zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
antysocjalista

Ktoś na forum może polecić jakiś fajny tomahawk?

antysocjalista | 14 lutego 2017 11:54:21 | kategoria: Hobby, Militaria

• G+
  • Facebook

Planuję na wiosnę zakupić sobie jakiś ciekawy tomahawk do podróży po lasach i polach żuławskich. Możecie coś polecić ciekawego, najlepiej aby druga końcówka miała ostry szpikulec taki którym można byłoby zrobić dziurę w czaszce dzika? Zawsze tak samemu łażąc po tych terenach najbardziej boję się ataku dzika i chciałbym mieć coś takiego co mógłbym mu w razie czego wbić w głoe i żeby to miało tyle siły żeby przebić czaszkę i uszkodzić mózg.

Ostatnia aktualizacja: 14-02-2017 12:15:55
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 31 odpowiedz
tagi: forum, tomahawk

anonymous | 14 lutego 2017 11:55:37

Jak się boisz ataku dzika, to siedź na dupie w domu i daj żyć tym dzikim zwierzętom.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 11:57:06

jak się boję ataku dzika to mam siedzieć na dupie w domu? 

Nie rozumiem tej logiki. Trzeba walczyć z lękami, a nie się im poddawać. 

Ja dzika chcę tylko zabić jeżeli on mnie zaatakuje, a nie polować na niego z tomahawkiem. 

anonymous | 14 lutego 2017 11:59:02

Więc siedź na dupie , a nie będziesz musiał zabijać żadnego zwierzęcia. 

antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:00:21

głupie to jest co mówisz... 

Trzeba chodzić po lasach i łąkach, ćwiczyć umiejętności surviwalowe a nie siedzieć na dupie w domu bo boisz się dzików. 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 lutego 2017 12:01:23

Pie*dolnij sobie tym toporem w łeb, wtedy będziesz miał dopiero sztukę przetrwania. 

antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:02:44

bo ty tak robisz? 

kaziu_61

kaziu_61 | 14 lutego 2017 22:40:45

Wystarczy trzymać bezpieczną odległość i ograniczone zaufanie, by nie wchodzić sobie w drogę, dzik nic ci nie zawinił, nie ty dałeś mu życie, więc głupio mu je odbierać jako człowiekowi, zwierzęta żyły zawsze w pobliżu otoczenia człowieka, tyle że czasy były ciekawsze, dziś chciwość ludzka jest bez granic opamiętania - wszędzie musimy swą władzę, nawet nad zwierzętami zabierając im potrzebne tereny do żerowania, wspólnych zabaw czy wychowu potomstwa, Dzik bez przyczyny sam nigdy nie zaatakuje, nawet ten chory, z człowiekiem jest odwrotnie - uważa że jest niezniszczalny i wszystko może. Prawa zwierząt są nadrzędne dla zwierząt i nie obchodzą ich ludzkie prawa, które nierozumny człowiek próbuje im narzucić. Każdy więc ten dzik też walczy o zachowanie swoich praw co trudno zrozumieć zacofanemu człowiekowi, zwierzę to nie zabawka a żywy myślący stwór natury który musi żyć w określonym celu ustalonym przez naturę

kaziu_61

kaziu_61 | 14 lutego 2017 22:48:49

antysocjalista  Las jest wspólnym dobrem dla wszystkich, jak i cała jego zawartość - dla zwierząt, ptaków, gadów, płazów czy ludzi to też owoce, kwiaty, drzewa zieleń każdemu z nich potrzebna do życia jak i powietrze czyste a nie z grila, surwiwal to nie zakłócanie zastanego porządku w naturze - można się delektować ciszą, pastelami barw czy harmonią współżycia w wszystkich zwierząt w danej okolicy - ostoje wydzielone i chronione prawem, nigdy inaczej nie patrzałem na otaczającą mnie naturę czy przyrodę z całym jej dobytkiem

antysocjalista

antysocjalista | 15 lutego 2017 09:02:36

temat jest o narzędziu do obrony, a nie ataku. 

Obrona przed dzikiem to sobie wyobrażam tak, że np. siedzę na drzewie, nie mam zasięgu, a ten czeka na mnie na dole to wtedy walę go w łeb czymś takim. 

don_hihot

don_hihot | 14 lutego 2017 12:00:37

Taką wykałaczką to tylko tego dzika jeszcze bardziej wku...sz.
Mrugnięcie
Już lepszy byłby gaz pieprzowy.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:02:14

myślisz, że taki nie wbiłby mu się w czaszkę?

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
don_hihot

don_hihot | 14 lutego 2017 12:05:24

Super sprzęt. Z okazji Walentynek wspaniałomyślnie daję Ci aż 3,5% szansy na wyjście bez poważniejszych obrażeń w przypadku jakiegoś w starcia z dorosłym dzikiem, a temuż dzikowi co najmniej 98% ...
Wystawiony język

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:08:11

ludzie łukami zabijają dziki, to czemu cios takim toporkiem miałby go nie zabić? Można poszukać takiego z cięższym ostrzem. 

antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:09:33

zobacz ten wspaniały film!

zatkało kakało? :P 

don_hihot

don_hihot | 14 lutego 2017 12:21:40

Wszystko ładnie - pięknie, ale nie wiesz jaką krzepę, wprawę i sprzęt miał tej myśliwy. Jeżeli w lesie zaatakuje Cię dzik, to gwarantuję, że nie będziesz miał możliwości ani dokładnie przymierzyć, ani solidnie się zamachnąć. Zobacz jaki sprint zrobił ugodzony dzik, facet od razu zwiał za drzewo a zwierzę trzeba było dobić z łuku o sile naciągu z pewnością przekraczającej 60 lbs ... 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:24:52

no właśnie trzeba poznać dzika - to raczej nie jest drapieżnik co czai się gdzieś w krzakach i atakuje tylko najpierw raczej wyjdzie i się pokaże aby mnie odstraszyć samym sobą. 

don_hihot

don_hihot | 14 lutego 2017 12:30:45

Jak staniesz oko w oko z dzikiem, to najprościej zwyczajnie jest się wycofać, a jak zaatakuje, co jest niezwykle mało prawdopodobne, bo dzieje się tak tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia jego lub potomstwa, to najbardziej by Ci się przydały pazurki ninja do wspinaczki na drzewo ...
Śmiech

http://www.ekologia.pl/srodowisko/przyroda/dzik-bliskie-spotkanie,11439.html

Sammael

Sammael | 14 lutego 2017 12:32:50

To kup łuk.

antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:40:33

mam łuk - chodzę z łukiem po lesie, no ale zanim wyjmę strzałę, napnę cięciwę to on mnie rozjedzie. Chodzi mi o broń ręczną. 

antysocjalista

antysocjalista | 14 lutego 2017 12:40:51

don_hihot  to są porady dla nieuzbrojonych ludzi. 

don_hihot

don_hihot | 14 lutego 2017 12:52:37

Obejrzyj sobie dwa kolejne filmiki od 2 minuty, odpowiedz sobie sam szczerze, jakie miałbyś szanse z tą siekierką ... Mrugnięcie

birbant

birbant | 14 lutego 2017 13:50:08

don_hihot optymistycznie dla kolegi antysocjalista za duże szanse mu dałeś. Z jakimkolwiek tomahawkiem, nie ma żadnych w konfrontacji z dzikiem. 

don_hihot

don_hihot | 14 lutego 2017 14:20:56

birbant
Przecież pisałem, że to odnośnie poważniejszych obrażeń. Jak będzie miał szczęście, to dzik się tylko po mim przebiegnie w tą i z powrotem, to będzie raptem parę siników, o ile oczywiście upadając nie pokaleczy się swoim tomahawkiem ...
Śmiech

birbant

birbant | 14 lutego 2017 14:22:32

I nie pojedzie po nim kłami, co jest mocno nieprawdopodobne, bo dziki świetnie ich używają, don_hihot

kaziu_61

kaziu_61 | 14 lutego 2017 22:54:49

antysocjalista  Bezsens zabijania zwierzęcia bez szans na obronę, mnie to nie rajcuje, to nie surwiwal a polowanie

kaziu_61

kaziu_61 | 14 lutego 2017 22:57:44

antysocjalista   Posiejesz zło wokół siebie to ono do ciebie powróci silniejsze dwukrotnie, i tak będziesz się nakręcać w nieskończoność - to już obłęd, niby jakim prawem wchodzisz na jego teren, skoro on cię w domu nie odwiedza

antysocjalista

antysocjalista | 15 lutego 2017 09:04:24

jakbym tego dzika oprawił, zdjął z niego skórę, a mięso zabrał to byłoby to uczciwe i prawe. Zresztą zwierzęta się nie marnują - zjedzą je czyściciele w ekosystemie. 

roqq

roqq | 14 lutego 2017 12:44:34

Nie lepiej wziąć radio i puścić disco-polo? Najtwardszy dzik czmychnie.

xxxmaciejkaxxx

xxxmaciejkaxxx | 14 lutego 2017 14:01:32

A co masz do czynienia z komornikiem hehe :p ? 

znafca_żyta

znafca_żyta | 14 lutego 2017 22:05:58

antysocjalista

antysocjalista | 15 lutego 2017 09:03:00

hehe - te są mega fajne :D 

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 170,9 pkt birbantbirbant