żeby zniknęły...

anonymous | 11 czerwca 2010 17:21:17

mam 13 lat jak mam zrobić żeby mi wystawały żyły?? prosze pomuszcie

anonymous | 26 września 2010 10:39:16

Aby wystawały żyły trzeba mieć bardzo niski poziom tłuszczu na sobie i trzeba ćwiczyć ciężko fizycznie np. trenować na siłowni.Jeśli ktoś ma niski poziom tłuszczu i trenuje na siłowni i ma dietę oraz suplementy inaczej odżywki i trenuje oraz bierze suplementy i się regeneruje odpoczywa po treningu to żyły za jakiś czas będą wychodzić z powodu pompy jakiej się doznaje na treningu.Ale trzeba wszystkiego z umiarem.Ja akurat mam żyły i jestem zadowolony.

anonymous | 28 września 2010 23:33:48

mi wystaja zyly na calej dlugosci rak , mam 13 lat , nie przeszkadza mi to choc rowiesnika widac bardzo malo lub wogole , z tego co tu przeczytalem , hmm . . . , pracuje fizycznie i raczej nie jestem za puszysty =] a co do zyl , nie przeszkadzaja mi to , taki juz jestem :)

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 60,4 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 37,4 pkt PitbuIIPitbuII
  3. 3 34,8 pkt mk777mk777
  4. 4 34,1 pkt znawczyni ludziznawczyni ludzi
  5. 5 32,9 pkt TOJA2TOJA2
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

znafca_rzycia John Kimble Andrzej6289 kontoanonimowe ekstraintrowertyczna znawczyni ludzi PitbuII
Zgłoś błąd