zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
kuwueer

Co to znaczy być tolerancyjnym?

kuwueer | 5 września 2007 08:35:07 | kategoria: Inne, Pozostałe

  • G+
  • Facebook

W encyklopedii znalazłem taką definicję tolerancji: Postawa lub zachowanie, zakładające poszanowanie poglądów, uczuć, przekonań odmiennych od własnych. Zgoda. A gdzie są granice tolerancji? Przecież nie można tolerować (pobłażać) zła moralnego np morderstw, napadów, kradzieży, marszów i wyskoków zboczeńców seksualnych, ludobójstw itp. Myślę, że to pojęcie jest nadużywane w naszych masmediach. Jeżeli ktoś nie zgadza się ze mną to wcale nie musi oznaczać, że nie jest tolerancyjny. Po prostu ma prawo mieć własne zdanie. Osobiście uważam, że inna powinna być granica tolerancji dla ludzi o trwałym kalectwie umysłowym pozbawiającym ich poczytalności. Proszę o wypowiedzi na ten temat.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 6 odpowiedz
indor

indor | 5 września 2007 09:33:59

Zainteresuj sie troche bardziej psychologia moze zrozumiesz... Uogulniasz znaczenie bycia tolerancyjnym... A co jest wyznacznikiem zla moralnego ? Kto zdefiniowal zlo moralne ? I skad wiadomo ze to jest sluszna definicja ? Tak jak mozesz podwazyc TOLERANCYJNOSC tak samo ja moge podwazyc slowo MORALNOSC, DOBROC, ZLO i wiele innych tego typu slow... lub cech charakteru

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Zabrzanka2

Zabrzanka2 | 5 września 2007 09:35:49

Jak piszesz, tolerancja to poszanowanie poglądów i uczuć odmiennych od naszych. Ale nie oznacza to, że musimy akceptować zło. Zaraz odezwą się głosy, że zło to sprawa względna. Ale są czyny lub postawy uznane przez świat za złe niezależnie od kultury, religii itd. Powinniśmy je napiętnować a nie tolerować. Jeśli chodzi o ludzi o chorej psychice to cóż... Oni nie siedzą w więzieniach, oni nawet nie grzeszą bo nie mają świadomości swoich czynów i faktycznie powinni być "mierzeni inną miarką".

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 września 2007 11:20:07
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

tolerancja w społeczeństwie jest sprawą umowną, często to zależy dużo od autorytetów, co oni myslą w tym względzie. Najłatwiej to można zauważyć na róznych krajach, np. w Holandii masz eutanazję, małżeństwa homo, ciasteczka nadziewane narkotykami, i ogólną względnosć moralną. W Polsce mniejwięcej wszystko jest na odwrót, można się zastanawiać czy to jest dobre, czy lepsze itp. Często zdrowy rozsądek tutaj dużo decyduje, pamiętam jak jeden kaczor powiedział, że związki homo są bez przyszłosci(gdyż nic się z tego nie bierze), czy cos w tym stylu, chwała mu za to, gdyż wielu ludzi zdaje się wyrzekać często rozumu w niektórych osądach i to jest niebezpieczne, gdyż relatywizm myslowy staje się normą wówczas. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba się trochę zastanowić czym jest tolerancja, i w jakich dziedzinach życia może być ona najbardziej pokutująca,

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 maja 2008 20:40:10
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

dzienki za to ze można na was polegac

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 22 lutego 2009 12:36:29
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

w pewnym sensie masz racje. tylko, ze byc tolerancyjnym to znaczy ze nie koniecznie zgadzasz sie z odczuciami drogiej osoby, ale nie dajesz jej tego do zrozumienia. a poza tym my nie jestesmy tolerancyjni dla mordercow itp.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 lutego 2010 09:03:32
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Tolerancja to znaczy akceptowac drugiego czlowieka poszanować jego poglądy i uczucia.Lecz nie powińniśmy tolerować zła moralnego czyli morderstw,napadów,kradzieży,blużnierstwa itp.Zapamiętaj tolerancja to zakceptowanie drugiego czlowieka(nawet któórego nie lubimy)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

  1. 1 39,6 pkt czytowazneczytowazne
  2. 2 27,2 pkt PitbulIPitbulI
  3. 3 26,6 pkt tomeklokotomekloko
  4. 4 24,7 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  5. 5 24,0 pkt DzikiBobekDzikiBobek
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

NaPokuszenie MrDisagree jasny halogen 104 Samotny94 Aaapsik magno DlaNadprzyrodzonych2
Zgłoś błąd