zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
kasia0525

Czy można kogoś wymeldować z mieszkania bez jego zgody i wiedzy?

kasia0525 | 20 sierpnia 2008 23:15:56 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy istnieje taka możliwość? Ta osoba mieszka sobie z żoną i dziećmi w wynajmowanym mieszkaniu. Żona i dzieci zameldowane są u jej matki, natomiast on na stałe zameldowany jest w domu, który dostała w spadku jego siostra (czyli moja mama, która z kolei przekazała dom mnie). Facet jest bezrobotnym alkoholikiem, awanturnikiem itp. Jego żona planuje rozwód, więc oczywistym jest, że facet będzie chciał znieść się do mojego domu. Parter tego domu zajmuje moja babcia, czyli jego matka, która na synusia zawsze dmuchała i chuchała. Nie chcę znać tego człowieka, ale jestem pewna, że jego rozwód to początek moich kłopotów. Nie pytajcie, jak to się stało, żę facet jest zameldowany w moim domu, bo to długa i bardzo skomplikowana historia. Chciałabym tylko wiedzieć, czy jako właścicielka domu, mogę go wymeldować bez jego zgody (wiadomo, że on się na to nie zgodzi). dodam jeszcze, że nie mieszka w tym domu juz kilkanaście lat. Wybieram sie w tej sprawie do odpowiedniej instytucji, jednak chciałabym wiedzieć coś więcej na ten emat, w razie, gdyby miła pani urzędnik chciała mnie zbyć.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
BlackAngel

BlackAngel | 20 sierpnia 2008 23:20:49

Masz święte prawo wymeldowac osobnika bez jego zgody i wiedzy jeśli nie mieszkał w posesji co najmniej 6 m-cy

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 sierpnia 2008 09:06:20
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

A najlepiej zainwestuj parę złotych w odpowiednią kancelarię adwokacką, żeby miec pewność, że wszystko zostanie zrobione należycie w sensie prawnym. Będzie to na pewno kosztować, ale w ogólnym rozrachunku na pewno Ci się opłaci.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 października 2009 15:09:38

mam pytanie czy moja mama ma prawo mnie wymeldowac bez mojej zgody jeli tam nie zamieszkuje a mieszkam w wynajetym mieszkaniu z chlopakiem?raz w tygodniu jestem u swojej mamy i sasiedzi mnie widza.czy ona ma do tego prawo jesli sie nie zgadzam?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 maja 2010 16:50:58

dokładnie szukam odpowiedzi na pytanie które zadała dziewczyna powyrzej :):)

anonymous | 22 czerwca 2010 14:10:46

tak może Cię wymeldować jeśli przebywasz poza domem dłużej niż 6 miesięcy.

pajak

pajak | 19 września 2010 08:14:22

Witam Mam ogromny broblem i bardzo proszę o pomoc . Moi rodzice są od roku po rozwodzie .Podczas gdy mama była w pracy w kanadzie on przyprowadzał do domu jakieś baby z ulicy i to było główna przyczyną rozwodu .Mama jest głównym najemcą mieszkania w którym oboje mieszkali ale on jest tam zameldowany . Teraz mama pojechała znowu na pół roku do kanady a ojciec alkoholik sprowadza tam najwiękrzych meneli z całego osiedla . mieszkanie jest w opłakanym stanie.Jest zdewastowane ,rozkradzione ,a cenniejsze sprzedane.Robione są tam alkoholowe libacje a sasiedzi boją sie to zgłaszać na polocje. Z relacji sąsiadów okzauje sie ze czesto zdaża sie tak ze jego po nocach nie ma ,a menelstwo tam poprostu koczuje . Co robić ? Ja mieszkam 150 km. od mieszkania mamy i nie jetstem w stanie tego ciągle pilnować a mieszkania szkoda . Dodam ze mama przed wyjazdem załatwiła tak ze opłaty za mieszkanie pobierane są z jej emerytury więc alkoholik z kumplami mieszkaja tam za kompletną darmoche !! .Czy moge go jakoś szybko i legalnie wymeldować? Błagam o pomoc !!

anonymous | 5 listopada 2010 08:44:40

WITAM JA Z KOLEI MAM TAKI PROBLEM NIE MIESZKAM JUŻ TRZY LATA W MIEJCU ZAMELDOWANIA TU GDZIE JESTEM JESTEM Z MOIM SYNEM ZAMELDOWANA TYMCZASOWO.OPUŚCIŁAM DOM DLATEGO IŻ BYŁY KONKUBIN ZNĘCAŁ SIĘ NA DEMNĄ DOSTAŁ ZA TO WYROK W ZAWIESZENIU JA POZOSTAWIŁAM W TAMTYM DOMU WSZYSTKIE SWOJE ŻECZY PRZEBYWA TAM BYŁY KONKUBIN NIE MOGE SIE DOSTAC DO DOMU BO SĄ POWYMIENIANE ZAMKI.To mieszkanie po moim dziadku, dziadek nie żyje przepisał w testamencie mieszkanie na mojego syna.Czy ktos wie co moge zrobic by wymeldowac byłego konkubina z domu.

anonymous | 29 listopada 2010 11:47:16

hmm a co jezeli matka chce wymeldowac syna bez jego zgody ze wzgledu na to ze terroryzuje ja córke a ojciec alkoholik nic na to nie poradzi tylko tez wszczyna awantury , czy moze go jakos wymeldowac ?

angel1591

angel1591 | 14 maja 2012 19:04:29

witam!
mam podobny problem tylko u mnie chodzi o to ze, mieszkam z dziadkami i ich syn jest zameldowany w mieszkaniu... jest to czlowiek agresywny wobec mnie ale takze domownikow, jest to alkoholik.. "ten Pan" okrada nas i nie ponosi zadnych konsekwencji.. Nie mieszka z nami tylko na dzialce na kturej mamy altane, przychodzi tylko sie najesc(oczywiscie za nic nie placi, zeruje na dziadkach) boje sie go poniewaz ostatnio zaczol wchodzic do mnie do pokoju i tu spac " smrod okropny przez 2 dni wietrze pokoj" nie mam mozliwosci na spokojna nauke.. ostatnio zostawilam torebke z portfelem w kuchni i wyszlam na ok. 10min.. po powrocie zanioslam torebke do pokoju i chcac wlozyc dowod zorientowalam sie ze zginelo mi ok 30zl.. nie jest to wielka suma ale chodzi o fakt ze okradl mnie, ale takze cala rodzine gdyz wynosi wszystko z dzialki i sprzedaje potrafi tez krasc portfele i wyciagac CALA zawartosc (np. 1500zl) portfel drugiego wujka

POMOCY!!  jestem rozpaczona!

DlaNadprzyrodzonych2

DlaNadprzyrodzonych2 | 14 maja 2012 19:12:03
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe I.

Proponuję Ci zadać takie pytanie na Pytamy.pl jako swoje własne pytanie, szybciej będziesz mogła uzyskać jakąś pomoc i odpowiedź niż tu, a zawsze ktoś może znaleźć inne rozwiązanie niż tu podane.

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 96,5 pkt przechodzienprzechodzien
  2. 2 85,6 pkt MoltoBeneMoltoBene
  3. 3 81,0 pkt Jasny halogen 100Jasny halogen 100
  4. 4 70,6 pkt antysocjalistaantysocjalista
  5. 5 66,2 pkt znafca_rzyciaznafca_rzycia
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

kontoanonimowe Meduza100 Thea Goździk Gwoździk ekstraintrowertyczna Jasny halogen 100 odrzu cona
Zgłoś błąd