zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Madman18

Czy uważacie że wszyscy ludzie na całym świecie, są w gruncie rzeczy tacy sami, czy może jest jakaś zasadnicza różnica między nimi? Jaka ?

Madman18 | 23 lipca 2012 22:27:25 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

:) jakiś komentarz mile widziany :)

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 37 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Thea

Thea | 23 lipca 2012 22:29:02

Kazdy narod ma jakies tam swoje cechy charakterystyczne.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2012 22:30:57
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

Mysle,ze ludzie wszedzie sa tacy sami,jedynie w zaleznosci od strefy zamieszkania podlegajom innym wplywom kulturowym,wyznaniowym.

Madman18

Madman18 | 23 lipca 2012 22:32:35

Jeśli chodzi o moją prywatną opinię, w pełni się z Tobą zgadzam :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
jogurtgazowany

jogurtgazowany | 23 lipca 2012 22:33:05

a te wpływy czynią ich innymi, czyli już nie są tacy sami

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2012 22:34:34
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe I.

Ale jezeli przesiedlic go w inny rejon swiatta z biegiem czasu upodobni sie do tubylcow.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
jogurtgazowany

jogurtgazowany | 23 lipca 2012 22:41:33

nie ma na świecie dwóch takich samych tubylców, do tego taki przesiedlony człowiek miałby już doświadczenia którego tubylcy nie mają a to go już czyni innym 

anonymous | 23 lipca 2012 22:43:41

W zaleznosci w jakim wieku bedzie przesiedlony.Nie zgodze sie nie ma rzeczy ktorych ktos inny nie moze sie nauczyc.

jogurtgazowany

jogurtgazowany | 23 lipca 2012 22:47:46

nie chodzi mi o rzeczy ale o doświadczenia, przeżycia

pannaBe

pannaBe | 23 lipca 2012 22:47:50

Nauczyć się może,ale to nie znaczy,ze stanie się taki sam.

anonymous | 23 lipca 2012 22:33:37

No jak tacy sami?? Różnią się : kolorem skóry, poglądami, wnętrzem, ogólnie wyglądem zewnętrznym ;)

anonymous | 23 lipca 2012 22:37:15

Jezeli wezmiesz dziecko z Mozambiku,wychowasz w Polsce, bedzie sie roznil tylko i wylacznie kolorem skory.reszta to cechy nabyte.

Madman18

Madman18 | 23 lipca 2012 22:41:19

Nie chodziło mi o wygląd zewnętrzny.  Bardziej chodziło mi ludzkie wnętrze, które niezależenie od kontynentu, będzie targane tymi samymi problemami, miłostkami i nadziejami a  zachowanie będzie się jedynie zmieniać w zależności o kulturowych wzorców.

anonymous | 23 lipca 2012 22:45:59

Kazdy kocha,nienawidzi,,przezywa zalamania,strate bliskich.

Antykwa

Antykwa | 24 lipca 2012 11:55:44

I każdy człowiek indywidualnie, nie mówiąc już o kręgu kulturowym z którego się wywodzi, robi to, przeżywa, inaczej, Leonie.

jogurtgazowany

jogurtgazowany | 23 lipca 2012 22:37:50

Każda istota tuptająca po ziemi jest wyjątkowa. Przynależność do narodu, jakiekolwiek grupy,  wyznawana religia, kolor skóry nie sprawia, że ktoś jest podobny do drugiej osoby w 100 %. W gruncie rzeczy każdy jest inny dzięki czemu nie ma nudy. 

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2012 22:47:15

Chodzi glownie o zachowania ludzkie,miloscv,nienawisc rozpacz.itd.

pannaBe

pannaBe | 23 lipca 2012 22:39:52

Hahha:) Czy jest różnica? Oł maj.. Różnic jest milion,ja od sąsiada różnię się zasadniczo a gdzie dopiero od ludzi na całym globie..

Skupmy się w takim razie na sąsiadce..;)

To,że jest brunetką(ja jestem ruda:),nie jest może zasadniczą różnicą,ale.. ta moja sąsiadka zimą pali w piecu jakimś strasznym szitem,śmierdzi na całej ulicy i jest szaro-buro od dymu,masakra,okna otworzyć nie można.. No właśnie,ja uważam ,że jest to szkodliwe dla mojego zdrowia oraz dla środowiska,a ona nic sobie z tego nie robi...Wniosek-ma kompletnie gdzieś mnie,oraz innych sąsiadów(że o naturze nie wspomnę)dla mnie jest to nie do pomyślenia,czyli w tej kwestii różnimy się zasadniczo..

Dalej.. mój mąż uważa,ze należałoby ją podkapować do straży miejskiej..ja myślę,że to słaby pomysł,bo jakoś nie mam natury donosiciela..Wniosek-różnimy się w dość zasadniczej kwestii.. 

No i na koniec,żeby nie wyjść na taką "bez skazy",coś co w mojej miarze może być ok..dla kogoś innego w porządku może nie być..czyli wszyscy różnimy się od siebie..punkt widzenia zależy od wielu czynników,ale różnimy się i jest to piękne!:)

jogurtgazowany

jogurtgazowany | 23 lipca 2012 22:43:45

brunetki to wiedźmy 

pannaBe

pannaBe | 24 lipca 2012 13:37:40

Ja tego nie powiedziałam;)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 23 lipca 2012 22:46:58
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Carl Gustaw Jung udowodnił ze jesteśmy ogólnie tacy sami.

Oczywiście nie chodzi tutaj o szczegóły typu linie papilarne, cechy obyczajowości, lecz cechy nabyte, wrodzone, wrośnięte w nasze DNA, duszę.  

To dość złożony zbiór cech, zachowań, doświadczeń, marzeń, a nawet snów które mieli nasi praprzodkowie i mieć je będą ludzie za 1000 lat. Chodzi oczywiście o archetypy ;). 

Madman18

Madman18 | 23 lipca 2012 22:53:10

Arinkao znasz moje poglądy w tej kwestii (napisałem je wyżej), zaprzeczę Twojej tezie tylko po to pogrzać atmosferę:)

Musimy pamiętać że dowód z autorytetu, nie jest dowodem. Nie wierzę że że Jung, nie miał znanych oponentów w tej materii, którzy nie twierdzili przeciwnie.

arinkao

arinkao | 23 lipca 2012 23:05:49
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

Ja też nie wierzę, bo obydwoje wiemy że miał takich oponentów, kiedyś więcej niż dziś.

Teoria Junga była znana w środowisku antropologicznym, dużo wcześniej niż uznało ją gremium psychologiczne, i nim ktoś to gdzieś napisał, wyłożył itp. dlatego jest dowodem sama w sobie, historia kultury i człowieka za nią mówi.

anonymous | 23 lipca 2012 22:59:54

Wszyscy na pewno powinni być sobie równi,choć wiemy że tak nie jest.

Co do różnić ,cóż tutaj kulturowo przepaść ,są narody wysoce rozwinięte,otwarte i są takie gdzie kobiety po ulicach chodzą od nóg po czubek głowy  zasłonięte ,a wszystko w imię "Boga"i czyichś chorych wyobrażeń w wiary.

arinkao

arinkao | 23 lipca 2012 23:44:48

Tak adell, wszystko sie zgadza, ale bardzo prawdopodobne że ta kobieta w Iranie ma takie same marzenia , boi się podobnych rzeczy, podobnie czuje, ma takie sny jak Ty czasami, w podobny sposób rozwiązuje problemy i podobne czynniki kierują ją do podejmowania decyzji.

pannaBe

pannaBe | 24 lipca 2012 13:38:53

Dokładnie! I to ją czyni podobną..a nie taką samą.

czarodziejka_

czarodziejka_ | 23 lipca 2012 23:36:27

Wydaje mi się, że coś w tym jest. I to nie tylko tacy sami, jeśli chodzi o kwestie terytorialne, ale i czasowe. Właśnie ostatnio znajomy historyk stwierdził w rozmowie, że ludzie od wieków są tacy sami - według niego dowodzi tego historia. Mają te same potrzeby, problemy, popełniają wciąż te same błędy (o dziwo) - a wynika to ze sposobu myślenia, wartości i uczuć (generalnie wciąż niezmiennych w społeczeństwie). Oczywiście zmieniają się względy kulturowe, dochodzi rozwój nauki, cała ta otoczka obyczajowa - ale ogólnie człowieczeństwo jako takie się nie zmienia - a historia nieraz przez to zatacza koło.
I nie mówię teraz o ludziach jaki indywidualnych jednostkach, tylko o całości społeczeństwa.

arinkao

arinkao | 23 lipca 2012 23:47:52

Stąd min. symbole które się pojawiały na całym świecie, mity, wierzenia były bardzo do siebie podobne, mimo iż jest udowodnione że ludzie Ci nie mogli się spotkać, nie znali się na pewno, nie było między nimi przepływu informacji, a nawet internetu (!) ;).

Madman18

Madman18 | 23 lipca 2012 23:49:22

O jakich symbolach konkretnie mówisz ?

pannaBe

pannaBe | 24 lipca 2012 13:40:22

Na przykład o swastyce. Z tego co pamiętam to pojawiła się w różnych częściach świata..

mamdziare

mamdziare | 23 lipca 2012 23:49:59

To na pewno w narodzie słabo rozwiniętym ludzie chcą mieć dużo dzieci, a w dobrze rozwiniętym mało dzieci. Po za tym religia jak i ustrój zmienia ludzi podejście i tp.

GIANELLE

GIANELLE | 23 lipca 2012 23:54:09

ludzie podzieleni są kulturowo i  zwyczajowo.

Przede wszystkim w dużej mierze to jak się zachowujemy wynosimy z domu, gdyż jako dzieci tam mieliśmy pierwsze wzorce zachowań społecznych, w późniejszym wieku kształtuje nas szkolnictwo (publiczne , prywatne), znajomi z jakimi się spotykamy, przebywamy, jednak nie ma czegoś takiego, że np. Polacy to złodzieje a Rosjanie to pijacy, nie można generalizować ...

Każdy człowiek jest odrębną jednostką i sam w sobie jest inny i niepowtarzalny ... 

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 68,7 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 68,4 pkt KowalskyKowalsky
  3. 3 68,2 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  4. 4 64,7 pkt Samiec AlfaSamiec Alfa
  5. 5 62,2 pkt dedlxdedlx
więcej rankingów