zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Susek

Dlaczego ludzie rasy żółtej są do siebie tak bardzo podobni?

Susek | 9 stycznia 2007 19:40:48 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Weźmy takich dwóch Chińczyków - przecież oni są niscy (nie, żebym coś do nich miał), mają czarne włosy i bardzo podobny wyraz twarzy... A tacy dwaj Polacy - różnią się wieloma rzeczami, m. in. wzrostem, kolorem włosów, oczu, itd. itp.
Więc dlaczego u nich (prawie) nie ma róźnic, a u nas jest ich aż tyle?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 9 odpowiedz

anonymous | 9 stycznia 2007 19:43:23
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

w najnowszym focusie antropolodzy udowadniają że nie istnieje coś takiego jak rasy ludzkie.

5 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
milosz1

milosz1 | 9 stycznia 2007 19:55:37

nie czytałem focusa, ale z tego co się orientuję wszyscy biali dla czarnych też są tacy sami - podobnie jak czarni dla nas. Nie widzimy tych różnic subtelnych i tyle, ale to nie znaczy że oni ich nie widzą.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 stycznia 2007 20:09:36

to kup focusa! naprawde wiele wyjasnia!!!!! ale oni sa rozni. Naprawde :)

2 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 stycznia 2007 20:37:44

Oni się różnią, tylko inaczej. :) Interesuję się Japonią od wielu lat i nie mam problemu z rozróżnianiem ludzi, nie wydają mi się podobni. Po prostu oko musi się przyzwyczaić. :) Tak samo kiedyś nie widziałem wielkich różnic między językami: chińskim, japońskim i koreańskim (zarówno w brzmieniu jak i w piśmie ("krzaki")). Dzisiaj, mimo że nie znam żadnego z tych języków bez problemu je rozróżniam.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Error

Error | 10 stycznia 2007 00:28:42

ależ mit jak diabli. Kiedy pojechalem do tunezji i mialem takie samo zdanie o czarnych. Po 3 dniach widzialem podobienstwa do bialych. U nas jest facet z twarzy wygladający na "karka"...u nich tez, u nas jest facet który przypomina kujona...u nich tez, u nas jest facet ktory wygląda "miśkowato" i u nich tez taki ktos jest, mają też niemiłego, sympatycznego, z błądzącymi oczami (a`la kłamliwy), interesiarza, właziwd....pe, żartownisia, smutasa, krętacza i lenia. To poprostu trzeba zobaczyc ale przyznam ze z calego 2 tygodniowego wyjazdu zaskoczylo mnie to najbardziej, ze oni mają odbicie w białej rasie. Namiastke tego moge ci dac, czy Denzel Washington jest podobny do ............np wesleya snipsa? po prostu ich widzisz czesto dlatego rozrozniasz.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 10 stycznia 2007 08:56:25
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

To jest tylko brak opatrzenia wśród ludzi innej rasy. Dla azjatów, na pierwszy rzut oka wszyscy europejczycy sa tacy sami itd, itp.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 19 czerwca 2009 01:11:42

możliwe że dla nich tez jesteśmy tacy sami :) Azjaci jakoś nie maja możliwości "wymieszania się" jak okazje mamy my europejczycy w europie ludność jest porostu skrajnie różna np. rdzenni Irlandczycy i Rodowici Włosi:) Azjaci są różni ale nie maja tak skrajnie rożnych cech jak europejczycy. W zamokniętych obszarach ludzie są mniej zróżnicowani a Chińczycy np. są/byli bardzo zamknięci kulturowo i to uniemożliwiło im nabycie cech urozmaicających ich ... Ja nie mam problemów w rozpoznawaniu ludzi o żółtej skórze pochodzenia koreańskiego tajlandzkiego czy z Kazachstanu(tak są tam ludzie o skośnych oczach) ale zaś u Mongołów i Chińczyków gorzej mi idzie odróżnianie... http://photos.nasza-klasa.pl/24833648/11/main/e64c5d1f84.jpeg

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 19 czerwca 2009 01:17:31

u nas ? dlaczego tak się różnimy? Potop szwedzki przybili Szwedzi, Krzyżacy tez coś po sobie zostawili, Tatarzy, Żydzi, Ukraińcy, Litwini wiele narodowości o wielu cechach dlatego jesteśmy rożni. Nie wspomina już o Romach :) Nie rozumiem jak możemy być nie tolerancyjni jak wielu z nas ma tak rożne korzenie :D Dlatego jesteśmy rożni :D

anonymous | 15 sierpnia 2009 22:35:30

Ja na początku też nie widziałam różnic, ale z czasem nauczyłam się ich rozrózniać. Teraz bez problemu mogę odróznic np. Chińczyka od Japończyka, bo np. Chińczycy mają bardziej płaskie twarze i są brzydsi. To przez to, że na początku nie zwraca się na takie rzeczu zbytnio uwagi..

AMA i nowy profil

Podobne pytania

panwaldek

Jak szybko przytyć?

390 odpowiedzi i komentarzy
japa2

Jaki pies do domu?

175 odpowiedzi i komentarzy
zoska

Co czytają faceci ?

117 odpowiedzi i komentarzy