zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Hobby: Muzyka i taniec

mk777

A kto tańczył Sembę? Poradnik

mk777 | 4 stycznia 2017 23:53:49 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Tak, i nie ma tu żadnego błędu, bo to nie sambaMrugnięcie

Semba to taniec afrykański. Należy do grupy tańców naturalnych. Charakteryzuje się szybkim tempem, wyraźnym i prostym rytmem. Podobnie jak we wspominanym już przeze mnie merengue, tancerze wystukują stopami każde uderzenie rytmiczne. Semba to głównie radosna twórczość partnerów, luz, wariacje dreptanych kroczków, oraz szalone piruety, ślizgi, podnoszenia i zatrzymania. 
Semba, podobnie jak bardziej znana u nas Kizomba, wywodzi się z Angoli. Z tego też powodu, w Europie jest dość popularna w Portugalii i Holandii, a więc w krajach, które panowały nad jej terytorium. 
Wiele osób uważa, że Semba to nic innego jak szybsza odmiana Kizomby. Mnie trudno się z tym zgodzić. Moim zdaniem jest to całkowicie inna muzyka, przez co ruch ciała tancerzy nie przypomina tego z Kizomby, choć jakieś podobieństwo w krokach można dostrzec. Zapewne wynika ono z przenikania się obu stylów, wywodzących się z tego samego miejsca. 

Jak Wam się to widzi? Tańczylibyście?

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 29
odpowiedz
mk777

Czy wiecie czym jest zouk? Poradnik

mk777 | 25 grudnia 2016 21:27:51 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Dziś po raz kolejny opowiem Wam o tańcu. Poprzednio było o bachacie, teraz czas na zouka.

Zouk to bez wątpienia taniec. Dalej już same wątpliwości. 
Wikipedia mówi, że zouk wywodzi się z Gwadelupy i Martyniki. Ba, pojawia się teza, że pochodzi od polskiego Mazura, wywiezionego wraz z żołnierzami polskich legionów. Nawet określa się muzykę, jako połączenie wpływów calypso i reggae.
Co ciekawe, odmienne zdanie mają na ten temat Brazylijczycy, którzy uważają, iż zouk wyewoluował  z lambady i zawiera w sobie wpływy tańców brazylijskich.
Co by nie mówić, specyfika ruchu jest odmienna niż w innych tańcach latynoamerykańskich. Nie jest podobna do tańców wywodzących się z Kuby, Argentyny czy Dominikany. Jest tam wiele naturalnego i charakterystycznego ruchu, zauważalnego w lambadzie czy sambie. Do tego wyraźne są wpływy tańców europejskich, widoczne w pięknych przejściach, więc tezy o pochodzeniu od naszego mazura też bym całkowicie nie lekceważył. Zwłaszcza, że istnieje w nim bardzo wiele rozmaitych i zróżnicowanych nurtów.
Dla mnie to przede wszystkim jeden z bardziej muzykalnych tańców. Wymagający od tancerzy otwarcia swojej duszy. Nie da się w nim wyuczyć schematów za którymi można się skryć

Ostatnia aktualizacja: 25-12-2016 21:50:20
0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz
okonek

Doda, Doopa, Duda?

okonek | 5 grudnia 2016 17:38:56 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

http://www.pomponik.pl/plotki/news-doda-znowu-przed-sadem-grozi-jej-piec-lat-wiezienia,nId,2317182
fanka nie jestem - stylizacje zostawiam do oceny wg gustu -
akurat ta mi sie podoba

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz

Nieowłosiony

~Kiran | 27 listopada 2016 15:44:26 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Ja mam prawie grubo ponad 20 lat  i biały zarost na brodzie i lekko pod nosem reszta nic , więc gole bo co po mi biały i to tylko na brodzie i lekki wąsik,jestem nieowłosionym facetem nie mam włosów na jajkach jedynie i na rowie między pośladkami i jestem zadowolony bo wyglądam jak model a nie jakiś jaskiniowiec gole się raz na tydzień ten drobny zarost i jestem zadowolony ładnie umięśniony jak CR7 a nie jakaś małpa owłosiona :)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
xnesio

Muzyczka

xnesio | 14 listopada 2016 15:38:36 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

https://www.facebook.com/OznaczamyPL/videos/1788520401411749/
ZNA KTOŚ MUZYCZKĘ? PROSZĘ! 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
antysocjalista

Umiecie grać na pianinie lub fortepianie?

antysocjalista | 14 listopada 2016 10:52:02 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Ja wpadłem na pomysł aby kupić młodemu/sobie taki keyboard który można podłączyć do komputera i później grać na nim fajne dźwięki ale widzę, że to jest drogie mocno. Bez sensu - sama klawiatura podłączana do kompa na USB jest za 150 zł, a kompletny keyboard jest za 65 zł. 
Nie ma słuchu muzycznego totalnie nic, ale lubię sobie improwizować wciskając te klawisze. Wy umiecie grać? 

odpowiedzi i komentarzy: 47
odpowiedz

muzyka

~xnes | 13 listopada 2016 21:38:39 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

https://www.facebook.com/OznaczamyPL/videos/1788520401411749/ zna ktoś muzyczkę? 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź

Jak wygląda balet dla dorosłych?

~Gość | 11 listopada 2016 20:25:52 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Mama 19 lat i zaczęłam studia w warszawie i musiałam przerwać treningi w moim dotychczasowym mieście (tańczyłam głównie cheer-dance ale też jazz i latino). I szkuam czegoś nowego,a od zawsze marzył mi się balet. Ostatnio usłyszałam, że istnieją zajęcia dla dorosłych amatorów i zastanawiam się jak to wygląda. Może ktoś o tym słyszał? Są to zajęcia typowe jak fitness czy może dzielone na stopnie zaawansowania? Przewidywane są ćwiczenia na pointach (oczywiście nie od razu)?

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

Lepiej pracować i żyć w Dani czy Szwajcari?

~beznikowy | 17 października 2016 18:48:02 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Jak myslcie? 

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
ata-ata

Lubicie tanczyc? Jak, kiedy, gdzie, co?

ata-ata | 6 października 2016 15:04:00 | kategoria: Hobby, Muzyka i taniec

• G+
  • Facebook

Bildergebnis für tanzendes männchen

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 138,9 pkt elsieelsie