zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
TonyMontana

Czy bezinteresowna pomoc ma w dzisiejszych czasach znaczenie?

TonyMontana | 26 grudnia 2007 22:24:45 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Czy pomagając innym nie oczekując niczego w zamian przynosi jakieś korzyści etyczne? Na dłuższą metę? Czy to, że komuś pomogę w potrzebie zostanie docenione? Ktoś mi kiedyś powiedział, że za bardzo się interesuję problemami innych osób a zaniedbuje swoje, że nie mam przez pomoc dla innych, czasu dla siebie... Lubię pomagać innym, czuję wtedy, że żyję, że jestem potrzebny... Ale następnego dnia już się o tym nie pamięta. Nie oczekuję, że dostanę medal za to. Jednak czasem odwzajemnienie również by się przydało. Czy chociaż słowa: "wielkie dzięki". Często nawet tego nie słyszę.
Moja wychowawczyni (najlepsza babka na świecie) składając mi życzenia powiedziała: bądź taki jaki jesteś a w przyszłości będzie Ci się powodziło, staraj się nie zmieniać z powodu innych. Jednak mimo, że kobieta doświadczona życiowo (60 lat) i wierzę jej słowom. Ale boję się, że zostanie to docenione dopiero, kiedy będę umierał... A ból jaki czuję nie raz w sercu z tego wszystkiego (i nie tylko tego) doprowadzi do szybkiej śmierci...

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 26 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Sprezynka19

Sprezynka19 | 26 grudnia 2007 22:31:29

Faktem jest ze są ludzie którzy czerpią radość w pomaganiu innym nie oczekując nic w zamian ( myślę iż do takich osób sie zaliczam ) , a są ludzie którym sprawia radość wykorzystywanie takich ludzi , i robią to ile się tylko da .
Mi również jest przykro , kiedy komuś pomogę a on za przeproszeniem odwraca się dupą i ni powie dziękuje .
A bardzo miło jest usłyszeć takie słowo jak właśnie dziękuje , wtedy czuję że ktos docenia moją pomoc , że jest mi z nią wdzięczny ( mam na myśli szczere dziękuje).
Dla mnie taka pomoc ma znaczenie ,choc takich ludzi jest coraz mniej , i nie potrafia docenić innych ...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 grudnia 2007 22:32:57
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

ma.Nie umiem Ci tego wyjaśnić,ale jeżeli naprawdę jesteś taki,jak mówisz,to jesteś jedną z osób,które sprawiają,że ten świat jest odrobinę mniej zły.

anonymous | 26 grudnia 2007 22:34:05

aha,i jeszcze jedno-wszystkim,chocby nie wiem co,nie pomożesz.Smutne,ale prawdziwe.

anonymous | 26 grudnia 2007 22:34:12

Nie raz ludzie pomagali innym, a gdy sami potrzebowali pomocy, dotknęła ich choroba, bieda...nie mieli się do kogo zwrócić. Tak już jest z ludźmi. Pokazują swoje piękne oblicze, bo jest im źle. Gdy doświadczą pomocy mają gdzieś tego kto pomagał.

ifcia07

ifcia07 | 26 grudnia 2007 22:40:15

Oj Tony widzę jakiś spadek formy. To, że pomagasz naprawdę ma znaczenie dla tych którym pomagasz mimo, że czasem oni tego nie doceniają nie mówiąc już o zauważeniu Twoich starań. Twoje wychowawczyni na pewno wie co mówi. Co do umierania to jeszcze Ci daleko, w końcu ktoś musi pomagać innym ;] ale pomyśl też czasem o sobie. Ja też zawsze starałam się pomagać innym i mimo, że nie zawsze zostało do zauważone i docenione przynosi za każdym razem poczucie bycia komuś potrzebnym, a to chyba jedno z fajniejszych uczuć. Główka więc do góry ;) a jeśli Ty będziesz miał kiedyś jakiś problem i będziesz chciał porozmawiać to możesz być pewny że wkoło będziesz miał wielu życzliwych ludzi w tym i mnie:) No to trzymaj się Aniele Stróżu potrzebujących pomocy, Twoja praca i Twój wysiłek ma naprawdę duże znaczenie dla tych ludzi którym pomagasz, uwierz w to. Pozdrawiam.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 grudnia 2007 22:44:44

"To, co dzisiaj zrobisz dobrze, jutro będzie zapomniane.
Czyń dobro mimo wszystko!"

Tak, ma znaczenie, większe niż myślisz. Tacy ludzie jak Ty są na wagę złota, wychowawczyni ma rację. Nie zmieniaj się. Przywracasz mi wiarę w ludzi :)

"Ludzie na prawdę potrzebują pomocy, ale będą Cię atakować, jeśli im pomożesz.
Pomagaj mimo wszystko!".

Wiesz, niektórym ciężko jest przyjąć pomoc, czy choćby powiedzieć magiczne "dziękuję". Nie znaczy to jednak, że tej wdzięczności nie czują...

Naucz się jednak też brać od innych, nie tylko dawać. Inaczej za jakiś czas się wypalisz. I wierzę w to, że wszelkie dobro, które dajesz innym, powróci do Ciebie, zobaczysz!

PS. Jednak ktoś widzi i docenia to co robisz i kim jesteś. I nie chodzi mi tylko o wychowawczynię :)
Autor cytatów nieznany.

TonyMontana

TonyMontana | 26 grudnia 2007 22:45:58

Tylko, że ja całe życie jestem w dupę kopany. Sam pomagam, a innych jak poproszę to albo zajęci albo nie są w stanie. Ja staram się każdemu pomóc, kto się do mnie wróci. A z drugiej strony naprawdę mi głupio gdy ja mam problem i nikt nie się nawet nie spyta: Daniel co Ci? Pomóc, Ci jakoś? Nawet jak ja mam problem to słyszę: Daniel mógłbyś mi pomóc? - nie potrafię odmówić... Tak naprawdę to chciałbym kiedyś wyjechać do Afryki i tam pomagać biednym dzieciom...

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
ifcia07

ifcia07 | 26 grudnia 2007 22:52:49

Tony ja jeśli tylko będę w stanie Ci pomóc, pomogę. Z tym, że czasem trudno się domyślić, że druga osoba ma problem, (choć najbliżsi powinny to odczuwać) w każdym razie jeśli będziesz chciał porozmawiać, i jeśli tylko będę w stanie pomóc możesz na mnie liczyć.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 grudnia 2007 22:57:18

Tony, ja lubię pomagać innym i staram się nikogo nie wyzyskiwać do tego stopnia, że często mówią że jestem frajerem, że daję się robić w konia(pozdro :P), ale ja uważam że przez taką bezinteresowną pomoc staję się lepszy.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
TonyMontana

TonyMontana | 26 grudnia 2007 22:58:09

Dzięki Ifcia07 :* Chyba nie spodziewałaś się tego po mnie co? :)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Podobne pytania

hakati

Widzisz złodziej i co robisz?

35 odpowiedzi i komentarzy
mlebkowski

Jaka jest odpowiedź na Wszechpytanie?

30 odpowiedzi i komentarzy
krawko

Co jest dla was ważne w życiu?

49 odpowiedzi i komentarzy
laska

Co lubisz w życiu robić?

54 odpowiedzi i komentarzy
misiek

Czy uważacie się za ludzi inteligentnych?

66 odpowiedzi i komentarzy
n0rr3c

Czego brakuje wam w zyciu?

43 odpowiedzi i komentarzy
Piotr

Kto jest najbogatszą osobą na świecie???

32 odpowiedzi i komentarzy
siwyrybak

Ile ludzi rodzi się w ciągu minuty?

19 odpowiedzi i komentarzy

Najaktywniejsi dziś

1. 1 185,6 pkt przechodzienprzechodzien
  2. 2 119,1 pkt fenix8874fenix8874
  3. 3 114,9 pkt CZARNA_zołzaCZARNA_zołza
  4. 4 91,3 pkt birbantbirbant
  5. 5 89,8 pkt jan_ek 57jan_ek 57
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

Laflx ekstraintrowertyczna Andrzej6289 niemawolnegonicku Madman18 Goździk Gwoździk zbigpary
Zgłoś błąd